UUDISED

2. koht maakondlikel Kooliliiga võrkpallivõistlustelt

Rapla Vesiroosi Kooli võrkpallivõistkonnad saavutasid 02. detsembril Kohilas 2. koha maakondlikel Kooliliiga võrkpallivõistlustel meistriliiga grupis.

Tüdrukud: Kerli Vilu, Triinu Grüner, Lisandra Aru, Lisete Laanet, Merete-Elisa Uustalu, Kaisa-Ly Lee, Ella-Nora Buschmann, Kristin Rahe. Juhendaja Kadri Grüner.

Poisid: Karl Erik Läänaru, Oskar Härmaste, Rasmus Jakk, Rico Robik Rikk, Janar Loorents, Patrick Tserr, Kristjan Karl Meinberg.

6.c klassi õpilased osalesid "Hooliva klassi" programmi raames toimuvas laagris

Meie kauaoodatud “Hooliva klassi” programmi raames toimuv laager toimus 25.-26. novembril 2021. Bussisõit oli vahva ning tore oli omavahel vestelda, UNO kaardimängu mängida ja lihtsalt telefonist muusikat kuulata.

Kloogaranna laagrisse jõudes võtsid meid vastu 2 kaitseülikonnas inimest, kes meiega nendel kahel päeval tegevusi tegid (Lianne ja Ruslan). Nad ütlesid, et oleme sattunud laborisse ning osaleme erinevates katsetes. Kõigepealt näidati meile territooriumit. Seejärel oli piruka söömise ja tee joomist paus ning seejärel viidi meid sinna majja, kus ööbisime. Saime oma asjad madratsite juurde panna ning seejärel kogunesime ringi ja igaühele anti spaatel, kuhu ta kirjutas oma nime ning seejärel saime öelda oma nime ja lisaks ka ühe tugevuse iseenda kohta. Alguses ei sujunud ringis töö nagu pidi ja oli õpilasi, kes omavahel jutustama kippusid ning iga jutustamise peale algas ring uuesti, seega saime esimesi iseenda tutvustajaid kuulata mitmeid kordi.

Seejärel liikusime maja alumisele korrusele, kus meile tutvustati päevaplaani ning tegime koos ka kokkulepped, mida kõik pidid täitma. Mängisime ka vahvat kooli tulemise mängu, kus istusime ringis ning kelle kõrval oli tool vaba (vasak käsi vaba), pidi ütlema “mina tulen kool bussiga” ja liikuma vabale toolile, järgmine ütles “mina tulen kooli jalgsi” ja liikus vabanenud toolile, kolmas ütles “mina tulen kooli autoga” ja liikus vabanenud toolile, neljas ütles “mina ka” ja liikus vabanenud toolile ning viies laps hüüdis kellegi nime, kes pidi tema koha peale liikuma. Siis oli üks palli püüdmise mäng, kus tuli valida üks õpilane, kellele hüüti “..., ma näen sind” ja teine laps hüüdis vastu “..., ma näen sind ka”, seejärel hüüdis esimene laps “ma viskan” ja teine laps vastas “ma püüan” ning püüdis visatud asja.

Seejärel oli meil lõunapaus ja peale pausi oli meil vaba aeg ning enamik lapsi tegid õhtuks oma voodid juba korda. Magamiskotid võeti lahti ja madratsid sätiti üksteise lähedale.

Peale neid tegevusi oli meie ülesandeks õue minna ning meile anti selga kilekostüümid, nägime välja nagu armsad muumitrollid. Pidime moodustama erinevaid rivisid (eesnime esitähtede järgi, pikkus, sünnikuu jne). Seejärel moodustati paarid ning iga paar sai ühe salli. Hakkasime mängima auto mängu, üks paariline oli auto ja teine oli autojuht. Autojuhi ülesandeks oli autol silmad kinni siduda ja teda juhtida. Teekond oli pikk ja lõpuks jõudsime mererenda. Tuul oli tugev ning lained olid kõrged. Mererannas mängisime viiruse mängu, kus olime kõik ringis ja hoidsime üksteisest kõvasti kinni. Tegevuste juhid hakkasid meid ringist välja tirima. Esimene kord õnnestus neil see väga hästi, kuid järgmisel korral olime juba tugevamad ja nii kergesti alla ei andnud. Seejärel auto ja autojuhi roll vahetusid ning algas teekond mererannast laagrikohta tagasi. Mererannast tagasi jõudes oli väike snäkipaus ning seejärel kogunesime taas, et edasi mängida. Meist tehti grupid ning iga grupi ülesandeks oli ületada soo. Igal grupil oli kasutusel 3 papist plaati, mida tuli edasi tõsta ning mille pealt ei tohtinud maha astuda. Olime nutikad ja tegime nii, et suuremad õpilased võtsid väiksemaid õpilasi selga, et teekond edukalt läbida.

Peale soo ülesannet oli elektritdaadi ülesanne. See oli raske, kuid selle tegevuse käigus saime kõige rohkem proovile panna oma meeskonnatööd, olime tõeliselt hea meeskond. Ülesandeks oli ületada 3 nööri nii, et nende vastu ei läheks, peale astuda ei tohtinud. Esimesest nöörist said kõik kenasti üle, kuid teised nöörid olid kõrged ja me tõstsime ja abistasime üksteist üle, et kenasti kõik koos kõik nöörid ületada. Me saime hakkama ja kõik tegid kenasti kaasa.

Peale suurt pingutust olime välja teeninud korraliku õhtusöögi ning peale õhtusööki saiame nautida vaba aega. Mängisime lauamängu ja kuulasime telefonist head muusikat. Peale seda oli meil üks õhtune pingutus veel. Meid jagati taas gruppideks ning iga grupi ülesandeks oli lõke teha, et saaks küpsetada tokisaia. Kahjuks lõkke tegemine ei olnud üldse lihtne, sest niiskust oli väljas palju, õnneks see aga kõikidel õnnestus ja saiaküpsetamine oli edukas. Peale saiaküpsetamist saime majja tagasi minna ja kirjutada midagi head vähemalt kolme klassikaaslase kohta.

