UUDISED

Rahvusvaheline AITÄH-päev meie koolis

14. jaanuaril tähistasime Vesiroosi koolis rahvusvahelist AITÄH-päeva (Aitäh-päev on muidu 11.01). See on aasta üks kõige viisakamaid kuupäevi, mis tuletab meile meelde tänusõnade tähtsust kõikide inimeste jaoks. Tänusõnadel on maagiline toime – nende sõnadega kingivad inimesed üksteisele rõõmu, avaldavad tähelepanu ja annavad edasi positiivseid emotsioone. Koolikiusamise ennetamise kontekstis on tähtis meeles pidada, et kõik lapsed klassis ei pea olema parimad sõbrad, kuid peavad olema head kaaslased,kes hoolivad üksteisest, on abivalmid ja tänulikud abi ja toetuse eest nii klassikaaslastele, vanematele kui ka õpetajatele.

Meie koolis toimus sel puhul AITÄH aardejaht. Üle kooli peideti 15-s erinevas keeles sõna AITÄH ja 3-5 liikmelised võistkonnad jooksid mööda kooli ja otsisid, kuidas saab erinevates keeltes väljendada TÄNU. Vihjena oli iga sõna juures pildike Kiusamisest Vabaks programmi maskotist Lillast Karus. Samuti pidid kõik tõlkima, mis keeles AITÄH kirjutatud on. Kokku osales koolist üle 40 võistkonna ja esimesena said kõik 15 AITÄH-i kokku 6A võistkond koosseisus Lisette-Cristina, Heleri, Eliis ja Evaliisa. Kõik osalejad said suu magusaks ja terve koolipäev oli TÄNU täis. Au ja kiitus idee autorile, õpetaja Ria-Reedale.

Loo autor: huvijuht Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Meie kooli õpilased õpilasfirmade laadal

Meie õpilasfirmad MF Trüfliina ja MF Detayl osalesid detsembris edukalt Rappeli keskuse õpilasfirmade laadal. MF Trüfliina müüs laadal kogu oma ettevalmistatud toodangu, milleks on magusad trühvlid ja MF Detayl-i autasustati Rapla Valla auhinnaga, nende toodeteks on omaloominguga disainitud poekotid. MF Detayl planeerib järgmisena osaleda oma toodetega õpilasfirmade laadal 8. või 9. veebruaril Tallinnas. Minifirmade juhendajaks on õpetaja Kati Kalda.

Õpilasfirmade laada kohta ilmus artikkel Rapla Teatajas:

https://rapla.kovtp.ee/documents/17843026/18575296/Rapla+Teataja+2020-01.pdf/61a100b3-01d1-4323-9cc2-fd97d48371f7?version=1.0

Eelkool

Rapla Vesiroosi Koolis algavad neljapäeviti eelkooli tunnid 2020/2021. õppeaastal kooli alustavatele lastele.

Registreerimine kohapeal.

Esimene kohtumine ja kooliga tutvumine toimub neljapäeval, 6. veebruaril 17.30 kooli aulas. Palume lastel kaasa võtta vahetusjalatsid.

Eelkool toimub 6.veebruar - 16.aprill 2020.

Ei toimu eelkooli tunde 27.veebruaril - on vaheaeg.

Kantselei ja koolimaja lahtiolekuaeg vaheajal

23. - 27. detsembrini ja 31. detsembrist 1. jaanuarini on koolimaja suletud.

30. detsembril ja 2. - 3. jaanuarini on kantselei ja koolimaja avatud kell 9.00 - 13.00.

Õppetegevus algab 6. jaanuaril.

20. detsembri koolipäev

Pitsilised jõulukaardid

Jõulud on aeg, mil saadetakse ilusaid pühadesoove jõulukaartidega. Imelised pitsilised Vesiroosikirjad kaartidele kudusid väga tublid 8.klasside õpilased käsitöötundides õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel. Suur rõõm õpilaste käsitööst! Sõbralikku ja hoolivat jõuluaega!

On põhjust olla väga uhke!

11.detsembril osalesid Vesiroosi kooli 4.a ja 4.b klassi võistkonnad globaalsel Matamängude võistlusel. 23 riigist oli kokku oli 274 neljandate klasside võistkonda.

4.b klassi võistkond 2+2=4 koosseisus Remi Elmi, Oskar Lavrits, Andreas Pilt, Endri Sinijärv ja Norman Nurmsoo saavutasid 1359 punktiga võimsa 3.koha!

4.a klassi võistkond Kartuulad koosseisus Jako Lill, Tõnis Sillamaa, Roko Kelder, Enrico Niit ja Rihard Ojamets saavutasid 1341 punktiga 4.koha.

4.a klassi võistkond PeadKokku koosseisus Gert Pint, Eliise Kundla, Laura Reemi, Sandra Kask ja Kerstin Rahe saavutasid 1070 punktiga 18.koha.

4.b klassi võistkond Match koosseisus Renate Väli, Ats Untera, Kaisa Ly Lee, Annabel Vainula ja Kaspar Meresmaa saavutasid 844 punktiga 58.koha.


Enne globaalset Matamägude võistlust toimus 5. detsembril üleeuroopalised võistlused, millest võtsid osa meie kooli 1.-3. klasside õpilased.

1. klasside seas oli 196 võistkonda.

1. c klassi võistkond Vaprakesed koosseisus Brigite Kuusik, Sten-Martin Ossip, Maria Penter, Remi Süld ja Karl Erik Vahtra saavutasid 901 punktiga 11. koha.

1. b klassi võistkond koosseisus Kerden Eric Ital, Kristjan Oliver Udam, Krister Kristian, Kenneth Vannik ja Oliver Olju saavutasid 803 punktiga 18. koha.

1.a klassi võistkond Poisid koosseisus Rasmus Suurmägi, Kristen Soosalu, Romet Haud, Andero Kranach ja Vahur Paabo saavutasid 447 punktiga 57. koha.

1.a klassi võistkond Tüdrukud koosseisus Kertu Liis Aalde, Marielle Kudrjavtseva, Lisett Sallo, Christelle Trükman ja Thora Leenu Grossfürst saavutasid 388 punktiga 69. koha.


2. klasside seas oli 297 võistkonda.

2. a klassi 1. võistkond koosseisus Johannes Evestus, Lisanna Kupponen, Marten Mõtsnik, Kristofer Allvee ja Henrick Soitu saavutas 897 punktiga 53. koha.

2. a klassi 2. võistkond koosseisus Mariette Johanna Jakk, Kustas Kalda, Trevor Tsumitsev, Ranel Piirimets ja Marleen Puntso saavutas 827 punktiga 65. koha.


3. klasside seas oli 369 võistkonda.

3. b klassi võistkond RVK3.B koosseisus Renet Padjus, Jan Torjus, Tomi Süld, Kevin Raudsepp ja Markus Pregel saavutas 934 punktiga 69. koha.

Päkapikupäev

12. detsembril toimus Vesiroosi koolis väga meeleolukas Päkapikupäev. Hommikul tervitati kooli saabujaid piparkoogiga. Kogu kooliperele oli antud ülesanne end punavalgesse riietada ning pähe panna päkapikumüts.

Esimeses vahetunnis esitasid toreda interaktiivse tantsu Zumbatüdrukud Liina Raidoja juhtimisel. Järgnevad vahetunnid olid täidetud mängudega, mida korraldasid seitsmendad klassid. Samuti kõlas koolis mahe jõulumuusika ning koolikell, hell, teatas tunni algusest kellukestega.

Avatud oli heategevus kohvik ning väga populaarne oli fotonurk, kus pilte tehti polaroid kaameraga ning kõik soovijad said endale kohe pildi vahvast päevast. Kokku kogusid seitsmendad klassid 370 eurot ja see kanti üle Eesti Loomakaitse Liidule, mis tegeleb hüljatute loomadega.

Suur kiitus korraldajatele seitsmendast klassist, nende klassijuhatajatele Monicale ja Marinale ning lapsevanematele, kes kohviku kõige hea ja paremaga täitsid! Kool oli kenasti kaunistatud ning kõik sujus suurepäraselt! Oli ülimõnus päev!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Uhke kuuse tuppa toome jõulurõõmuks lastele...- Raplamaa mustritega ehitud jõulupuu

Usinad ja väga tublid 9.klasside õpilased kudusid Raplamaa kindakirjadega ja Hageri sukakirjaga jõulukuule ning imelisi valgeid pitsilisi Vesiroosikirjaga jõulukuule. Jõulupuude kaunistused valmisid käsitöötundides õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel. Hoolivat ja märkamist tulvil jõuluaega!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Algklasside jõululaat

10. detsembril toimus koolis traditsiooniline algklasside jõululaat, millest võttis osa ligi 110 müüjat, kes kõik müüsid enda tehtud erinevaid kaupasid: helkureid, ehteid, maiuseid jms.

Müüjatel on võimalus annetada osa saadud tulust oma klassi ühisesse kassasse, et soetada vahendeid liikumisvahetundideks.

Üritus õnnestus tänu toetavatele vanematele ja maja töötajatele suurepäraselt.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Magusat piparkoogihõngulist jõuluaja algust!

Kuusepuude kaunistamiseks küpsetasid 5.-7. klasside õpilased piparkooke kodunduse tunnis õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Rapla Vesiroosi Kooli õpilased taaskord Robotexil võistlemas

Rapla Vesiroosi Kooli 10 õpilast võtsid osa 29. novembril toimunud rahvusvahelisel robootikavõistlusel Robotex, mis sellel aastal toimus Saku Suurhallis ja kestis 29. novembrist 1. detsembrini. See oli kolmas järjestikune osalemine sellel suurvõistluse. Sellel aastal võistlesid 2 võistkonda 3 kg Lego Sumo võistlusel ja 2 võistkonda osalesid Lego joonejärgimise võistlusel. 3 kg Lego Sumo võistlusel osalesid Helen Forsel, Oskar Härmaste, Kert Kast, Ragnar Pregel, Karl Jaan Rahula ja Carl-Markus Raidoja. Lego joonejärgmise võistlusel osalesid Roko Kelder, Tõnis Sillamaa, Marta Viikmäe ja Laura-Lisandra Vonbret.

Vahel tuleb ka suurüritustel ette takistusi. Tehnilise kontrolli käigus selgus, et üks 3 kg Lego Sumo robot on alakaaluline ja ei saa võistlema, kui massinorm pole täidetud. Eelneval päeval sai robotid üle kaalutud ja masside normid olid täidetud. Siis tuli kiiresti välja nuputada lahendus. Siinkohal tänan Insplay’d, kelle käest saime laenuks 2 EV3 mootorit, millega saime massinormi täidetud ja roboti tehnilisest kontrollist läbi. Segadust oli ka võistlustel osalemisega, sest ajagraafik ei olnud üldse selline nagu lubatud ja võistlustel osalemise ajad ei klappinud ekraanidel olevate aegadega.

Loomulikult oli päevas väga palju positiivset. Õpilased nägid teiste riikide õpilaste poolt tehtud roboteid ja seda, kuidas on meil endal võimalik roboteid paremaks muuta, et järgnevatel aastatel veel paremini läheks. Lisaks nägid õpilased erinevaid hariduslikke roboteid ja said ise päris mitmeid tegevusi kaasa teha. Vahva oli vaadata ka veeralli võistlust. Loomulikult arendas sellisel võistlusel osalemine ka koostööoskust, sest meeskonnatöö toimis võistlustel väga hästi. Lapsed jäid kogetuga väga rahule ja nüüd teevad nad juba uusi plaane, et järgmisel aastal taas suurvõistlusel osaleda, seega - lõpp hea, kõik hea!

Loo autor: Ly Torn, Rapla Vesiroosi Kooli õpetaja ja haridustehnoloog ning robootikaringide juhendaja

Ega Vist Jõgeva luulepäevadel

Teatristuudio Ega Vist 8.-9. klassi trupp osales 22.-23. novembril Betti Alverile pühendatud luulepäevadel "Tähetund 2019" Jõgeval. Meie etenduses "Sõprus on püsiv" osalesid näitlejatena: Kärt Gertrud Rannamets, Ann Katre Karlep, Anna-Liisa Pais, Karoli Unnuk, Karolin Oepa, Timofei Panchenko, Kristjan Volmer, Kevin Viktor Beresnev.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Vesiroosi tiikidel on jääle minek ohtlik ja keelatud!

Jää on liiga õhuke.

Palume lapsevanematel sellest lastega rääkida.

Koolitus "Hea Une Teejuht" Rapla Vesiroosi Koolis

Täna on meie koolis kell 19.00-20.30 koolitus "Hea Une Teejuht".

Koolitaja on KENE VERNIK, kes on unenõustaja, unetehnoloog, psühholoog.

Juttu tuleb unefüsioloogiast, unehäiretest ja ravist. Detailsemalt laste une teemadest.

Koolitaja jagab erinevaid tehnikaid, kuidas paremini uinuda ja und säilitada. Kõigi eesmärk on olla elujõuline ja terve.

Kadi võimlejate võimas saavutus Tšehhis

Kadi võimlejad osalesid Tšehhis Liberecis peetud võistlustel "WADF World Dance Championship 2019". Kogu tiim astus üles Elina Gorelašvili loodud koreograafiaga "Kiss from a rose", millega tuldi Contemporary Balleti kategoorias 1. kohale.

Artistic Dance Show kategoorias saavutati ühiselt loodud kavaga "In your darkest dreams" 1. koht. Kolmas esikoht saavutati kavaga "I was here".

Meie koolist osalesid võistlustel Sandra Kala 8.b klassist ja Minna Mari Ambur 9.a klassist. Juhendaja Kadi Saks.

Kostüümipäev ja moeetendus

Reedel oli Vesiroosi kool täidetud Fantaasiaga. Esimesel kooliastmel toimus kostüümipäev. Õpilasesinduse liikmed Triinu, Anni ja Susanna korraldasid lastele erinevaid mänge ja tantse. Näha oli mitmesuguseid toredaid kostüüme, vahvaimad said ka suu magusaks.

Suurematele toimus õhtul meeleolukas Moeetendus. Teemaks olid erinevad fantaasiafilmid ja kokku osales oma etendusega 16 klassi. Žürii valis teise kooliastme (4.-6.klass) võitjaks 6.a klassi, kelle teemaks oli Muumioru lood ning kolmanda kooliastme (7.-9. klass) võitjaks 9.b klassi, kelle teemaks oli Tasujad. Publiku lemmikuks sai samuti 6.a. Pärast klasside esinemisi tulid lavale We Dance Tantsustuudio ja õpetajad oma tantsukavadega. Õhtu oli ülimalt fantastiline ja pakkus emotsioone, mis veel kaua hinge paitavad.

Selline suur üritus ei saa kuidagi toimida ilma suurepärase meeskonnata ega toetajateta. Me väga täname kõiki osalejaid, vanemaid, kes aitasid kostüümidega ja olid vaatama tulnud, züriid, õhtujuhte, helipoisse ja valgustüdrukuid, fotograafi ja õpetaja Evat, kes filmis ning We Dance tantsustuudiot. Väga suure töö tegi ära meie Õpilasesindus, eriti selle ägedad juhid Frances ja Harriet.

