UUDISED

Filmipäev

Veerandi viimasel koolipäeval käis meie kooli algklassidele Lotte imelisest maailmast rääkimas Valter Uusberg! Vaatasime seni nägemata katkendeid filmidest ja saime teada, kuidas Lotte üldsegi ekraanile jõuab. Oli väga põnev, kuigi peab nentima, et meie väiksematel õpilastel on Lotte maailm läbinisti selge. Kõikidele Valtsi küsimustele osati kohe vastus anda!

Aitäh, Valter Uusberg!

Loo autor: huvijuht Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Leivanädal 5.-11.10.2020

Leib on toidulaua uhkus!

Kodunduse tundides valmisid õpilaste valikul erinevad toidud leivast ja rukkijahust: rukki-karask pähklite ja jõhvikatega, leiva-mannavaht, mustsõstra-rukkileiva-jäätis, šokolaadine leivatort, parfee karmell-leivast, banaani-rukki-muffinid, leivakreem, rukkijahu-vaht, kihiline kohupiima-leiva magustoit, leivapuding, kilu-võileivatort, rukkipurune kohupiimakook, leivasupp, jõhvika-rukkivaht, rukkijahuküpsised, leivapitsa, leivaküpsised, kohupiimakarask leivapuru kattega, rukkijahu pitsa, leivaomlett, krõbeleivad küüslaugukastmega, leivakaramelli-ahjuõunad, banaanileib, praeleib murulauguga, leivaburger, kohupiima-rukkileiva magustoit, suhkrused leivakommid, leiva-beseevorm, õuna-leiva-tagurpidikook, hapukoore-leivadessert…

Aegade jooksul on mustast rukkileivast saanud üks eestlaseks olemise sümbol.

Jätku leivale!

Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Üleriigilise ettelugemisvõistluse Raplamaa eelvoor

8.oktoobril toimus Rapla Keskraamatukogus üleriigilise ettelugemisvõistluse Raplamaa eelvoor, kus osalesid 4.klassi õpilased. Teemaks olid muistendid. Meie kooli esindasid Mariliis Põhjala, Jasmin Pall, Stegor Bogdanov ja Amanda Väljamats. Stegor saavutas II koha. Kiitus kõigile julge esinemise eest!

Õpilasi juhendasid Krista Olesk ja Riina Lõhmus.

Rapla Vesiroosi Kooli võistlustantsija tuli Eesti meistriks!

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tallinnas, Hilton Park Hotellis, Eesti meistrivõistlused standardtantsudes. Rapla Tantsuklubi Mustang tantsija Rosanna Aru (Rapla Vesiroosi Kooli õpilane) koos uue paarilisega Aron Uibo, Põlva tantsuklubist Maarja, tulid Lapsed 1 vanuseklassis (kuni 9-aastased) Eesti meistriteks! Võistluste raames toimusid ka Tallinna Lahtised Meistrivõistlused, seega riputati neile kaela ka Tallinna Meistri medalid. Tantsupaar alustas koos treenimist käesoleva aasta suvel ning hoolimata elukohast erinevas Eestimaa otsas, suutsid nad leida võimaluse ühiselt treenida ning saavutada suurepärased tulemused.

Autor: Alari Liiv, Tantsuklubi Mustang treener

Õpetajate päev meie koolis


Tänast rahvusvahelist õpetajate päeva tähistati loomulikult ka Vesiroosi koolis. Päev algas virtuaalse aktusega, kust pilt jõudis kõikidesse klassidesse. Meie aktust külastas ka vallavanem, kes andis üle Rapla valla Aasta Õpetaja tiitli. Aasta õpetaja on meie informaatika õpetaja ja haridustehnoloog Ly Torn! Palju õnne talle!

Pärast aktust andsid tunde edasi 9. klassi õpilased. Õpetajad nautisid kohvilauda ning pärast seda läksid majast minema. Ühed Rapla kinno "Tenetit" vaatama ning teised Valtu ujulasse lustima ja vesivõimlemist tegema. Suur tänu Rapla kultuurikeskusele ja Valtu ujulale, et meid vastu võtsite.