Ja no siis algas öine tegevus. Meil und ei olnud enam üldse, saime mängida ja möllata ning klassijuhataja ütles, et viimased uinusid alles veerand 3 ajal öösel. Ilmselgelt olime seega selle tõttu hommikul üsna väsinud.

Hommik alas sellega, et veidi peale 7t ärkasime, mängisime, panime asjad kokku ning poole 9st saime süüa. Seejärel tegime taas tegevusi, kuid seekord olid tegevused sisetingimustes. Mängisime sipelgakaru mängu, kus sipelgakaruks oli üks laagri tegevuste juhendaja, kes tahtis vabale toolile istuda, kuid meie takistasime. Lõpuks mõtlesime välja väga hea strateegia ning jõudsime sipelgakaru peaaegu 2 minutit kinni hoida. Teises mängus jagati tüdrukud ja poisid eraldi rühmadeks ning siis tuli rühmas üksteisel jalad kinni siduda ja seejärel püüda liikuda saali keskele ühes rivis. Lõpus saime kenasti hakkama. Ja siis tuli see kõige hullem ülesanne. Kokku oli meil 11 ülesannet, mis tuli sooritada tunni aja jooksul. Pidime jaotama, kes kirjutab laulu, kes teeb plakati, kes arvutab klassi keskmise pikkuse, kes teeb tugevuste kohta märksõnaskeemi, kes teeb mälestuste purgi, kes kirjutab 20 sõna hoolivuse kohte jne. Väga raske oli. Kahjuks jäi meil laul tegemata ja joonistus lõpetamata. Seejärel oli lõunapaus ning ootamas olid viimased ülesanded. Esimene oli sõudmise ülesanne, kus igal rühmal tuli kõigepealt oma rühma värvi lipikud ruumist üles otsida. Enne seda aga kirjutasime paberile ühe lapse nime, kes oli meie arvates laagris suurim üllataja, selle tiitli sai Helin Marii. Seejärel kirjutasime rühmas, missuguseid tegevusi soovime veel sellel õppeaastal koos teha ja kõige lõpus paigutasid kõik rühmad oma tegevused suurele paberile joonistatud jõe peale. Viimane ülesanne oli tagasisidering, kus maha oli pandud sokolaadid ning iga šokolaadi juures spaatel õpilase nimega. Istusime ringis ja kelle kõrval oli paremal pool koht vaba, tuli võttis ühe sokolaadi, ütles nime ja ütles sellele õpilasele midagi head. Seejärel võtsime oma asjad ja asusime kodupoole. Need 2 päeva Kloogarannal oli toredad ning mälestusi tekkis palju. See oli lihtsalt nii äge laager.

Loo autorid: 6.c klassi õpilased koos klassijuhataja Ly Torniga

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Teised klassid külastasid novembris Tallinna Botaanikaaeda

Novembris oli võimalus Rapla Vesiroosi Kooli 2. klassidel külastada Tallinna Botaanikaaeda ning läbida õppeprogramm “Taimed ja herbaarium”. Õppekäiku rahastas KIKi keskkonnateadlikkuse programm.

Programmi esimeses osas said õpilased kasulikke näpunäiteid, kuidas taimi õigesti kuivatada ning said teada, mis on herbaarium. Praktilise tööna meisterdasid lapsed asjatundlike juhendajate käe all enda päris esimese korrektse herbaarlehe. Töö käigus õpiti määrama taime sugukonda ja liiki. Selleks kasutati raamatu “Taimede kukeaabits” abi. Herbaarlehe tegemise juures oli eriti vahva see, et õpilased said kinnistada koolis juba varem õpitud teadmisi puulehtede tundmises.

Peale meisterdamist toimus koos giidiga ringkäik botaanikaaia erinevates kasvuhoonetes. Nähti Vahemere igihaljast metsa, sai jalutada Ameerika ja Aafrika kõrbetes, nautida vihmametsa lopsakust, heita pilk Austraalia ja Uus-Meremaa omapärastele taimedele. Õpilased said teada, et banaan ei olegi puuvili, vaid tegelikult kannavad banaane maailma suurimad rohttaimed, mille kõrgus võib küündida koguni 15 meetrini.

Lisaks nägid lapsed, kuidas kasvab ananass, milline on eükalüpti-, loorberi-, greibi- ja kakaopuu. Programm oli sobivaks täienduseks teise klassi loodusõpetuse õppekavale ja läbitud teemadele. Enamike laste jaoks oli botaanikaaia külastus päris esmakordne. Kindlasti tasub ka peredega kevadel ja suvel vahva jalutuskäik botaanikaaeda ette võtta.

Põnevust jagus!

Loo autorid: Elin Kiin, Reet Saar, Carmen Ennulo

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Näitus kooli raamatukogus


Meie kooli raamatukogus on avatud näitus - Väärtustades kodukoha kultuuripärandit.

Midagi ilusat 5.klasside õpilaste nobedate näppude vahelt.

Narri meest, aga mitte mehe mütsi!

NÕELAPADI “KAABU” ehk KAAPKÜBAR, mida kaunistab kaarushargiga valmistatud KAARUSNÖÖR.

Ja midagi ilusat ka 6.klasside õpilaste nobedate näppude vahelt.

Rapla kihelkonna rahvarõiva TRIIBUSEELIKU kangast nõelapadjad, mida kaunistab keerupael.

Midagi eriti ilusat 9.klasside õpilaste nobedate näppude vahelt.