Suur kummardus läheb ka meie sponsoritele. Täname Mammat, Oriflame'i ja Rapla kultuurikeskust, kes aitasid auhindadega. Au ja kuulsus vanematele, kes täitsid kohviku kõige hea ja paremaga, eriline tänu Sirley Küpsetuskojale.

Nii on üritust korraldada tõeline lust ja lillepidu.

Täname veel kord kõiki asjaosalisi!

Loo autor: Andres Sahkur

Moeshow pildid (Piltide autor: Kristiin Talvik)

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Netikirjariini I vooru tulemused

Netikirjariini esimeses voorus saavutasid 5. - 6. klasside arvestuses 22 võistkonna hulgas 1. koha võistkond Hanepoju007 (Evaliisa Poola, Lisette-Cristina Vonbret, Roosi Mari Reede ja Kerli Mõisnik) ning 2. koha Juustupallid RVK (Susanna Elbrecht, Iris Vahtra, Kristiine-Marii Tuuga). Juhendaja Pirko Ilves.

Õpetajate teatritrupp teatrifestivalil "Sillad"

Meie kooli õpetajate teatritrupp "Vesimutid" käis 8.-9. novembril vabariiklikul õpetajate teatrifestivalil "Sillad", kus osales 11 truppi üle Eesti. Meie trupp sai lavastuse eripreemia hea poeetilise lahenduse eest. Kiideti lavastuse tervikut ja emotsionaalset õhustikku. Juta Kaidla luule põhjal kokku seatud lavastuses "Kosilased" särasid näitlejatena lavalaudadel Eva Hindremäe, Kärt Kaseorg-Korbe, Gaida Kabral, Triin Kõiv, Pilvi Pregel ja Krista Olesk.

Rapla Vesiroosi Kooli keraamikastuudio näitus Rapla Keskraamatukogus

5.novembrist on avatud Rapla Keskraamatukogus Rapla Vesiroosi Kooli keraamikastuudio näitus "Lehesadu". Näitus jääb avatuks novembrikuu lõpuni.

Näitusel osalevad:

Laura Lotte Vahtra, Kaspar Meresmaa, Tanel Rasmussen, Mariette Johanna Jakk, Karel Dominic Jänes, Loore Kohv, Iris Kohv, Voldemar Pärna, Anna-Liisa Mikkor,

Casandra Lehtmets, Caspar Lepikult, Lisette Pärtel, Melissa Krasnikov, Maria Penter, Lisette Valgma, Sandra Suvi, Rebeka Rokk, Rasmus Suurmägi, Mari Grüner, Lisann Luhtoja, Helen Forsel, Liisbet Luugima, Keitlin Kõlamets,

Rosanna Aru, Kaur Tobias Masing, Kadri Lõhmus, Karoliina Kelder, Neleliis Kobar, Kirkelii Kristian, Katrin Kidra, Rebeke Stimmer, Kätriin Lehtsalu, Lenna Mette Kadarpik, Gertu Lill, Victoria Kutliahmetov, Johanna Bonder.

Juhendaja Helle Kruus

Keskkonnahariduslikud väljasõidud juba viiendat aastat

Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) esitatud projekt „Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õppekäigud 2019/ 20. õppeaastal” sai otsuse rahastada. Kõiki klasse ootavad ees riiklikku õppekava toetavad keskkonnahariduslikud õppeprogrammid erinevatesse looduskeskustesse. Igale klassile on kavas õppeaasta jooksul üks väljasõit, mis aitab kinnistada klassis õpitud teadmisi. Täpsem info õppeprogrammide kohta on kooli kodulehel aastaringis ja sügiseste programmide kohta ka kalendris.

Projekti esimene õppereis on juba teoks saanud. Veerandi viimasel päeval õppis 9. c klass TTÜ Särghaua õppekeskuses Eesti geoloogilist ehitust ja uuris maaravarasid. Kiviõpikojas tegelesid õpilased kivi saagimise, lihvimise ja poleerimisega. Mikroskoopide all kivimite uurimise ja praktilise töö kaudu sai igaüks põneva kogemuse võrra rikkamaks.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Daily koolitoitlustuse rahulolu uuring

Iga aastase Daily koolitoitlustuse rahulolu uuringut viiakse läbi perioodil 01.11-15.11.2019.

Eesmärgiks saada küsitluse toimumise kohta võimalikult laia kõlapinda ning sellest tulenevalt ka aktiivset osalemist küsitluses, mille tulemusel saame meie jällegi adekvaatset hinnagut meie igapäevatööle ning ootustele vastavust. Uuringu tulemusi jagame ka kooli juhtkonnaga.

Link küsitlusele: http://www.ankeet.ee/a/dadola

"Peakokad koolis"

Markofka Toidutoa peakokk Inga Paenurm (endine Vabariigi Presidendi Kantselei peakokk) kokkas kodunduse tunnis 6.a klassi õpilastega õpetaja Terje Raudsepa kaasabil. Enne praktilist toiduvalmistamise tundi vaadati õpilastega filmi „Eesti toidu lugu 19. sajandist kuni tänapäevani“ https://youtu.be/hEq5V4OyCRk, lisaks toiduohutuse klippe - Toiduohutuse 5 võtit ehk “Köögis ohutult ja teadlikult“ https://www.youtube.com/watch?v=Q6JGwBDJMhU

Õpilastega koos valiti 21 retsepti hulgast meelepärased retseptid https://www.eestitoit.ee/et/kategooriad/peakokad-koolidesse

Valikusse jäid krõbedad kalapalad, purukook õunaga, karask ja kiire mulgipuder. Ja nüüd oli aeg kokkamiseks. Toidud valmisid kiirelt ning seejärel degusteeriti maitsvaid toite. Õpilastele maitses imehästi mulgipuder ja krõbedad kalapalad.

„ Peakokad koolis“ on üks põnev selle aasta suurprojekt, mis on Eesti Peakokkade Ühenduse (EPÜ) ja Maaeluministeeriumi koostööprojekt.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Õpetajad olid edukad õpetajate korvpalliturniiril

Rapla Vesiroosi kooli õpetajad osalesid 19.oktoobril Käärikul õpetajate korvpalliturniiril. Kokku osales 8 võistkonda üle Eesti. Alagrupis saadi Nõo Reaalgümnaasiumi järel teine koht ja tagati pääse medali mängudele. Kuigi poolfinaalis vannuti alla Tartu Descartes'i Koolile, võideti kolmanda koha mängus Elva Gümnaasiumi õpetajate võistkonda. 5 mängu ühe päevaga oli ääretult väsitav, kuid tasuna tõusti poodiumi madalaimale astmele. Juhhhuuuuuu!!! Võistkonnas mängisid Pilvi Pregel, Triin Kõiv, Kati Kalda, Ingrid Lenk, Risto Ütsmüts, Eedo Lubi, Andres Sahkur ja Viljo Sinikas.

TORE mentor meie koolis

TORE mentor Aili Avi külastas 22.oktoobril Rapla Vesiroosi Kooli, kus TORE ring toimib juhendajate Pilvi Pregeli ja Triin Kõivu eestvedamisel juba väga pikaajaliselt, pea 18 aastat.

TORE juhendaja Triin pidas päeva kõige väärtuslikumaks osaks seda, et koos valmisid 7 erineva teemaga kondikava: "Väga head ideed ja raamistik said kirja, millega nüüd oma meeskonnas ühiselt edasi töötada ja vajaduspõhiselt tegevuste käigus nö kontidele liha juurde lisada - võttes arvesse igapäevaelu tegelikkust klassis. Kes klassijuhataja pole, sai mõelda, kuidas temal on võimalik läheneda ja kogetud meetodeid kasutada, sest kunagi ei tea, millal klassis mõni konflikt või pinge kerkib, aga hea on selleks siis valmis olla..."

Triin lisas: "TORE pole kinnine programm. Juhendajate olemasolu koolis ning kollektiivi teadlikkus TORE süsteemist toetab õpetajate väärtuspõhist suhtumist, arutelude kasutamist, noorte kaasamisoskusi, meetodite rakendamist ühise eesmärgi nimel - julged, inimsõbralikud ja toimetulevad kodanikud."

Aili: "Mentorkohtumise raames oli koolipere fookuses klassijuhataja kui oskuslik grupijuht. Leiti vastused küsimusele, millised on olulised väärtused igal klassijuhatajal just oma klassiga, millised on väljakutsed? Sellest lähtuvalt kavandati tegevusi suhete hoidmiseks, õhkkonna parandamiseks kas klassijuhataja tunni raames või ka klassiõhtutel."

Pudrutamine meie koolis

Rapla Vesiroosi Kooli õpilased „pudrutasid" veerandi viimasel nädalal kodunduse tundides õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel. Iga õpilane valmistas tunnis enda meelepärase pudru ja lisaks oma tiimiga ühe õpetaja valitud pudruhelvestes toidu. Nende hulgast selgitati ka klassi lemmik.

5.klasside õpilased valmistasid smuutisid ja ahjuputru. Väikestele kokkadele maitsesid väga pudruhelvestest smuutid.

6.klasside õpilased küpsetasid pudruhelvestest krõbedaid küpsiseid. Eriti maitsesid maapähklivõi küpsised, šokolaadi-kaerahelbe pallikesed, kaerahelbe pesad ja gluteenivabad kaerahelbeküpsised.

7.klasside õpilaste tunnis valmisid pudruhelvestest imemaitsvad pudingud, pannkoogid ja pudrusai. Lemmikuks osutusid pudrusai ja bubert!

Oktoober on pudrukuu!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Tore ja Sportlik PerePäev

Tulemas on üks Tore ja Sportlik PerePäev. Täpsem info: https://www.facebook.com/events/381492316127784/

Kooli unustatud riided jagamiseks välja pandud

Lapsevanemad ja õpilased!

Kooli unustatud ja koolist leitud riided on välja pandud 0-korruse koridoris. Palun vaadake üle ja võtke enda omad ära.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Ettelugemisvõistluse maakondlik eelvoor Rapla Keskraamatukogus

8.oktoobril külastasime Rapla Vesiroosi Kooli 4.klasside õpilastega (Laura Reemi, Merili Metsniit, Eliise Kundla ja Kerstin Rahe, Annabel Vainula, Liisbeth Fuchs, Joosep Pikner) Rapla Keskraamatukogu hoopis erilisel põhjusel - seal toimus ettelugemisvõistluse „Heal meelel ja ilusal keelel“ maakondlik eelvoor Sel korral ei pakutud ette loetavate raamatute soovitusi, vaid iga laps sai ette lugeda endale meelepärase loo. Ajalimiidiks oli 3 minutit.

Ettelugejaid oli erinevatest Rapla valla koolidest kokku 25 . Välja anti eripreemia ning lisaks võitjale ka kaks märkimisväärse lugeja preemiat, millest III koht kuulus Rapla Vesiroosi Kooli 4.b klassi õpilane Annabel Vainulale, kelle õpetaja on Triin Ots. Žürii tõi välja Annabeli ilmeka esinemise, oskusi edasi anda dialoogi erinevate tegelaste vaatenurgast ja tema kontakti publikuga.

Oli meeleolukas õhtupoolik, mis päädis kringlisöömisega. Meie kooli lugejate üle tasub olla väga uhke! Lihvime veel lavanärvi ja osaleme sellistel üritustel kindlasti ka järgmistel aastatel!

Loo autor: Kärt Kaseorg-Korbe

Traditsiooniline filmifestival Kaader

18. - 19. oktoobrini toimub traditsiooniline filmifestival Kaader. Filmisprint toimub meie koolis 1.-6. klassile 18.10 kell 15-18. Palume moodustada kuni viie liikmelised grupid ja need registreerida huvijuhi juures või aadressil https://filmifestivalkaader.ee/. Filmiteema antakse kõigile samal päeval, filmitakse ja pannakse kokku oma telefonides ning kõiki filme vaadatakse suurelt ekraanilt kell 18.30 meie koolis. Filmi pikkus 1-2 minutit. 3 parimat filmi saavad auhinnad ja neid näidatakse ka järgmisel päeval Rapla kinos. Iga grupil olemas ka oma juhendaja, need leiame oma koolist ja gümnaasiumist. Eestvedajaks Andres Sahkur koos Rapla gümnaasiumi õpilastega. 7.- 9. klass moodustavad samuti kuni viie liikmelised grupid ning filmimine toimub 24 tunni jooksul Rapla Gümnaasiumis. Registreerida enda võistkond koos stsenaariumiga aadressil https://filmifestivalkaader.ee/ Filmide vaatamine toimub Rapla kinos 19.10 kell 18.00.

Raplamaa ProgeTiigri infopäev Rapla Vesiroosi Koolis

Raplamaa ProgeTiigri infopäev toimus 26. augustil Rapla Vesiroosi Koolis ja seda sündmust kajastati 25. septembril ilmunud Raplamaa Sõnumites.

ETTEVÕTLUSNÄDAL 7. – 11. OKTOOBER 2019 RAPLA VESIROOSI KOOLIS


ESMASPÄEV 7.OKTOOBER

Kohtumine MAAILMARÄNDURI JA MUUSIKUGA Rapla Kinos. 9.D KLASS


TEISIPÄEV 8. OKTOOBER

Kohtumine ettevõtja MARDO MÄNNIMÄGI-ga, RVG vilistlane, tippsportlane ja disainfotograaf, firma Stuudio 7 omanik.

3.TUND 10.05 – 10.50 auditooriumis 6.klassid

4.TUND 11.15 – 12.00 auditooriumis 7.klassid


KOLMAPÄEV 9. OKTOOBER karjääritöötoad

Külas Raplamaa Töötukassa karjäärispetsialistid Lili Saksing, Kerli Valgma ja Leho Rohtla, ….

1.-2. tund 8.klassid töötubades

3.- 4. tund 9.klassid töötubades

5. tund 9.klassi EK põhirühm töötoas

PS! 9.klasside eesti keele süva ja vaherühma õpilased teevad 1.-2. ja 5.-6.tunni ajal arvutiklassis tasemetesti.


NELJAPÄEV 10. OKTOOBER

VIKTORIIN JA KOHTUMISED ETTEVÕTJATEGA

1.-2. tund 8.15 – 9.00 Creatlon majandusviktoriin arvutiklassis (13 õpilast 7.-9.klassini).

2.tund 9. klassid 8.45 – 9.30 auditooriumis RIINA KIVI Rapla firmast Uniplast

2.tund 5.klassid 8.45 – 9.30 geograafiaklassis kohtumine ettevõtte OÜ Kapikass juhtidega - Siret Jakobsoniga, Carmen Ennuloga.

3.tund 9. klassid 9.40- 10.25 aulas kohtumine TARVO TOBBI-ga, kes jagab oma lugu. Ta on seotud mitmete erinevate ettevõtetega (Limitless Management OÜ, kirjastus, kinnisvara ..).

4. tund 8. klassid 10.35 – 11.20 aulas kohtumine TARVO TOBBI-ga, kes jagab oma lugu. Ta on seotud mitmete erinevate ettevõtetega (Limitless Management OÜ, kirjastus, kinnisvara ...).

1.a klass õppekäigul tutvub talupidamisega.


REEDE

ETTEVÕTLUSMÄNGUPÄEV

8.20 – 10.30 5.a klass Ettevõtlusmäng „Ettevõtlik pere“, juhendavad 7.-9.klasside õpilased (Pärast mängu lähevad tundi 20.min ja siis sööma).

