UUDISED 

8. klassid külastasid Rakett69 Teadusstuudiot

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel külastasid reedel, 12.aprillil Rapla Vesiroosi Kooli kaheksandate klasside õpilased Rakett69 Teadusstuudiot. Ikka selleks, et kinnistada koolist saadud teadmisi ja neid praktiliselt kasutada.

Õpilased jagunesid kolme suurde rühma töötubade vahel ja omakorda jaguneti 4-5-liikmelisteks võistkondadeks. Iga võistkond lahendas teadustuudio juhendaja abil kaks ülesannet. Võistlus algas teemakohase viktoriiniga.

Esimesel rühmal tuli lahendada praktilisi ülesandeid rakendusliku matemaatika töötoas, kus rakendati matemaatikaalaseid teadmisi praktiliste probleemide lahendamisel. Üheks ülesandeks oli geomeetrilise kujundi joonestamine. Teises ülesandes oli tarvis meisterdada olemasolevatest materjalidest sirkel, mille abil joonestada etteandud raadiusega ring.

Teine rühm käsitles roheinseneeria ja tuule- ning soojusenergia temaatikat. Esimese ülesandes meisterdasid õpilased tuult püüdva tiiviku. Võitis võistkond, kelle tiivik sooritas ette antud aja jooksul kõige suurema arvu pöördeid. Teises ülesandes meisterdati vesiratas.

Kolmanda rühma teemaks oli jõud- tasakaal, massikese. See oli kahe praktilise ülesandega töötuba, kus käsitleti jõudu nii massikeskme, kokkupõrke kui tasakaalu kaudu. Alustuseks oli vaja leida Mandri-Eesti keskpunkt. Õpilastele oli abistavate vahenditena antud Eesti kaart, papp, kaks mutrit, konks ja nöör. Vajadusel võis kasutada tööriistaseinal olevat joonlauda ja papinuga. Küll mõõdeti joonlauaga, kasutati nööri abi, kuid päris õiget lahenduskäiku õpilased välja ei pakkunudki. Järgmisena tuli ehitada kosmoselaev, mille kõrgelt kukutamisel jääks terveks kosmonaudiks olev toores muna. Kasutada olid papptopsid, kummid, õhupallid, grilltikud, joogikõrred, teip. Katsetamisel purunesid kahe võistkonna munad. Võitjaks osutus kergema konstruktsiooni ehitanud võistkond.

Kõikides töötubades töötasid õpilased suur õhinaga, neid abistasid oskuslikult noortepärased ja – meelsed juhendajad. Igaüks sai kaaslastega koos tegutsedes osa nagu päris Rakett 69 teadusvõistlusest. Tegevustes möödus aeg kiiresti, kuid toredad elamused ja uued teadmised õnnestumistest või ka mitteõnnestumistest pakuvad mõtteainet järgmiste ülesannete lahendamisel.

Eva Hindremäe

Erasmus+ projekti õpilaskohtumine Raplas

Meie Erasmus+ projekti viies ja ühtlasi viimane õpilaskohtumine toimus imelises Eestis, põhiliselt Raplas 15.-19. aprillini 2024. Olime selle õpilaskohtumise võõrustajad. Meile saabusid külalised Portugalist, Hispaaniast, Ungarist ja Lätist - igast riigist 6 õpilast ja 2 õpetajat.

Pühapäeva õhtul läksime külalistele Tallinnasse järele ning tõime nad Märjamaale. Külalised ööbisid Märjamaa Spordihoone hostelis ning seetõttu toimusid ka osad tegevused Märjamaal.

Esmaspäeva hommikul läksime Rapla Vesiroosi Kooli, kus toimus kontsert ja koolimaja tutvustus. Külalised olid vaimustuses meie ilusast koolimajast ja kontserdist olid nad samuti lummatud. Nad ütlesid, et meie kooli õpilased on väga sõbralikud ja aktiivsed. Peale lõunat toimus Actionboundi orienteerumismäng ja bowling Rapla keskuses. Need tegevused aitasid õpilasi lähendada ning nad tundsid koostegutsemisest suurt rõõmu.

Teisipäeva hommikul sõitsime Mukri rappa, kus oli võimalus räätsadel imelist Mukri raba avastada. Rajale läks kaks gruppi, üks laudtee pealt ja teine räätsadel. Meil oli tore kohtumine ka metsisega. Peale lõunat said külalised avastada Märjamaa Noortekeskust. Meie külalised olid vaimustusest sellest, et laste jaoks on loodud sellised toredad ajaveetmise kohad. Peale Noortekeskuse külastust said külalised teha helkureid Wäega Pärimusmajas. Kui küsisime tagasisidet, siis ütlesid, et nad polnud ise mitte kunagi helkureid teinud ja see oli nende jaoks rahustav tegevus.

Kolmapäeva hommikul läksime taas meie imelisse koolimajja, kus külalised nautisid väikest tantsulist tegevust ja bingomängu. Seejärel said külalised kuulata ettekannet Eesti looduse teemal ja voltida vesiroose. Rääkisin külalistele sellest, kui palju on meil rabasid, metsi, saari ja järvesid. Lisaks tutvustasin külalistele meie rahvuslikke looduses olevaid sümboleid, näiteks rääkisin neile meie rahvusloomas ja rahvuslillest. Peale ettekannet said nad oma teadmisi kontrollida toredas Kahoodi mängus.  Seejärel said osalised voltida vesiroose. See tegevus oli nii põnev ja rahulik ja tore oli vaadata, kuidas kõik külalised vapralt vesiroose voltisid. Eesti toidulaual olevad hõrgutised maitsesid meie külalistele väga. Seejärel toimusid ClassVR peakomplektide ja Makey Makey töötuba. ClassVR peaskomplektide tegevuses said osalejad tutvuda virtuaalreaalsusega. Osalejad sattusid Eestis olevatesse imelistesse paikadesse ning seiklesid põnevates ruumides. Makey Makey tegevuses said õpilased tekitada vooluringi, kus rühmakaaslase puudutamisel sai bongosid mängida. Peale lõunat said õpilased läbida aardejahi raja ja lahendada videoülesandeid hoolivuse ja abistamise kohta.

Neljapäev oli Tallinna avastamise päev. Hommikul sõitsime Vabaõhumuuseumisse, kus toimus ringkäik muuseumis ja saime osaleda seiklusmängus. Seiklusmängu ajal hakkas Vabaõhumuuseumis lund sadama ning külalised said kauni lumesajuse vaatepildi. Peale lõunat õppisime tundma Tallinna vanalinna ning meil oli kahetunnine giidituur vanalinnas. Õhk oli karge ning külalised said kogeda seda, kui muutlik võib olla Eestimaa ilm.

Reedel käisime taaskord koolis, saime tunnistused ja vaatasime ning meenutasime projekti jooksul kogetud toredaid mälestusi. Peale lõunat said külalised taas Märjamaa Noortekeskuses aega veeta ning seejärel toimus ühine ajaveetmine Märjamaa ujulas. Külaliste väitel oli see justkui spaapuhkus peale aktiivsest ja toredat nädalat.

Nagu alati, saab iga hea asi ükskord ka otsa. Selle viimase õpilaskohtumisega sai otsa ka meie projekt. See oli imeline rännak ning need head kogemused ja mälestused jäävad aga igaveseks alles. 

Fotod ja videod: https://drive.google.com/drive/folders/1nvpJRmuBqKKGfjEXctODeoo9P0gmBw9U?usp=drive_link

Ly Torn (Erasmus+ projekti koordinaator Eestis)

Raplamaa kooliteatrite Teatrifestival 2024

Meie teatristuudio Ega Vist lapsed ja noored osalesid 13.-14. aprillil Raplama Kooliteatrite Teatrifestivalil. Esimesel päeval toimusid ülivahvad õpitoad, kus juhendajateks Ursel Tilk, Raigo Saariste, Sten Olle Moldau, Mikk Mägi ja Kristjan Rohioja. Osalejad tegid filme, videoid, teatrimänge, loovtantsu ja kuuldemänge. Tutvuti Susi-stuudio maagilise maailmaga.

Teisel päeval toimusid Rapla Kultuurikeskuses etendused. Meie stuudio 4. klassi trupp läheb maakonda esindama vabariiklikule algklasside festivalile Sindis ja 9. klassi trupp põhikooli astme festivalile Narvas. Osales veel 3. ja 6.+8. klassi trupp. Kõik etendused õnnestusid suurepäraselt ja saime žüriilt (Margus Mikomägi, Ursel Tilk, Doris Tislar) väga kiitvaid ja positiivseid hinnanguid, samuti häid nõuandeid edaspidiseks. Oli väga tegus ja vahva nädalavahetus. 

Loo autor: Krista Olesk

Pildid: Silvi Tarto

Hullu Teadlase X uurimistööde konkursi tulemused

Sel õppeaastal osalesid kolm klassi Hullu Teadlase X uurimistööde konkursil “Vinged ringed”, kus 1.-3. klassi õpilased said avastada teadust ja koostada uurimistöö aineringluse või ringmajanduse teemadel.

Uurima hakati juba oktoobris, jaanuaris külastas Hull Teadlane ka kooli, kus näitas erinevaid põnevaid katseid seoses aineringlusega.

Konkursil osalesid koolid kogu Eestist ning viis paremat said kutse Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumisse lõpuüritusele, kus õpilastel tuli oma töid teistele esitleda.

Kõik meie koolist osalenud klassid said oma vanusegrupi viie parema hulka. Esimene klass saavutas oma vanusegrupis teise koha. Kõik klassid said auhinnaks teadusliku sisuga raamatud, mängud ja edasiseks uurimiseks ka purgiga hooghännalised.

Elin Kiin

Koolimaja lahtiolekuajad koolivaheajal (22.04-26.04.2024)

Koolimaja välisuks on lahti kell 8-17

Kantselei on avatud kell 9-13

(24. aprillil on kantselei suletud, sekretär on koolitusel)

Meie õpilaste tublid saavutused

Kooliväilne tunnustus: 14.04 toimus Tallinnas “Kauni rühiga ellu” võimlemisfestival, kus osalesid ka Kadi võimlejad. Taaskord saavutati suurepärased tulemused: Aladinid- 87p Hõbemedal, Hiirekesed- 82p Hõbemedal, Lumelilled- 77p Hõbemedal, Lepatriinud -70p Pronksmedal.

Raplamaa tervisekonverentsi tunnustused meie kooli tegijatele

Traditsioonilisel Raplamaa tervisekonverentsil (järjekorras 27.) tunnustati 2023. aasta Raplamaa tervise- ja turvalisuse ning sotsiaalvaldkonna tublisid tegijaid.

Uhkel häälel teatame, et nominentide seas olid ka meie kooli tegijad: 

1. Raplamaa terviseedandaja 2023 nominent: õpetaja PILVI PREGEL

Pilvi on pikki aastaid olnud tegev tervist edendavate koolide võrgustiku töös, andnud oma panuse turvalisuse tagamiseks Eesti Punase Risti Raplamaa Seltsis, on hindamatu väärtusega kolleeg Rapla Vesiroosi õpetajate ridades ja jõuab veel palju muudki. Pilvi teeb alati kõike südamega!

