Luulepäevad Jõgeval "Tähetund 2023"

Ülemaailmset teatri- ja draamahariduse päeva tähistas teatristuudio Ega Vist Jõgeva luulepäevadel osalemisega

27. novembril helistatakse maailmas teatri- ja draamahariduse auks kelli, peetakse kõnesid ja õnnitletakse teatri- ja draamaõpetajaid, kes teevad ülimalt loovat tööd noorte ja vanadega kooliteatrilavadel, klassiruumis, huviringides, kõikvõimalikes projektides, kultuuri-, kogukonna- ja noortekeskustes.  Tänavune teatri- ja draamahariduse päev on pühendatud rahuharidusele ja laste õigustele kasvada üles turvalises maailmas. Eestis veab tegevusi Teatri ja Draamahariduse Selts (ETDS), kes kuulub 2022. aastast maailmaorganisatsiooni ridadesse.

Rapla teatristuudio Ega Vist gümnaasiumi noored ja Vesiroosi Kooli vilistlasnoored (kelle seas ka 9. klassi õpilane Triinu Grüner) esindasid Raplamaad 24.-25. novembril Jõgeva B. Alveri luulepäevadel „Tähetund“. Sellel aastal möödus meie sügisperiood Artur Alliksaare luule lainetel surfates. Oli imeline kogemus põneva ja väga erilise luuletaja mõttemaailmas rännates. Meie lavastused said noorte endi poolt valitud materjaliga seatud ning olid üllatavalt eriilmelised. Akadeemia tähelepanu pälvis näitlejapreemia näol ka meie kooli vilistlane Ann Katre Karlep. Olen väga tänulik noortele, kes andsid endast parima hetkevõimaliku esituse.

Krista Olesk, teatristuudio juhendaja