9. klassidega istusime tundide lõppedes tagasiside ringi, kus igaüks sai enda päevast rääkida. Oli palju positiivset, kuid muidugi ka õppimise kohti.

Päeva lõpetasime kringli ja puuviljadega mis pärast rasket päeva auga välja oli teenitud!

Head õpetajate päeva!

Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Muusikapäev meie koolis

Eile, 30.09, tähistasime Vesiroosi koolis rahvusvahelist muusikapäeva. Meil käis külas Laste ETNO ringreis. 6 noort muusikut tutvustasid meile erinevaid pille ja mängisid väga erinevaid palasid. Üks huvitavamaid on näiteks "Kihnu tango". Viimases a capella laulus saime ka koos kaasa laulda.

Suur rõõm oli üle-eestilises kollektiivis näha ka meie enda Jakob Ermanni, kes mängis nii viiulit kui torupilli.

Suur tänu muusikutele kui ka juhendajatele Margit Kuhile ja Lee Taulile, kes meie päeva niimoodi rikastasid!

Kaunist rahvusvahelist muusikapäeva kõikidele!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Pakume tööd

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

abiõpetaja

Abiõpetaja on toeks hariduslikku tuge vajavatele õpilastele individuaalselt ja õppetundides koostöös õpetajaga.

Ootused kandidaadile

 • kõrgharidus (või omandamisel)

 • aktsepteerib inimeste erinevusi ja arvestab nendega koostöö tegemisel

 • töökogemus lastega

 • hea suhtlemis- ja koostööoskus

Ettevõte pakub

 • kaasaegset töökeskkonda

 • meeldivat kollektiivi

 • arengu- ja õppimisvõimalusi

Kandideerimiseks palume saata avaldus ja elulookirjeldus hiljemalt 18. oktoobriks 2020. a aadressil Viljandi mnt 69, Rapla või vesiroos@vesiroos.edu.ee. Info jaan.reimund@vesiroos.edu.ee.

FÜÜSIKA õpituba Rapla Vesiroosi Koolis

Tartu Ülikooli Teaduskool korraldab koolides ainepõhiseid õpitubasid. Taotlesime ja osutusime valituks nende koolide hulka, kus viiakse läbi põhikooli füüsika õpitoad.

Füüsika õpitube viib läbi Kaido Reivelt, kes töötab Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse juhatajana ja omab doktorikraadi optikas ja spektroskoopias. Sellisest kooli ja ülikooli koostööst saavad kasu mõlemad pooled - katseid tehes muutub füüsika õpilastele huvitavamaks ja kinnistuvad nende ainealased teadmised. Ülikool saab enam aimu koolidele füüsika õpetamiseks vajalikest katsevahenditest, õpilaste ettevalmistusest ja õpiinnust ning juurde õpetajate õpetamiseks vajalikke tarkuseid. Õpitubade läbiviimiseks on kaido Reivelt koostanud põnevad tõsielul põhinevad nähtused, katsevahendid ja juhendid.

21. septembril toimus RVKs esimene füüsika õpituba, mille teemaks oli võnkumine ja osales 29 kaheksanda ja üheksanda klassi õpilast. Õpilased said katse käigus teada, miks on 101 korruselise kõrghoone Taipei 92. korrusel 540 tonni kaaluv pendel ja kuidas see hoone stabiliseerimisel eesmärki täidab ning kuidas toimub üle võlli kiikumine ehk kiiking.

Kui kõik ettevalmistatud katsed said rõõmuga tehtud, uuriti lisaks veel, mida ja kuidas näitab elektroonika abiga joonistuv võnkumise graafik. Energiline õppejõud toetas õpilasi katsete sooritamisel, juhendas ja selgitas suuliselt ning videomaterjali abil.

Õppeaasta jooksul toimub kokku seitse kohtumist. Ees ootavad põnevad teemad - optika, mehaanika, soojus, elekter ja mikroskoop. Vähemalt viis õpituba edukalt läbinud õpilane saab kevadel Tartu Ülikooli Teaduskoolilt vastava tunnistuse. Õpitoas osalemine on igati pingutust väärt.