2. Tervisesõbralik ja turvaline töökoht 2023 nominent: Baltic Restaurants Estonia AS, Daily koolisöökla Rapla Vesiroosi koolis

Kinnitust leidis tõsiasi, et kui ettevõtte töötajad on hoitud ja rõõmsad, on ka tööl head tulemused. Antud juhul on tulemuseks maitsvad söögid koolisööklas. Mis omakorda teeb rõõmsaks meie kooli õpilased ja töötajad ja kui meie kooli õpilased ja töötajad on rõõmsad, siis.... mõelda vaid!

Palju õnne nominentidele!

Rõõmsalt edasi!

Siret Jakobson

Külalised meie majas!

Aprillikuu teisel nädalal uudistasid Rapla sõprusrajooni Raseiniai õpetajad Leedust Rapla maakonna erinevaid koole. 11. ja 12. aprillil võtsime külalised lahkesti vastu ka meie majas.

Külalisi huvitas küsimus: mis on Eesti õpilaste edu saladus rahvusvaheliste haridusuuringute järgi?

Lubasime kahel päeval neil lahkesti meie tunde jälgida, pärast mida olid külalised oma küsimusele ka vastuse saanud: edu tagavad koolikultuur, väärtused ja juhtkonna, õpetajate ning õpilaste omavahelised suhted.

Leedulased jäid külaskäiguga väga rahule, kiitsid meie koolimaja ilusat välimust ja jätsid meilegi ühe küsimuse: miks meil pole koolivormi nagu neil Leedus?! 

Eks mõtiskleme selle üle ja jääme järgmiste kohtumisteni!

Siret Jakobson

Suurepärased tulemused erinevatelt võistlustelt

EgaVist Põltsamaa Miniteatripäevadel

Meie kooli teatristuudio Ega Vist 9. klassi trupp käis 6.-7. aprillil Põltsamaa Miniteatripäevadel. Oli tore olemine ja vahva elamus. Etendus õnnestus, tegime oma ära ja seega võib öelda, et läks hästi.  Minul juhendajana on siiralt hea meel, et Rapla noored oskavad kultuurselt pidutseda, puhata ja teiste truppide etendusi nautides positiivseid kogemusi võtta. Foto tutvustas festivali stendil meie truppi. 

Krista Olesk

Tublid saavutused spordivõistlustelt

Arvamusfestival “Valla noored, kui valla edukas tulevik”

2024. aastal tähistame teema-aastana Eesti kultuuririkkust ja mitmekesisust. Märkame, väärtustame ja hoiame Eesti mitmekesist kultuuriruumi, mida loome ühiselt erinevate kogukondade ja rahvastega. 

3. aprillil oli meil suur rõõm ja au võõrustada viie riigi: Suurbritannia, Austria, India, Ungari Ja Hiina saatkondade esindajaid ning naaberkoole noortele suunatud diplomaatilise arvamusfestivali “Valla noored, kui valla edukas tulevik” raames. Diplomaatilise projekti eesmärgiks oli laiendada õpilaste silmaringi, tutvustada välisriikide kultuuri ning anda noortele endile võimalus kaasa rääkida.

Sellised üritused värskendavad koolielu ja annavad õpilastele võimaluse end turvalises keskkonnas proovile panna. Kuulates nende mõtteid, ootan juba põnevusega, millega nad meid järgmiseks üllatavad ning kuhu välja jõuavad!

Aitäh, MTÜ Diplomatic Relations Project ja Helen Uus. Aitäh, British Embassy Tallinn! Aitäh, Embassy of the People's Republic of China in the Republic of Estonia. Aitäh, Embassy of Hungary in Tallinn. Aitäh, 

Österreichische Botschaft Tallinn - Austria Suursaatkond Tallinnas. Aitäh, Embassy of India, Tallinn.

Kärt Kaseorg-Korbe

Koolinoorte ujumise MV tulemused

25. märtsil toimunud maakondlikel koolinoorte ujumise MV saavutati mitmeid auhinnalisi kohti.

Kristofer Jair PC vanuseklassis 1.koht nii selili kui vabaujumise tehnikas, Krath Järve 1.koht PE nii selili kui vabatehnikas, Heliise Matsalu 1.koht TC selili ja 2.koht vabatehnikas, Rebeka Stimmer TC 3.koht mõlemas tehnikas, Tõnis Sillamaa 3.koht PB vabatehnikas ujumises, Willaim Verner 3.koht PD seliliujumises. Saatja-õpetaja Ingrid Lenk.

Suurepärased tulemused erinevatelt võistlustelt

Meie kooli kuuendikud tähistasid Ülemaailmset veepäeva

Seoses rahvusvahelise veepäevaga osalesid meie 6.-klasside õpilased 26. märtsil Keskkonnaameti õppepäeval “Minu veekasutus”. Tunnid  viis läbi Maarika Männil.

Ajurünnaku käigus pakkusid õpilased enda mõtteid, milleks kulub vett igapäevastes tegevustes, näiteks hammaste pesemisel või toidu valmistamisel. Keerukamaks osutus mõelda, kuidas kulub vett arvuti kasutamisel või teksapükste ja T-särgi kandmisel. Tunni käigus selgus, et nähtavat vett, mida õpilased oskasid nimetada, kasutame oluliselt vähem kui nn. peidetud ehk virtuaalset vett, mis kulub meie toidu või esemete ja energia tootmiseks. Näiteks ühe klaasi piima tootmiseks kulub 204 liitrit vett ja paari  teksapükste tootmiseks lausa 1500 liitrit vett. Päris ulmeliseks läheb vee kasutus autotööstuses, kus ühe sõiduauto tootmiseks kulub lausa 400 000 liitrit vett!

Kui nähtavat veekulu oskame suhteliselt  hästi hinnata ja seda ka kokku hoida, siis peidetud vee peale me tavaliselt ei mõtle. Saime siiski näpunäiteid ka selle säästmiseks. Näiteks kui kanname enda rõivaid nii kaua kui võimalik või anname taaskasutusse, on see , lisaks teistele materjalidele,  ka vee kokkuhoid.

Meie silmaring laienes veel sellega, et saime mõne toote kohta,teada, mis riikide vett me peidetuna tarbime. Näiteks, puuvillast T-särki kandes kasutame Pakistani vett. Seal aga on veepuudus üsna terav probleem. Kuigi Eestis üldiselt suurt veepuudust ei ole, ei maksa unustada, et oleme üks osa globaalsest veeringest. Vett on maailmas piiratud hulgal ja seda ei tule kuskilt juurde. Kasutame siis vett vastutustundlikult, alustades iseendast.

Eha-Mai Karu

Väga head tulemused erinevatelt võistlustelt

Elektritunnid

3.klassid osalesid õppeprogrammis -  Elekter- tekkimine, tekitamine, säästmine. Läbiviijaks oli Kohila Keskonnahariduse Keskuse õpetaja. Õppisime tegevuste kaudu selgeks, mis see elekter on, millest ja kuidas elektrivoolu toodetakse, miks peab elektrienergiat säästma, kuidas elektriseadmetega ohutult ümber käia, millised ained juhivad elektrit ja millised mitte. Tegutsesime rühmades ja harjutasime ka koostööd. Panime kokku vooluringi ja tegime särtsu. Vahva oli, sest saime ise käed külge panna. Tegevusi toetas KIK. 

Riina Lõhmus

Rapla Vesiroosi Kooli TEATRIPÄEVAD

Suurepärased tulemused Rapla maakonna võistkondlikutelt MV lauatennises

1. - 5. klasside arvestuses: Maakonna meistriteks tuli RVK 1. võistkond, kes mängis koosseisus Henri Vahtra ja Karl Erik Vahtra. 2. koha saavutas RVK 2. võistkond koosseisus Joonas Hamza ja Ravel Reingold. 3. kohale tuli RVK 3. võistkond koosseisus Siim-Travis Tepner ja Arthur Meresmaa.

6. - 9. klasside arvestuses: Maakonna meistriteks tuli RVK 1. võistkond, kelle koosseisu kuulusid Kaspar Meresmaa ja Jan Torjus. 3. koha saavutas RVK 2. võistkond koosseisus Marten Mõtsnik ja Jako Lill.

Mõlemad maakonna meistriteks tulnud võistkonnad on kutsutud üle-eestilisele turniirile "Koolipinks kõigile". Juhendaja Andres Sahkur.

Suurepärased saavutused

Piirkondlikul geograafia olümpiaadil pälvis 7.klasside arvestuses 3. koha Rasmus Ratassepp ja 9.klasside arvestuses 1. koha Mia Lota Sutter. Õpetaja Eha-Mai Karu.

Piirkondlikul ajaloo olümpiaadil saavutasid 6.klasside arvestuses 1. koha Kertu Tooming, õpetaja Krista Lumiste ja 3. koha Randar Emberg, õpetaja Riina Lõhmus ning 4.koha Kustas Kalda, õpetaja Krista Lumiste. 7. klasside arvestuses 1. koha Kaspar Sinikas, õpetaja Heli Heinaste ja 2. koha Laura Lotte Vahtra, õpetaja Heli Heinaste. 9. klasside arvestuses saavutas 1. koha Mia Lota Sutter, õpetaja Heli Heinaste ja 3. koha Rahe Mari Reede, õpetaja Heli Heinaste. Mia Lota Sutter on kutsutud lõppvooru.

Rapla valla Aasta õppijaks esitati meie koolist Mia Lota Sutter, kes osales valla vastuvõtul ja ta pälvis tänukirja väga heade õpitulemuste ning soorituste eest ainevaldkondade võistlustel.

Tänasest, 1. märtsist, saab esitada taotlusi 1. klassi koha saamiseks

TÄHELEPANU sel sügisel Rapla vallas kooliteed alustavate laste vanemad! Tänasest, 1. märtsist, saab esitada taotlusi 1. klassi koha saamiseks: 

https://rapla.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/VkrtKWD4efTI/content/tahelepanu-sel-sugisel-rapla-vallas-kooliteed-alustavate-laste-vanema-5 

Koolimaja ja kantselei lahtiolekuajad vaheajal

26.veebruar - 01. märts on koolimaja avatud 8.00-17.00

Kantselei on avatud 9.00-13.00

Vesiroos 36 ja Eesti Vabariik 106

Täna saab Rapla Vesiroosi kool 36-aastaseks. Sel puhul toimusid täna ainult 3 tundi ja needki olid lühendatud. Pärast tunde kogunes kogu koolipere Sadolini spordihoonesse, kus toimus pidulik aktus!

Aktuse avakõne pidas õppejuht Marike Uusjärv! Tervitame direktorit, kes kaugel lombi taga, ja tema poega, Madist, kel ka täna sünnipäev! Palju õnne!

Aktusel esines meile mudilaskoor (juhendaja Vahur Soonberg) lauluga "Kas sa tead?". 

Luuletust lugesid Marii, Joosep, Grit, Grettel ja Sigrid ning meediaringi üleskutsel klassides valminud luuletuse "Meie kooliks Vesiroos" lugesid ette Siret ja Andres.

