KERAAMIKARING

Keraamikaring pakub õpilastele käelist tegevust. Savi on materjal, millest voolimine on jõukohane igaühele. Savivoolimine lõõgastab, arendab peenmotoorikat ja sõrmelihaseid. Lapseeas on väga hea tegeleda päris asjadega – katsuda, puudutada, tirida, lükata, painutada – nii areneb koordinatsioon silmade ja käeliigutuste vahel.

Keraamikaringis saab ülevaate savist voolimise iseärasustest, arendab loovust, ratsionaalset mõtlemist. Värvimiseks kasutame glasuure, mis on lastega töötamiseks sobilikud. Et arendada loovust, on võimalus lähtuda teemast ja sellele toetudes kasutada oma fantaasiat ja erinevaid töövõtteid.

Et savi on küllaltki kapriisne materjal, siis arendab see lastes ka püsivust ja korrektsust eseme viimistlemisel. 0-korruse vitriinis on laste töödest püsiekspositsioon, mida uuendatakse vastavalt teemadele.

Keraamikaringi ajad:

Esmaspäev