Tiina Roosimägi

RVK füüsika ja keemia õpetaja

Rapla maakonna ettevõtjate eriauhind Kati Kaldale

Rapla maakonna ettevõtjate tunnustamisel sai eriauhinna "Raplamaa parimad minifirma juhendajad" õpetaja Kati Kalda. Palju õnne!

Kampaania PEATU, VAATA JA VEENDU! meie koolis

Maanteeamet korraldab koostöös Politsei-ja Piirivalveametiga 5.6. klasside õpilastele kampaania PEATU, VAATA JA VEENDU!,

mille eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel. Liiklusõnnetuste statistika järgi on üheks riskigripiks just 814-aastased jalakäijad.

Ka sel aastal võtame 5. klassidega osa markeerimisaktsioonist, mille käigus märgitakse ohtlike ületuskohtade juurde kõnniteedele sõnum PEATU, VAATA, VEENDU!

Klassiruumis saavad üle vaadatud ka teised liiklusohutust puudutavad teemad.

5 NÕUANNET, MIDA TASUB AEG-AJALT KÕIGILE MEELDE TULETADA:

- Ole tähelepanelik ja mõtle, kus ja kuidas on ohutu teed ületada!

- Peatu ja vaata alati enne kui teele astud- sõidukid ei saa kohe pidama!

- Püüa saavutada autojuhiga silmside!

- Tee ületamisel ära tegele muude asjadega!

- Varu liiklemiseks aega!

Loo autor: Pilvi Pregel

Mets - roheline kuld

16.septembril külastasid 8.a ja 8.b klassi õpilased RMK Aegviidu looduskeskust.

Mets on meie suuremaid rikkusi, peaaegu pool Eestimaast on kaetud metsaga. Millised on meie tähtsamad metsapuud, kuidas metsa uuendada ning kaitsta – seda kõike õpiti külastuskeskuse korraldatud õppepäeval „ Kohtume metsas”.

Töö toimus kahes grupis: algul läbis üks grupp päris pika matkaraja, uurides puude vanust, raieküpsust jm ning samal ajal tutvus teine grupp erinevate seemnete ja viljadega, vaatas õppefilmi ning pärast gruppide tegevus vahetus.

Tore oli matkata männilõhnases oosidega kaetud metsas ja pohli süües kuulata giidi juttu. Ilm oli päikseline ja soe! Õppepäeva lõpetasid lõkketuli, enda proovilepanek puude saagimisel ja väike eine.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Miksteater Vesiroosi koolis

11. septembril käis Vesiroosi koolis külas Miksteater, kes mängis meile taaskasutusteemalise tüki "Kulplased". Laval olid Mart Toome, Kristo Toots ja Andres Vago. Lastele tundus etendus väga meeldivat, kogu olemisega oldi kaasas. Loodame, et sama palju elevust ja rõõmu on ka siis, kui osaleme kogu kooliga Maailmakoristuspäeval!

TÜ Teaduskooli Füüsika põhikooli õpituba 21. septembril

Rapla Vesiroosi Koolis algab 21.09.2020 Tartu Ülikooli Teaduskooli läbiviidav Füüsika õpikoda põhikoolile. Osaleda saavad meie kooli 25 kaheksanda ja üheksanda klassi õpilast. Õpitoas osalemise soov tuleb registreerida õpetaja Tiina Roosimägi juures hiljemalt 15.09.2020.

Füüsika õpikoda põhikoolile järgib riiklikku põhikooli füüsika õppekava, kattes mehaanika (2 kohtumist), valgusõpetuse (2 kohtumist), elektriõpetuse (2 kohtumist) ja soojusõpetuse (1 kohtumine) teemasid. Teaduskooli õpetajad viivad tunnid läbi ja kasutavad kvaliteetseid õppevahendeid, millega käivad kaasas elektroonilised tööjuhendid.

Õpilased saavad õpitoa läbimise kohta TÜ Teaduskooli tunnistuse.

Lastevanemate üldkoosolek 17. septembril

Head lapsevanemad!

Rapla Vesiroosi Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 17. septembril algusega kell 18.00 veebikoosolekuna.

Päevakord:

1. Ülevaade alanud õppeaastast ja muudatused koolielus

2. Huvitegevuse võimalused koolis

Üldkoosolekule järgnevad klassikoosolekud veebis.