Seejärel astus lavale eilse Vesiroosivisiooni võinud Moment, kes esitas lisaks eilsele võiduloole ka koolihümniks pakutava loo koos õpetaja Monicaga. 

Muidugi ei puudunud aktuselt ka rahvatants. 2. - 4. klassi rahvatantsurühm (juhendajad Tuuli Roosi ja Riho Pohla) tantsis meile lõbusa tantsu "Mängulust".

Aktuse lõpetas suur ühendkoor, kus lauljateks nii õpilased kui ka õpetajad. Esitusele tuli Rein Rannapi ja Urmas Alendri laul "Rahu". Klaveril saatis lauljad Helin Marii ja koori juhatas Monica Blokk!

Aktust juhtisid Carl-Markus ja Elis!

Palju õnne meile kõigile!

Andres Sahkur

Omaloomingukonkurss – Vesiroosivisioon

22. veebruaril, toimus teine omaloomingukonkurss, mil nüüdsest nimeks Vesiroosivisoon. Eelmisel aastal kooli juubeliks ellu kutsutud konkurss peab õpilaste nõudmisel saama uueks traditsiooniks. 

Omaloominguga võisid lavale tulla kõik kooli õpilased ja etteasteteks olid näidendid, muusika, luuletus ja tantsud. Registreeris ennast 20 osalejat ja nad kõik jõudsid ka lavale, hoolimata vahepealsest haiguste puhangust. 

Žürii, koosseisus Kadri Lõhmus (õpilaste esindaja ÕE-st), Susanna Elbrecht (vilistlaste esindaja), Elin Kiin (õpetajate esindaja) ja Marko Kaldma (peaesineja) andis välja järgmised auhinnad:

Üheks peapreemiaks oli publiku lemmik. Hääletajaid oli kokku umbes 90 ja publiku lemmikuks tuli Lambotajad. 

Grand Prix võitis väljateenitult bänd Moment! Nendest Eesti muusikamaailm veel kuuleb!

Suur tänu žüriile raske töö eest!

Pärast auhindade kätte andmist läks suureks peoks. Peaesinejaks oli Rapla räppar MAAKUU, kellega koos olid laval ka Väike Tom, Judopoiss ja Pipi. Üllatusena olid laval ka meie õpilasesinduse neiud, kes suurepäraselt räpparitele tausta laulsid. Lava ette kogunenud fännid said korraliku kontserti osaliseks. 

Selline suur üritus ei saaks toimuda ilma toetajateta ja neid oli meil tõesti palju: Apollo, XS mänguasjad, Pitsakiosk, Rapla kino, Taevanimaani, kultuurifestival Särin, Susi Stuudio, Mamma, Aili Vendt, Annabel ja Iris ning suurim toetaja on muidugi Rapla Vesiroosi Kool.

Suurim tänu läheb aga meie õpilasesinduse liikmetele, kes ürituse korraldasid. Carl-Markus ja Han Oscar istusid terved pikad päevad pultide taga ja said ülihästi hakkama. Lenna, Mari ja Karmen hoolitsesid koos Annabeliga kohviku eest. Ja muidugi Helin Marii, Kirke ja Triinu...kirjutasid tekstid, juhtisid õhtut, sättisid ruume, koristasid ja lõpuks veel võitsid ka. Mis nii viga asju korraldada!

Andres Sahkur

Suurepärased saavutused erinevatelt võistlustelt

14.02 Alus toimunud kabe võistkondlikul võistlusel VII-IX klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond 1.koha. Võistkonda kuulusid Triinu Grüner, Han Oscar Sündema, Paul Türk, Hendrik Vaabel.

Loodusteaduste olümpiaadil saavutas Gert Pint maakondlikus arvestuses II-III koha.

14.-15.02 Haapsalus toimunud Eesti KSL meistrivõistlused õhupüssis, saavutas 5.-9.klassi poiste arvestuses III koha Sten Kaspar Mölder (6.kl.). Tubli tulemus 56 võistleja seas ka Hugo Forseli 17.koht. Võistkondlik 2. koht saavutati 6.-7. klassi arvestuses koosseisus Sten Kaspar Mölder, Rebeka Stimmer, Hugo Forsel, Emma Roosvalt.

Kanname Eesti sünnipäeval kirikindaid!

Kanna oma kootud kindaid, ema või vanaema kootud kindaid, sõbra või lapse kootud kindaid…

Meie veel koome… Kanname Eestimaad oma südames ja ka kätel! Kudujate Koopiaklubi kutsub kõiki 24. veebruaril ehtsaid Eesti kindaid kandma!

Terje Raudsepa

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle


eriklassi õpetaja,

klassiõpetaja,

psühholoogi.


Kandideerimiseks palume saata 

avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad 

hiljemalt 25. märtsiks 2024 aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee.

Tööleasumise aeg augustis 2024.

Lisainfo vesiroos@vesiroos.edu.ee.

Luulelugemine

Kooli ning Eesti  sünnipäeva eel lugesid  algklasside  õpilased luuletusi.  Klasside lemmikud  kohtusid 15. veebruaril raamatukogus, et  tunda rõõmu luuletuste lugemisest, kuulamisest ning saada edasiviivat tagasisidet. Rõõmustas, et lugejad olid leidnud huvitavaid luuletusi. Klasside esindajad olid  Marii Kokk, Grettel Kranach,  Nora Adele Küttis, Joosep Schmidt, Grit Soome,  Artur Gerassimov, Kaia Kaldas,  Sigrid Sunni, Eliise Marie Kalda, Mirtel Vessart, Janely Metsniit. Tagasiside andjad  kiitsid laste julgust ning rõõmu luulelugemisel. Suurema publiku ette astuvad  väikesed etlejad kooli ja Eesti sünnipäeva aktusel.

Lea Lindegron

Tunnustus TORE juhendajatele

TORE on kestnud meie koolis aastast 2001. 

Selleaastasel konverentsil saime suure au osaliseks, meid pärjati tiitliga "Aasta TORE juhendajad 2023".

Oleme tänulikud tunnustajaile, kuid veelgi enam kõigile meie endistele ja praegustele tugiõpilastele ja toetajatele. Elagu TORE!

Juhendajad

Triin Kõiv ja Pilvi Pregel

Stiilinädal

12.02 - 16.02 toimus Vesiroosi koolis traditsiooniline Stiilinädal. Selle aasta stiilid oli hipi vs heavy metal, kurjamid, sõbrapäev, pidulik ja tudupäev. Terve nädal toimus vahetundides igasugu tegevusi. Sai tantsida, kontserti kuulata, kakaod ja teed juua, kohvikutes käia, fotonurkades poseerida, presidendi vastuvõtul osaleda, mänge mängida jne. Terve nädala jooksul toimus raadioviktoriin, kus osales üle 40 võistkonna. 

Suur tänu kõikidele, kes nädalasse panustasid!

PS! Nädala kõik pildid on nähtaval kooli kodulehel (vesiroos.edu.ee) olevas galeriis, kaustas Stiilinädal 2024.

https://drive.google.com/drive/folders/1woJ_XSIMSBNZMLLb-tmfHrF1vFD_erWS?usp=sharing

Andres Sahkur

SÕBRAPÄEVA SUPERPIDU

TORE tegutses väikestega sõbrapäeva superpeol. 

Mängiti mitu tugiõpilaste lemmikmängu, tantsiti ja pandi end proovile sõbrapäeva KAHOOTiga. 

Meie alustajad- tugiõpilased õppisid väga kiiresti, kuidas rahulikult olla suunavad sõbrad ja rõõmsad toetajad endast noorematele. 

Eriti pidulikuks tegi päeva torevant. 

Nüüd on jälle rohkem sõpru meie koolis!

Pilvi Pregel

Tublid saavutused erinevatelt võistlustelt ja olümpiaadilt

8.02 toimunud koolinoorte male maakondlikul MV-l Alus saavutasid Rudolf Viikmäe 4.c klassist 1. koha, Emma Roosvalt 5.b ja Triinu Grüner 9.b klassist 2. koha ning Henry Vahtra 3.c klassist 3. koha. Treener Olavi Pai.

Meie kooli 1.-5. klasside lauatennise turniiri võitis Henry Vahtra 3.c klassist. 2. koht Ravel Reingold 4.a ja 3. koht Joonas Hamza 4.a klassist. Võistluse korraldajad Joonas Verner ja Jako Lill 8. klassist tegid loovtööd, juhendaja ja fotograaf Andres Sahkur.

10.02 toimus maakondlik muusikaolümpiaad ja Helin Marii Seera 8.c klassist saavutas põhikooli arvestuses 1. koha. Ta esindab Raplamaad märtsis toimuval vabariiklikul muusikaolümpiaadil. Õpetaja Monica Blokk.

Tubli saavutus loodusteaduste olümpiaadilt

Üleriigilisel loodusteaduste olümpiaadil saavutas maakondlikus arvestuses 2.-3. koha Gert Pint, osales veel 7 meie kooli õpilast. Õpetajad Tiina Roosimägi, Eha-Mai Karu ja Riina Lillemägi.

Õpetajate streik on lõppenud

Ootame kõiki õpilasi ja õpetajaid kolmapäevast kooli. Õppetöö toimub tavalise tunniplaani alusel.

Koolitoit kõigile!

Täname kõiki lapsevanemaid mõistva ja toetava suhtumise eest!

Õppetöö õpetajate streigi jätkumisel

Õpetajate streik jätkub ja suur osa aineõpetajatest osalevad selles kuni 31. jaanuarini (kui streik ei lõpe varem).

Esmaspäevast ootame kooli kõiki 1. - 4. klasside õpilasi ja 3.-4.d, 5.d, ja 6.d klasside õpilasi.

Alates 5. klassidest toimuvad tunnid kas iseseisvalt või veebis. Täpne info aineõpetajatelt ja klassijuhatajatelt.

Kannatlikku meelt kõigile!

Lauatenniseturniir

Eile pidasid 1. - 5. klassi õpilased vägevaid lauatennise lahinguid. Toimunud turniir oli 1. osa Jako ja Joonase loovtööst. Kohale tuli 17 pinksihuvilist ja mängud olid tõesti pingelised, kus sai näha nii suurt võidujoovastust kui ka kaotusepisaraid. Muidugi rõõm liikumisest ja koosolemisest olid eile kõige tähtsamad. 

Finaali jõudsid Ravel ja Henri, aga eile seda ei peetud. Finaal toimub hoopis esmaspäeval kooli fuajees, kuhu ootame suurt publikut vaatama. Pärast finaali toimub ka autasustamine.

Andres Sahkur

Suurepärane kooliväline tulemus

13.-14. jaanuaril Kadi võimlejad osalesid rahvusvahelisel Gymnafest 2024. Lumelilled tulid kavaga “Sõbrad alati” oma kategooria üldvõitjateks. Väikestest Lumelilledest olid vesirooslased: Annely Lee, Nora Adele Küttis, Luna Bahovski, Rosaly Õis, Luisa Murumaa, Selma Loviisa Aranda, Mirell Vessart, Britt-Marii Sikk, Grete- Liis Kobar ja Kadi Junior Eliit tuli kavaga “Päikese jõud” oma kategooria laureaadiks! Koosseisus vesirooslased: Eliise Pikner, Kaisa Ingeliis Masing, Sandra Suvi, Karmen Lisete Läänaru, Kadri Lõhmus, Eliis Forsel, Lisette Valgma, Lenna Mette Kadarpik, Rebeka Rokk. Osalejad riigid olid veel Soome, Läti, Leedu.