10.50 -13.15 5.b klass Ettevõtlusmäng „Ettevõtlik pere“, juhendavad 7.-9.klasside õpilased. Õpilased söövad mängu vahel.

Mängujuhid: Anete Kuusik, Marit Piirimees, Karolin Oepa, Silvar Kristjan, Rico Robin Rikk, Mona Maria Hannus, Markus Mutli, Berit Puru, Kert Jalukse, Frances Fuchs, Harriet Piirmets, Katrin Gusatšenko, Keit Vilu, Nete Mustallikas, Isabelle Kornak, Leene Tiigirand.


Nädala koordinaator Marike Uusjärv

Õpetajate päeva tähistamine

4. oktoobril tähistame oma koolis õpetajate päeva. Tundide ajad on lühendatud, tunde annavad 9. klasside õpilased.

Tundide ajad:

1.tund 8.15 - 8.45 koos põhiõpetajaga aktusel

2.tund 8.55 - 9.25

3.tund 9.35 - 10.05

I söögivahetund

4.tund 10.30 - 11.00

II söögivahetund

5.tund 11.25 - 11.55

12.00 9.klassi õpilaste ja õpetajate kokkuvõtted päevast.

RVK õpilase Harriet Piirmetsa näitus “Feministid” kultuurifestivalil Särin

Harriet Piirmets õpib 9. klassis, kuid lahkab juba oma loomingus mitmetasandilisi teemasid. Digitrüki tehnikas valminud illustratsioonisarjas “Feministid" kujutab Harriet feminismi ajalugu läbi erinevate portreede. Teosed on värvikirevad ja kannavad iga kujutatud isiku karakteri ja loo suurepäraselt vaatajale edasi. Festival soovib pakkuda kasvulava tulevastele kultuurivaldkonna tegijatele ning Harriet Piirmetsa näol on tugevalt äratuntav noore paljulubava kunstniku anne. Tema teoste seeria hakkab kaunistama Kultuuriklubi BAAS näituseseina.

Rapla Vesiroosi Kooli uus huvijuht Andres Sahkur

Sellest õppeaastat töötab Rapla Vesiroosi Koolis huvijuhina Andres Sahkur, kes töötas eelnevalt seitse aastat Tallinna Lastekodus. Andresest ilmus persoonilugu Raplamaa Sõnumites, mis on leitav aadressilt: https://xn--snumid-pxa.ee/2019/09/andres-sahkur-koigist-ei-pea-saama-kuulsust-ma-voin-olla-ka-kooli-huvijuht/

Avatud koolisööklate nädal

Tulge koolitoitu sööma.

Aeg: 30.09-3.10.2019 kell 13.00-14.00

Hind 1.50. Lõuna eest saab tasuda kohapeal.

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.

5. klass osales markeerimisprojektis PEATU, VAATA, VEENDU!

Maanteeamet korraldab koostöös Politsei-ja Piirivalveametiga 5.6. klasside õpilastele kampaania PEATU, VAATA JA VEENDU!, mille eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel. Liiklusõnnetuste statistika järgi on üheks riskigrupiks just 814-aastased jalakäijad.

Kampaania ühe tegevusena viiakse linnades ja asulates kooliõpilaste poolt läbi markeerimisaktsioon, mille käigus märgitakse ohtlike sõidutee- ja raudteeületuskohtade juurde kõnniteedele sõnum PEATU, VAATA, VEENDU!

Teema sai meie koolis täpsemalt läbi räägitud 5. a klassiga, kellest tegusamad markeerisid 10. septembri pärastlõunal Viljandi maantee ülekäiguraja, et koolikaaslased oleksid teed ületades tähelepanelikumad. Värvi jäi järele ja aktsiooni lubati korrata.

Rapla Vesiroosi Kooli hommikupudrule registreerimine

Tasuta hommikupudru tellimusvorm

Tasuta hommikupudru loobumisest teavitamine

Rapla Vesiroosi Kooli lastevanemate üldkoosolek

Head lapsevanemad!

Rapla Vesiroosi Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 19. septembril algusega kell 18.00 kooli aulas.

Päevakord:

 1. Kooli kodukord
 2. Hindamisjuhend
 3. Huvitegevuse võimalused koolis

Üldkoosolekule järgnevad klassikoosolekud.

Olete oodatud!

Toitlustamisest koolis

Toitlustamine algas 02.09. Meie kooli toitlustaja on Daily. Pikapäevakooli lõunat ja hommikuputru hakkab saama alates 9. septembrist. Puder kell 7.45, pikapäevakooli lõuna kell 14.00.

Lisaks tavapärasele koolilõunale ja päevapraele on võimalik osta ka soodushinnaga (0,96 eurot) päevapraadi.

Hommikupuder on õpilastele tasuta.

PALUN VANEMATEL KINDLASTI TEADA ANDA TOITLUSTAJALE (rapla.vesiroosi@daily.ee), KUI ÕPILANE PUUDUB!

Täpset tasumise korda ja menüüd vaadake kooli kodulehelt https://www.vesiroos.edu.ee/%C3%BCldinfo/toitlustamine

ÕPPEAASTA AKTUSTE AJAKAVA 2.septembril 2019

9.45 klasside kogunemine koduklassidesse. 1. klassi lapsevanemad viivad oma lapsed klassiruumi ja liiguvad aktuse toimumispaika. 9. klassid lähevad 9.50ks 1. klasside õpperuumide juurde ja moodustavad seal paarid, kellega käsikäes tullakse aktusele.

10.00 Avaaktus kogu kooliperele (ilusa ilma korral trepil, vihmaga Sadolini spordihoones). Aktuse lõpus tehakse suur ühispilt.

10.30 1. ja 9. klassi aktus aulas, 1. klasside aabitsate jagamine. 2. - 5. klass sööklasse kringlit sööma, 6. - 8. klass klassijuhatajatundi.

11.00 2. - 5. klass klassijuhatajatundi, 6. - 8. klass sööklasse kringlile. Pärast seda on õpilased vabad!

11.30 1. ja 9. klassid klassijuhatajatundi.

11.50 1. ja 9. klassid sööklasse maiustama.

2019/2020. õppeaasta koolivaheajad on järgmised:


1) sügisvaheaeg 21. oktoober 2019. a kuni 27. oktoober 2019. a;

2) jõuluvaheaeg 23. detsember 2019. a kuni 5. jaanuar 2020. a;

3) talvevaheaeg 24. veebruar 2020. a kuni 1. märts 2020. a;

4) kevadvaheaeg 20. aprill 2020 kuni 26.aprill 2020;

5) suvevaheaeg (v.a lõpuklass) 10. juuni 2020. a kuni 31. august 2020. a.


Õppetöö perioodideks põhikoolis on trimestrid.

1. trimester 1. september - 30. november

2. trimester 1. detsember - 8. märts

3. trimester 9. märts - 9. juuni


Õppeaasta avaaktus toimub 2. septembril 2019.

I klassi minevate laste vanemate üldkoosolek

I klassi lapsevanemate üldkoosolek toimub 29. augustil algusega kell 18.00 kooli aulas.

Õpikute ja töövihikute kätteandmine raamatukogust

Teisipäev, 27.august

10.00-11.00 3. klassid

11.00-12.00 4. klassid

12.00-13.00 5. klassid

13.00-14.00 6. klassid

Kolmapäev, 28. august

10.00-11.00 7. klassid

11.00-12.00 8. klassid

12.00-13.00 9. klassid

1.-2. klassid saavad õpikud ja töövihikud kätte õppetöö alguses koos klassijuhatajatega.

1. - 5. klassi loodushuviliste õpilaste loodusretk

16. juulil käisid 1.-5. klassi loodushuvilised õpilased ja lapsevanemad avastamas Kirde-Eesti kauneid paiku. Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahalisel toel matkati jalgsi ja kanuudega. Kauksi looduskeskuse õppeprogramm "Peipsi järve jälgedes" pakkus võimalust tundma õppida rannaäärses männikus kasvavaid taimi ja andis ülevaate erinevate pinnavormine kujunemisest.

Kantselei lahtiolekuaeg vaheajal

25. - 28. juuni 9.00-13.00

1. juuli - 4. august on kantselei suletud.

Kantselei avatud alates 5. augustist kell 9.00 - 13.00.

I KLASSI ÕPILASEL LÄHEB VAJA:

 • Koolikott (soovitavalt kõvendatud seljatoega. Tühjalt võimalikult kerge. Mugav ja õlgadele sobiv)
 • Õpilaspäevik (kingib kool)
 • Vahetusjalatsid (soovitavalt heleda tallaga), riidest kott nende hoidmiseks
 • Lühike ja pikk dress (riidest dressikott)
 • Spordijalatsid (sise- ja välisjalatsid)
 • Lauakate
 • Õpilaspileti kaaned

VIHIKUD:

 • 16 joonega 1tk
 • abijoontega vihik 2tk
 • ruudulised vihikud (2 ruudulist vihikut (5x5mm) 1 vihik suuremate ruutudega (7x7mm ))
 • valge vihik 2tk

NB! *Vihikuid ostes jälgige, et need oleks joonitud (joonelised ja ruudulised). Vihikud kõige tavalisemad, katame koolis ühesuguste paberitega.

 • lugemispäevik (A4 formaadis kaustik)
 • raamatute ja töövihikute ümbrispaberid/kaaned

MAPID:

 • A3 mapp joonistuste jaoks
 • 2 kiirköitjat (pealt kilega, kõige tavalisemad)
 • vihikumapp (soovitavalt ülekäiva kummiga) –soovituslik
 • tugevate kaantega ja kummiga suletav mapp töölehtede jaoks (A-4) - nö “pooleliolevate töölehtede mapp”

KIRJUTUSVAHENDID:

 • pinal
 • harilikud pliiatsid 2-3 tk (tähistusega HB, soovitavalt kolmetahulised)
 • kustukumm (soovitavalt pehmem)
 • kogumistopsiga pliiatsiteritaja
 • värvilised pliiatsid (vähemalt 12 värvi, soovitavalt kolmetahulised)
 • joonlaud lühem ~15cm(mahub pinalisse) ja pikem 30cm
 • viltpliiatsid

KUNSTI- JA TÖÖÕPETUSE VAHENDID:

 • Käärid (vasakukäelisele lapsele vasakukäeliste käärid)
 • liimipulk
 • õlipastellid
 • plastiliin
 • guaššvärvid(vähemalt 12 tk)
 • vesivärvid (akvarellid) *tõestanud on ennast kvaliteetsemad kunstivahendid
 • veetops
 • pintslid (väike,keskmine, suur)
 • joonistuspaber A4 (20 lehte )
 • joonistuspaber A3 (20 lehte)
 • värvilised paberid A4 (kahepoolsed)
 • rull kitsamat maalriteipi ( ~ 2 cm)
 • kaks rulli või pakki paberkäterätte

*Palun märkige kõigile laste asjadele nimed peale (ka riietele ning jalatsitele).

Uued robootikaseadmed meie koolis

Kool võttis osa ProgeTiigri seadmete taotlusvoorust, et saada koolile 7 komplekti MakeyMakey seadmeid, millega on võimalik niiöelda elutuid asju elavateks muuta. Taotlus sai positiivse otsuse ning nüüd on koolil olemas 7 komplekti MakeyMakey seadmeid, mida saame uuel õppeaastal õpilastega koos katsetada.

Tutvustav video:https://www.youtube.com/watch?v=-X3hb__YynM

Haridustehnoloog osales rahvusvahelisel seminaril

5.-8. juunil osales kooli haridustehnoloog Ly Torn Valmieras eTwinningu rahvusvahelisel kontaktseminaril “Outdoor learning methods”, mis keskendus õuesõppe meetoditele ja projektõppe lõimimisele erinevatesse ainetundidesse. Seminari kohta saab parema ülevaate Koolielu portaalis ilmunud artiklist https://koolielu.ee/info/readnews/573057/toredad-paevad-ja-ouesope-valmieras

Jätkame traditsiooni tunnustada õppeaasta lõpul tublisid tegijaid

2018/2019. õppeaasta oli koolile väga edukas. Häid saavutusi ja tublisid tegusid oli läbi aasta palju. Maakonna parimad nuputajad on meie koolist, vabariiklik füüsikaviktoriin Spekter löödi kinni, Eesti rahaolümpiaadil olid maakonna parimad meie koolist, laulupeole pääsesid kõik meie tantsurühmad ja lastekoor, 4.klasside näitemäng sai kõrge tunnustuse teatripäevadel, palju medaleid spordis jne. jne.

Parimate ainetundjate, huvitegevuslaste ja sportlaste vastuvõtt toimus Rapla Vesiroosi Kooli aulas 6. juunil 18.00. Juhtkonna poolt oli kutsutud 99 õpilast koos vanematega ja 28 õpetajat. Vastuvõtule kutsutakse parimad ainetundjad, kes on saavutanud maakondlikel ainevõistlustel 1. - 3. koha ja vabariiklikel võistlustel 1.-20. koha. Huvitegevuse ja sporditulemustega pääsevad vastuvõtule ikka ainult vabariigi tipud või maakonna parimad. Õhtu oli akadeemiline, soe, meeleolukas ja vastastikusest tänutundest täidetud. Meeleolu aitasid luua Vesiroosi Kooli 5. klassi bänd ja kooli muusikastuudio laululapsed.

Juhtkonna nimel täname kõiki õpilasi ja õpetajaid oma koolist, kes panustavad ja teevad südamega oma tegevusi.

Direktori vastuvõtt 2019.pptx

Lõpuaktused

11. juuni kell 9:10 Sadolini spordisaalis kogu Vesiroosi koolipere lõpuaktus

20. juuni kell 17:00 Sadolini spordihoones 9. klassi lõpuaktus

Rullikoolitus

Kõigile huvilistele! Neljapäeval, 6.juunil kell 14.00 on meie kooli õuel rullibuss. Vihmase ilma korral Sadolin spordihoones. Kui sul on, tule oma uiskude ja kiivriga!

KEAT laager

Rapla Vesiroosi kooli 6. klasside kaks võistkonda 16-ne õpilasega osalevad 29. - 30. mail ohutuslaagris “Kaitse end ja aita teist” , mis toimub Laukataguse Puhkekülas Kehtna vallas. Soovime edu ja toredaid elamusi!

IX klasside lõpukell 29. mail

Ajakava 9. klasside õpilastele:

9:00 Aktus

10:00 Mängud õues (kaheksas klass korraldab üheksandikele)

10:45 9. klass sööb lõunasööki sööklas

11:00 9. klassi väljasõit piknikule

13:30 Buss jõuab tagasi

Rõõm õpilaste teadmistest, oskustest ja tahtest!

Maikuu viimastel nädalatel on toimunud hulgaliselt õpilasvõistlusi, kus meie õpilased on saavutanud väga häid tulemusi. Üleriigilisel füüsikavõistlusel Spekter oli vabariigi parim 8.klasside arvestuses meie kooli 8.c klassi õpilane Kert Jalukse. 9.klasside arvestuses oli vabariigis 7.kohal Karl Pärtel Aasrand, füüsikaõpetaja on Edvig Saidla.

