Raplamaa teatripäevad kooliteatritele

Sina, näitleja, pead enne kõiki teisi kunste

valdama elujälgimise kunsti.

Sind jälgitakse, et näha,

kui teravalt oled sa jälginud…

B.Brecht

Raplamaa teatripäevad kooliteatritele 2019

ÕNNELIK ON SEE KES OSKAB NAUTIDA PROTSESSI

150-160 noort inimest kõikidest kooli vanuseastmetest kogunes 29. märtsil Rapla Vesiroosi Koolis toimunud teatripäevadele. Just nii palju oli sellel aastal näitlemishuvilisi noori ja kooliteatreid meie maakonnast. Meie koolis teatristuudio truppide poolt tuli seekord esitamisele 4 etendust- 2..,3..,4. ja 7. klassi etendus. Lisaks meeleolukad ja emotsionaalsed vaheklipid 8-9. klassi trupi poolt , kes korraldusmeeskonnana olid suurteks abilisteks. Sügav kummardus teatripäevadele kaasaaitamise eest: Eva Hindremäe, Helle Kruus, Ingrid Lenk, Krete Tarkmees, Ly Torn, Lii Suiste, Maili Metssalu, Eedo Lubi, Ragnar Toompuu.

Kahe päeva jooksul toimusid õpitoad ja silmarõõmu ning energiat ammutasime 14.-st erinevast etendusest, lisaks korraldajate noorte südamlikud vaheklipid. Ja hilisõhtu sisustasid hoopis teaduskatsed. Kogemusi jagas sõbralik Innustav Kogu, kuhu kuulusid Tarvo Krall, Eli Sukles ja Ragne Veensalu. Mitmed kavalad noored kasutasid ära võimalust ja noppisid meeneks allkirju.

Festivaliöö Vesiroosi Koolis kujunes loomulikult põnevaks seikluseks nii mõnelegi.

Innustav Kogu leidis iga trupi ja etenduse tugevamad ja kiitmist väärivad eripärad, jagades eripreemiad kõigile truppidele. Välja anti 2 rollipreemiat teistest rohkem silmapaistnud näitlejatele- need läksid Juuru tüdrukule Liisi Karenile ja Kivi-Vigala tüdrukule Rebecca Laidnale. Kooliteatrite riigifestivalidele lähevad meie maakonda esindama Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio „Ega Vist“ 4. klassi trupp omaloomingulise etendusega „Kõik on võimalik“ (juhendaja Krista Olesk), Juuru Eduard Vilde Kooli trupp etendusega „Peatus“ (juhendaja Kalle Kõiv) ja Rapla Riinimanda Teater etendusega „Kadunud poeg“ (juhendaja Valter Uusberg). Edu meile kõigile, tulgu meie parim esitus.