Tervisekabinet

Rapla Vesiroosi Kooli kooliõde

Üldkontaktid:

Tervisekabineti telefon 48 90 127

e-post: tervishoid@vesiroos.edu.ee

Kooliõde Eveli Kask

Kontakt: 5101297 

e-post: eveli.kask@vesiroos.edu.ee

Kooliõde Triin Aav

e-post: triin.aav@vesiroos.edu.ee

KOOLIÕDEDE TÖÖAEG MAIS

Koolitervishoid on tervishoiu valdkond, mis tegeleb õpilaste tervise edendamise, haiguste ennetamise, tervise järelvalve ning esmaabi osutamisega ja eneseabi oskuste arendamisega. Koolitervishoiu eesmärk on võimaldada õpilastel omandada tervist edendavat eluviisi ning oskusi, saavutada kehaline, vaimne ja sotsiaalne heaolu, toetada õpilaste arengut koostöös lapsevanemate, koolipersonali ja koolitervishoiu võrgustikuga (koolitervishoiuteenuse tegevusjuhend, Tallinn 2020).


ÕPILASTE TERVISEKONTRILLIST:

Sotsiaalministri 13. augusti 2010. a määrus nr 54 järgi, toimub teatud vanuserühma õpilaste ennetav tervisekontroll (V ja IX klassis) õpilase perearsti juures ja hambahaigusi ennetav arstlik kontroll I, III, V, VII ja IX klassis õpilase hambaarsti juures.

Kooli tervisekabinetis toimub I, III, VII, X õpilaste tervisekontroll, mida teostab kooliõde.

Tervisekontrollis vaadatakse õpilase pikkust, kaalu, rühti, vererõhku, nahka ning limaskesti, tallavõlvi, luu ja lihaskonda, seksuaalset arengut, kontrollitakse nägemist, vesteldakse tervise teemadel.

Ennetavaks tervisekontrolliks perearsti juurde on vajalik eelregistreerimine!

Rapla Perearstikeskus number 4855344.

Perearstid dr Maarika Kull, dr Kadri Luga, dr Tiina Paeorg, dr Siiri Kivimäe, dr Argo Lätt, dr Roman Latov, dr Tatjana Sokolova, dr Andres Lasn, dr Irina Sääsk, üldarst Ragne Riim.

Pereõed Reelika Rüütmaa, Piret Tamme, Ruth Multram, Merli Valtri, Alja Laurimaa, Juta Riisalu, Ita Blond, Mary Penter, Mirjam Saaremets, Gaili Roosla, Kadri Kirs, Leidi Volke.

Kõik ülejäänud õpilased, kelle perearst asub mujal, pöörduvad tervise ennetavaks kontrolliks oma perearsti juurde.

Kooli tervisekabinetti pöördumised, vaktsineerimised ning tervisekontrolli andmed liiguvad läbi koolitervishoiu infosüsteemi eKTIS e-tervisesse ja on nähtavad www.digilugu.ee


IMMUNISEERIMINE:

Vastavalt Sotsiaalministri 21. märts 2010. a määrus nr 34, mis kehtestati „Nakkushaiguste ennetamine ja tõrje seaduse” § 10 lg 3 alusel.

Teostab koolitervishoiutöötaja riikliku immuniseerimiskava alusel, lapsevanema kirjalikul nõusolekul järgnevad vaktsineerimised (õpilasele tasuta):

12 a tüdrukud HPV1 ja HPV2 (inimese papilloomviirus),

13 a poisid ja tüdrukud MMR2 (leetrid-mumps-punetised 2 vaktsineerimine),

15-16 a poisid ja tüdrukud dTap6 (difteeria-teetanus-läkaköha 6 vaktsineerimine).


Riikliku immuniseerimiskava leiate siit: https://ta.vaktsineeri.ee/et/haigused-ja-vaktsiinid/vaktsineerimine-eestis/riiklik-immuniseerimiskava?gclid=EAIaIQobChMI6uHP2cej_QIVkNSyCh1ebQ0aEAAYASAAEgLgr_D_BwE


Vaktsineerimisinfo :

http://www.terviseamet.ee/

http://www.vaktsineeri.ee/


NB! Alates õpilase koolitulekust toimuvad immuniseerimised koolimajas (erandina ka õpilase perearsti juures) Enne plaanitavat eakohalist immuniseerimist saadetakse koju kirjalik teada, millele lapsevanem annab nõusoleku korral kinnituse oma nime ja allkirjaga.


Kasulikke linke

Kuidas pesta käsi

Gripi vastu_poster


Koolitervishoidu puudutavad õigusaktid:

1. Sotsiaalministri 13.08.2010. a määrus nr 54 Koolitervishoiuteenust osutava õe tegevused ning nõuded õe tegevuste ajale, mahule, kättesaadavusele ja asukohale 

2. Sotsiaalministri 13.08.2010. a määrus nr 55 Iseseisvalt osutatavate õendusabi tervishoiuteenuste loetelu 

3. Sotsiaalministri 13.08.2010. a määrus nr 56 Nõuded õendusabi iseseisvaks osutamiseks vajalikele ruumidele, sisseseadele, aparatuurile, töövahenditele ja ravimitele

4. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus 2018 - Riigi Teataja

Koolitervishoiu tegevusjuhendid: 

1. Koolitervishoiuteenuse tegevusjuhend 

2. Koolitervishoiuteenuse osutamisega seotud täiendavad tegevusjuhendid ja materjalid