Fotod: Silja Tõntson

Suurepärased tulemused Läänemere Projekti veebiviktoriinilt

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriinil osalesid meie koolist Mia Lota Sutter, Simon Elbrecht, Kertu Tooming ja Randar Emberg. Mia Lota on enda vanuserühmas 1. kohal koos sama punktisumma saanud kaaslastega ja ta on auhinnaks kutsutud loodusteadlase töövarjuks saabuval suvel. Osalejaid selles vanuserühmas oli 1791. Noorematest läks kõige paremini Randaril, kes on 188. kohal 932-st. Õpetaja Eha-Mai Karu teavitas õpilasi osalemisvõimalusest.

Õppetöö streigi ajal

Eesti Haridustöötajate Liidu poolt korraldatud üld – ja toetusstreigist võtab osa enamus Rapla Vesiroosi Kooli töötajatest. Streik algab 22. jaanuaril ja kestab esialgse plaani kohaselt 26. jaanuarini, toetusstreik 24. jaanuarini.

Tavapärast õppetööd kogu koolile koolimajas ei toimu. Õppetöö on korraldatud hübriidõppena kas kodus, koolis või veebis. Täpsem info õppeinfosüsteemis Stuudium.

25. jaanuaril 2024 toimub Lastevanemate Akadeemia

25. jaanuaril kell 18.00 - 19.30 toimub Rapla Vesiroosi Kooli Lastevanemate Akadeemia.

Valida saab osalemise ühes loengus/õpitoas:

1. Lapse tunnustus, märkamine, õpiabi ja karistus. Koolitaja psühholoog Toivo Niiberg

2. Veebikäitumisest ja küberkiusamisest. Koolitajad politseinikud Virginia Ciunite ja Kristel Põhjala

3. Kuidas tekitada, säilitada ja edendada lastes lugemishuvi. Kuidas toetada lapsi sotsiaalsete probleemide korral käsitledes teemasid raamatute abil. Koolitaja Ingrid Teder Rapla Keskraamatukogust. 

Töötuppa on vajalik registreerida selle lingi kaudu: https://forms.gle/iJs5ffGNFATGHHAY6

Aitäh-päev!

Täna tähistasime koolis rahvusvahelist aitäh-päeva. 

Tänusõnadel olevat maagiline toime - nende sõnadega kingivad inimesed üksteisele rõõmu, avaldavad tähelepanu ja annavad edasi positiivseid emotsioone. Esijoones püütakse tänada kõiki kalleid inimesi lihtsalt selle eest, et nad olemas on.

Kooli fuajees olid suurelt üleval AITÄH, kus tähtedes sisse said soovijad kirjutada, mille eest nemad tänulikud on. Seal samas sai teha ka tänulikkuse kaardikesi ja sõbraga laevade pommitamist mängida. Kõige enam pakkus lastele rõõmu ja liikumist üle koolimaja ja Sadolini spordihoone üles pandud fotojaht. Üles tuli leida 15 punkti, kus igas kohas oli erinevates keeltes kirjutatud aitäh ja üks keel. Kui olid kõik punktid üles leidnud, pidi aitäh-i ühendama õige keelega. Terve päev oli koolimaja jooksvaid lapsi täis ja täna oli see täiesti lubatud!

Aitäh teile!

Andres Sahkur

Eelkool alustab

Rapla Vesiroosi Kool ootab 2024/2025. õppeaastal kooliteed alustavaid lapsi ja vanemaid 1.veebruaril 2024.a kell 17.30 koolimajja esimesele kokkusaamisele. Kogunemine toimub kooli aulas. Palume lastel kaasa võtta vahetusjalatsid.

Eelregistreerimine alates 10. jaanuarist 2024.a alltoodud lingi kaudu.

Registreerimise link: https://forms.gle/Gu1A3nc2GLtisN8G8 

Traditsiooniline raamatulaager

Särasilmsed väikesed lugejad said taas kokku 03.-04. jaanuaril traditsioonilises raamatulaagris, mille kestvad märksõnad on ööbimine koolis, Rapla Keskraamatukogu külastamine ja enda lemmikraamatu tutvustamine.

Sel korral sai lisaks tehtud väike nukuteater paberile, õpitud koos õpetaja Triinuga lugusid vestma näpunööri ja voltimise abil ning läbi tehtud mitmed ülesanded selleks, et laagri lõpus vanemaid taas raamatute ja kirjanike tundmises proovile panna.

Laste lustist ja tarmukusest laetud õpetajad Lea ja Pilvi tänavad kõiki kohalolnuid ja abilisi.

Lugemisteni!

Pilvi Pregel

7. - 9. klassi jõulupidu

Teisipäeval pidas enda jõulupidu Vesiroosi kooli 3. kooliaste. 

Avanumbris astusid üles bänd, mil nüüd nimeks Moment, Romi enda loovtööks kirjutatud palaga ning üritust korraldanud kaheksandikud meeleoluka tantsuga.

Klasside etteasted olid väga põnevad. Sai kuulda klassikalisi jõululaule, ise kirjutatud luuletusi ja näha filmi ning imelist tantsunumbrit!

Õhtu lõpetas diskoga dj Tõnn!

Aitäh kaheksandikud!

Andres Sahkur 

Koolimaja lahtiolekuajad koolivaheajal

Koolimaja lahtioleku ajad

02.01 - 5.01.2024 avatud 8.00 - 14.00


Kantselei lahtioleku ajad

02.01 - 05.01.24 avatud kell 9.00-13.00

Tunnustused karjääriteemaliste juttude ja luuletuste võistluselt

Novembri algul toimus Eesti Töötukassa Raplamaa osakonna poolt korraldatud karjääriteemaliste juttude ja luuletuste võistlus Raplamaa koolide 3.-4. ja 5.-7. klasside õpilastele. Meie koolist osalesid ning pälvisid ka tunnustuse:

4. a Kristofer Nõulik, Joonas Hamza, Markkus Hämarsalu

4. b Gregor Arhipov, Marten Valgma, Oskar Paabo, Markus Emberg, Lenna Lehtoja, Eliise Marie Kalda

4. c Mirtel Vessart, Emma Karoliine Jõgis, Rudolf Viikmäe, Sebastian Haasmaa, Meribel Luugima, Anni Suvi, Annika Kidra

5. c Jan-Martti Mihkeles, Johanna Rasmussen

6. b Lisette Valgma

7. a Kadri Lõhmus

7. d Anella Piip, Indrek Susi, Mihkel Adamson, Marten Maidla, Kristofer Jair

Töötoad teemal " 12 kinki jõuluvanale" 

Meie kooli 1.-4. klassi lapsed lustisid täna erinevates töötubades,  kus tehti joogat ja talisuplust, tantsiti, meisterdati, kuulati lugusid,  mängiti rütmipillidel ja erinevaid mänge, võeti mõõtu jõulukuldvillakus,  piti näidendikeste abil kõnekäände ja palju muudki. Täna kirjutati jõuluvanale hulga kirju, et teda tänada tema olemasolu eest.  

Ühes töötoas oli külaliseks Mari Tammar, kelle südameasjaks on  hoida elus meie rahvakultuuri. 

Lapsed said taas teistsuguse jõulueelse päeva, õpetajad ja abivalmis lapsevanemad kogesid laste tegutsemislusti. 

Jätkugu jõulurõõmu veel pikaks ajaks!

Pilvi Pregel

4. - 6. klassi jõulupidu

Täna pidas enda jõulupidu Vesiroosi 2. kooliaste. Pidu algas meie imeliste ansamblitega, kes tegutsevad õpetaja Vahuri juhendamisel. Sinna vahele mahtus ka tants, mida esitasid Rebeka ja Lisanna!

Seejärel saabus juba jõuluvana, kes klassidele kommikotid tõi. Kõik klassid pidid kommide lunastamiseks tegema etteaste. Sai kuulda luuletusi, topsimängu, erinevaid jõululaule, näha tantsu ja etendusi jne. 

Õhtu lõppes suure toolimängu, Just Dance'i ja loomulikult diskoga.

Suur tänu Andreasele, Gregorile ja kuuendatele klassidele meeleoluka õhtu eest!

Andres Sahkur

Meie kooli õpilase joonistus trükiti postkaardile

21. korda toimunud konkursile ,,Eesti koolilaste metsapostkaart” laekus 4793 joonistust. Rahvahääletuse ja žürii punktide põhjal kujunenud pingerea 36 esimest joonistust trükiti paberil postkaartideks. Nende hulgas Rapla Vesiroosi Kooli 7.d klassi õpilase, Anella Piip joonistus. 

Sigre Luisk

Meeleolukad jõuluhommikud

Meie kooli jõuluootushommikuid sisustasid  1.-4. klassi väikesed päkapikud kolmel neljapäeval. 

Väikeste laulude, tantsude, luuletuste ja näidenditega sillutati teed kõigele armsale, mis jõuluaeg südamesse toob. 

Tänusõnad õpetajatele, kes laste lavale minekut juhendasid ja toetasid!

Pilvi Pregel

Pildid Ly Torn ja Liis Jõesaar

Jõulukontsert

Eile, 13. detsembril, toimus traditsiooniline Vesiroosi kooli muusikastuudio jõulukontsert. Õdusas meeleolus kuulis publik 22 etteastet.  Ülesse astusid nii solistid, bändid, kitarristid kui pillimängijad! 

Muusikuid juhendavad Vahur, Monica ja Ragnar ning tehnilise toe eest hoolitses Ivo! 

Aitäh kõikidele mõnusa jõulu meeleolu eest!

Andres Sahkur

Suurepärased saavutused

 8.c klassi õpilane Helin Marii Seera on pälvinud auhinnalise koha rahvusraamatukogu esseekonkursil “Keerame uue lehe” ning on kutsutud Eesti Rahvusraamatukokku pidulikule auhinnagalale. Õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse korraldatud kooliõpilaste videokonkursil Mini Negavatt 1.-6. klassidele, kus koguti õpilaste ideid toiduraiskamise vähendamiseks, saavutas nooremas vanusekategoorias 64 nutikat video seas üle Eesti 2. koha 1.a klass õpetaja Elin Kiin juhendamisel.

Keskkonnakonverentsil osalesid meie koolist Madle Kundla ja Lisette Valing. Lisette osales ka Keskkonnamõtte konkursil akvarelliga “Tuleviku tumedus” ja pälvis auhinna. Õpetaja Eha-Mai Karu. https://www.rapla-rotary.ee/keskkonnamotte-auhind/

PPP ehk päkapikupäev

Reedel tähistasime Vesiroosi koolis jõulude saabumist traditsioonilise päkapikupäevaga. Koolimaja kaunistati ja kuusk ehiti. Hommikul jagasid jõuluvanad koos abilistega saabujatele piparkooke. Vahetundidel toimusid igasugu tegemised - virgutusvõimlemine, tantsimised, mängud, fotonurk. Avatud oli heategevuskohvik, postiljonid vedasid tuhandeid kaarte ja kirju.