Koosolekute lingid edastame kaks päeva enne koosolekut vanemate listidesse.

Olete oodatud!

Rapla valla juhised uue õppeaasta alguseks

Kooli-, huvikooli- ja huviringi õpilasele ning tema lapsevanemale

· Hingamisteede haiguste sümptomite korral nagu köha, palavik, kraapimistunne kurgus, üldine nõrkus- ja väsimustunne, PEAB JÄÄMA KOJU ning õppetöös osalemine tuleb korraldada distantsilt.

· Inimene, kes on olnud lähikontaktis COVID-19 haigestunuga, peab jääma 14 päevaks eneseisolatsiooni.

· Kui klassis või õpperühmas on tuvastatud haigestumine, tuleb suunata haigestunuga kokku puutunud klassi/rühmakaaslased kaheks nädalaks distantsõppele. Kaaluda tuleb kogu klassi/rühma distantsõppele suunamise vajalikkust. Haigestunu peab perioodi lõpus tegema uue testi, positiivse testi korral jääb ta endiselt isolatsiooni.

· Tulles välisreisilt riigist, kus nakkuskordaja on 16 või enam, tuleb jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.

· Haridusasutusel on õigus suunata kõrge nakatumisriskiga riigist tulnud õppija distantsõppele. Ajakohase info riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele leiab Välisministeeriumi kodulehelt: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele. Hea tava on see, et lapsevanem annab klassijuhatajale välisreisidest teada.

· Kui laps haigestub päeva jooksul, siis annab klassijuhataja (või muu kooli töötaja) sellest lapsevanemale teada. COVID-19 leviku pidurdamise seisukohalt on oluline, et haigestunu (õpilase puhul tema vanem või seaduslik esindaja) teavitaks kooli, kui COVID-19 diagnoos leidis kinnitust. Asutus teavitab juhtunust selle klassi või rühma liikmeid (ja vanemaid). Teavituse koostamisel tuleb olla delikaatne, mainimata haigestunu nime jm andmeid, mis teda äratuntavaks teeks.

· Isolatsioonis viibides on välistatud ka huviringides, kaubanduskeskustes jm viibimine.

· Koolidele on antud juhised korraldada võimalikult kaua kontaktõpet 1.-6. klassi ja tuge vajavate õpilastele. Sellel kooliaastal tuleb olla väga teadlik sellest, et õppekorraldus võib üle öö muutuda. Kasutame distantsõppepäevi ja muid sarnaseid lahendusi.

· Väga oluline on pesta käsi, vältida kätlemist, embamist ja muid selliseid tegevusi. Igal võimalusel palume lastel vahetunde veeta õues.

· Võimaluse korral mõõdetakse asutusse sisenejate kehatemperatuuri kontaktivaba termomeetriga.

· Noorsootöö, huvihariduse ja huvitegevuse asutustes viiruse leviku tõkestamiseks lähtutakse samadest põhimõtetest nagu haridusasutuste puhul ning asutuste täielik sulgemine jääb viimaseks abinõuks. Esmased abinõud on hügieenireeglite järgimine ja hajutamine. Vajadusel korraldatakse töö ümber eelkõige hoone, asutuse või piirkonna kaupa, võttes arvesse kohalikke olusid. Juhul, kui noorsootöö asutuste ruumid otsustatakse sulgeda, on oluline jätkata noorsootöö tegevustega, kasutades selleks nutika noorsootöö võimalusi.

· Me lähtume põhimõttest: Parem karta, kui kahetseda.

· Lapsi ja noori puudutavate murede korral on ööpäevaringselt abiks lasteabi telefon 116 111. Koolides toetavad lapsi õpetajad, tugispetsialistid või klassijuhtajad.

· Kogu teave on resümeeritud siit: https://www.hm.ee/sites/default/files/htm_koolialgusepakett_a4_2020-2021_viimane.pdf

Rapla valla tervitus õppeaasta alguseks

Head õpilased, lapsevanemad, õpetajad – kogu koolipere!

Esimene koolipäev on igal aastal eriline. Kindlasti on aga kõige erilisem see päev esimesse klassi astujatele.