I klassid võtsid mõõtu õpioskustes ja maakonnas saavutas I koha 1.a klassi õpilane Kustas Kalda ja 2.-3. kohta jagas 1.a klassi õpilane Johannes Evestus. Nende õpetaja on Krista Lumiste.

II kooliastme emekeeleolümpiaadidelt tulid ka tipptulemused. 4. klassidest oli parim Mia Lota Sutter, Triinu Grüner saavutas 4.koha. 4.b klassi tüdrukute õpetaja on Küllike Juurik. Viiendatest klassidest tuli II kohale Iris Vahtra, III kohale Evaliisa Poola ja 4.kohale Kristiine-Marii Tuuga. Nende õpetaja on Pirko Ilves.

5.klasside meeskondlikul õpioskuste võistlusel saavutas meie kooli meeskond koosseisus Evaliisa Poola 5.a, Kristiine-Marii Tuuga 5.a, Roosi Mari Reede 5.c, Mia Liis Lindal 5.b ja Lisete Pärtel 5.b klassist kolmanda koha. Tüdrukud näitasid lisaks headele teadmistele ja infootsimisoskustele ka mõnusat meeskonnatööd.

Hiljaaegu lõppes Eesti rahaolümpiaad, mis kestab mitu kuud, on veebipõhine ja eeldab majanduslikku mõtlemist. Meie kooli 9.b klassi õpilane Karl Erik Strandberg saavutas põhikoolide arvestuses 5. koha ning maakondlikus arvestuses 1.koha. Reno Padjus 9.b klassist oli vabariigi põhikoolide arvestuses 6.kohal ja maakonnas teine. Genri-Roland Stepanjuga oli maakondlikus põhikoolide arvestuses kolmas. Õpilasi suunas olümpiaadile ühiskonnaõpetuse õpetaja Heli Heinaste.

Loomaaiakülastusest

Maikuus avanes Rapla Vesiroosi Kooli esimestel ja kaheksandatel klassidel KIK-i programmi raames võimalus külastada Tallinna Loomaaeda. 1.c klass sai programmi „Loomad erinevates elukeskkondades “ osaliseks.

Klassiga loomaaeda kohale jõudes pidasime esmalt pikniku ning seejärel tervitas meid kaks juhendajat, kelle juhtimisel läksime keskkonnahariduskeskusesse. Seal toimus tore mäng neljas rühmas, kus lapsed said harjutada tiimis töötamist.

Edasi liikusime giidi järel loomaaias ringi. Ta rääkis loomade kohta äärmiselt huvitavaid fakte ja tõi toredaid elulisi näiteid, mis lastele väga meeldisid. Eriti hästi jäid õpilastele meelde elevant Karl, amuuri leopard ja pesukarud. Loomaaia giid rääkis lastele arusaadava sõnavaraga mõõdukas tempos ja

piisavalt valjult ning vastas meeleldi õpilaste küsimustele.

Ekskursiooni lõppedes külastasime ka uut jääkarude hoonet, millest õpilased samuti vaimustuses olid.

Loomaaiakülastuse lõpus oli selgelt näha laste rahulolu. Nad väljendasid, et ekskursioon oli nende arvates väga tore ning neile jäi juhendaja jutust nii mõndagi meelde. Ka järgmisel päeval oli kuulda õpilasi omavahel juhendaja poolt räägitud faktide kohta arutamas.

Pildid loomaaias käigust: https://drive.google.com/open?id=1YC7opTX9Vti6Svg_ri7VdF488XhyGlRT

/Loo autor: Triin Vennikas/

Kohtumine Ilmar Trulliga

Neljapäeval, 23. mail oli meie väikestel luulesõpradel võimalus

Rapla Keskraamatukogu saalis kohtuda kirjanik ja humorist Ilmar Trulliga.

Mitmed kohaletulnud õpilased lugesid luuletajale ette tema enda luulet.

Ilmar Trull rääkis kokkuvõtlikult oma kirjanikuteest ja luuletuste sünnist, vastas laste erinevatele küsimustele.

Huvilistel oli ka võimalus kaasasolevatesse kirjaniku raamatutesse saada pühendusega autogramm.

Oli paljusid inspireeriv pärastlõuna.

http://www.raplakrk.ee/?s=Ilmar+Trull

Kokkuvõte loodusainete nädalast

9.-17. mail oli meie koolis loodusainete nädal, kus loodusainete õpetajad pakkusid lisaks tavapärasele õppetööle ka pisut teistsuguseid, sealhulgas võistluslikke tegevusi.

Koostöös kunstiõpetusega valmis 7.- 8. klasside õpilaste töödest 2019. aasta loomade ja taimede joonistuste näitus. Külas käis Lennart Lennuk Tallinna Loodusmuuseumist, kes pidas loengu väga aktuaalsel plastireostuse teemal. Loodusainete korrusel saab näha samast muuseumist pärit ilvest ja metskitse. 8.klassid käisid KIK-i toetusel õppekäigul Tallinna Loomaaias.

Võisteldi maastikumängus, sudokude lahendamises, keemiliste elementide, liikide, kuulsate matemaatikute ja Eesti linnade tundmises. Iga päev sai lahendada uut matemaatika päevaülesannet. Toimusid õuetunnid ja avastusretked Keskkonnaameti avastusrajal. 4.-9. klasside võistkonnad said ennast proovile panna loodusainete teemalises Kahooti mängus. Osaleti ka vabariiklikul füüsikaviktoriinil “Spekter”

Võistluste tublimad on kirjas siin:

 • Parimad loodusetundjad klassidevahelises Kahooti võistluses on: 9a 1. koht , 4b 2. koht ja 7b klass 3. koht . Ühtlasi olid need klassid ka oma vanuserühma parimad.
 • Parimad Eesti linnade tundjad on:

Karl Pärtel Aasrand 9a

Hendrik Niklus 7b

Marcus Sadõhov 8b ja Harriet Piirmets 8c (võrdsete punktidega)

Silvar Kristian 7a

Hannabel Reinvart 8a

Karl-Erik Strandberg ja Romi-Liis Poobus 9b

Kaspar Kesküll 5a

Helerin Peterson 6a

Artur Reidla 5a

Mia Cordelia Kitsing ja Liisa Luukas 7c

Helen Forsel ja Keitlin Metsis 6b

Roosi Mari Reede ja Gita Staub 5c

 • Parim keemiliste elementide tundja on Kert Jalukse 8c.
 • Parimad Eesti taime- ja loomaliikide tundjad on :

5.a - Iris Vahtra

5.b - Lisete Pärtel

5.c - Kerli Mõisnik

8.a - Janeli Lants

9.a - Getter Iris Näkk

9.b - Hailely Vinter


 • 7. klasside vihjemängu (integreeritud loodusainete mäng) võitjad on :

7.a - Madis Kõrtsini, Egert Verbak, Hendrik Ojamets ja Sandra Kala

7.b - Marit Piirimees, Hendrik Niklus, Renar Asi ja Prite Alavee


 • Parim matemaatika päevaülesannete lahendaja on Osvald Käbin 5b.
 • Parim sudokude lahendaja on Kristin Rahe 4b. Väga tubli oli ka Lisandra Aru, samuti 4b .
 • Kuulsate matemaatikute viktoriini parimad on : 1. koht: Markus-Marten Murd, Kristjan Karl Meinberg ja Karl Jaan Rahula 6a. klass; 2.-3.koht Triinu Grüner, Mia Riismaa, Mia-Lota Sutter 4b klass; 2.-3. koht Kärolin Hamburg, Marliis Silm 8a.klass.
 • Vabariiklikul füüsikaviktoriinil “Spekter”, kus osales üle 600 õpilase, saavutasid enda vanuserühmas suurepärased tulemused Kert Jalukse 8c 1. koht ja Karl Pärtel Aasrand 9a 7. koht.


Loodusainete õpetajad tänavad kõiki toetajaid ja osalejaid!

Rapla Vesiroosi Kooli muusikastuudio kevadkontsert

Rapla Vesiroosi Kooli muusikastuudio kevadkontsert toimub 22. mail kell 18.00 kooli aulas.

Esinevad Monica Arme, Vahur Soonbergi ja Ragnar Toompuu õpilased.

Rapla Vesiroosi Kooli 8.c ja 8.d käisid loomaaias õppekäigul

Õppeprogramm:,,Loomade kohastumised erinevates loodusvöötmetes."

Ilm oli suviselt soe ja päikeseline ja õpilased seadsid hea tujuga esmalt sammud

Ida - Aafrika teravmokk ninasarviku juurde. Giid rääkis ninasarviku elupaikadest, toitumisest ja paljust muust põnevast. Näiteks sellest, et isased elavad meelsasti üksinda, kuigi ninasarvikud loomult on seltsingulised. Edasi ootas meid tutvumine kahe toreda šimpansiga. Emase Betty ja Isase Pinoga. Betty korjas võililli, et näidata sõbralikkust meie giidi vastu, kelle ta juba eemalt ära tundis. Pino vaid haigutas ja heitis ennast võrkkiike päikesevanni võtma. Teame ju, et šimpansid on inimestele lähimad sugulased ja seetõttu oli nende tegevusi huvitav jälgida.Nägime ka krokodilli ja kuulsime palju huvitavat roomajate kohta. Lumeleopard ennast ei näidanud, kuid nägime elevante - neid kuninglikke loomi! Aafrika savannielevandid moodustavad üsna suure liikmelisusega karja, kuid täiskasvanud isased eelistavad jällegi omaette elada. Loomaaia Aafrika elevandid on sündinud Krügeri Rahvuspargis Lõuna- Aafrikas. Siis juba hallhülgega kohtumine, keda ka meie Läänemeres leidub ja Amuuri leopardi Alexeiga tutvumine. Amuuri leopardide põhiline elupaik - mägi taiga - ei sarnane kahjuks väga nende elupaigale loomaaias. Loomade eluolu siiski pidevalt parandatakse. Edasi viis tee meid juba Arktika elaniku - jääkaru juurde. Loomaaia polaarium on Fridale ja Aronile päris toredaks elupaigaks. Suure rõõmuga näitasid karud endi ujumisoskust. Päev loomaaias oli väga meeldejääv, hariv ja huvitav.

/Loo autor: Sigre Luisk/

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Info spordipäevade kohta


 • 21. mail, teisipäeval kell 8.30-10.30 toimub 2. klasside spordipäev. Siis söömine, seejärel autasustamine.
 • 21.mail, teisipäeval algusega kell 11.15 toimub 7.-9. klasside spordipäev. Hommikul kolm tundi. Söömine enne spordipäeva (esimesel söögivahetunnil).
 • 22.mail, kolmapäeval toimub 4.-6. klasside spordipäev algusega kell 10.10. Hommikul 2 tundi. Söömine peale spordipäeva lõppu.
 • 6.juunil, neljapäeval toimub 1. ja 3. klasside spordipäev. 1. klassid kell 8.30, 3. klassid kell 11.15. Söömine kell 10.50.

Kõigil kavas kergejõustik (pendelteatejooks 5T+5P, 60m jooks, pallivise, kaugushüpe, staadionijooks). Parimatele diplomid ja medalid. Vabastatud õpilased tegutsevad kohtunikena.

Pakume tööd

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle alates 2019/2020. õppeaastast

eesti keele ja kirjanduse õpetaja,

keemiaõpetaja,

saksa keele õpetaja,

IT-spetsialisti.

Kandideerimiseks palume saata avaldus, elulookirjeldus ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 26. maiks 2019. a aadressil Viljandi mnt 69, Rapla või vesiroos@vesiroos.edu.ee. Info telefonil 48 90 121, 48 90 120 või jaan.reimund@vesiroos.edu.ee.

7. klassid käisid metsa istutamas ja metsamatemaatikat õppimas

8. mail osalesid RMK Aegviidu külastuskeskuse õppeprogrammil „Millleks mets?” kõik 7. klassid. Istutuslank jäi Jäneda- Perila maantee äärde.

Kõigepealt jagati selgitusi ja näidati, kuidas puud tuleb istutada. Selleks kaevata labidaga väike auk, taim sisse sättida, pärast taime ümber mulda ajada ja see kinni tallata. Istikute vahele tuli jätta paraja suurusega vahemaa. Õpilased töötasid paaris. Nii sai väikese ajaga mulda üle 1000 männiistiku. Pärast tööd arutati, milleks mets on vajalik ja millest saab alguse mets. Piltidest tuli koostada puu eluring. Tutvustati riistasid, millega mõõdetakse puu jämedust ja juurdekasvu. Puu kõrgust õpiti kolmel erineval viisl määrama, mida said õpilased ise praktiliselt läbi teha. Ühiselt nuputati, kui suur on üks hektar ja kuidas määrata puidu kogus ühel hektaril.

Järgnes matk presidendi matkarajal. Metsarajal võrreldi erinevaid metsatüüpe ja rindelisust ning vaadeldi metsa all kasvavat taimestikku. Vesteldi ka looduskaitse teemadel ning vääriselupaikade vajalikkusest. Matk lõppes Kalijärve ääres.

Õppepäevas lõpus tundsid õpilased uhkust tehtud töö ja saadud teadmiste üle. Nüüd jääb loota, et istutatud puud kenasti kasvama hakkavad. Kui keegi osalejatest juhtub kunagi sealtkandist mööda sõitma, siis võib vaadata 1 km enne Jäneda asula silti suure tee ääres vasakut kätt enda istutatud puid ja hinnata, kuidas need on kasvama hakanud.

Õppeprogrammil osalemine ja sõit on finantseeritud KIK projekti kaudu.

Rapla Vesiroosi Kooli parimate ainetundjate, huvitegevuslaste ja sportlaste vastuvõtt

Rapla Vesiroosi Kooli parimate ainetundjate, huvitegevuslaste ja sportlaste vastuvõtt on 6. juunil algusega kell 18.00.

Teatrifestival Tõrvas

Meie teatristuudio Ega Vist 4. klassi trupp esindas maakonda vabariiklikul algklasside festivalil Tõrvas. Oli tore ja õpetlik elamus meile kõigile. Žürii andis meie trupile eripreemia omaloomingu eest. Meeldis meie huvitav teemakäsitlus.

Keraamikanäitus kooli raamatukogus

Kooli raamatukogus on väljas keraamikaringi laste tööd ja näitus jääb avatuks kuni 17. maini.

5. klassid käisid linde õppimas Matsalus

Õppeprogramm „ Kevadine linnuelu Matsalus” pakkus õpilastele võimaluse sõita Matsalu lahe lõunakaldale Keemu vaatetorni juurde, kust avanes vaade kesklahe saartele ja madalale siselahele. Programmi käigus õpiti tundma rändlinde, kes tegutsevad ja elavad märgaladel.

Paari peale jagati õpilastele binoklid, millega said ise uurida ja vaadata linde või ümbrust sadamast, vaatetornist või muulil jalutades. Giid seadis vaatetoru paika ja igaühel oli võimalus näha meriskit, tutkast, punajalgtildrit, mustsaba- viglet, hallhane ja sinikaelparti, hallhaigrut ja väga kaugel kössitava merikotka kuju. End eksponeeris pikka aega tuttvart, kes ujus läheduses ja lubas lastel lahkesti oma kuklas olevat ja seljale laskuvat pikka tutti uurida. Nähtud- kuuldud linnuliigid tuli töölehele kirja panna.