Kooliperel olid seljas jõulukampsikud ja peas päkapikumütsid ning muidugi sai kuulda raadiost jõulumuusikat.

Aitäh, 7. klassid, selle toreda päeva eest!

Andres Sahkur

Rapla Vesiroosi Kooli muusikastuudio jõulukontsert

Vesiroosi kuusepuu

Uhke kuuse tuppa toome, jõulurõõmuks lastele… Meie kooli jõulupuu on ehitud käsitööehetega, mis on valminud õpilaste nobedate sõrmede vahel.

Hoolivat ja märkamisest tulvil jõuluaega!

Terje Raudsepa

Eco-printing ehk taimetrükk 

Lumevaip muudkui pakseneb ja pakseneb... ❄️ 6.klasside õpilased alustasid sügisel puhtalt valgelt kangalt ning jäädvustasid sügisesed lehemustrid kangastele. 🌿 Eco-printing ehk taimetrükk.🌿 Nüüd sai õmblusmasinaga kangad kokku vuristatud ning valmisid ilusad lehemustrilised kotid. Juhendaja Terje Raudsepa. Näitus on avatud kooli raamatukogus kuni 13.12.2023.

Terje Raudsepa

Taaskord suurepärased saavutused

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle


tehnoloogiaõpetaja (osaline koormus),

psühholoogi (täis- või osaline koormus).


Kandideerimiseks palume saata avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad

aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee. Lisainfo samalt aadressilt.

Suurepärased saavutused rahvastepallis

4.detsembril saavutasid Vesiroosi Kooli 2.-3.klassi tüdrukud rahvastepallis 2.koha. Võistkonnas mängisid Adeliisa Fuchs, Adeele Laanemets, Nora Adeele Küttis, Laura Ly Liukanen, Lisell Olju, Ida-Loreena Buschmann, Grit Soome, Luna Bahovski.

Poisid tulid 3.kohale. Võistkonnas Markos Kutser, Kaspar Härmaste, Karl Markus, Henri Vahtra, Jarek Kajupank, Kristofer Koolma, Tauri Paas, Joosep Kaldas.

Õpetajad Ingrid, Viljo, Monika.

Suurepärane saavutus võrkpallis

Meie 6.-9. klassi tüdrukud pakkusid põnevaid võrkpallilahinguid Kohilas 30. novembril ja jäid napilt 2. kohale.

Meie võistkonnas mängisid

Treener Tarmo Rahuoja

Võistkonda juhendas Ingrid Lenk

Esimese advendi ootuses! 🎄

Kui lumelükkamisest oled väsinud siis tasub ette võtta “käbitamine” ehk valmistada maitsvaid toorjuustu-kohupiimakreemiga käbisid, mis sobivad kenasti tee või kohvi kõrvale. Selleks on sul vaja toorjuustu, vanilje-kohupiima ning küpsise- või piparkoogipuru. Sega need omavahel kokku ja veereta pallikesed küpsisepurus. Kattesoomusteks pane pallikeste ümber šokolaadi-teraviljakausikesed. Kaunista tuhksuhkruga. Mmm, maitsvad…

Meie juba 8.klasside õpilastega “käbitasime”.

Terje Raudsepa

Vesiroosi piparkoogipuud

Iga jõulupuu on omamoodi eriline - piparkookidest lõhnav jõulupuu ja mis kõige parem, okkaid ei aja.

Küpsetasime 🤎 VESIROOSI PIPARKÖÖGIS 🤎 piparkooke. Kogu koolimaja sai piparkoogihõngu täis. 🤎 Seemnemustrilised, “klaasiga” ehk vitraaž-piparkoogid, kahevärvilised, lisaks valmistasime ise glasuuri ja kaunistasime piparkooke.

🤎 Suur tänu õpilastele, kes kodunduse tundides küpsetasid ja kaunistasid piparkooke. 🤎

🎄Ilusat alanud jõulukuud kõigile! 🎄

Terje Raudsepa

Suurepärased saavutused rahvastepalli võistluselt

22.11 maakondlikud rahvastepalli võistlustel 4.-5. klassidele Sadolini spordihoones, saavutasid 4.-5. klassi poisid maakonna meistritiitli rahvastepallis. Võistkonnas mängisid Caspar Lepikult, Sepo Nauri, Kristen Soosalu, Martin Reier, Karl Erik Vahtra, Krister Kristian, Märten Mäemurd, Tristan Tanel Küttis. Juhendajad Risto Ütsmüts ja Viljo Sinikas.

Tüdrukud võitsid 3. koha. Võistkonnas Marielle Kudrjavtseva, Victoria Kutliahmetov, Mirjam Lütt, Britt Soitu, Maria Penter, Brita Untera, Emilie Mariette Ratsov, Lenna Lehtoja. Juhendajad Ingrid Lenk ja Monika Ruut.

2. klassid külastasid Tallinna Botaanikaaeda

Esimesel päeval peale oktoobri vaheaega külastasid Rapla Vesiroosi Kooli teised klassid KIK projekti raames Tallinna Botaanikaaeda, mis saab sellel aastal 62 aastaseks.

Seal jagus tegemist ja uurimist mitmeks tunniks. Väikese ringkäigu ajal nägime erinevaid kaktuseid, lihasööjaid taimi, värvibiksat ehk huulepulgapuud, ingverit, harilikku suhkruroogu, puuvillapõõsast, paiskpuud ehk dünamiidipuud ja nii mõndagi veel. Kas teie teadsite, et banaan ei olegi puuvili, vaid hoopis rohttaim? Nüüd teame, et meie teksapükste valmistamiseks on kasutatud puuvilla ja Madagaskaril kasvav kruvipuu kuulub inimkonna jaoks maailma kümne olulisema puuliigi hulka. Samuti teame nüüd, et kaktustel ei ole nõelu ega okkaid vaid hoopis astlad. Kõige lemmikum taim sai joonistatud paberile.

Kõrvitsate näitus oli tõeline hitt. Kes oleks võinud arvata, et kõrvits võib olla ka must või sinine ja hea tahtmise korral saab spagetikõrvitsast teha spagette.

Loodusmajas õppisime, mis on herbaarium, kuidas herbaarlehte valmistada ja kuidas määraja abil taime ära tunda.

Kui te arvate, et kirja said kõik meie uued teadmised, siis te eksite. Tasub ka ise Tallinna Botaanikaaeda külastama minna.

Triin Kõiv, Ragne Roosla

Noorte loovtööde näitus "Pärime" meie kooli raamatukogus

Meie kooli raamatukogus on avatud noorte loovtööde näitus "Pärime". Näitusel on välja pandud noorte loovtööde ja uurimustena valminud käsitööteemalised tööd ning meie kooli eelmisel aastal lõpetanud õpilase Gita Staubi praktiline loovtöö "Ratsavarustus", juhendaja Terje Raudsepa. Näitus jääb avatuks kuni 19.01.2024.

Terje Raudsepa

Rapla Vesiroosi Kooli algklasside jõululaat

Meie kooli õpilaste tööd olid näitusel Rapla Kultuurikeskuses 

Eelmisel nädalal toimus Rapla Kultuurikeskuses rännak-lavastus "Alice ja 90 aastat imelist Rapla Kultuurikeskuse lugu". Sel puhul aitasid õpilased paarist Raplamaa koolist kaunistada koridori kelladega, mis oli etenduse osa.

Meie koolist olid seal väljas 19 õpilase tööd: 

6.a - Annabell Arhipov, Greetel Käärson, Mariette Johanna Jakk, Casandra Lehtmets, Lysandra Lehtmets, Rosmary Kangur, Rosanna Sandra Kaurson, Trevor Tšumitšev. 

6.b - Elisabeth Jänes, Mykyta Khanetskyi, Kirke Liise Kase, Kertu Lõhmus, Lisette Valgma, Rebeka Rokk, Jette Mitev. 

Kunstiring: Laura Teubner, Rudolf Luis Kivi, Ragne Aunpuu, Johanna Rasmussen.

Juhendaja Riin Pallon-Tammepuu 

Ülemaailmset teatri- ja draamahariduse päeva tähistas teatristuudio Ega Vist Jõgeva luulepäevadel osalemisega

27. novembril helistatakse maailmas teatri- ja draamahariduse auks kelli, peetakse kõnesid ja õnnitletakse teatri- ja draamaõpetajaid, kes teevad ülimalt loovat tööd noorte ja vanadega kooliteatrilavadel, klassiruumis, huviringides, kõikvõimalikes projektides, kultuuri-, kogukonna- ja noortekeskustes.  Tänavune teatri- ja draamahariduse päev on pühendatud rahuharidusele ja laste õigustele kasvada üles turvalises maailmas. Eestis veab tegevusi Teatri ja Draamahariduse Selts (ETDS), kes kuulub 2022. aastast maailmaorganisatsiooni ridadesse.

Rapla teatristuudio Ega Vist gümnaasiumi noored ja Vesiroosi Kooli vilistlasnoored (kelle seas ka 9. klassi õpilane Triinu Grüner) esindasid Raplamaad 24.-25. novembril Jõgeva B. Alveri luulepäevadel „Tähetund“. Sellel aastal möödus meie sügisperiood Artur Alliksaare luule lainetel surfates. Oli imeline kogemus põneva ja väga erilise luuletaja mõttemaailmas rännates. Meie lavastused said noorte endi poolt valitud materjaliga seatud ning olid üllatavalt eriilmelised. Akadeemia tähelepanu pälvis näitlejapreemia näol ka meie kooli vilistlane Ann Katre Karlep. Olen väga tänulik noortele, kes andsid endast parima hetkevõimaliku esituse.

Krista Olesk, teatristuudio juhendaja

8. klassid külastasid Kultuuriranitsa programmi raames Fotografiskat ja Arhitektuurimuuseumi

24. novembril külastasid 8. klassid Kultuuriranitsa programmi raames Fotografiskat ja Arhitektuurimuuseumi. Arhitektuurimuuseumis võttis meid vastu muuseumipedagoog Airiin, kes rääkis põnevalt hoone ajaloost ja esialgsest otstarbest. Edasi palus ta õpilastel ülesandeid lahendada. Esimeseks ülesandeks oli tööprotsesside järjestamine kliendi vajadusest kuni joonise valmimiseni. Koos arutledes seati etapid õigesse järjekorda. Teiseks tutvusid õpilased väljapandud hoonete makettidega ja valisid enim meeldinud.  Kolmandas ülesandes tuli kehastuda arhitektiks ja planeerida oma unistuste maja.  Töö tegemiseks anti paberid, pliiatsid, käärid ja liim. Valmisid mitmekülgsed lahendused. Lõpuks heitsime pilgu hoone keldrikorrusel asuvale püsinäitusele "Uuri ruumi", mis õpetab lapsi ja noori kogema ruumi ja tabama arhitektuuri olemust. 