Rapla kihelkonna rahvarõiva käise-tikandiga raamatukaaned – VALGETIKAND -

lisaks pitsi, VASKLITRID ja käsitsi valmistatud NIIDIST NÖÖP.

Juhendaja õpetaja Terje Raudsepa.

7. ja 8. klasside õpilaste tööd on veel valmimas. Niisiis, on mida oodata!


Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Keskkonnahariduslikud õppeprogrammid KIK toetusel

Keskkonnainvesteerigu Keskusele (KIK) esitatud projekt „ Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õppekäigud 2021/22. õppeaastal” sai otsuse rahastada. Nii on ka sel õppeaastal võimalik igal klassil osaleda erinevate looduskeskuste aktiivõppeprogrammides, et loodusega rohkem sõbraks saada, kõike ise erinevate meelte abil kogeda ja koolitundides õpitut kinnistada.

Projekti alustasid 19. novembril 4. c ja 4. d klassid, kes käisid Pernova Loodusmajas. Loodusõpetuse tundides oli just lõppenud päikesesüsteemi ja planeetide teema ning nüüd kinnistati kõike kaasaegses planetaariumis. Toimus videoloneg, mille käigus said õpilased ülevaade päikesesüsteemi ehitusest ja arengust. See kogetu võiks innustada õpilasi õhtuti taevasse vaatama ja koos vanematega edasi arutama ning uurima.

Pernova loodusmajja sõidavad varsti ka teised 4. klassid. Nendega liituvad 9. klassid, kes uurivad ja kordavad Eesti geoloogilist ehitust ja kivimeid.

Sellel koolinädalal ootavad 2. klasse õppeprogrammid Tallinna Botaanikaaias, et uurida meil ja võõrsil kasvavaid erinevaid taimi ning valmistada herbaarleht.

Projekti kirjutamise käigus sai mõeldud just Raplast kaugemal asutavatele looduskeskutele, et rohkem Eestimaad tundma õppida, kuid rahaliste vahendite vähendamine sunnib oma plaane muutma ja asendusprogramme leidma. Samas annab see võimaluse avastada seda, mis kodule lähemal. Rohkem infot planeeritud tegevuste kohta leiab kooli kodulehel olevast Aastaringist, see täieneb jooksvalt.

Loo autor: Ülleri Poola

Head tulemused

Kristo Ehrenpreis 9.a klassist saavutas Eesti koondise koosseisus 30.oktoobril Palangas Baltimaade murdmaajooksu meistrivõistlustel U-16 arvestuses 2000 m jooksus 10. koha. Seega on ta oma vanuserühmas Baltimaade kümne parema jooksja hulgas. Eesti koondis saavutas võistkondlikult teise koha. Palju õnne!

Maakonna esimese kooliastme mälumängul osales meie koolist kolm võistkonda. RVK II võistkond koosseisus Kristjan Oliver Udam, Markus Emberg, Lenna Loitjärv saavutasid 2. koha. Palju õnne!

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

eriklassi õpetaja

administraatori

Kandideerimiseks palume saata avaldus, elulookirjeldus ja õpetajal kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 1. detsembriks 2021. a aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Lisainfo jaan.reimund@vesiroos.edu.ee ja ivo.ryytalu@vesiroos.edu.ee (administraator)

Väärtuste nädal

See nädal on Vesiroosi koolis päris põnev. Nimelt toimub koolis Telefonivaba nädal. Klassid võistlevad kõik iseendaga. See tähendab, et need klassid, kus mitte keegi telefoni selle nädala jooksul ei kasuta, saavad auhinna.

Lisaks telefonivabale nädalale toimub Vesiroosis ka väärtuste nädal, mille jooksul taas-tutvustame väärtusi sallivus, hoolivus, julgus ja austus. Läbi raadio kuuleme üheksandate klasside õpilaste mõtteid just nende väärtuste kohta.

Sallivus, hoolivus, julgus ja austus on Lastekaitse Liidu "Kiusamisest Vabaks!" programmi põhiväärtused. "Kiusamisest vabaks!" ennetab riskikäitumist ja arendab lastekollektiivis kiusamist ennetavat käitumiskultuuri: lapsed suhtuvad üksteisesse sallivalt, austavalt, hoolivad kaaslasest ja sekkuvad kiusamise korral, julgedes kaitsta kaaslast, kes seda ise ei suuda.

Mõtisklegem ühiselt!

Suur tänu 9. klassi õpilastele Janar Loorents, Patrick Tserr, Karl-Martin Kaseorg, Kristo Ehrenpreis, Ranno Tõnnus, Keit Vilu, Helerin Peterson, Leene Tiigirand, Mona Maria Hannus, Diana Kaljulaid ja Karl-Eerik Läänaru!

Loo autor: Andres Sahkur

Koolivaheajal lendas Rapla Vesiroosi Koolis rakett

Koolivaheajal toimusid üle Eesti erinevates piirkondades Rakett69 õpihuvilaagrid ning üks rakett startis ja maandus 25.-27. oktoobril ka Rapla Vesiroosi Koolis. 25. oktoobri hommikul kogunesid Rakett69 pardale 16 õpihimulist 3.-6. klassi õpilast, kes olid valmis saama uusi teadmisi teaduse imedest ning kes soovisid oma teadmisi selles valdkonnas proovile panna. Kõik lapsed said laagrisse tulles vahvad Rakett69 kirjadega T-särgid ja veepudelid ning seiklus võiski alata.

Esimene päev oli seotud geomeetriaga, teine päev oli pühendatud loodusnähtustele ja kolmandal päeval said õpilased ennast proovile panna inseneeriaga seotud tegevustes. Iga päev said õpilased lahendada 2 ülesannet, millest võtsid osa kõik 3 rühma ja toimus duell kahe madalama punktide arvu saanud võistkondade vahel. Kõik ülesanded oli sellised, kus õpilased said proovile panna oma teadmised ja oskused ning ka loovuse ja inspiratsiooni. Õpilased ehitasid imemasinaid ja nii hea oli minul kui juhendajal vaadata pealt seda, kui hästi lapsed omavahel koostööd tegid.

