UUDISED

TORE Playback

Kenal 13. mai reedesel pärastlõunal kogunes saali palju Eesti värvikaid muusikamaastiku kuulsusi. Tugiõpilastelt saadud loosi põhjal kehastusid 1.-3. klassi lapsed vahvalt erinevateks bändideks, et ennast laval proovile panna. Uhked pildid kõnelevad enda eest ise. Sai tehtud ajalugu.

Üritusel oli aga sügavam mõte- soov panna noored koostööd tegema nii ürituse korraldamisel kui ka esinemiste ettevalmistamisel.

Väikeste PLAYBACK oma kaheteistkümne numbriga oli mitmekesine, kaasahaarav ja sujuv tänu toetajatele õpetajatele, vanematele ja südikatele tugiõpilastele. Ka suur publik oma toetusega oli väga hinnaline.

Žürii koosseisus huvijuht Andrese, õpilasesinduse juhi Irise ja nüüdse külalisõpilase Anniga olid esinemistest vaimustuses ja jagasid lisaks GRAND PRIXile eriauhindu.

Nii publiku lemmiku kui ka GRAND PRIX tiitli võitis J.M.K.E., keda kehastas 2.c. Õnne kõigile!

Loo autor: Pilvi Pregel

Fotode autor: Maribel Pregel

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Õppekäik loomaaeda

1.klassid käisid KIKi projekti toetusel õppekäigul Tallinna loomaaias. Osalesime programmis Loomad erinavates elukeskkondades. Programm keskendus erinevatele elupaikadele ja seal elavatele loomaliikidele. Me jälgisime loomade välimust ja käitumist ning seostasime seda nende elukeskkonnaga. Milleks on vaja pikka saba, sarvi, karvkatet või hoopis lonti? Seda kõike me saime teada. Juhendaja näitas lisaks pilte erinevates paikadest ja rääkis vahvaid lugusid. Oli vahva koolipäev.

Loo autor: Riina Lõhmus

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

kunstiõpetaja

eriklassi õpetaja

saksa keele õpetaja

matemaatikaõpetaja

psühholoogi

Kandideerimiseks palume saata avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 1. juuniks 2022 aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Tööleasumise aeg augustis 2022

Lisainfo jaan.reimund@vesiroos.edu.ee

Suurepärane tulemuse algklasside õpioskuste olümpiaadilt

Algklasside õpioskuste olümpiaadil osales 17 õpilast ja 2. klasside arvestuses saavutas 2. koha Villi Land 2.c klassist. Õpetaja Carmen Ennulo.

Väga head tulemused kabe ja male võistlustelt

Kabe võistkondlikel võistlustel Alus tuli 6.-9. klassi võistkond 2. kohale. Võistkonnas Sille Sillamaa, Han Oscar Sündema, Susanna Elbrecht, Paul Türk. Juhendaja Olavi Pai.

Raplamaa koolinoorte male võistkondlikel võistlustel tulid võitjaks Vesiroosi Kooli õpilaste tiimid kahes vanusegrupis: 1. - 3. klass Rudolf Viikmäe, Kenneth Vannik, Risto Reemi, Emma Roosvalt; 7. - 9. klass Ronnie Richard Rüüson, Han Oscar Sündema, Paul Türk, Sille Sillamaa. Juhendaja Olavi Pai.

Väga head tulemused maakonna saalijalgpallis

Rapla maakonna 1.-3.klassi saalijalgpalli EV saavutasid tüdrukud 2. ja poisid 3.koha.

Suurepärased tulemused koolinoorte ujumise võistluselt

Koolinoorte ujumise MV Valtus oli võidukas Kristofer Jair poisid D-vanusegrupis nii selili kui vabatehnika distantsil. Rebeka Stimmer saavutas 3.koha nii vabatehnikas kui seliliujumises.

Suurepärased tulemused maakonna kuni 9. klassi õpilaste korvpallis

Rapla maakonna kuni 9. klassi õpilaste korvpalli EV olid Vesiroosi poisid parimad, tüdrukud jäid 2. kohale. Poiste võistkonnas mängisid Rasmus Jakk, Rico Robin Rikk, Ranno Tõnnus, Aleks Runnel, Gregor Tammik, Günther Erik Nisu, Otto Hans Mölder, Joonas Kruusimägi, Osvald Käbin ja tüdrukute võistkonnas Emma-Mia Küttis, Lisann Terras, Elis Aarma, Johanna Brecher, Loviise Mölder, Jette Loviise Kase.

"Netikirjariini" tulemused

Maakondlikul "Netikirjariini" mängul saavutas 5.a võistkond (Kadri Lõhmus, Tom Laurimaa, Karmen Lisette Läänaru) 5.-6. klasside hulgas 2. koha. Osales 15 võistkonda. Õpetaja Marina Allikof.

Rahaolümpiaadi tulemused

30. aprillil lõppes 6 kuud kestnud Tuulbergi korraldatud rahaolümpiaad, kus osales kokku 115 õpilast ja üliõpilast. Meie koolist osales 7 õpilast, parima tulemuse sai Kirke Teder 8.b klassist (üldarvestuses 29., põhikoolide arvestuses 14. ja maakondlikult põhikoolide 1. koht), talle järgnesid Susanna Elbrecht ja Iris Vahtra 8.a ning Patrick Tserr 9.a klassist. Olümpiaadil lõid veel kaasa Oskar Härmaste 9.a, Kristjan Kinkar 9.b ja Karl Eerik Läänaru 9.a. Õpetaja Heli Heinaste.