RMK Matsalu külastuskeskuse pargis kuulati ja otsiti metsalinde ning mõni julgem näitas end uudistajatele. Järgnes filmi vaatamine Matsalu erinevatest aastaaegadest (on luige-, lagle- , kormoroni-, pilliroo-, kure-, laugu ehk vesihane- ja kitseaeg) ning töölehtedel ülesannete täitmine lindude elupaikade, rände, rõngastamise ja inimtegevuse kohta.

Rapla lapsed said mere ääres käimisest toreda elamuse.

15. aprillil, kui käisid 5. b ja 5.d klassid, oli ilm suviselt soe. Mahe meretuul jahutas meeldivalt.

3. mail näitas ilmataat 5. a ja 5. c klassidele tõelist karget ja talvist palet: läbilõikavalt külm ja vinge tuul näpistas igaüht valusasti. Õnneks olid lapsed soojalt riides ega lasknud sellest häirida.

Õppekäigud Matsallu on finantseeritud KIK projektist.

Pildid õppekäigust: https://photos.app.goo.gl/hpByaN4AGjUA2bZd8

Läbi mängu ettevõtlikuks kodanikuks ja eestvedajaks

Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel“ on saanud Rapla Vesiroosi Kooli projekt „Läbi mängu ettevõtlikuks kodanikuks ja eestvedajaks“ INNOVE vahendusel toetust 3000€. Projekt on mõeldud kogu kooliperele ja kestab 1.03.2019 kuni 30.06.2020.

Eesmärgiks on ettevõtlusõppe lõimimine suurema hulga õppeainetega, muuta ettevõtlusõpe rohkematele õpilastele kättesaadavaks ja elulisemaks. Projekti raames külastatakse Tartu Ettevõtlusküla, mängitakse ettevõtlusmänge, viiakse läbi mängujuhtide koolitus, hangitakse kooli Ettevõtlusküla mängukomplektid koos rakenduse litsentsiga.

Tulemusena oskavad mängu läbinud paremini orienteeruda rahamaailmas ja ettevõtluses. Õpilased oskavad paremini võtta vastu otsuseid, mis puudutavad ettevõtlust ja raha. Samuti on arenenud õpilaste sotsiaalsed oskused ja juhtimisoskus. Projekti raames korraldatakse õpilastele Rapla Vesiroosi Koolis ettevõtluspäev ja mängupäev, mille viivad läbi projekti käigus koolitatud mängujuhid ja kohtutakse projekti partneriga Kapikass OÜga ja teiste kogukonna ettevõtjatega.

Projektijuhid on Kati Kalda ja Marike Uusjärv.

Käi ja koo

Ennemuistsel kombel kudumine ehk kõndides kudumine - TÄHELEPANU-VALMIS OLLA- KUDUDA! – Liikuma kutsuv kool. Juba neljandat aastat oleme käsitöötundides harrastanud ennemuistsel kombel kudumist “KÄI ja KOO” või heegeldamist “KÄI ja HEEGELDA”. Osaleda võisid kõik 4.-8 klassi õpilased, kes kudumisvardaid või heegelnõela käes hoida mõistavad. Eelnevalt tehti soojendus ehk randmeringid, et käed kudumiseks soojad oleksid. Õpetaja jagas võistlusvarustuse (sukavardad või heegelnõela, lõngakera ja vardakoti). Lõngakera hoiti vardakotis, mis rippus osaleja randmel. Igal osalejal tuli 15 minuti jooksul kõndida ja samal ajal kududa või heegeldada. 7. klassi õpilased osalesid viiel vardal kudumises (soki, kinda või mütsi kudumises) ning 8. klassi õpilased osalesid kahel vardal pitsilise kudumi kudumises.

Vanasti oli igal naisel kudumine vardakotiga kaasas. Meie esiemad oleks tegevusetult istumist vägagi pahaks pannud, kui ei julgeks avalikus ruumis vardaid välja võtta. Räägitakse, et Kihnu naine ei läinud üle õuegi ilma, et sõrmede vahel vardaid klõbistanud ei oleks.

Ennemuistsel kombel ehk kõndides kudumine toimus ilusa ilma korral õues õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel 15.-18. aprill 2019.

Pildid kõndides kudumise kohta

Koolimaja lahtiolekuajad vaheajal

Koolimaja on vaheajal avatud 7.00-19.00

Kantselei on avatud 9.00-13.00

Mälestame Jaan Metssalut

Lahkunud on pikaaegne hoolekogu esimees Jaan Metssalu, kes juhtis hoolekogu tegevust kooli loomisest kuni 2009. aastani.

Mälestame ja avaldame sügavat kaastunnet omastele.

https://sõnumid.ee/2019/04/lahkus-jaan-metssalu/

TORE kinoõhtu

11. aprillil said 1.-3. klassi õpilased osa ühisest multifilmi vaatamisest.

Kooli tugiõpilased vaatasid väikeste sõpradega koos filmi "Horton", mis väärtustas uskumist teiste erilisusesse. Filmi järgselt küsisid TORE liikmed täpsustavaid küsimusi ja lasid ka endalt küsida lastel tekkinud küsimusi.

Kinno tulijate tühja kõhu tarvis olid kõigile mõeldud porgandi- ja õunalõigud, tänuks vastajaile mandariinid ja õunad.

Kõige toredam, et ka paar lapsevanemat võttis üritusest osa.

Kohtume jälle!

Saksa Kevade näitus

Rapla Keskraamatukogu fuajees on välja pandud Vesiroosi kooli õpilaste tööd, mis loodi 20. märtsist 10. aprillini toimunud Saksa Kevade ürituste raames. Sel aastal oli Saksa Kevade ametlikuks partneriks Põhja-Saksamaal paiknev looduskaunis Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa. Lastel paluti sellest liidumaast kujundada kollaažitehnikas oma nägemus. Teostega osalesid 9. kl õpilased Kert Kutšerjavõi, Getter Iris Näkk, Mariliis Raudsepa, Mariia Panchenko ja Rivo Aidla, 7. kl õpilased Perit Paeste, Rimmo Sirel ja Jakob Ermann ning 6. kl õpilane Diana Kaljulaid. Juhendasid õpetajad Grete Elbrecht ja Kadi Sutter.

Keerulinnu kevadkontsert "Esimene valss"

Maakonna vene keele olümpiaadi tulemused

Hiljaaegu toimus ka maakonna vene keele olümpiaad, kus Rapla Vesiroosi Kooli õpilased hästi esinesid. 8.klasside arvestuses saavutas Kristiin Talviste II koha. Õpilastest, kelle kodune keel on vene keel, saavutas Katrin Gusatšenko I koha ja 7.klasside arvestuses oli Nora Riisenberg 4.kohal ja Hendrik Niklus 5.kohal. Olümpiaadil osalenud õpilasi juhendas õp. Ljudmilla Tšernõševa.

Tulemused üleriigiliselt matemaatikavõistluselt Känguru

Märtsikuu lõpus toimub igaaastane üleriigiline matemaatikavõistlus Känguru. Osalejaid on seal väga palju ja arvestust peetakse viies erinevas vanuseklassis. Pre-ekolieride vanuserühmas oli osalejaid 6179 ja meie kooli 2. klassi õpilane Karmen Lisette Läänaru sai 48. koha. Ekolieride vanuserühmas (3.-4.klassid) osales 6510 õpilast ning meie kooli Tõnis Sillamaa kolmandast klassist sai 109.koha. Benjaminide vanuseklassis tuli 5205 osaleja seast 61.kohale Karl Eerik Läänaru 6.klassist. Kadettide vanuserühmas oli osalejaid 3849 ning Kert Jalukse 8.klassist sai 18.koha ning Mikk Vaarmari 65.koha. Junioride vanuserühmas oli osaljaid 2527 ning Pilleriin Saarepera sai 102.koha. Suur tänu kõigile klassi- ja matemaatikaõpetajatele.

30. aprillil

toimub

Rapla linnas

24. Jüriöö jooks!

Savisellide konkurss

12. aprillil, avati Tallinnas Huvikeskus KULLO Lastegaleriis üle-eestiline noorte ja õpilaste keraamikanäitus. Näitusel oli kokku 480 tööd. Auhinnatud töid sealhulgas 30. Võistlustööd olid jaotatud viide vanusegruppi. 6-8 aastaste grupis oli auhinnatud

Karoli Kanarbiku töö „Veealune maailm“, Huvikeskus Kullo eriauhinna pälvis Kaspar Meresmaa töö „Mustrid“. Oma töödega osalesid veel näitusel Laura Prey, Berit Mõtsnik, Kirkelii Kristian, Karl Otti, Anna-Liisa Mikkor, Janeli Lants. Juhendaja oli Helle Kruus.

6. klassid Sagadi Metsamuuseumis

6.a ja 6.b külastasid Sagadi Metsamuuseumi 9. aprillil. Esimsena tutvustas giid meile ümbrust ja kuulasime linnulaulu. Siis läksime looduskooli õppima metsakooslust. Giid õpetas ja rääkis meile palju metsa kohta, erinevatest seentest ja taimedest. Me kõik saime ühe metsataime, mida pidime tutvustama teistele. Järgmisena läksime õue ja uurisime puuokstelt samblaid ja samlikuid ning imetlesime kevadlilli. Suundusime metsamuuseumisse, kus vaatasime näitust ja täitsime oma metsatöölehte. Viimasena matkasime loodusrajal, läbisime 4 kilomeetrit. Nii mööduski meie päev Sagadis külma ja vihmast ilma trotsides.

/Loo autorid: 6.b klassi õpilased Helen Forsel ja Johanna Bonder/

3x3 korvpalli finaalis 2. koht

Eesti Koolispordi Liidu 3x3 korvpalli finaalvõistlustel saavutas Rapla Vesiroosi Kooli 4.-5.klassi tütarlaste võistkond väga tubli 2. koha. Võistkonnas Emma-Mia Küttis, Mia Liis Lindal, Sille Sillamaa, Brit Marii Sinisalu. Hästi läks ka poistel: 6.-7.klassi poisid pääsesid 1/4 finaali (Hendrik Niklus, Rico Robin Rikk, Aleks Runnel ja Rasmus Jakk) ja 4.-5.klassi poisid 1/8 finaali (Günther Erik Nisu, Otto Hans Mölder, Joonas Kruusimägi, Gregor Tammik). Treenerid Viljo Sinikas ja Tiiu Kosk.

Maakondliku saksa keele olümpiaadi tulemused

Täna toimus Märjamaal maakondlik saksa keele olümpiaad. Põhikooli arvestuses võitsid Rapla Vesiroosi Kooli 8. klassi poisid Markus Pekkenen ja Kristjan Volmer. Õpetajad on Gaida Kabral ja Reet Rospu.

Rõõm teadmistest ja saavutusest

Maakonna parimana osales 9.a klassi õpilane Karl Pärtel Aasrand ühiskonnaõpetuse vabariiklikus finaalis ning saavutas üleriigiliselt 9.-11.koha. Tema õpetaja on Heli Heinaste.

Rapla maakonna teatripäevad 2019

Rapla maakonna teatripäevad toimuvad 29.-30. märtsil Rapla Vesiroosi Koolis. Täpsem info ja kava: https://drive.google.com/file/d/1hqyRkjwi0qoaEbZPlfDzKrwarkn38zwF/view

Matemaatikaolümpiaadi tulemused

Veebruarikuus toimusid piirkondlikud matemaatikaolümpiaadid. Meie koolist osales 4.-6. klassist 20 matemaatikahuvilist õpilast keda juhendavad õpetaja Siiri Sussi ja Kati Kalda. Silmapaistva III koha saavutas 4.klassist Kirkelii Kristian.

Tulemusi male võistlustelt

Rapla maakonna koolinoorte male võistkondlikel võistlustel I-V klasside arvestuses saavutas I koha ja karikavõidu 14,5 punktiga RVK I võistkond ERKI ÜTSMÜTS, STEVEN VIIGAND, HAN OSCAR SÜNDEMA, SILLE SILLAMAA. 12 punktiga tuli II kohale Kohila G I võistkond ja III koha sai meie II võistkond 11,5 punktiga. Võistkonnas RONNIE RICHARD RÜÜSON, GREGOR TAMMIK, PAUL TÜRK, MIA LIIS LINDAL. Võistkondi oli kokku 6.

Õppepäev Energia Avastuskeskuses

15. märtsil käisid kooli kõik 3. klassid Tallinnas Energia Avastuskeskuses.

Töötoas arutlesid lapsed, kuidas toodetakse Eestis elektrit ja milleks see vajalik on. Kinnistus teadmine taastuvast energiast ja kus ning kuidas Eestis seda toodetakse.

Praktiliseks ülesandeks oli moodustada vooluring. Seda tuli teha ühe ja mitme voolutarbijaga. Püüti selgeks saada nii jada- kui ka rööpühendus. Lastel oli huvitav kinnistada koolis õpitut. Põnev oli osa saada välgudemonstratsioonist ja staatilise elektri laenguga oma juuksed püsti ajada.

Palju infot said lapsed keskuse püsinäituse eksponaate läbi proovides. Asjade lõpuni mõistmine tähendas lugemist, katsetamist ja sõbrale selgitamist. Eriliselt meeldisid lastele proovimised peegli- ja raketitoas, tuuletunnelis ja tuuletoruga. Poistele jäid hästi meelde vana elektrijaama masinad.

Tore oli taas kogeda midagi teises keskkonnas ja mõista, et teisi õpetades õpid ka ise rohkem. Selgeks sai see, et ühe korraga kõigest lõpuni aru ei saa: tekkis soov veel tagasi tulla.

Õppepäeva toimumist toetas KIK.

Õpetajad Pilvi ja Lea

Tulemused üleriigiliselt ühiskonnaõpetuse olümpiaadilt

Üleriigilisel ühiskonnaõpetuse olümpiaadil osales meie maakonnast 28 õpilast ja maakondlikus arvestuses on 1 - 12 kohtadel Rapla Vesiroosi Kooli õpilased. I koha saavutas Karl-Pärtel Aasrand 9.a klassist ja tema esindab maakonda ka vabariiklikus finaalis. II koha saavutas Karl-Erik Strandberg 9.b klassist ja III koha Rahel Tohver 9.a klassist. Neljas oli Elina Rinaldo, viies Pilleriin Saarepera ja kuues Mariliis Raudsepa. Õpilasi õpetab Heli Heinaste.

Algklasside raamatulaager

27.-28.veebruaril toimus Vesiroosi Kooli traditsiooniline raamatulaager. Kuna algklasside arv on kasvanud, siis seekord kutsusime 1.-3.klasside lugejad õpilased. Raamatulaagrist võttis osa 29 last. Kogunesime kella 16.00 koolimajja, sättisime end sisse ja alustasime tegutsemist. Ükskõik, mida me tegime, oli see vähem või rohkem seotud raamatutega.