Laager oli laste jaoks väga huvitav ja põnev ning õpilased olid vaimustuses sellest, kui lõbus võib üks laager olla. Ainuke halb asi olevat selle laagri puhul see, et kestis laste arvates liiga lühikest aega, nende arvates oleks võinud laager kesta vähemalt ühe nädala. Lisaks positiivsetele emotsioonidele said lapsed laagri lõpus omale diplomi koos maiustusega ning nii see vahva laager läbi saigi.

Suur tänu AHHAA Teaduskeskusele ja Rakett69 Teadusstuudiole suurepärase laagri korraldusliku poole eest. Vajalikud vahendid ja juhendid olid suurepärased ning laagri läbiviimine oli seetõttu väga edukas.

Loo autor: Ly Torn (Rapla Vesiroosi Kooli õpetaja ja haridustehnoloog ning Rakett 69 õpihuvilaagri juhendaja)

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

TORE õpihuvilaager vaheajal

Ka meie kool oli üks kümnest koolist Eestis, kes ühines võimalusega korraldada koolis kolmepäevane TORE õpihuvilaager.

Juhendajad Pilvi Pregel ja Triin Kõiv said kolmel pikal päeval kokku kuueteistkümne huvilise noorega 3.-8. klassini, et läbida TORE põhikoolituse algustunnid, kus käsitleti inimeste erinevusi, rolle, väärtusi ja palju muud. Sügavamate arutelude ja endassevaatamiste vahele nauditi koostööd meeskonnaülesannetes õues ja toas ning käsitööd tehes

Tegusad ja kõiges kaasalöövad noored olid oma tagasisidedes ülimalt positiivsed, juhendajad aga tänulikud noortele, et nad väärtustasid kokkusaamist ja võtsid vaheajast enesearenguks kolm päeva. Lootus jääb, et noored liituvad ka tugiõpilaste ringiga, mis tegutseb koolis iganädalaselt.

Suur tänu organiseerijatele Noorteühingust Tugiõpilaste Oma Ring! Suur tänu Haridus- ja Teadusministeeriumile TORE õpihuvilaagrite toetuse eest!

Loo autor: Pilvi Pregel

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Rapla Vesiroosi Kooli õpilased Keskkonnakonverentsil

15. oktoobril osalesid meie kooli 9. klasside õpilased Mona Maria Hannus,Patrick Tserr ,Leene Tiigirand, Janar Loorents, Keit Vilu, Karl Martin Kaseorg, Diana Kaljulaid ja Keitlin Metsis Rapla Rotary klubi korraldataud keskkonnakonverentsil “Keskkond ja meie”. Kuulati ettekandeid erinevatest keskkonnaprobleemidest ja tulevikuvisioonidest ning meetmetest nii globaalsel, Euroopa kui ka kodumaakonna tasandil. Kuulda sai näiteks Euroopa Liidu rohepöördest, ringmajandusest, toidu tootmise ja tarbimise mõjust keskkonnale, oluliste ressursside olukorrast ja vajadusest ning paljust muust. Ülevaade praegu toimuvast ning tulevikuvaatest sai üsna põhjalik. Osalejad õpilased tegid ettekannetest lühikokkuvõtted ning tutvustasid konverentsil kuuldut koolis klassikaaslastele.Täname meie kooli endist direktorit, Ruve Schanki, kes meid konverentsile kutsus.

Loo autor: Eha-Mai Karu

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kaader:Filmisprint 2021

Möödunud reedel, 22. oktoobril, oli Vesiroosi kool filmi maailmas. Toimus Filmisprint, kus osalevad tiimid pidid 4 tunni jooksul tegema lühifilmi. See tähendab filmi mõtlemist, filmimist ning monteerimist. Sel aastal anti igale tiimile sülearvuti, kus peal monteerimisprogrammid. Filmisprindil osales rekordilised 19 meeskonda, kellest 17 said antud 4 tunniga ka filmi valmis. Seega umbes neljandik 3.-9. klassi lastest otsustas, et nad tahavad reede õhtu koolis filmi tehes veeta. See on tähelepanuväärne! Kell 14.15 anti start ning kell 18.45 hakkasime vastvalminud filme vaatama!

Enne kui saame tulemuste juurde minna, peame tegema suure tänukummarduse Sirley Küpsetuskojale, kes täitis meie kohviku kõige hea ja paremaga. See tänutunne, mis mind/meid valdab, on hoomamatu! Tõesti suursuursuur tänu, Sirley!!!

Filmisprindi tulemused otsustas žürii koosseisus Leene Tiigirand, Kadri Grüner, Monica Blokk ja Andres Sahkur. Välja anti 4 näitleja eripreemiat. Need said:

Elis Aarma, Rosanna Aru, Marta Viikmäe ja Keiro Poobus. Parima naisosatäitja preemia sai Helin Marii Seera ning parima meesosatäitja preemia sai Aron Prey!

Žürii peamine ülesanne oli välja valida 3 filmi ehk finalistid, kelle filme näidati laupäeva õhtul suure Kaadri linastusel ning nende seast valmis Kaadri žürii välja Kaader:Filmisprindi võitja. Kolm finalisti olid 3.c Imelised, Simpsonid ja Veska vanimad. Sealne žürii valis võitjaks 6.c klassi tiimi Simpsonid. Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõikidele osalistele!