Eva Hindremäe

Playback

23. novembril, toimus Vesiroosi koolis traditsiooniline Playback 4.-9. klassidele! Sel aastal olid enda loovtööna võtnud ürituse korraldada kaheksandikud Kirke ja Eliise, keda abistasid kooli õpilasesinduse liikmed.

Sel aastal oli Playbacki teema Eurovisioon. Juba rohkem kui kuu aega tagasi loositi kõikidele klassidele riik ning klassid pidid ette valmistama etteasted ükskõik mis aastast. Show algas korraldajate väga humoorika „Leto svetiga”, millele järgnes esimese osalejana kohe „Käärija” ning kõige lõpus nägime Dave Bentonit ja Tanel Padarit laulmas Eesti võidulugu „Everybody”. Sinna vahele igasugu laulu- ja tantsunumbreid erinevatest riikidest. Kokku osales 16 klassi ja show kestis vaheajaga kokku 2 tundi. Žüriil, koossesisus Ingrette Hermanson, Karl Grüner, Kaspar Meresmaa ja Triin Kõiv, oli enda otsuseid äärmiselt keeruline teha. Anti välja järgmised auhinnad:

Personaalsed eriauhinnad:

Klassi eriauhinnad:

Publikulemmiku auhinna võitis 4.c.

Tänusõnad kohaletulnud ligi 100 pealtvaatajale! Erakordne oli  see, et kõik klassid said hääli.

4. - 6. klasside peaauhinna võitis 6.a!

7. - 9. klasside peaauhinna võitis 7.c!

Suur tänu žüriile raske töö eest!

Au ja kiitus Kirkele ja Eliisele, kes võtsid vaevaks selle ürituse korralduse. Pikad planeerimise koosolekud, kõikide aspektide läbi mõtlemine ja lõpuks veel õhtu juhtimine ja diskol teiste tantsitamine. Vau, lihtsalt vau! Suur tänu ka juhendaja Pilvi Pregelile, kes juhtis ja suunas neide suure hoolega ja oli väga suureks abiks.

Meie õpilasesindus aitas üritust väga palju ja korraldajate sõnul ei oleks nendeta kuidagi hakkama

saadud. Han Oscar ja Carl-Markus ohverdasid sel nädalal kõik enda vahetunnid, et osalejatega heli- ja valguspuldis proove teha ja õhtutel tegid lisaproove, et valgus oleks originaalilähedane. Carl-Markus tegi valmis ka vaheklipid osalejate lauludega. ÕE tüdrukud osalesid avanumbris, hoolitsesid kohviku toimimise eest ja käisid enda klassidega ka laval.

Meie kohvikus müüdu eest hoolitses emme Riina Parnabas, kelleta meie lapsed oleksid olnud ürituse õhtul lihtsalt näljas. Maailmasuur tänu sulle!

Meie üritusele soovivad alati tulla ka vilistlased ja suurima hea meelega panevad alati ka käe külge. Aitäh Krete, Maribel, Liisbeth, Susanna, Lisete, Brit Marii jt.

Kogu meie tehnilise abi eest täname Ivot ja üritus oleks seisma jäänud, kui Armin äkki ei oleks poole pealt uue projektoriga ilmunud.

Auhindadega aitasid üritust toetada Meie Pubi, Rapla Kultuurikeskus, Pizzakiosk, Minna marmelaad ja Rapla Vesiroosi Kool.

Kõik need osalejad! Laval käis umbes 170 last, kes olid selgeks õppinud tantsukavad, igasugu kostüümid, efektid ja rõõm laval olemisest. Klassijuhatajad, kes aitavad enda õpilasi eeskavadega vabast ajast, väärivad samuti ülimat tunnustust.

Kes ütles, et Vesiroos on parim? Ma olen nõus!

Andres Sahkur

Kadi võimlejate suurepärane saavutus Kuldse Karika tantsufestivalil

12. novembril toimus Tartus ERMIs Kuldse Karika tantsufestival "Aasta Tantsuauhinnad 2023".

Kadi Võimlemisklubi Laste rühm tõi koju oma enda KATA 2023 "Kõige pehmema maandumistehnika".

Koosseisus osalesid - Mirtel-Brit Rosimannus, Mirtel Vessart, Laura Murumaa, Julia Lehtsalu, Emilie Mariette Ratsov, Loviise Reidla, Loviise Heinsalu, Helena Schumann. 

Väga tublid olid ka meie Kadi tantsuline Junior Eliit (Aladinid).

Palju-palju õnne noortele võimlejatele ja nende juhendajale Kadi Saksale.

8.a klass käis uudishimu päeval

17. novembril võttis 8.a klass Vabariigi Presidendi ülekutsel osa uudishimu päevast, mil oma uksed avas meile soe ja külalislahke Rapla Riigigümnaasium.

Uudishimu päev on Vabariigi Presidendi algatus, mida esimest korda tähistati 2022. aasta 17. novembril. Päeva eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama.

Saime nautida meie oma õpetaja Riin Pallon-Tammepuu imelist kunsti ja heita pilgu kahe gümnasisti maailma.

Mia Cordelia Kitsing ja Madis Kõrtsini tutvustasid oma omanäolisi ja loomingulisi praktilisi töid, mille nad valmis on saanud. See andis inspiratsiooni nii mõnelegi kaheksandikule.

Põnev ja motiveeriv oli ka Mia Cordelia ja Madise tee Rapla Gümnaasiumi lõpuklassini. Innustunult rääkisid abituriendid Gümnaasiumi omanäolisusest ja võimalustest ning sellest, kuidas kool on nende edasiõppimise valikutele kaasa aidanud.

Võtame kaasa Madise üleskutse: “Ärge seadke endale piire, seadke enesele väljakutseid ja olge järjepidevad!” ja Mia Cordelia soovituse: “Uudistage ka deluludena tunduvaud mõtteid!” ning täname lahke vastvõtu eest.

Kärt Kaseorg-Korbe

Väga head tulemused lauatennise võistluselt

 10.11 Valtu spordimajas toimunud maakonna meistrivõistlustel lauatennises tuli E-klassis maakonna meistriks Henri Vahtra ja 3. koha saavutas Arthur Meresmaa.

D-klassis tuli maakonna meistriks Karl Erik Vahtra. D-klassi tüdrukute hulgas sai Kätriin Lehtsalu 2. koha. C-klassis saavutas Kaspar Meresmaa 3.koha ja 5.koha Jan Torjus.

Õpilasi juhendas Andres Sahkur.

Maakondlik Tervist Edendav Kool 25 konverents

16. novembril kogunesid Rapla Vesiroosi Kooli aulasse maakonna 15 kooli ja külalised Põlvamaalt. 

Toimus pidulik konverents "Rõõm olla terve", mis oli pühendatud Tervist Edendav Kool Raplamaal 25. sünnipäevale. 

Päev oli täis paljude koolide ja külaliste ettekandeid, mis käsitlesid nii vaimse, füüsilise kui ka sotsiaalse heaolu aspekte minevikus, olevikus kui ka tulevikus. 

Kõlama jäi koostöisus, hoolimine ja ettevõtlikkus. Tervis peab kogu oma olemusega olema koolides teema number üks, 

veel toredam, kui koolid hoiavad kokku ja jagavad üksteisega muresid- rõõme, et olla üha tervemad. 

Pilvi Pregel

5. klasside kultuuriprojekt

5. klassid külastasid Rahvusooper Estonia kultuuriprojekti "Kuidas mõista balletti" ja etendust "Alice Imedemaal" kolmapäeval, 15. novembril. 

68 õpilast said elamuse nii uute terminite, tantsuliigutuste kui lõpuks ka imelise etenduse näol. 

Meeldisid ruumid, erinevad tegelased, kostüümid ja dekoratsioonid. 

Ettevõtmist rahastas Kultuuriranitsa programm. Programm aitab tagada igale põhikooliõpilasele võimaluse saada kultuurielamus sõltumata perekonna rahalistest võimalustest, elukohast või kooli võimekusest.

Pilvi Pregel

Kunstiõpetajate näitus

Eelmisel nädalal avati Kullo Lastegaleriis kunstiõpetajate loomingu näitus, kus osales 68 kunstiõpetajat. Pärast avamist oli võimalus minna Maria-Kristiina Ulase värvide töötuppa. Meie koolist osalesid Helle Kruus ja Riin Pallon-Tammepuu. Samuti olid väljas meie koolis algklasside kunstiringi teinud Liisimari Randjärve tööd. Hellelt olid väljas keraamilised taiesed ja Riinult maal "Peajalgsed".

Riin Pallon-Tammepuu

1.-4. klassid tähistasid isadepäeva

09. novembri õhtul tähistasid Vesiroosi kooli 1.-4. klassid isadepäeva!

Kooli aula oli isadega ja teiste lähedastega täidetud, et algklasside ettevalmistatud kontserdist osa saada! Sai kuulda mitmeid laule, tantse, tähelepanekuid isade kohta, ise mõeldud luuletusi ja lõpus üllatasid enda külastusega ka mardisandid, kes panid külalised proovile lugemisoskuse ja mõistatustega. 

Suur tänu tulemast ja kaunist isadepäeva kõikidele isadele!

Autor: Andres Sahkur

Daily koolitoitlustuse rahulolu uuring

Sel aastal viiakse uuringut läbi perioodil 13.11-25.11.2023.

Link küsitlusele: https://forms.office.com/e/WWe3iGxNv8 

Koolinoorte loovtööde näitus

07. oktoobril toimus koolinoorte loovtööde näituse avamine. Külasta näitust “Pärime” ja vaata milliseid vahvaid loovtöid teevad õpilased koolides. Näitusel on meie kooli eelmisel aastal lõpetanud õpilase Gita Staubi loovtöö, juhendaja Terje Raudsepa. 

Näitus tunnustab ja innustab käsitööga tegelevaid Eesti lapsi ja noori ning julgustab avastama isetegemise rõõmu. Näitus juhib tähelepanu teadmistele ja oskustele, mis väärivad pärandamist. Näitus “Pärime” on plaanitud rändnäitusena ja sobib igasse kooli, noortekeskusesse või kogukonna kohtumispaika.

Näitus  on avatud 7.-27.11.2023 Tallinnas Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis.

Autor: Terje Raudsepa

Väga hea tulemus keemia võistluselt

30. septembril toimunud Eesti koolinoorte XXX keemia lahtisel võistlusel esindasid Rapla maakonna koole RVK neli õpilast. Nooremas rühmas saavutas individuaalarvestuses 88. koha Mia Lota Sutter, juhendaja õpetaja Tiina Roosimägi.

4. klassid õppisid loodusmuuseumis

Enne vaheajale minekut sõitsid õpilased rongiga Raplast Tallinnasse ning seejärel kõndisid Eesti Loodusmuuseumisse läbi Tallinna vanalinna, samuti ka tagasi. Lapsed said seeläbi kogeda linnaliikluses rühmana kõndimist ning näha vanalinnas parasjagu toimuvaid munakivitee remonditöid.

