Noortekohtumine "Esivanemate jälgedes" 2021

25.06 - 30.06.2021 toimus imelises Tarsi talus keskkonnateemaline noortekohtumine „Esivanemate jälgedes”, kus osalesid Rapla Vesiroosi kooli ja Narva Soldino Gümnaasiumi õpilased (8.-9. klass). Mõlemast koolist oli kohal 12 õpilast. Laagris oli noorte endi roll ja kaasamine tegevustes väga oluline, nõnda tuli kõik mängud ja meelelahutus noorte endil välja mõelda. Ainsana oli kaasatud tegevusjuhendaja Raigo Saariste kelle juhendamistel valmis laagri lõpuks 4 keskkonnateemalist filmi. Kogu laagripunt jaotati gruppideks ning film tuli noortel endal välja mõelda, purki võtta ning arvutis ka valmis monteerida. Filmid tulid väga eriilmelised – intervjuu Raivo Ermiga jäätmete ja prügi teemal, arbuusi raske teekond kaugelt maalt meie söögilauale, inimtegevuse mõju loodusele ja sealt tagasi meile endile ning linnu loodusest püüdmine ja elu puuris. Täname väga Raigot, Raivot ja Lennart L ennukit, kes inimtegevuse mõjust loodusele filmis rääkis. Filmid on nähtavad sellel lingil: https://drive.google.com/drive/folders/1DA5Q-vc0WWnOI_8v1mgmJjaSJsgDnFai?usp=sharing

Samuti käisime kahel hommikul peremees Illari eestvedamisel rabas, kus parandasime lagunenud kohti laudteel. Nüüd saate kõik kenasti Tarsile ujuma minna!

Laagrit toetasid Rapla Vesiroosi kool, Rapla vald, Rahvakultuuri Keskus ning HARNO. Ning muidugi suur tänu Tarsi talule meid võõrustamast!

NOORTEKOHTUMINE „Esivanemate jälgedes“ , kirja pannud ja pildistanud Narva Soldino Gümnaasiumi õpilased: Esenija Gratiy ja Uljana Suvorova.

Rapla Vesiroosi Kooli ja Narva Soldino Gümnaasiumi õpilased käisid Tarsi talu laagris- 25-30 juulin toimus noortekohtumine „Esivanemate jälgedes“ Osalesid 8.-9. Klassi õpilased. Laagri teemaks oli mure looduse vastu ning tulemuseks olid jäätmetest valmistatud kotid, laste käe abil uuendatud rada reservaadis ja 4 filmi looduskaitsest. Laagris toimusid lisaks puhke- ja spordimängud ning meistriklassid ja ühine pitsa tegemine.

Saabumispäeval panime telgid ja mängisime erinevaid spordimänge. Teisel päeval enne lõunasööki olid meil kaardijagamistega minijaamad teemal "looduse kaitsmine", kõik said selle mänguga suurepäraselt hakkama. Pärast lõunasööki näitasime kõigile nööri koti meistriklassid, jagades kõik võistkondadesse, nad hakkasid kuduma ja võisteldi ka kõige ilusama paelte koti nimel. Õhtul oli meil lihtne, kuid väga sõltuvust tekitav sportmäng 'pilgutamine' ja meeskonnamäng 'kangekaelne muna'. Päeva lõpus oli tagasisidet. Kolmandal päeval mängisime "Siiami kaksikuid", see on nagu kinnitatud jalaga järele jõudmine, siis "silmapilgutamine" ja huvitav pitsa valmistamise meistriklass. Lõpuks oleme tagasisidet kogunud.

Neljandal päeval ennelõuna mängisime fotode jahti. Osalejad jagunesid võistkondadesse, iga võistkond tegi fotosid 4 erineval teemal. Teemad: kõige naljakam, kõige tõsisiem, kõige originaalsem, kõige sõbralikum. Õhtul mängisime spordimängu: võrkpall, jalgpall ja pilgutamine. Viiendal päeval pealelõuna meil oli lippumäng, seal osalejad jagunesid 2 võistkondadesse,võistkonna ülesandeks on leida ja ära võtta teise võistkonna lipp. Õhtul meil Toimus pidu, kus kuulasime muusikat, tantsisime, sõime kooki ja vaatasime laagri ajal tehtud filme toimus pidu, kus kuulasime muusikat, tantsisime, sõime kooki ja vaatasime laagri ajal tehtud filmi. Viimasel päeval sõime kõik hommikusööki, pakkisime kõik asjad, telgid. Kõik jätsid hüvasti ja sõitsime koju.

Tagasiside näitas, et eriti paljudele meeldisid mängud, meistriklassid, kõigile meeldis pidu ja pitsa valmistamine. Selles laagris oli meil kõigil tore ja lõbusalt aega veeta. Õppisime filme tegema, monteerima ja saime aru, et see on palju keerulisem, kui esmapilgul tundub. Samuti õppisime pitsat valmistama.

Link kohtumisel valminud keskkonnateemaliste filmidega: https://drive.google.com/drive/folders/1DA5Q-vc0WWnOI_8v1mgmJjaSJsgDnFai

Iseenesest saime aru, et enne laagrit tuleb veidi paremini valmistuda, kuid teisalt suutsime mängukava muudatustega kohaneda, õppisime ka mänge juhtima jne.

Ootame huviga järgmisi kohtumisi oma sõpradega.

Narva Soldino Gümnaasiumi õpilased.

Grupipilt: pildistanud Raigo Saariste