Samuti täname Rapla Vesiroosi kooli õpilasesindust ürituse korraldamise eest, Karl Pärtelit piltide tegemise eest, Raigot õpilaste aitamise eest, Randot ürituse korraldamise ja tänukirjade eest, Ly-d arvutitega tegelemise eest, Kultuurimaja ja Rapla kino kinkepiletite eest, Minna marmelaadi auhindade eest ning veelkord Sirleyt!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Sügise värvid toidulaual

Sügise värvid toidulaual - õpilaste valitud meelepärased pudruhelvestest teraviljatoidud: müsli, müslibatoonid, snickid, pulgakoogid, kaeramuffinid munavalgevahuga, kaera-tiramisu, pudrusai, odrakarask, pudrupannkoogid, mango-mustika-kaerapuder, mannapuder täidetud munadega, maapähklivõi-banaani-kaerahelbe-smuuti, hirsi-, tatra-, riisipuder, seemnete ja kliidega puder…

Ülekaalukalt valmistati kaeraküpsiseid erinevate lisanditega: chia-seemnete ja jõhvikatega, vegan- kaeraküpsised…

Pudruprogrammis osalesid ja kokkasid kodunduse tundides 5.-9. klasside õpilased.

Oktoober on pudrukuu!

Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Ettelugemise võistlus

20. oktoobril toimus Rapla Keskraamatukogus vabariikliku ettelugemise võistluse maakondlik voor neljandate klasside õpilastele. Rapla Vesiroosi Kool oli esindatud seitsme õpilasega. Osalesid Johannes Evestus, Mariette Johanna Jakk ja Kustas Kalda 4. a klassist, Toomas Türk, Edith Treimann ja Kertu Lõhmus 4. b klassist ning Kristelle Pihus 4. c klassist. Lapsed olid leidnud ise või õpetajate abiga lugemiseks huvitavad metsateemalised lood, sest selle aasta võistlus oli pühendatud metsa teemale. Iga laps sai võimaluse kuni kolme minuti jooksul enda ettelugemise oskuseid näidata. Žürii valis välja parimad ja rõõmustav on, et ka meie kooli tuli auhinnaline koht. 4. b klassi õpilane Edith Treimann sai maakonna koolide laste seas kolmanda koha. Palju õnne!

Loo autor: Helje Mendel

Lugemisisu tekkimine

1.-4. klassi õpilaste osalemine Eesti Lastekirjanduse Keskuse organisteeritud programmis "Lugemisisu" on tekitanud ka meie koolis suure huvi lugemise vastu. 2.b ja 2.c klassi õpilastele toimusid teematunnid muinasjutu kuulamisest ja illustreerimistunni lõpus tekitasid veel rohkem lugemisisu "Lugemisisu" kommid.

ÄKK

8. oktoobril toimus Kesklinna koolis ja selle ümbruses ohutusteemaline õppus „Rapla ÄKK", mis andis võimaluse end proovile panna realistlikes olukordades ohutuse ja turvalisuse vallas.

Õppusel osales 12 võistkonda, nende hulgas loomulikult ka Vesiroosi kool. Meie koolist oli lisaks osalejatele kohal ka õpetajaid, kes aitasid korraldada, ning õpilased, kes olid näitlejate rollis.

Kokku tuli läbida 14 erinevat punkti ja päev oli tõesti väga põnev. Saime kustutada tuld, toimus äkkrünnak koolis, eksisime metsa, õnnetus tööõpetuse majas, interneti kiusamine, kakluse lahutamine jne.

Rapla ÄKK koostööpartnerid on Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Transpordiamet, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Ohvriabi, Eesti Punane Rist jt.

Suur suur tänu korraldajatele ja soovitame kõigil järgmisel korral osaleda!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Õpetajate päev

Täna oli täiesti teistmoodi päev. Hommik algas kohe suure üllatusega, meie T.O.R.E noored jagasid kõikidele õpetajatele päeva alustuseks ühe maiuse. Esimese tunni kellaga algas võimuvahetuse aktus. Seekord vaatasid õpilased aktust klassis läbi ekraani. Aktusel esines kooli vokaal-instrumentaal ansambel 8. klassist, kes esitas laulu "Ma tantsin vihmas ja tuules". Seejärel andis direktor ametlikult võimu üle üheksandatele klassidele ning siis olidki õpetajad vabad ja tunde andsid täna üheksandikud.

Õpetajad, kes soovisid, mängisid sel ajal Kuldvillakut ning kell 11 oli kohvilaud koos Kesklinna kooli õpetajatega Kultuurikeskuses. Seal esines ka Sten-Olle! Kell 12 läksid õpetajad ühiselt kinno, kus sai nautida filmi "Vee peal". Koolis algas kell 12 üheksandike tagasisidering, kus kõik tänased õpetajad võtsid päeva kokku. Oli palju rõõmu ja ka natukene mitte nii palju rõõmu.

Suur tänud T.O.R.E. õpilastele, bändile, klassijuhatajatele Monicale, Marinale ja Ebbele, sööklale, kes tegi ilusa laua, direktorile, Kesklinna Koolile ja Silvile, Kultuurikeskusele ja Agele, Sten-Ollele, Rapla kinole ja Timole ning muidugi meie üheksandikele.

Küll oli vahva päev!

Ilusat õpetajate päeva!

Loo autor: Andres Sahkur

Lugemisprogramm "Lugemisisu"

1. oktoobril 2021 stardib lugemisprogramm “Lugemisisu”, et innustada 1.-4. klassi õpilasi lugema. Programmis tutvustatakse raamatukogudes väärt uudiskirjandust, pakutakse lugemismängu ning loovat lisategevust teematundide näol. Lugemisprogrammi hooaeg kestab kuni 31. maini 2022. Sellel õppeaastal liitus programmiga ka meie kool.

Head lugemisisu!

Sügise alguse nunnunäitus

Algklassipere tähistas sügise algust väikese nunnunäitusega.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Lastevanemate üldkoosolek 30. septembril

Head lapsevanemad!

Rapla Vesiroosi Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 30. septembril algusega kell 18.00 veebikoosolekuna.