Alustuseks harjutasime emotsioonide äratundmist ja mängisime trips-traps-trulli. Vahelduseks tegelesime raamatute matemaatikaga. Loovülesandeks oli eesti muinasjutu põhjal mõelda välja selle dramatiseering ning teha ise nukud. Alati oodatud on digimängud - võimalus orienteeruda õues kui ka koolimajas. Ükski laager ei ole mõeldav, kui seal poleks raamatuid. Iga laps tutvustas ühte raamatut teistele ja tõi välja, miks peaksid teised seda lugema. Loomulikult oli kõige lemmikum tegevus unejuttude kuulamine. Teisel päeval külastasime Rapla Keskraamatukogu. Ingrid Teder tutvustas meile uusi raamatuid ja lauamänge. Tagasi koolimajas lihvisime oma etendusi ja valmistusime vanemate saabumiseks. Kõik lapsed said esineda ja tegid seda hästi. Oligi aeg koju minna vaheaega nautima.

Õpilaste tagasiside laagrile oli positiivne ja lapsed andsid häid mõtteid, mida võiks järgmine kord teha.

Lastega koos toimetasid õpetajad Lea, Ly, Riina ja Pilvi

Loo autor: Riina Lõhmus

Lastevanemate Akadeemia järjekordne õppepäev

7. märtsil 17.30 - 19.00 toimub Rapla Vesiroosi Kooli aulas lastevanematele loeng Õppimisest ja õpimotivatsioonist. Esineb Tallinna Ülikooli õppejõud, doktorikraadiga hariduspsühholoog Grete Arro. Kõik lapsevanemad on oodatud kohtumisele.

Kultuuripärl Riho Pohla

Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi preemia Kultuuripärl 2018 sai meie kooli rahvatantsuõpetaja Riho Pohla. Palju õnne!

Säravad tulemused maakondlikelt olümpiaadidelt

Jaanuarikuus on toimunud jälle mitmed aineolümpiaadid, kus Rapla Vesiroosi Kooli õpilased on saavutanud väga häid tulemusi. Matemaatikaolümpiaadil oli 8.klasside arvestuses maakonna parim Kert Jalukse, 9.klasside arvestuses saavutas Pilleriin Saarepera III koha ja Karl Pärtel Aasrand 5.koha. 7.klasside arvestuses oli Mikk Vaarmari neljas. Kokku võttis meie koolist matemaatikaolümpiaadist osa 10 õpilast. Õpilasi juhendavad Kati Kalda, Siiri Sussi, Edvig Saidla ja Tiina Koitsalu.

Geograafiaolümpiaadil osales meie koolist 16 õpilast, neid õpetab Eha-Mai Karu ja 9.klasside arvestuses tuli topeltvõit - I koha sai Krislin Pihus ja II koha Pilleriin Saarepera. 7.klasside arvestuses oli Karoli Unnuk viies. Kunstiolümpiaadil käis Anete Otti ja tema saavutas 8.- 9. klasside arvestuses 5.koha. teda õpetab esimest aastat noor kunstiõpetaja Krete Tarkmees. Bioloogiaolümpiaadil oli 8.klasside arvestuses Janeli Lants neljas. Tema õpetaja on Iris Mõttus. Suur rõõm on olla koolis, kus lapsed tahavad õppida ja õpetajad õpetada.

Vesiroosivisioon 2019

VISIOON TULEB TAAS!

8. märts 18:00 sissepääs 6/8

PEAESINEJA PLUUTO

23. Vesiroosivisioon on noorte omaloominguliste muusikakollektiivide konkurss, kuhu ootame mõõtu võtma bände lähemalt ja kaugemalt! Autasud on muusikutele eriti maitsvad, eelistatakse omaloomingut - peapreemia on välja pannud kõrgetasemeline salvestuspaik SUSI STUUDIO ja pääs NOORTEBÄNDI!

Kandideerimine avatud 1. märtsini aadressil: rvkopilasesindus@gmail.com

Lisainfo: https://www.facebook.com/events/388743081889524/?active_tab=about

Tule ja jaga oma muusikat!

Korraldab Rapla Vesiroosi Kool

Vesiroos kutsub vilistlasi külla!

22. veebruaril toimuvad vilistlastunnid ja saab kokku ka vilistlaskogu!

9:55 - vilistlastund / 12:00 - vilistlaskogu

Palun registreeri end tundi andma aadressil: maili.metssalu@vesiroos.edu.ee

Kohtumiseni sünnipäeval!

Tulemusi kabe võistlustelt

Rapla maakonna koolinoorte võistkondlikel kabe võistlustel saavutas I-V klasside arvestuses I koha ja karikavõidu !4 punktiga RVK I võistkond OTTO HANS MÖLDER, GREGOR TAMMIK, ARKO PAJO, SILLE SILLAMAA. 4. koha sai meie II võistkond, kokku osales 7. Kohila G I - 2. ja Märjamaa G I - 3.koht. VI- IX klasside arvestuses meile 3. koht Kohila G ja Märjamaa G järel. Võistkonnas mängisid Karl Grüner, Romek Hein, Karl- Eerik Läänaru ja Kertu Viltok.

11. ja 12. veebruaril käisid 2. klassid Sagadi looduskoolis õppepäeval

12.veebruaril käisime õppekäigul Sagadis, osalesime programmis "Puud meie meelte läbi".

Looduskoolis rääkisime puudest. Tore oli näha, et õpilased oskasid paljudele küsimustele vastata. Saime lisaks uusi teadmisi. Kui teadmised kogutud, siis algas nende rakendamine. Arendasime meeli - kompisime, haistsime ja kuulasime.

Edasi järgnes väike jalutuskäik mõisa õues. Meie õpetaja rääkis, kuidas vanasti mõisas elati, milleks mingi hoone oli vajalik. Metsamuuseumis tegime mõnusa lõunapausi. Me tutvusime muuseumiga, õpetaja jagas õpilastele ülesanded. Õpilased pidid täitma töölehe. Selleks oli vaja meenutada kõike kuuldut ja leida muuseumis õige puu. Saime hakkama.

Päeva lõpus läksime Oandu matkarajale. Ilm oli imeline - mõnus soe, päike säras selges taevas ja puud oli lumised. Õpetaja pööras meie tähelepanu looduse märkidele: jäljed, lõhnad, märgid puudel jne. Saime teada, mis on hundiaed ja kuidas see töötab.

Oligi päev läbi ja algas kojusõit. Meie sõitu toetas KIK ja Rapla Vesiroosi Kool.

2a ja õpetaja Riina Lõhmus

Rapla Mustangi tantsupaar tõi koju pronksmedalid

Laupäeval, 9. veebruaril toimusid Tartu Ülikooli spordihoones Eesti 2019. aasta meistrivõistlused 10 tantsus, kus osales 122 paari kümnes vanusegrupis. Kõige nooremas laste vanusegrupis tõi pronksmedalid koju Rapla tantsuklubi Mustang tantsupaar Albert Altmets ja Rosanna Aru.

Jaanuaris peetud Eesti meistrivõistlustel ladina-ameerika tantsudes saavutasid Albert ja Rosanna 6. koha ja märtsis seisavad neil ees veel Eesti meistrivõistlused standardtantsudes. Mõlemad lapsed on seitsmeaastased, Albert õpib Valtu põhikooli 1. klassis ja Rosanna Rapla Vesiroosi kooli 1. klassis. Tantsutundidega Mustangis alustasid nad juba kolmeaastaselt.

Allikas: Alari Liiv (13. veebruar 2019). Rapla Mustangi tantsupaar tõi koju pronksmedali. Raplamaa Sõnumid: https://sõnumid.ee/2019/02/rapla-mustangi-tantsupaar-toi-koju-pronksmedalid/

Planetaarium meie koolis - 05. veebruar 2019

5.veebruaril toimus Rapla Vesiroosi Kooli 1.-5.klassidele planetaariumietendus. Kooli aulasse paigaldati suurtes mõõtmetes telk, millesse mahtus korraga kuni 30 õpilast. AHHAA keskusest Margus ja Markus näitasid ning rääkisid õpilastele, kuidas taevas tähti vaadelda ning kuidas tähtkujusid ära tunda. Kokku toimus 9 planetaariumiseanssi pikkusega 30 minutit.

Rapla Vesiroosi kool valiti AHHAA ja ETAGi tasuta ühisprojekti „Planetaarium tuleb külla“.

Kogu koolipere tänab!

Rahvusvaheline turvalise interneti päev - 05. veebruar 2019

05. veebruaril tähistati meie koolis rahvusvahelist turvalise interneti päeva. Vahetundides vaatasid õpilased internetiturvalisusega seotud videosid. Toimus ka ülekooliline viktoriin. Küsimustik oli peidetud QR-koodi taha.

Kokku osales 57 õpilast. Loosimine toimus loosiratta abil ning võitjateks osutusid järgnevad õpilased:

2. klassid (7 osalejat) – Sophia

3. klassid (28 osalejat) - Karmeli, Sandra, Kristjan (3 auhinda, sest osalejaid oli 3. klassidest väga palju)

4. klassid (6 osalejat) – Ave-Ly

5. klassid (6 osalejat) – Iris

6. klassid (3 osalejat) – Karl Jaan

7. klassid (1 osaleja) – Regina

8. klassid (3 osalejat) – Maria

9. klassid (3 osalejat) – Birgit

Täname kõiki osalejaid ning palju õnne võitjatele!

Steven Viigandi uisutulemused

2.02 Haapsalu uisumaratoni rahvadistantsi 5,3 km üldvõitja oli Steven Viigand ajaga 14.26.75. Kajastati ka kohalikus lehes Lääne Elu. Tulemused aadressil:

http://my5.raceresult.com/115013/info

3.02 Kuldne 1500 Adaveres 500m kiiruisutamises M11-12, 2.koht

Vesiroosi kooli kunstistuudio laste tööde näitus

Alates esmaspäevast (4.02.) on Rapla Vesiroosi kooli raamatukogus üleval Vesiroosi kooli kunstistuudio laste tööde näitus.

Näitus on üleval kuni 15.02.19.

Raamatukogu on avatud E-N kell: 8:00-16:00, R kell: 8:00-15:00.

TERVISLIK AMPS KORVIS JA KÕHUS

„Iga laps on kunstnik …“

Joonistamine natuurist. Meie tunnid algasid puuviljade valimisega ja lõppesid nende ära söömisega.

Vali õun või pirn, vaatle puuvilja, aseta lauale. Vali grafiit ja süsi. Kus on vari, kus on valgus? Milliseid erisusi, vorme sa näed õunal ja pirnil? Tee ringe ja kumerusi. Visanda ja täiusta.

Teeme mustreid, teeme korve. Vali korv, vaatle korvi, aseta lauale. Vali grafiit ja süsi. Kus on vari, kus on valgus? Visanda ja täiusta.

Näitusel on Vesiroosi kooli kunstistuudio 1.-4. klassi valik laste töödest.

Juhendaja Liina Raidoja

RVK näitus.mp4

Aineolümpiaadidelt säravad tulemused

Üks võimalus koolis õpitut või silmaringi näidata on osalemine aineolümpiaadidel. Sellel õppeaastal toimus suur osa olümpiaade jaanuarikuus. See tõi kaasa selle, et aktiivne ja hakkaja õpilane osales mõni nädal kohe mitmel ainevõistlusel. Nii näiteks Kert Jalukse 8.c klassist osales eesti keele, inglise keele, füüsika ja keemiaolümpiaadidel. Füüsika- ja keemiaolümpiaadil saavutas Kert I kohad. Füüsikaõpetaja on Edvig Saidla ja keemiaõpetaja Kersti Nõu. Inglise keele arvutiviktoriinil olid maakonna parimad 9.a klassi poisid Karl Pärtel Aasrand ja Otto Ermann õpetaja Gaida Kabrali grupist.

Eesti keele olümpiaadile suunasid õpetaja Marina Allikof ja Pirko Ilves 17 õpilast. Suur rõõm, et on palju huvilisi lapsi, kes panevad ennast proovile. Õppida on eelkõige vaja iseenda arengu huvides, kuid mõõduvõtmine ja tagasiside aitab sellele kindlasti kaasa.

Maakonna parimad NUPUTAJAD Rapla Vesiroosi Koolis

Jaanuarikuu lõpus toimusid Rapla maakonnas Nuputamise võistlused 5.-6. klasside ja 7. klasside õpilastele. Õpilaste huvi matemaatika vastu pole raugenud. Meie koolist oli võistlustules mõlemas vanuserühmas kolm võistkonda ehk kokku 21 õpilast.

Maakonna parimad olid 5.-6. klasside arvestuses meie kooli õpilased Karl Eerik Läänaru, Oskar Härmaste, Mihkel Saarepera ja Karl Uljas Kütt. 7.klasside võistluse võitis ka meie kooli võistkond koosseisus Mikk Vaarmari, Madis Kõrtsini ja Mattias Stražev. Neid lapsi õpetab õpetaja Siiri Sussi.

Plakatikonkurss "Koos parema interneti poole"

05. veebruaril 2019 toimub rahvusvaheline Turvalise interneti päev, mille raames toimub meie koolis plakatikonkurss internetiohutuse teemal. Ülesandeks on luua plakat, mis näitaks seda, kuidas meie saaksime ise interneti kasutamist turvalisemaks muuta. Täpsem info konkursi kohta on plakatil.

Teatristuudio EGA VIST XIV luulepäevadel "Tuulelapsed"

Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio EGA VIST käis kogemustejahil luulepäevadel Jõgeval. Osalesid Eliis Forsel, Eliise Kundla, Kaisa Ingeliis Masing, Merili Metsniit, Kerstin Rahe, Annabel Vainula, Marta Viikmäe ja Renate Väli. Südamlikkuse eripreemia etendusele ja näitlejapreemia sai Kerstin Rahe. Juhendaja Krista Olesk.

Keskkonnahariduslikud tunnid Rapla Vesiroosi Koolis

7.-11. jaanuarini viis Raplamaa Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Maarika Männil läbi algklasside õpilastele keskkonnahariduslikke õppeprogramme. Neis osales kokku 12 klassi. Valdavalt kestis programm kaks õppetundi, vaid kahe klassi programmi pikkuseks jäi üks tund.

1.-2. klasside teemaks oli " Eesti imetajad ja nende aastaring " ja 3.-4. klassidel " Aasta "tegijad" 2018 Eesti looduses".

Talvel, kui loomadel on kõige raskem aeg toidu hankimiseks, on igati sobiv metsaelanikele mõelda ja neid paremini tundma õppida.

Imetajate programmis osalejad said ülevaate Eesti imetajate liigirikkusest, õppisid mõistma loomade vajadusi ja kohastumisi ning vaatlesid koljusid ja väljaheiteid ning imetlesid loomade nahkasid. Aasta tegijate programmist osavõtjad said pärast slaidide ja põnevate videote vaatamist oma teadmisi kontrollida täringumängus. Õppeprogrammide käigus täitsid lapsed töölehti, et ikka kõik paremini meelde jääks. Töölehtedel kaunistasid ülesandeid loomade värvilised pildid.

Õpetaja Maarika tunnid olid väga põnevad ja meeldisid lastele. Maarika kiitis meie auditooriumi, mis oli ideaalne ruum õppeprogrammide läbiviimiseks, ja meie asjalikke ning huvitundvaid õpilasi. Ta oli tänulik õpetajatele, kes leidsid aega ja lubasid lastel loodusega tuttavamaks saada.

/Ülleri Poola/

EELKOOL

Rapla Vesiroosi Koolis 2019/2020. õppeaastal kooli alustavatele lastele ja nende vanematele algab eelkool 7.veebruaril 17.30 kooli aulas.