Programmil “Elu areng Maal” said õppurid juhendaja kirjeldamisel ja selgitamisel ajastute telgjoonele lisada ise vastava ajastu nimetusi ning piltidega organisme. Seega pidid lapsed tähelepanelikult kuulama, et täita antud ülesannet. Selline aktiivse loengu vormis programm kestis umbes 40 minutit.

Hiljem vaatasid ja uurisid õpilased ise ruumi “Elu areng Maal” eksponaate ja näidiseid ning täitsid QR- koodiga ülesandeid. Kui mõlemad tegevused läbi said, võisid õpilased muuseumi kõikidel korrustel ise ringi käia ja tutvuda väljapanekutega. Boonusena oli võimalik vaadata lühikest filmiklippi (animatsioon, eesti keeles) Läänemerega seotud teemadel, kus toodi välja põhjused, miks ja kuidas meres toimub reostumine ja kuidas on võimalik inimestel seda vähendada.

Lastele arvetes läks päev korda ja nad jäid muuseumikülastuse ning rongisõiduga väga rahule.

Loo kirjutas õpetaja Riina Lillemägi

Veerandi viimasel päeval osalesid 9. klassid õppepäeval Rakett 69 Teadusstuudios

Kahe võistlusega taastuvenergia töötuba vaatles lähemalt taastuvenergia võimalusi Eesti tingimustes. Klassid jagati viieks rühmaks. Sissejuhatuseks varasemaid teadmisi aktiveeriv viktoriin (kahoot) taastuvenergia kohta. Esimese ülesande eesmärgiks oli valmistada pöörlev tiivikutega rootor. Võitjaks võistkond, kelle rootor tuult püüdes tegi kõige rohkem pöördeid antud aja jooksul. Materjalidena sai kasutada paberit, pappi, jäätisepulkasid, töövahenditeks käärid, nuga, kuumaliimipüstol.

Iga võistkond proovis valmistada mitu erinevat tiivikut. Katsetamiseks oli ette nähtud aeg. Katsetulemuste võrdlemine tekitas hasarti: iga võistkond püüdis eelmisest paremat tulemust saada.

Teine ülesanne oli jooksva vee energia muutmine kasulikuks energiaks- valmistada tuli vesiratas, mis pööreldes veaks raketi kõrgustesse. Materjalideks papp, papptoru, grilltikud, plastlusikad, plasttopsid, teip.

Võistkondadel valmisid erinevatest materjalidest vesirattad. Katsetamisel selgus, milline lahendus töötab kõige efektiivsemalt. Katsetamise faasis täiustati rattaid või valiti sootuks uus lahendus. Võitjaks tuli plastlusikatest valmistatud vesiratas.

Iga ülesande lõpus näidati selgitavat videot ja seostati värskelt kogetu igapäevaeluga.

Teine 9. klass läbis programmi “Optika”. Osalejad omandasid uusi teadmisi erinevaid värvusi tuvastades, lahuste tihedust määrates, suitsuandurit ehitades. Ülesannete raames saadi teada, kuidas tajume värvusi erinevates valgustes, kuidas valgus neeldub ja hajub ja kuhu paigutada suitsuandur.

Kõik programmid toetasid meeskonnatöö- ja probleemilahendamiseoskuste kujunemist.

Õppeprogrammid toimusid kahes Rakett69 telesaadet imiteerivas nn black-box stiilis stuudiotes.

Loo kirjutas Eva Hindremäe

Kaader:Filmisprint 2023

Traditsiooniliselt toimub esimese veerandi viimasel päeval Vesiroosi koolis Kaader:Filmisprint, kus õpilastel tuleb kolme tunniga luua täiesti nullist lühifilm. Sel aastal püstitasime suure rekordi, kuna 3.-9. klassidest osales kokku 26 tiimi. Senine rekord oli 18. Kõik tiimid vaatasid alguses väikese õpetliku video ja esimesed pool tundi tuli veeta laua taga, et valida teema, panna paika stsenaarium ja tegelased ning kogu protsess täpselt läbi mõelda. See eeltöö töötas väga hästi, sest filmide kvaliteet oli tõesti väga kõrge ja kõikides filmides oli sügavam mõte. 

Kuna osalejaid oli nii palju, siis pakuti tiimidele ka mitu teemat. Teemadeks olid: 

Žürii, koossesisus Eha-Mai Karu, Madle Kundla, Annika Evestus-Sinikas, Viljo Sinikas ja Andres Sahkur, vaatas kell 18.00 alanud linastusel ära kõik 26 filmi ja andis välja järgmised auhinnad.

Eriauhinnad:

Näitlejapreemiad pälvisid Tanel Rasmussen (tiim .), Sepo Nauri (tiim Viiendikud), Sandra Suvi ja Laura Prey (mõlemad tiimist Kuldne Viisik). 

Kuna osalejaid oli tõesti väga palju, valis žürii välja neli filmi, mida oli võimatu teineteisest eraldada ja need nli filmi saadeti edasi finaali. Nendeks tiimideks olid:

Meie hulgaliste osalistega Filmisprint õnnestus väga kenasti. Suurim tegur selleks on meie ülitubli õpilasesindus, kes ürituse suuresti ise korraldab. Veel täname Aget ja Rapla Kultuurikeskust, Riina Parnabast ja meie kannatlikku žüriid, kes kõik need filmid ära vaatas ja toredad auhinnad andis! Ja muidugi kõik need sajad lapsed, kes tahavad vaheaja alguses õhtul kella üheksani koolis olla ja filmikunsti teha. Minu suurim austus teile!

Aga see pole veel kõik! Tohutu tänu läheb lastele ja lapsevanematele, kes meie heategevuskohviku kõige hea ja paremaga täitsid, et saaksime ürituse läbi viia. Vesiroos ja seda ümbritsev kogukond on parim!

Autor: Andres Sahkur

Eco-printing koolitunnis

🌿Eco-printing ehk taimetrükk🌿- minna loodusesse ja korjata paar lehte maast üles, sättida need kangale, rullida kokku ja seejärel aurutada ja nõnda see looduskunst sünnibki. Jalutasime 6.klasside õpilastega käsitöötunnis kooli ümbruses ja korjasime langevaid lehti, korjasime ka koduaiast, kraavipervedelt… lepp, vaher, äädikapuu, kastan, pojeng, põdrakanep, kirss, raudrohi, roos, tikker, sõstrad, maasikas, vaarikas, metsviinapuu… trükkisime imelised kangad, pärast vaheaega õmbleme lehemustrilised kotid. 🌿

Autor: Terje Raudsepa

Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õpilaskohtumine Budapestis

Meie Erasmus+ projekti neljas õpilaskohtumine toimus Ungaris (01.-06.oktoober 2023), imelises Budapesti linnas. 

Meie teekond Budapesti algas 1. oktoobri keskpäeval. Seekordne reisiseltskond oli 9-liikmeline: mina, õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe, Helin Marii Seera, Laura Reemi, Jette Loviise Kase, Roko Kelder, Oskar Lavrits, Rihard Ojamets, Gert Pint. Teekond Budapesti oli taaskord lõbus ja seiklusterohke. 

Esmaspäeva hommikul tuli meil minna teisel pool Doonau jõge asuvasse kooli (Új Budai Alma Mater Általános Iskola). Teekond sinna oli huvitav, sest kasutasime metrood, mis läks ka Doonau jõe alt läbi. Metroo peatusest viidi meid kooli vanaaegse Ikaruse bussiga. Seal toimus kena kontsert ja koolimaja tutvustus. Päeva teises pooles toimusid töötoad, milles saime tegeleda loovate ülesannete lahendamisega, näiteks T-särgi disainimisega.

Teisipäev oli Budapesti linna avastamise päev. Hommikul lennutati meid kuumaõhupalli atraktsiooniga taevalaotusesse, 150 meetri kõrgusele. Sealsed vaated olid imelised. Seejärel toimus linnutuur kahekorruselise turismibussiga. Mitmeid tunde kestev linnatuur viis erilistesse paikadesse ja eriliste hoonete lähedale. Nii oli väga tore Budapesti linna avastada. Päeva teises pooles viidi meid erilise rongiga mäkke. Seal osalesid õpilased Actionboundi orienteerumismängus.  

Kolmapäeva hommikul viidi meid toredale jalgrattatuurile. See polnud aga tavaline jalgratas, vaid jalgrattakäru, kus vändata tuli kõigil neljal inimesel üheaegselt. Seejärel viidi meid üliuhkesse Parlamendihoonesse ja erilisse illusioonide muuseumisse. Õhtul viidi meid praamiga Doonau jõe peale sõitma ning saime vaadata kauneid hooneid ja vaatamisväärsusi, mis olid ümbritetud säravatest linnatuledest. Need imeilusad vaated olid võrratult ilusad. 

Neljapäeval veetsime enamiku seiklusrohkest päevast Buda kindluses. Kaabliraudtee viis meid kindlusesse ja seal toimus taas järgmine Actionboundi mäng ja iseseisev Buda kindluse avastamine. Seejärel said õpilased osaleda põhenemistubades, mis olid taaskord erinevate transpordivahenditega seotud. Seal said õpilased oma teadmisi ja oskuseid proovile panna. 

Reedel oli viimane päev imelises Budapestis. Käisime taaskord sealses toredad koolis, saime tunnistused ja õppisime toredaid tantse. Seejärel viidi meid bobikelguatraktsioonile. Seejärel oli meil ühine lõunasöök ja tagasilend koju. Vahemaandumine oli tormises Helsingis. Tormist hoolimata saime kenasti kodumaa pinnale tagasi. 

Kahjuks oli see meie jaoks viimane välisriigis toimuv õpilaskohtumine. Nüüd on õpilaskohtumistega väike paus ja järgmine kohtumine toimub aprilli keskpaigas Eestis. Me pakume neile kevadist Eestit ja kindlasti ka meeldejäävaid emotsioone ja kogemusi. 

Autor: Ly Torn (selle Erasmus+ projekti koordinaator Eestis) 

Pildikausta link: https://drive.google.com/drive/folders/1hKzVQC_Y2S6m3mCnO2LOKy_0_Ii8G1Z4?usp=share_link

Ettelugemispäev

Viis Vesiroosi kooli 4. klassi õpilast esindasid kooli ja panid end proovile maakondlikul ettelugemisvõistlusel Rapla Keskraamatukogus. Markkus Hämarsalu ettelugemist hindas žürii 3. kohaga. Väärtusliku ja arendava kogemuse aga said kõik. Lapsed said tuttavamaks Eno Raua loominguga, kellele seekordne ettelugemispäev pühendatud oli, harjutasid lugemist, said esinemiskogemust, üksteiselt mõõtu võtta ning innustavat tagasisidet žüriilt. Aitäh Märten, Lenna, Markkus, Lysabella ja Oscar Nicolas.

Autor: Helje Mendel

Erasmuse päeva tähistamine meie koolis

Traditsiooniliselt tähistatakse üle maailma oktoobris (sellel aastal 09.-14. oktoobril) Erasmuse päevi. #ErasmusDays raames korraldatakse erinevaid üritusi, näitusi, kohtumisõhtuid jm, et tutvustada õpirändevõimalusi, tehtud projektide tulemusi ja kõiki muid põnevaid võimalusi, mis selle programmiga kaasas käivad.