Päevakord:

1. Ülevaade alanud õppeaastast

2. Häid nippe õppimise toetamiseks.

Üldkoosolekule järgnevad klassikoosolekud veebis või koolimajas. Täpsem info klassijuhatajalt. Koosolekute lingid edastame sama päeva hommikul Stuudiumi kaudu.

Olete oodatud!

Maailmakoristuspäev

Vahel on siin koolis hetki ja päevi, mis ületavad kõik raskused tuhandekordselt. Täna oli selline päev!

Vesiroosi kooliperest osales vähemalt pool (kui mitte rohkem, võimatu oli neid kokku lugeda) üleilmsel Maailmakoristuspäeval! Kogu kooli ümbrusest ja kaugemaltki korjati kokku kõik prügi, mis loodusesse visatud oli. Lapsed olid nii tublid ja agarad ning nii mõnigi ütles, et peame seda aktsiooni iga kuu tegema hakkama! Muidu jõuab seda prügi nii palju koguneda, et järgmine aasta ei jõuagi kõike ära korjata. Nii jääb!

Aitäh, õpetajad, kes tundide ajal lastega koos koristamas käisid! Ning lapsed...olete imelised!! Minu usk inimesse ikka kasvab kogu aeg!

Loo autor: Andres Sahkur


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Algklasside spordipäev

Täna oli Vesiroosi kooli algklassidel äraütlemata põnev päev. Lapsed said koolipäeva jooksul tegeleda kolme erineva spordialaga. Meil olid külas Rapla Jalgpallikool, Rapla Korvpallikool ning võrkpalli õpetas Ato Spordiklubi koos mitme meie kooli vilistalasega. Lapsed said teada pallimängude põhitõdesid ning nii mitmedki ütlesid pärast spordipäeva, et ühinevad pallimängu treeningutega.

Aitäh, külalised, et pakkusite lastele toreda päeva!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Ootame tööle eriklassi õpetajat

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

eriklassi õpetaja

Kandideerimiseks palume saata avaldus, elulookirjeldus ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 1. oktoobriks 2021. a aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Info jaan.reimund@vesiroos.edu.ee.

Uus sai taas alguse

1. septembril, teadmistepäeval (ja ka Ülode nimepäeval), kogunes suvepuhkuselt Rapla Vesiroosi koolipere.

Seekord alustasime kell 9.30 väiksema aktusega, kus aabitsad said meie uued koolipereliikmed, 1. klassid. Neid olid muidugi toetamas ka 9. klassid. Aktust pidasime Sadolini spordihoones, et kõik lähedased saaksid hajutatult sellest tähtsast päevast osa võtta. Härra direktor Jaan Reimund pidas inspireeriva kõne ning 1. klassid said kätte enda kõige tähtsama raamatu. Aabitsate kättesaamise vahele laulsid Iris, Ingrette ja Roosi Mari laulu "Sügise", neid saatsid Kaspar ja juhendaja Vahur. Aitäh teile! Samuti laulsime kõik ühiselt laulu "Küll on tähed". Pärast aktust toimusid klassijuhatajatunnid ja sellega saigi nende päev otsa. Suur tänu 9. klassidele väikestele toeks olemas ning saali sättimise eest ning veel suurem tänu Taimo Tammikule, kes selle päeva kaunist jäädvustas! Muidugi ka Ivole, kes helipuldis õigeid nuppe keeras!

Kell 11 algas ülejäänud kooliperele aktus. Aktust juhtis väga toredasti Kelvin, direktor kõneles veelgi inspireerivamalt ning teisedki said kuulda laulu "Sügise". Salaja on saabunud 3. laine ja seetõttu lükkasime koolipere pildi aega, kui seda on ohutu teha. Päeva lõpetas pidulik klassijuhatajatund.

Kaunist kooli algust kõikidele!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Meie kooli õpilased saksa keele suvelaagris

1.-4. augustini toimus Kloogaranna Noortelaagris iga-aastane saksa keele suvelaager Deutschcamp 2021, mis on mõeldud 5.-7. klasside õpilastele. Laagri kolmekümne osaleja hulgas, kes tulid kokku üle Eesti, olid sellel aastal esimest korda ka Rapla maakonna õpilased. Nendeks olid Rapla Vesiroosi Kooli õpilased Susanna Elbrecht ja Roosi Mari Reede.

Selle aasta laagri märksõnaks oli mets ja see teema oli erinevate tegevuste keskpunktiks. Nelja päeva jooksul said õpilased lisaks saksa keele tundidele ja erinevatele keelemängudele, mis laiendasid sõnavara, osaleda paljudes töötubades, sportida ja koos lõbusalt aega veeta. Laagripäevad algasid ühise hommikvõimlemisega ja lõppesid ujumise ning päikeseloojangu imetlemisega rannas. Üheskoos võeti ette ka jalutuskäike ja tutvuti ümbruskonnaga. Laagri esimestel päevadel esitleti üksteisele oma kodukohta ja kooli. Õhtuti grilliti sakslaste spetsialiteeti Stockbroti ja tutvustati kaaslastele oma hobisid ja huvialasid. Viimasel õhtul etendati ühiselt laagripäevade jooksul harjutatud ja ettevalmistatud saksakeelseid teatritükke, mis põhinesid tuntud muinaslugudel.

Laagrist lahkudes jäid kõlama lubadused, kohtuda kindlasti samas paigas juba aasta pärast uuesti. Sõnu kinnitab teadmine, et suur osa järgmise aasta laagri kohtadest oli juba laagri lõppemise õhtuks saksa keele huviliste poolt broneeritud.