Täna on elevil nii õpilased, lapsevanemad ja õpetajad kui ka need, kelle tuttavad või naabrid kooliteele asuvad.

Pärast pikka kodusõppe perioodi ja kosutavat suvevaheaega on jällenägemisrõõm suur. Igale noorele õppurile on juurde tulnud pikkust, aga ka asjalikkust, tõsidust. Taas saab alustada õpinguid oma armsas koolimajas. Usun ja loodan, et kogu kooliperel jätkub terveks õppeaastaks erksat vaimu ja südikust uute teadmiste edasi andmisel ja omandamisel.

Me teame, et algaval kooliaastal peame valmis olema õppetöö paindlikuks korraldamiseks. Viiruseoht maailmas pole kuhugi kadunud ja see tähendab, et peame järgima ohutusreegleid ning käituma ennast ja teisi hoidvalt – olema vastutustundlikud. Vajadusel kasutama erinevaid õppevorme, sealhulgas ka kodusõpet.

Hea kool on selline, kus lisaks antavale heale haridusele, õpetatakse lapsi olema hoolivad, kus kogu koolipere hoiab kokku ning kus ollakse oma kooli üle uhked.

Õnnitlen Teid tarkusepäeva ja uue kooliaasta puhul!

Soovin lastele usinust ja õpihimu, lastevanematele ja õpetajatele õnnestumisi ja tasakaalukust meie uue põlvkonna kasvatamisel ja õpetamisel.


Meelis Mägi

Rapla vallavanem


Videotervitust saate vaadata siit: https://youtu.be/y8eobZGN0js

Jätkub KIK projekt „Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õppekäigud 2019/ 20. õppeaastal”

Keskkonnainvesteeringute Keskus ( KIK) andis loa kevadel ärajäänud keskkonnahariduslikud õppeprogrammid läbi viia sügisel, selleks pikendas projekti lõpptähtaega.

Nüüdseks on kõik õppereisid saanud uued kuupäevad, mil meie kooli õpilasi ootavad looduseskused ja on tehtud kokkulepped bussifirmadega.

2. ja 9. klassid alustavad kooliaastat sõitudega loomaaeda. Sõidetakse koos (näiteks 2. c ja 9. c) suure bussiga, loomaaias ootab kumbagi klassi oma retkejuht ja oma programm, mille käigus kinnistatakse loomade eluks vajalikke tingimusi ja kohastumisi.

Septembris saavad õppepäevadele sõita veel 6., 7. ja 8. klassid. Nende sõitudega soovime ära lõpetada eelmise õppeaasta 2019/20 projekti.

Oktoobrisse on juba planeeritud tegevused projekti „Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õppekäigud 2020/ 21. õppeaastal” raames.

Projektidest: KIK toetab loodus – ja keskkonnahariduskeskuste aktiivõppeprogramme, kus õppija osaleb aktiivsetes tegevustes. Selleks tuleb esitada projekt, taotlusvoor on tavaliselt avatud veebruaris- märtsis. Taotleda saab toetust igale klassile ühe õppeprogrammi korraldamiseks õppeaasta jooksul. Täpsemat infot kavandatud õppeprogrammide kohta saab lugeda kooli kodulehel olevast aastaringist.

Jääb loota, et kõik terved püsiksid ja planeeritud käigud toimuda saaksid.

Õppeaasta avaaktused 1. septembril

 • Kell 9.30 algavad klassijuhatajatunnid 2. - 9. klassile.

 • Kell 9.40 kogunevad 1. klassid koos vanematega koduklassidesse.

 • Kell 10.00 algab kogu koolipere aktus kooli ees, mille lõpus tehakse ühispilt.

 • Pärast aktust lähevad 2. - 8. klassid koju.

 • Kell 10.30 algab 1. klassi aktus aulas. Pärast aktust 1. klassi klassijuhatajatund.


1. september on pidulik sündmus - teadmistepäev. Palume võimalusel selga panna pidulikud riided!

1. klasside lastevanemate koosolek

1. klasside lastevanemate koosolek toimub 27. augustil kell 18.00 aulas ja klassides.

Varasemate uudiste lugemiseks vajuta nuppu "UUDISTE ARHIIV".