Meie koolis tähistati samuti sellel aastal Erasmuse päeva. Üritus toimus neljapäeval, 12. oktoobril. Meie kooli Erasmus+ projektis osalevad õpilased (igalt õpilaskohtumiselt 2 esindajat - kokku 8 õpilast) tutvustasid 6.-8. klasside õpilastele projektis tehtud tegevusi. Lisaks andsid nad ülevaate õpilaskohtumistel toimunud tegevustest ja sellest, mis neile eriti meelde jäi. 

Portugalis oli kõige meeldejäävamad sündmused seotud uhkete ehitistega ja ekskursiooniga, mis toimus nii maa peal kui ka vees. Lätis toimunud õpilaskohtumiselt jäi meelde leivategu ja õnnemuuseumi külastus. Hispaania kostitas meid soojade ilmade ja väga sportlike tegevustega. Ungarit jäävad meenutama erinevad transpordivahendid ja ülimaitsev Ungari toit. 

Autor: Ly Torn (projekti koordinaator Eestis)

Fotode autor: Kärt Kaseorg-Korbe

Suvelugemine lõppes ja "Lugemisisu" alustas

Rapla Keskraamatukogu suvelugemise lõpetamisel 30. septembril oli kultuurikeskuse saal tublisid raamatulugejaid ja nende vanemaid täis. Kõige enam oli suvelugemisel osalejaid meie koolist - 47. Parimaks suvelugejaks osutus 1.-4. klassi õpilaste seas Eliise Marie Kalda 4.b klassist ja täiskasvanute seas Riin Pallon-Tammepuu, meie kooli kunstiõpetaja. 

Alates selle õppeaasta 1. oktoobrist võtavad ka meie kooli 1.-4. klasside õpilased juba kolmandat aastat järjest osa Eesti lastekirjanduse Keskuse poolt organiseeritud "Lugemisisu" programmist, mis kestab 2024. aasta 31. maini. Oma lugemismärgi kinnitas "Lugemisisu" plakatile 203 õpilast meie koolist. 

Head lugemisisu!

Autor: Ene Saldu

Algavad sügisesed õppeprogrammid KIK projekti toel

Aprillikuus esitatud projekt „Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õppekäigud 2023/24. õppeaastal” sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt suve algul rahastamise otsuse. Nii saavad õppeaasta jooksul kõik klassid osaleda Eestimaa erinevates looduskeskustes loodushariduslikel aktiivõppeprogrammidel.

Sügisesi väljasõite alustavad järgmisel nädalal 4. klassid Tallinna Loodusmuuseumisse. Jätkavad 9. klassid Rakett69 Teadusstuudiosse ja 2. klassid Tallinna Botaanikaaeda õppeprogrammidele minekut. Teised klassid saavad oma programmile minna uuel aastal.

Teate kirjutas õpetaja Ülleri Poola

Suurepärased saavutused

Üle-eestilisel e-viktoriinil majandusest 7.-9.klassidele osales kokku 1729 õpilast. Maksimaalselt võis saada 36 punkti. Parim õpilane sai 34 punkti ja meie kooli Eliise-Terttu Kaikonen ning Mia Lota Sutter said 33,5 punkti. Õpilased suunas võistlema Heli Heinaste.

Rapla maakonna 7.-9.kl jalgpalli MV saavutasid nii tüdrukud kui poisid 2.koha. Tüdrukute võistkond: Renate Väli, Sara Loviisa Pajuste, Sophia Kranach, Amanda Väljamats, Elis Aarma, Lisann Terras, Janete Tiits, Carin-Anett Männik, Victoria Virki.

Poiste võistkond: Stegor Bogdanov, Carl- Markus Raidoja, Han Oscar Sündema, Oliver Kuusela, Ali Hamza, Hendrik Vaabel, Olle Land, Jan Torjus, Mikail Mathias Aslan ja Kaspar Meresmaa. 

Juhendajad õpetajad Ingrid Lenk ja Viljo Sinikas.

07. oktoobril toimusid mitmed võitlused males: maakonna MV välkmales, Rapla SVK MV, Leo Rehemaa mälestusturniir ja Spordimängude arvestuslik võistlus Kaius. Valla võistkonda kuulusid 4 meest, 3 naist, 4 poissi ja 3 tüdrukut. Rapla valla malevõistkonnal õnnestus võita esikoht. Oma panuse sellesse andsid ka Rapla Vesiroosi kooli maleringi liikmed Paul Türk (III koht) , Han Oscar Sündema ning kevadel lõpetanud Sille Sillamaa (II koht). Maleringi juhendaja Olavi Pai.

9.10-13.10.2023 toimuvad RVK koolisööklas Aasia teemapäevad

Ühe nädala jooksul on koolisööklate menüü inspireeritud Aasia köögist. Kõik toidud mida selle nädala jooksul pakume on koolikööki sobivad. Teemanädalate eesmärk on tutvustada õpilastele erinevaid maitseid ja kultuure ning pakkuda vaheldust. 


Oktoober on vaimse tervise kuu

Oktoober on vaimse tervise kuu, mille teema on sel aastal OLEN SULLE OLEMAS ehk head suhted peres, koolis ja sõpruskonnas, mis aitavad tähendusrikkalt elada ja vaimset tervist hoida.

Tutvustame oktoobrikuu jooksul kooliperele nippe, kuidas hoida häid suhteid ja toetada seeläbi enda ja teiste vaimset tervist. Õpilaste abiga valmivad toredad õpetlikud videoklipid, milles jagatakse nippe ja mõtteid vaimse tervise viiest vitamiinist: head suhted, meeldivad emotsioonid, liikumine, toitumine ja uni.

Oleme üksteisele olemas!

Uuri lisa lehelt www.vaimsetervisekuu.ee

Autor: Andres Sahkur 

Õpetajate päev

5. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist õpetajate päeva. Muidugi pidasime eile ka meie enda õpetajaid meeles. Päev algas tavalise klassijuhatajatunniga. Pärast seda aga suundus kogu koolipere Sadolini spordihoonesse, kus toimus võimuvahetuse aktus. Direktor Jaan Reimund andis ametiketi Carl-Markusele, üheksandad klassid tänasid õpetajaid ja ütlesid, et üheks päevaks võivad õpetajad jalad seinale visata. Ülejäänud päeva tunnid andsidki nemad. Õpetajad said kohvilaua taga istuda, vahepeal Kahoot viktoriini mängida ning külas käis režissöör Desiree Talv, kes rääkis enda filmist „Eeltakt” ning seejärel said õpetajad ka seda filmi vaadata. Elasime peategelasele südamega kaasa, nagu oleks teda tundnud.

Kui tunnid olid lõppenud, said õpetajad ja 9. klassid tagasiside ringis päeva kokku võtta. Õpilased said päevaga väga kenasti hakkama ja nii mõnigi mõtleb õpetaja ameti peale. Kell 13 said õpetajad veel minna kinno, kus kohtuti Kesklinna Kooli õpetajatega ja vaadati koos filmi „Vigased pruudid”.

Tõesti tore päev!

Autor: Andres Sahkur

Avatud koolisööklate nädal - "Tulge kooli lõunale"

Toimumise aeg: 02.10-06.10 kell 13.00-14.00

Hind 1.85€ (+ piim/ keefir 30 senti) 

Lõuna eest saab tasuda kohapeal.

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele. 

Registreerimise link: https://forms.gle/g2g72fs1Zc1REvsM7

Projekt „Peatu, vaata, veendu!” ja helkuri kandmise olulisus

5. klasside õpilastele suunatud projekti „Peatu, vaata, veendu!” eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel ja raudtee ületamise ohutusele raudteeületuskohtades.

Ka sel aastal markeerivad mõned 5. klasside õpilased meie kooli lähedasi ülekäigukohtasid, kuid sõidutee ületamise ohutusest vestlevad kõik viiendikud. Tore, kui selle vestlusega kodus algab kõikide õpilaste kooliaasta. 

Sama tähtis on juba üle kontrollida HELKUR oma välisriiete küljes. 

Helkuri kandmise tähtsusest ja selle õigest kinnitamisest saate infot SIIT ja SIIT

Hoolime endast ja teistest!


RVK tervisenõukogu nimel

Pilvi Pregel

Kalapäev

Kooliaasta algas kolmandatele klassidele teistmoodi. Esimestel koolipäevadel, 4.-6.09 osalesime õppeprogrammis Kalapäev - õpime ja kokkame. Meile tuli külla koos kaladega Anu Metsar.  Meie eesmärk oli saada teadmisi Eesti kaladest, õppida eristama liike, tundma nende eluviisi ja elupaiku, teada olulisemat infot kalapüügist ja kalade kaitsest. Praktiliselt tutvusime kala sise- ja välisehitusega. Kõige põnevam oli räime puhastamine. Saime luubiga uurida kala siseelu. Kõige lõpuks tegime nendest räimekrõpsu. Õpilased said kalu ise praadida. Kõik kalad said söödud ja oleks veelgi soovinud. Õpilased jäid väga rahule, sest teistmoodi õppida on vahva. Projekti toetas KIK. 

Autor: Riina Lõhmus

Tere taas, armas kool!

1. septembrist on juba pea nädal möödas, aga tore on ikka meenutada mõnusat algust.

Meie aasta algas ühise koolipere aktusega. Kuna ilm oli üsna vilu, tegime sel aastal avaaktuse Sadolini spordihoones. Pidulikult saabusid 1. ja 9. klassid. Aktusel laulsime koos hümni, direktor pidas kõne ning tutvustas uusi õpetajaid ja klassijuhatajaid. Laulu "Tahaksin pihlapuu rüppe" laulis Karmen Lisette, teda saatis klaveril õpetaja Monica. Aktuse lõpetasime õues, kus tegime traditsioonilise koolipere pildi. Aktust juhtisid Helin Marii ja Enrico.

1. klassid suundusid üheksandike valvsa kaitse toel seejärel Aulasse, kus algas aabitsaaktus. Kõik uued vesirooslased said seal endale aabitsa, laulsime ja tantsisime koos lähedastega ning kõik said endale ka kaisuka 9. klassi õpilase käest. Päeva lõpetas kõige esimene tund - klassijuhatajatund!

Kaunist kooli algust teile kõikidele!

Piltide autor: Taimo Tammik

Autor: Andres Sahkur

Liikumisõpetuse uudsed võimalused

Liikumisõpetus võimaldab koolides kasutada uudsemaid spordivahendeid ning meie kooli 3. ja 8. klassi õpilased said tasakaaluliinil olles oma oskuseid proovile panna. Uudis ja video ERR kodulehel: https://www.err.ee/1609091912/liikumisopetus-voimaldab-koolides-kasutada-uudsemaid-spordivahendeid

Rahvatantsukollektiivi "Keerulind" tänukiri

Tantsukollektiiv "Keerulind" esitati Rapla valla 2022.aasta noorsootöö auhinna nominendiks. "Keerulinnu" juhendajad on Tuuli Roosi ja Riho Pohla.