Laagrit korraldab Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts ja seda toetavad Tallinna Goethe Instituut ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Noortekohtumine “Oleme ühe päikese kiired”

21.-26. augustil toimus Tarsi talus Rapla Vesiroosi Kooli ja Narva Soldino Gümnaasiumi õpilaste vaheline noortekohtumine “Oleme ühe päikese kiired”. Laagri põhieesmärkideks olid sõprussuhete loomine teistest rahvustest inimestega, suhelda omavanuste noortega ning saada rohkem teada vastaskultuuri kohta ning pühenduda vaimse ja füüsilise tasakaalu teemadele. Iga laagri päev esindas ühte valdkonda või teemat mida soovisime arendada: Kunstiline päev, füüsilise ja vaimse tasakaalu päev, meeskonnatöö päev ning erinevate kultuuride päev. Laagri tegevuste hulka kuulusid erinevad töötoad, meeskonnamängud, loovad tegevused ning arutelud eri teemadel.

Noorte endi lemmiktegevusteks kujunesid Eurovisioon, traditsiooniline lipumäng ja ühised õhtud lõkke ääres. Ega ka söögist, tantsust ja laulust ka puudust ei jäänud. Laager lõppes suure lõpuõhtuga, kus pidutseti südaööni .

Laager õpetas meile palju ürituste korraldamise kohta, meist erinevate inimeste aktsepteerimist ning kuidas leida uusi sõpru. Saime teada stereotüüpide ohtlikkusest. Noored pakkusid probleemile ka ise lahendusi, näiteks tuleb olla avatud ja suhelda kõigiga ning mitte lasta eelarvamusel ennast mõjutada. Kogesime ka oma laagris stereotüüpide tekkimist ja murdumist. Muuta sooviti vaid ilma ning järgmine kord keskenduda rohkem spordile. Kui küsisime “mida võtate siit laagrist kaasa?, siis parim vastus oli “ikka vene aktsendi”. Lisaks võeti veel kaasa uusi kogemusi ja sõprussuhteid.

Piltide autor: Tatjana Podpovedkina

Teksti autorid: Iris Vahtra ja Elis Reti Graumann

Rapla valla aasta õpilane - Iris Vahtra!

Rapla valla 2020. aasta õpilane on Iris Vahtra Rapla Vesiroosi Koolist. Iris on lõpetanud kõik klassid suurepäraste tulemustega. Tunnustamisele on ta esitatud eelkõige kui väga hea kaaslane, kes oma töökuse, ellusuhtumise ja tegemistega on kõigile eeskujuks. Ta on edukalt osalenud eesti keele ja kirjanduse võistlusmängus „Netikirjariin" ja keelekümbluslaagris Narva Soldino Gümnaasiumiga. Iris kuulub Vesiroosi kooli õpilasesindusse, tantsib kooli rahvatantsurühmas Keerulind, võtab osa Vesiroosi kooli bändi tegevusest. Suure osa Irise ajast hõlmavad õpingud Rapla Muusikakoolis, kus tema põhieriala on viiuli eriala, lisapillina õpib flööti. Muusikakoolis osaleb ta viiuliansamblis ja sümfoniettorkesteris ja samuti Harjumaa keelpilliorkestris.

Täpsem informatsioon: https://rapla.kovtp.ee/en/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/sJPTmAKPg162/content/rapla-valla-tanuohtu

Õppeaasta avaaktused 1. septembril

Kell 9.30 algab 1. ja 9. klasside aktus Sadolini spordihoones

Kell 10.15 klassijuhatajatund 1. ja 9. klassidele

Kell 11.00 algab 2. – 8. klasside aktus õues koolimaja ees*

Kell 11.20 klassijuhatajatund 2. – 8. klasside õpilastele

*Vihmase ilma korral 2.- 8. klasside aktust õues ei toimu, vaid õpilased lähevad otse klassijuhatajatundi

Üleminek Stuudiumile

Rapla Vesiroosi Kool võtab 1. septembrist 2021 kasutusele eKooli asemel Stuudiumi keskkonna.

See tähendab, et suhtlus kodu ja kooli vahel (e-päevikud, kirjavahetus, tunnistused, puudumiste arvestus ja muu õppetööga seotud info) hakkab liikuma uues keskkonnas.

Lingi liitumiseks Stuudiumiga ja juhendi edastame klasside listide ja klassijuhatajate kaudu 31. augustil. Palume varem mitte hakata tegutsema, sest kestab veel 2020/2021. õppeaasta ja viimane õppenõukogu toimub 30. augustil.

Kooli juhtkond

1. klassi lastevanemate koosolek

Rapla Vesiroosi Kooli I klassi lastevanemate koosolek toimub 26. augustil algusega kell 18.00 aulas.

Info kooli õppekava, huvitegevuse ja õppekorralduse kohta.

Kohtumine klassijuhatajatega.

Palume vaktsineeritutel kaasa võtta vaktsineerimist tõendav dokument ja vaktsineerimata inimestel kanda maski.

RAPLA VESIROOSI KOOLI ÕPIHUVI TURGUTUSE SUVEKOOL 12.-17. august

Ilu on kõikjal. Ilu oma loomulikul kujul peegeldub igast väikesest lillekesest, valguse heiastusest veepinnal, vanade puude rahust ja kindlusest. Samamoodi peegeldub ilu ka sinust. Oled osake loodusest, järelikult oled kaunis omal, ainulaadsel viisil. Las heliseb sinus kaasa kogu elu ilu.