Eelkool toimub neljapäeviti 17.30 - 19.00. Lastel on vajalikud vahetusjalatsid. Kaasa võtta igal kohtumisel pinal, kus on sees 2 harilikku pliiatsit, teritatud värvipliiatsid, pliiatsiteritaja, kustutuskumm, käärid, liimipulk ja A4 mapp töölehtede jaoks.

Vanematele toimuvad infotunnid ja koolitused 7.veebruaril, 7.märtsil ja 4.aprillil ning eelkooli lõpetamine on 18.aprillil.

Eelkooli õpetajad on Triin Kõiv, Lea Lindegron ja Pilvi Pregel.

Terje Raudsepa Tre Raadios

27.detsembril käis Terje Raudsepa Tre raadios külas, kuula interviuud

http://rapla.tre.ee/rapla-vesiroosi-kooli-opilased-koostasid-retseptikogumiku-kuula-intervjuud/

Märkmikud ja ruudustikuga kotid

Nagu pööningult leitud!

Väga põnevad käsitööna valminud käsitsi köidetud raamatud valmisid 7.klasside tüdrukute ja poiste projektitööna käsitöötundides õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel.

Fotod: https://drive.google.com/drive/folders/1LdNfaBlFKUaEsQz98GnKCLBGO0eEfxYn


Mõttemängude kotid ehk kabe- või malelaud kotina. Koti üks külg on lapitehnikas ruudustik, mille võib õmmelda kangajääkidest. Kotid valmisid 6.klasside tüdrukute ja poiste projektitööna käsitöötundides õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel.

Fotod: https://drive.google.com/drive/folders/1cjdLv7fw8-1MYYf8878V3ErCiNsGzqdH

Vesiroosi piparköögis

Piparkooke mitmel moel Vesiroosi piparköögis - küpsetasime viimasel koolinädalal 5.-9. klassi õpilastega piparkookidest, piparkoogitaignast või piparkoogimaitseainet kasutades erinevaid küpsetisi https://issuu.com/terjeraudsepa/docs/vesiroosi_pipark__gis

Võtke aega pere ja sõpradega – tehke piparkooke, ehitage lumememme või vaadake koos juba sadu kordi nähtud jõulufilme. Lõhn ja tegevus ongi olulised, mis seostuvad piparkookidega, need loovadki õige jõulumeeleolu!

Hoolivaid jõule!

Mõeldes juurte juurde tagasi

EV100. sünnipäeva puhul valminud kogumikust „MÕELDES JUURTE JUURDE TAGASI“ leiad valiku retsepte, mis viivad sind tagasi juurte juurde. Enamiku toite oled ehk kasvõi kordki söönud. Veel parem – ise teinud. Projekti eesmärgiks oli tuua noored toiduvalmistamise kaudu lähemale nende pärimusele, mis võimaldab tulla tagasi „algusesse“ nö. juurte juurde tagasi. Valmistasime kodunduse tundides erinevaid esivanemate toite. Rahvakultuuri hoidmise ja säilitamise eesmärgil on oluline neid mitte unustada ja põlvest põlve ikka edasi kanda. Püüame toidutraditsioone hoida! Ise tehtud – hästi tehtud! Kogumik valmis 8.klasside tüdrukute ja poiste projektitööna õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel.

https://issuu.com/terjerauds…/…/m_eldes_juurte_juurde_tagasi

Mõnusat kokkamist!

Tundide ajad 20. ja 21. detsembril

Neljapäeval, 20.detsembril 2018

Tunnid algavad 8.15 ja päev algab tunniplaani teise tunniga. Klassijuhatajatundi ees ei ole (see toimub reedel). Tundide pikkus on 45 minutit.

Õppetundide ajad:

1. 8.15 - 9.00 tunniplaani 2.tund

2. 9.10 - 9.55 tunniplaani 3.tund

3. 10.05 - 10.50 tunniplaani 4.tund

Söögivahetund 1.-4.klass

4. 11.15 - 12.00 tunniplaani 5.tund (8. ja 9.klass 11.00- 11.45)

söögivahetund 5.-9.kl

5. 12.20 - 13.05 tunniplaani 6.tund

6. 13.15 - 14.00 tunniplaani 7.tund

7. 14.10 - 14.55 tunniplaani 8.tund

17.00 – 19.30 V – IX KLASSIDE JÕULUPIDU

Reedel, 21.detsembril 2018

1. 8.15 – 8.55 I kooliaste etendusel aulas (saatjaks klassi- või aineõpetajad) 4.– 9.klass esimeses ainetunnis.

2. 9.05 – 9.45 4.- 6.klass etendusel aulas, teised ainetundides

3. 9.55 – 10.35 7.– 9. klass etendusel aulas, teised ainetundides

Söögivahetud 1. – 4.

4. 10.55 – 11.30 AKTUS kogu kooliperele Sadolin Spordihoones

Söögivahetund 5. – 9.klass

5. 11.50 – 12.20 Klassijuhatajatund. Kommipakkide jagamine.

Lastevanemate Akadeemia loeng 11.detsember 2018 - Nuti-infopäev

Lapsevanemad on oodatud 11.detsembril kell 14.00-15.00 kooli auditooriumisse kuulama psühholoogi/pereterapeuti Kätlin Konstabelit. Teemaks: nuti-ohud, nutisõltuvus, võimalused.

Päkapikupäev 07.detsembril

Päkapikupäev toob 7. detsembril Rapla Vesiroosi Kooli jõulumeeleolu:

 • toimub kõige päkapikulikuma päkapiku valimine
 • viktoriin
 • avatud on postkast jõulusoovide saatmiseks
 • kaarte aitavad meisterdada seitsmendad klassid...
 • mängud ja jõululikud tegevused ootavad osalejaid
 • avatud on jõuluhõnguline KOHVIK!

Soovituslik on kanda punaseid riideid!

Päeva loojad on seitsmendad klassid.

Algklasside jõululaat - 11. detsember 2018

Jõululaadal osalemise meelespea

Õpilaste osalemine Robotexil

Rapla Vesiroosi Kooli 6.kl õpilased osalesid sellel aastal taas Robotexi võistlusel. Eelmisel aastal osalesid samad õpilased Lego joonesõidul, sellel aastal osalesid õpialsed 3 kg Lego Sumos. Võistkond "Kuuenda junsud" võistlesid robotiga "RVK rüütel" - võistkonda kuulusid Karl Jaan Rahula, Oskar Härmaste, Kert Kast. Võistkond "HR" võistles robotiga "Kotkas" - võistkonda kuulusid Helen Forsel ja Ragnar Pregel. Võistkonnad kasutasid osalemisel Lego EV3 robootikakomplekte. Võistkondade juhendaja on Ly Torn.

Võistlusel tuli nii kaotusi kui võite ning õpilased said positiivse kogemuse välisriikide esindajate vastu võisteledes. Enamik vastaseid olid meie võistlejatest vanemad ning seetõttu said meie kooli osalejad veelgi parema kogemuse. Õpilased said võistlusest indu järgmiseks aastaks ning hakkasid juba praegu tegema plaani järgmise aasta Robotexiks. Nendel tekkis ideid, kuidas peab oma seadmeid ehitama ja pragrammeerima ning mida veel muuta, et robotid toimiks ideaalselt.

1.-4. klassidele toimus kostüümipidu

Kooli tugiõpilased viisid neljapäeval, 22. novembril 1.-4. klassidele läbi mängude- ja tantsuderohke kostüümipeo.

Pildid toimunud peo kohta:

https://drive.google.com/drive/folders/1bxbXt7O7nC4ADmoqqetzJyq9ZbPNkE1X?usp=sharing

Daily koolitoitlustuse rahulolu uuring

Taas toimub Daily koolitoitlustuse kliendi rahulolu uuring. Uuring viiakse läbi sellel aastal perioodil 12.11-30.11.2018.

Küsitluse läbiviimise mehhaanika on veebipõhine, millele saavad vastata õpilased ja koolitöötajad.

Link küsitlusele: http://www.ankeet.ee/a/tanuke

Staaridega ühine „pudrutamine“.

31.oktoobril osalesid fortuuna tahtel õpilased Rapla Vesiroosi Koolist õpetajate Terje Raudsepa, Pilvi Pregeli ja Triin Kõivu juhendamisel Solarise Vapianos pudruprogrammi finaalüritusel.

Õpilastega koos kokkasid sel aastal Solarise Vapianos UKU SUVISTE (laulja, laulukirjutaja ja muusika-produtsent), MERLE LIIVAK (ajakirja EMA peatoimetaja ja Kahvliahvi kokaraamatute autor), JÜRGEN PÄRNSALU (Star FM hommikprogrammi juht ja osaleja seriaalis Padjaklubi) ja ŽENJA FOKIN (stilist ja saatejuht). Ürituse juht oli Aasta Parim Naisraadiohääl PILLE MINEV. Külla tuli ka laste sõber professor TERA.

Esmakordselt kuulutati välja AASTA PUDER. Tiitel läks pudrule, mida programmi raames õpilased kõige enam ise valmistasid ja lemmikpudruks ehk AASTA PUDRUKS sai KAERAHELBEPUDER.

Pildid finaalüritusest: https://drive.google.com/drive/folders/18NZy99qACLgyyHvW1VLS0ia8ipW3ups6?usp=sharing

Teine pildikaust finaalüritusest: https://drive.google.com/drive/folders/1WH5LJQUEb7OxEf_Hu9oUtFLK-bUfhx2E?usp=sharing

Hommikusöögi kampaania Daily koolisööklates

6.11-30.11 toimub Daily koolisööklates hommikusöögi kampaania. Kampaania eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu hommikusöögi vajalikkusele.

Täpsem kampaania info on meie kodulehel http://www.daily.ee/ee/schools

Vesiroosi õpilased said ronimisseina

Rapla Vesiroosi kooli õpilasi tabas meeldiv üllatus kui nad nädala alguses koolivaheajalt tagasi tulid. Osale koolimaja seintest paigaldati ronimisseinad ning direktor Jaan Reimund ütles, et need on osutunud äärmiselt populaarseks. “Igal vahetunnil käiakse seal ronimas,” rääkis ta. Ronimisseinad rajati 1. – 3. klassi ruumide juurde, sest kool eeldas, et need võiksid pakkuda huvi just noorematele õpilastele. Nagu selgus, siis tegelikult käivad seal meelsasti turnimas ka vanemate klasside õpilased. Reimund lisas, et seda vaatepilti näeb eriti siis kui algklasside tunnid on juba läbi ja nooremad õpilased on koju läinud. Kuna seinad ei ole väga kõrged, siis pigem meeldib õpilastele ronida vertikaalselt ühelt poolt teisele kui alt üles. Reimund rääkis, et üks õpilane oli uuest ronimisseinast nii vaimustuses olnud, et kutsus isegi oma vanemad seda vaatama ning pildistama. Ronimisseinte paigaldamine on üks osa programmist Liikuma kutsuv kool.

Artikkel: Siim Jõgis. Raplamaa Sõnumid. 01.11.2018

Vesiroosi kooli seintele paigutatud ronimisseinad on laste poolt hästi vastu võetud.

Foto: Siim Solman.

Ajakiri Käsitöö ja näitus "100 loometööd koolidest"

EV100. sünnipäevaks ilmus eriline ajakiri Käsitöö ja avati näitus "100 loometööd koolidest" Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis (Tallinn, Pikk 22), mille sisuks on kõikide maakondade õpilaste ja õpetajate loometööd. Ajakirjas ja näitusel on ka Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste ja õpetajate käsitööd. Õpilaste pitsilised lambid on valminud koostöös käsitööõpetaja Terje Raudsepa ja tehnoloogiaõpetaja Eedo Lubi juhendamisel. Käsitöötunnis on kootud lambikatted ja tehnoloogias valmistatud lambile karkass. Lambid valmistasid praegu 9.klassis õppivad Lisbet Lillemägi ja Romi-Liis Poobus. Lisaks on ajakirjas õpetaja Terje Raudsepa Kihnu tippudega kaunistatud kleidid ja lugu Raplamaa õpetajaga tuttavaks.

Loomerõõmu kõigile!

Pildid on siin: https://drive.google.com/drive/folders/1Fgu2uFHtfr-2BKkp-UlC2RxdWIzE9VkE?usp=sharing

Kantselei lahtiolekuajad koolivaheajal

22. - 25. oktoobril on kantselei avatud 9.00-13.00.

26. oktoobril on kantselei suletud.

Rapla Vesiroosi Kooli õpilased majandusviktoriinil Creatlon

Üleriigilisel majandusviktoriinil Creatlon oli osalejaid 62 koolist, kokku 1471 õpilast. Rapla Vesiroosi Koolist osales 30 õpilast, neist 5 õpilast 9. klassidest ja 25 õpilast 7. klassidest. Meie kooli parim oli Krislin Pihus 9.b klassist, kes sai üldarvestuses 16. koha. Õpilasi suunasid e- viktoriinil osalema õpetajad Tiina Lehemets, Reet Rospu ja Heli Heinaste.

Koolitaja Grete Arro loengumaterjal (18.10.2018)

Lastevanemate Akadeemial esinenud koolitaja Grete Arro materjal asub lingil https://drive.google.com/file/d/1Q63gOrzziJGNyC1gExCFRU6sDCHY2PmB/view?usp=sharing

Ka Rapla Vesiroosi Kooli 3.c klass pudrutas

Ka Rapla Vesiroosi Kooli 3.c klassi 19 õpilast arutas mitme tunni jooksul läbi erinevaid pudruretsepte,

proovis kiirpakkide putrusid erinevate maitsetega ja siis keedeti õpetaja Triin Kõivu ja Pilvi Pregeliga nelja erinevat putru, et proovida neid erinevate lisanditega.

Väikesed kokad said keeta odra-, rukki-, riisihelbe- ning neljaviljaputru.

Pudrule maitseks prooviti mustikaid, granattõuna-, päevalille- ja kõrvitsaseemneid, sulatatud juustusid, banaani, täissuitsuvorsti tükke, kreegi- ja kabatsoki-sidrunimoosi, riivitud porgandit ja õuna jms.

Eraldi segati kokku riisihelbepudru kaneeli, vähese suhkru ja riivitud õunaga, et saada

õunakoogimaitselist putru.

Tegutsemisest on pildid ja 10-sekundiline filmilõik järgmisel aadressil:

https://drive.google.com/drive/folders/1txf-0Vs1nQqsNXKHGP7zGUG3mtgOv4_y?ogsrc=32

Rapla Vesiroosi Kooli pudrutamine

Rapla Vesiroosi Kool osales „pudrutamise“ programmis koos kodunduse õpetaja Terje Raudsepaga.

Kodunduse tunnis valmistasid 6.d klassi õpilased riisi- ja kaerahelbeputru aga lemmikpudruks osutus kakao-banaani-RUKKIHELBEPUDER.

8.d klassi õpilased keetsid riisi- ja mannaputru aga eriti maitses karamelli-KAERAHELBEPUDER.

Pudrutada soovisid ka 9.b klassi õpilased, kes valmistasid kaerahelbeputru erinevate marjadega.