Sellise sõnumi said lapsed ja noored kaasa küll laagri lõpus, kuid olen kindel, et kolme pika tegevuspäeva jooksul (toimus kaks peaaegu sarnast kolmepäevast laagrivahetust) märkas iga suvekoolis osalenu endas ja teistes midagi ilusat või koges midagi sellist mida ta varem ei olnud kogenud. Väga sisutihedad päevad pakkusid kindlasti igaühele midagi, mis oli meelepärane. Õhtuti lustiti koos mänguplatsidel. Laagrijuhina ei märganud, et keegi oleks tegevuste ajal ringi jalutanud või telefonis „omi asju ajanud“. Puhas Rõõm!!! Olge tänatud kallid kaasalööjad - õpetajad, kes panustasid oma energiat, et laste silmades rõõmusädemed eredamalt lõkkele puhuda. Ja uskuge mind- energiapuhang ei jäänud sündimata. Tarsi talu vabaõhulava pinkidel istus justkui 2 erinevat seltskonda: laagri avamisel lugesin osalejate kõhkvel nägudest : „Noh, hea küll- vaatame kas tasus ikka tulla?“; seevastu laagri lõpetamisehetkel kumas naerunägudelt vastu siiras tänu ja rõõm. Olen kindel, et need naerunäod viivad laagrist saadud rõõmu ka koolidesse laiali. Jah just koolidesse, sest lisaks vesirooslastele osales suvekooli I vahetuses ka lapsi Sakust, Tallinnast, Viljandist, Haapsalust ja naaberkoolidestki: Kehtna Põhikoolist, Alu Koolist, Kohila Mõisakoolist ja Valtu Koolist. Kui I vahetus ei täitunud, saigi kutsutud noori, kes ikka Tarsil puhkust nautinud.

Vesiroosi koolist osales kokku 42 õpilast.

Korraldaja ja projektijuhina teen sügava kummarduse kaasteeliste ees: Vesirooslastest õpetajad Ly Torn, Pilvi Pregel, Helle Kruus, Andres Sahkur, Ragnar Toompuu, Tallinna 32.KK teatri-ja draamaõpetaja Eva Kalbus, Tarsi talupere suur sõber Ragne Veensalu, kokk Kairi Baumer ja Tarsi peremees Illar Olesk.

Loomulikult oleme väga tänulikud Haridus- ja Teadusministeeriumile, kes rahastas kogu projekti. Osalejatele oli laager tasuta. Seetõttu said laagris osaleda ka need lapsed ja noored, kelle peredel ei ole mitte kõige kergem hetkel toime tulla.

Tänutundega suvelõpu naudingutele jätku soovides, Krista Olesk – Vesiroosi Kooli draama- ja teatriõpetaja, teatristuudio „Ega Vist“ juhendaja.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Õpikute ja töövihikute kätteandmine

Õpikute ja töövihikute kätteandmine raamatukogust toimub järgmistel aegadel:

25.august (kolmapäev) 9.00 - 11.00 3.klassid

11.00 - 13.00 4.klassid

13.00 - 15.00 5.klassid

26.august (neljapäev) 9.00 - 11.00 6.klassid

11.00 - 13.00 7.klassid

13.00 - 15.00 8.klassid

27.august (reede) 9.00 - 11.00 9.klassid

Kellel ei ole võimalik tulla ettenähtud aegadel, saab õpikud kätte ka tööpäevadel alates 25. augustist (9.00 - 15.00)

1.ja 2.klassid saavad õppevahendid kätte õppetöö alguses koos klassijuhatajaga.

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

MAJAHOIDJA

Majahoidja hoiab korras koolimaja ümbruse. On töökas ja armastab puhtust ning viisakust. Tööks vajalik väljaõpe toimub kohapeal, olemas on kaasaegsed töövahendid. Pakume paindlikku tööaega. Tööle asumise aeg kokkuleppel.

Avaldust ja elulookirjeldust ootame 23. augustiks 2021.a Rapla Vesiroosi Kooli aadressil Viljandi mnt 69, Rapla 79514 või vesiroos@vesiroos.edu.ee

Täpsem info e-posti aadressil ivo.ryytalu@vesiroos.edu.ee või tel 5088599

Ühendust võetakse ainult väljavalitud kandideerijaga.

Koolimaja lahtiolekuajad suvel

Kantselei on suletud 25.06-30.07.2021.

Kantselei on avatud 02.08-19.08 kell 9.00-13.00.

Alates 23. augustist kell 8.00-16.00.

Koolimaja on avatud 25.06-19.08.2021 kell 8.00-13.00.

Vajalikud õppevahendid 2021/2022 õppeaastaks 1. klassi õpilasele

Kõikidele õppetarvetele, kehalise riietele ja jalanõudele lapse nimi peale kirjutada.

 • Koolikott (soovitavalt kõva seljatagusega)

 • Õpilaspäevik (saab koolist 1. septembril)

 • Pinal

 • Harilikud pliiatsid (3 tk, tähistusega B või HB)

 • Värvilised pliiatsid (12 tk karbis)

 • Viltpliiatsid (6-12 tk)

 • Topsiga pliiatsiteritaja, mis mahub pinalisse

 • Kustutuskumm

 • Liimipulk

 • Joonlauad (15-20 cm )

 • Käärid

 • Marker valgele tahvlile

 • 2 ruudulist joonitud vihikut (ka siseserv)

 • 2 abijoonega vihikut joonitud (ka siseserv)

 • Raamatute ja vihikute ümbrispaberid (kaaned tasub osta alles siis, kui tv-d on kätte saadud)

 • Töölehtede mapid- üks A3 ja teine A4

 • Joonistusplokid A3 ja A4

 • Värvilised paberid A4

 • Guaššvärvid 12 värviga

 • Veetops kaanega

 • Pintslid (akvarellile ja guašile vähemalt 3 suurust)

 • Plastiliin

 • Õlipastellid

 • Vahetusjalatsid (mittelibisevad, heleda tallaga, lahtised jalatsid)

 • Kehalise kasvatuse tunniks

 • Pikk ja lühike dress

 • Jooksujalatsid (sise- ja õuetunni jaoks)

 • 2 tekstiilist kotti: võimlemisriiete ja sisejalatsite hoidmiseks (asjadele nimed peale)

 • Õpilaspileti ümbris

 • Helkur

 • Veepudel