Veerandi viimasel päeval valmisid 5.b klassi õpilastel imemaitsvad pudrud. Valmistati

soolane NELJAVILJAPUDER HAKKLIHA JA RIIVJUUSTUGA. Lisaks riisipuder maasika toormoosi, šokolaadi ja võiga. Mannapuder mustikate ja vaarikatega ning neljaviljapuder banaani, šokolaadi ja marjadega.

Täname pudruprogrammi ja värvilist sügist kõigile pudrutajatele!


Pilte saab vaadata SIIT.

Lastevanemate Akadeemia

Rapla Vesiroosi Kooli aulas

18. oktoobril 2018.a algusega kell 17.30

Kavas:

17.30 tervitavad direktor Jaan Reimund ja õppealajuhataja Marike Uusjärv

17.45 – 18.45 „Kuidas toetada ja hoida lapse õpimotivatsiooni?“ Grete Arro, doktorikraad Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudis.

18.50 – 19.30 klasside koostöökohtumised

RVK koolipere

Algavad keskkonnahariduslikud õppeprogrammid

Tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse ( KIK) poolt rahastatud projektile „ Keskkonnateadlikkuse programm Rapla Vesiroosi Koolis” algavad riiklikku õppekava toetavad õppekäigud erinevatesse looduskeskustesse. Projekt võimaldab igal klassil osa saada kooliaasta jooksul ühest aktiivõppeprogrammist. Infot kavandatud õppekäikude kohta saab lugeda kooli kodulehelt kalendrist ja aastaringist.

18. oktoobril sõidavad 4. klassid Pärnusse Pernova Loodusmajja õppima Eesti maavarasid ja osalema planetaariumitundi.

9. klassid aga reisivad Kurgja külla TTÜ Särghaua õppekeskusesse õppeprogrammile " Eesti geoloogiline ehitus ja maavarad" ning praktilisele tegevusele kiviõpituppa. Soovime neile toredat õppepäeva!

Neljandate klasside ettelugemisvõistlus

Kolmapäeval, 10.oktoobril, toimus meie kooli raamatukogus 4-te klasside ettelugemisvõistlus „Kus hundist räägitakse“. Neljanda klassi õpilased ning õpetajad Krista Lumiste ja Küllike Juurik kuulasid Madle Kundla, Helis Kõivu, Ronnie Richard Rüüsoni, Alissa Saare. Triinu Grüneri, Martin Kala, Mia Lota Sutteri ja Kaspar Koit Kipperi 2 minutilisi ettelugemisi enda poolt valitud raamatutest. Võitjateks osutusid 4.a klassi Madle Kundla ja 4.b Mia Lota Sutter, kes lähevad edasi 18. oktoobril toimuvale maakondlikule ettelugemisvõistlusele Rapla Keskraamatukokku. Aitäh žüriile – huvijuht Maili Metssalu, õpetajad Lea Lindegron ja Marina Allikof.

Loo autor: Ene Saldu

Fotode autor: Eva Hindremäe

Lastevanemate Akadeemia

Rapla Vesiroosi Kooli aulas

18. oktoobril 2018.a algusega kell 17.30

Kavas:

17.30 tervitavad direktor Jaan Reimund ja õppealajuhataja Marike Uusjärv

17.45 – 18.45 „Kuidas toetada ja hoida lapse õpimotivatsiooni?“ Grete Arro, doktorikraad Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudis.

18.50 – 19.30 klasside koostöökohtumised

RVK koolipere

VEPA Käitumisoskuste Mängu programm Rapla Vesiroosi Koolis

Alates septembrist on meie kool liitunud VEPA Käitumisoskuste Mängu programmiga, mille eesmärk on kaasa aidata õpilaste eneseregulatsiooni, sotsiaalsete oskuste ja keskendumisvõime arendamisele. Meie koolis rakendavad VEPA metoodikat õpetajad Riina Lõhmus ja Triin Kõiv.

VEPA on tõenduspõhine metoodika, mis sai alguse USA-s (Good Behavior Game, GBG, nime all) ja mille mõju lapse käekäigule tulevikus on tõestatud mitmete uuringutega. Eestis toimub VEPA programm alates 2014. aastast ja seda on katsetatud 106 koolis üle Eesti.

VEPA metoodika eripära seisneb selles, et mänguliste võtete abil õpetatakse lastele tähelepanu ümberlülitamist ja oma käitumise kohandamist vastavalt olukorrale. Suur rõhk on pandud ka tunnustamisele ja üksteise märkamisele.

Rohkem informatsiooni VEPA kohta leiate leheküljelt www.vepa.ee ja Facebooki grupist www.facebook.com/vepamang. Lapsevanematele võib pakkuda huvi brošüür VEPA kodu, mis tutvustab VEPA elementide kasutamist kodukeskkonnas (www.issuu.com).

TORE suvekooli tänukiri

TORE suvekoolist saabus tänukiri meie kooli TORE juhendajatele Pilvi Pregelile ja Triin Kõivule:

Suur tänu Rapla Vesiroosi Kooli TORE juhendajatele osalemast TORE suvekoolis „Annan endast parima „Meie TORE Eesti”. Oleme uhked teie TORE juhendajate ja torekate üle, et nad loovad iga päev teie majas palju koolirõõmu! Tundkem uhkust ka teie!

Koolisööklate projekt "Avatud koolisöökla"

Projekt toimub. 01.10 - 05.10. 2018.

Ajavahemikus kell 13.00-14.00 avatakse koolisöökla uksed lapsevanematele ja kutsutakse lapsevanemaid maitsvat koolilõunat sööma.

Koolilõuna eest saab lapsevanem tasuda sööklas kohapeal.

Teemapäevad Daily koolisööklates

PIKAPÄEVAKOOL


Alates kolmapäevast, 05. septembrist alustab kohe tundide lõppedes PIKAPÄEVAKOOL, mis kestab 16.30-ni.

Ühine söömine kell 14.15. Toit maksab 1€ kord ettemaksuna. Täpsem info https://www.vesiroos.edu.ee/%C3%BCldinfo/toitlustamine

Iga ilmaga on lapsed õues, palume hommikuti jälgida riietust. Pikapäevakooli reeglid hetkel muutumises, tutvustatakse lastele jooksvalt.


Meeldivat koostööd soovides

pikapäevakooli õpetajad.


NB! Õpilase pikapäevakooli nimekirja kandmise aluseks on lapsevanema avaldus.

Palume need saata lapsega või elektroonselt klassijuhatajale hiljemalt 07. septembriks.

ÕPPEAASTA AKTUSTE AJAKAVA - 3. september 2018


09:50 Klasside kogunemine. Klassijuhatajatundide ruumid, et õpilased teaksid, kuhu nad minema peavad, asuvad SIIN. 1. ja 9. klasside õpilased kogunevad 1. klasside õpperuumide juures ja moodustavad paarid

10:00 Avaaktus 1. - 9. klass (trepiaktus + pildistamine)

10:30 1. ja 9. klasside aktus Aulas, järgneb 1. klasside pildistamine, 2. - 5. klass sööklasse sööma, 6. - 8. klass klassijuhatajatund

11:00 2. - 5. klass klassijuhatajatund, 6. - 8. klass sööklasse sööma

11:30 1. ja 9.kl klassijuhatajatund, 2. - 8. klass Aulas Improteater Impeerium etendus (kestvus kuni 40 min)

11:50 Alates 11:50 on sööklasse oodatud 1. ja 9. klasside õpilased

Tasuta sõidust Rapla valla õpilastele

Alates 1. juulist 2018 on kuni 19-aastastel (kaasa arvatud) noortel õigus maakonnaliinidel tasuta sõita. Kuni Raplamaa bussid ei ole veel varustatud tasuta sõidu registreerimiseks vajalike seadmetega, väljastab bussijuht sõitjale 0 eurose pileti. Sel juhul on bussijuhil õigus küsida dokumenti (nt ID-kaart, õpilaspilet), mis tõendab tasuta sõidu õigust.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus plaanib Raplamaa bussid uute seadmetega varustada 1.oktoobriks 2018. Peale 1. oktoobrit tuleb tasuta sõiduõiguse kasutamiseks bussi sisenedes kaardilugejas registreerida oma ühiskaart. Tasuta sõiduõiguse sidumiseks ühiskaardiga tuleb kaart isikustada. Isikustada saab kaarti tasuta internetis www.pilet.ee või 1 eurose teenustasu eest müügipunktides. Bussides ühiskaarte isikustada ei saa! Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada järgmisi kaarte: Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart. Raplamaal hakatakse levitama Ridango kujundusega ühiskaarte (oranži värvi). Ühiskaardid tulevad müüki Raplas (Omniva kontor, R-kiosk, Selver) ja neid saab osta ka bussidest. Kaardi hind on 2 eurot.

Rapla Vallavalitsuse otsuse alusel saavad Eesti rahvastikuregistri järgi Rapla valla sissekirjutusega kuni 19-aastased (kaasa arvatud) õpilased esmased ühiskaardid tasuta. Kui ühiskaart juhtub kaotsi minema või purunema, siis korduskaardi peavad õpilased või nende vanemad hankima müügikohtadest ise. Tasuta ühiskaardid jaotatakse valla koolide õpilastele koolides. Need õpilased, kes õpivad väljaspool Rapla valda, peavad esmase tasuta ühiskaardi saamiseks pöörduma Rapla Vallavalitsusse (hariduse spetsialist Lea Leppik, lea.leppik@rapla.ee). Soovi korral antakse ühiskaardid tasuta ka õpilastele, kes seda igapäevaks kooli sõitmiseks ei vaja. Saadud ühiskaart tuleb internetis isikustada. Isikustamist aitavad vajadusel teha Rapla valla koolid, vallavalitsus, teenuskeskused, raamatukogud.

Täpsemalt ühiskaartide jaotamisest ja isikustamisest teavitatakse esimesel võimalusel, palun jälgige infokanaleid – Rapla valla kodulehte ja facebooki!

Õpikute ja töövihikute kätteandmine

Õpikute ja töövihikute kätteandmine raamatukogust toimub järgmistel aegadel:

Neljapäev, 30. august

09.00-10.00 4.klassid

10.00-11.00 5. klassid

11.00-12.00 6. klassid

12.00-13.00 7. klassid

Reede, 31. august

10.00-11.00 8. klassid

11.00-12.00 9. klassid

1.-4. klassid saavad õpikud ja töövihikud õppetöö alguses koos klassijuhatajaga.

Õppeaasta avaaktused Rapla Vesiroosi Koolis

2018/2019 õppeaasta avaaktused Rapla Vesiroosi Koolis.

3. septembril 2018

10.00 kogu koolipere avaaktus

10.30 1. ja 9. klassi aktus


Loodusmatk Soomaale

4.juulil külastasid RVG loodushuvilised õpilased ja lapsevanemad Soomaa rahvusparki. KIK-i rahalisel toel teoks saanud retkel vaadati looduskeskuses filmi elust Soomaal, matkati Riisa õpperajal ning sõideti kanuudega Raudna jõel. Üleujutuste poolest kuulsas piirkonnas püsivad jõed suvisel ajal rahulikult oma sängides ning viiendale aastaajale omaseid vaateid näha polnud. Matkal pakkusid silmailu kahel pool laudteed õitsev jänes-villpea ja rabaservas valminud mustikad. Palju elevust tekitas räätsadega kõndimine älvestel.

/Maigi Novek/

Kantselei ja koolimaja lahtioleku ajad vaheajal

04. juulist -1. augustini kantselei suletud.

Koolimaja avatud tööpäeviti 8.00-13.00

1. klassis vajaminevad asjad

1. klassi on õpilasel vaja:

• vahetusjalatsid (heleda tallaga), jalatsikott

• lühike ja pikk dress, dressikott

• spordijalatsid (nii sise- kui ka välistundideks)

• õpilaspileti kaaned

• vihikud (joonitud, ümbrispaberitega)

joonelised: 16 joont õhuke (1 tk), abijoontega (2 tk)

ruudulised (3 tk): matemaatika (väikese ruuduga)

• tugevate kaantega ja kummiga suletav A4 mapp töölehtede jaoks

• pinal

- harilik pliiats (3 tk)

- kustutuskumm (pehmem)

- pliiatsiteritaja (kogumistopsiga)

- värvilised pliiatsid (vähemalt 12 värvi)

- viltpliiatsid

- joonlaud (üks lühem 10 cm ja üks pikem 30 cm)

Kunsti- ja tööõpetuse vahendid:

• KARP KUNSTITARVETE HOIDMISEKS (sobib kingakarp)

• A3 mapp joonistuste hoidmiseks

• guaššvärvid

• vesivärvid (akvarellid)

• guašipintslid (lapikud) ja akvarellpintslid - väike, keskmine, suur

• veetops

• käärid

• liim (liimipulk ja PVA liim)

• õlipastellid

• joonistuspaberid (A3 1 tk ja A4 1 tk, 20 lehte plokis)

• värvilised paberid (A4 formaadis)

• suur lauakat, et A3 paber peale mahuks

 • plastiliin

* Kõigile lapse asjadele nimed peale märkida.

Õpilaspäevik on kingitusena kooli poolt

1. klassid 2018 ja lastevanemate koosoleku aeg augustis

1. klassi vastuvõetud õpilaste nimekirjad

1. klassi lastevanemate koosolek toimub 23. augustil 2018 algusega kell 17.30 Rapla Vesiroosi Kooli aulas.

1.a klass

Klassiõpetaja Krista Lumiste

1. Allvee Kristofer

2. Arhipov Annabell

3. Evestus Johannes

4. Jakk Mariette Johanna

5. Kalda Kustas

6. Kangur Rosmary

7. Kidra Katrin

8. Kupponen Lisanna

9. Kuusk Rico-Ronan

10. Lehtmets Casandra

11. Lehtmets Lysandra

12. Lill Gertu

13. Merila Lisandra

14. Mõtsnik Marten

15. Piirimets Ranel

16. Puntso Marleen

17. Räbovõitra Oliver

18. Soitu Henrick

19. Tšumitšev Trevor

20. Viidemann Marten

1. b klass

Klassiõpetaja Küllike Juurik

1. Aru Rosanna

2. Brecher Karl Otto

3. Forsel Hugo

4. Jänes Elisabeth

5. Kase Kirke Liise

6. Kobar Neleliis

7. Kõlamets Keitlin

8. Laur Raian

9. Lõhmus Kertu

10. Mitev Jette

11. Mölder Sten Kaspar

12. Ploom Gedi

13. Pärna Voldemar

14. Rokk Rebeka

15. Saareoks Markus

16. Tamre Tõnu

17. Tooming Kertu

18. Türk Toomas

19. Valgma Lisette

20. Võsa Jakob

1.c klass

Klassiõpetaja Triin Vennikas

1. Emberg Randar

2. Grüner Mari

3. Illipe Gregor

4. Isakar Kert

5. Kadarpik Lenna Mette

6. Kaurson Rosanna Sandra

7. Kohari Karoliina

8. Leega Ketriin

9. Lehtmaa Sander

10. Leier Hanna-Liisa

11. Lumiste Õnneliis

12. Nurmsoo Ralf Ander

13. Pihus Kristelle

14. Pikner Eliise

15. Rasmussen Tanel

16. Sammal Robin

17. Teubner Laura

18. Toome Rassel

19. Untera Hugo

20. Vannas Laura