Hullu Teadlase teaduskonverentsile pääsesid 1.c ja 2.a klass

Žürii otsuse alusel on Hullu Teadlase teaduskonverentsi vabariiklikule finaalüritusele oodatud: 1. klassi arvestuses Rapla Vesiroosi Kool, juhendaja Riina Lõhmus ja 2. klassi arvestuses Rapla Vesiroosi Kool, juhendaja Elin Kiin.

Linnulaulu hommik Raplas

5.a ja 5.c Soomaal

10. mail käisid 5.a ja 5.c klass KIKi projekti raames õppekäigul koos Soomaa rahvuspargis. Hoolimata väikestest viperustest bussiga jõudsime kenasti kohale. Kui muidu on Soomaa tuntud suurte üleujutuste poolest, nii et kohalikud elanikud peavad üle hoovi saunamajja paadiga sõitma, siis meid ootas ees üsna kuiv ja päikeseline rahvuspark.

Kõigepealt oli meile korraldatud lahe matk. Saime näha kopra langetatud puid ja pesakuhilat (kas teadsite, et koprale maitseb kõige enam haavapuu?), põdra näritud kuuski, kirjurähni kuivanud puul toksimas ja huvitavaid taimi. Meile õpetati, millised taimed on mürgised (nt näsiniin ja ussilakk) ja millised mitte (jänesekapsast võib julgesti suhu pista ja toomingamarjad teevad suu kummaliselt paksuks). Õppisime ka loomi ja linde ära tundma.

Pärast toredat matka tehti söögipaus. Kõht oli matkast kole tühi! Siis vaatasime ringi looduskeskuses, kus olid väljas loomade ja lindude topised. Saime arvata, millistele metsaelanikele kuuluvad välja pandud nahad ja jalad, ning oma teadmised mängude ja looduspusledega proovile panna.

Bussisõidul koju oli kõigil mõnus tuju ja positiivne mulje Soomaa rahvuspargist!

Autorid Karmen Lisette Läänaru (5.a) ja õpetaja Kadi Sutter

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Mixed Media loovusteraapia imeline tulemus

Ja siin nad on – väga põnevad käsitsi köidetud müstilised ja vanutatud nagu nõialoitsuraamatud Mixed Media ehk segatehnikas. Nagu nimigi ütleb, et midagi miksitakse omavahel, erinevaid vahendeid ja võtteid. Alustati valgetest paberilehtedest, kes soovis see vanutas lehed tee või kohviga. Kaunistuseks kõike käepärast – pitsidest, lukkudest kuni mutrite ja naelteni välja. Segatehnika puhul ei ole õiget ja valet, vaid on puhas loovus. Mitmed tunnid loovusteraapiat 8.klasside õpilaste käsitöötundides möödusid lennates õpetaja Terje Raudsepa juhendamisel. Näitus on avatud kooli raamatukogus.

Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Loosalu-Paluküla rabamatkal

KIK (Keskkonnainvesteeringute keskuse) projekti toel osalesid Rapla Vesiroosi Kooli 6.b ja 6.c klasside õpilased õppeprogrammil „Paluküla-Loosalu õppematk“.

Viimasel koolipäeval, 22.aprillil, vahetult enne koolivaheajale minemist, oli ilm kevadiselt päikesepaisteline. Lastel oli toidumoon seljakotti pakitud, rõõmus meel ja ootusärevus kaasa võetud. Meid ootas ees 7.7 km mitmekesist loodusrada koos juhendajate poolt jagatud uute teadmistega ning mitmesuguseid katseid ja praktilisi ülesandeid. Lapsed õppisid tundma erinevaid metsaliike, samuti rabas ja metsades kasvavaid marju, taimi. Saadi teada, millest toituvad metsised ja neid taimi pidid õpilased ka ümbruskonnast üles leidma.

Eriti lummav vaade avanes Loosalu rabajärvele. Õpilased said teada, et tegemist on Eesti kõige suurema rabajärvega. Grupitööna uuriti vee värvust ja ph-taset, ennustati ja mõõdeti temperatuuri. Arvati, et vesi on umbes 4 kraadi, kuid tegelikult osutus hoopis soojemaks, lausa 10 kraadi. Pärast 5 km avastusretke ootas ees metsapiknik. Voolava oja ääres maitses võileib kuidagi eriti hästi.

Matka lõpetasime Paluküla Hiiemäe jalamil. Seal pakkusid palju elevust rohked konnade paarikesed ja nende õrnushetked.

Kokkuvõttes oli suurepärane ja õpetlik matkapäev. Lapsed olid rahul ja rõõmsad. Väsimuse märke ei paistnud kellelgi olevat.

Täname Kohila Keskkonnahariduse Keskuse juhendajaid Irene Volki ja Kadri Rütmanni ning õpetaja Ülleri Poolat, kelle eestvedamisel saime programmis osaleda.

Loo autor: Helen Allet (6.b klassijuhataja)

Kantselei lahtioleku ajad koolivaheajal

Kooli kantselei on vaheajal avatud E-R 9.00-13.00

Koolimaja on avatud 8.00-13.00

25. Rapla valla Jüriöö Jooks

Neljapäeval toimus järjekorras 25. Rapla valla Jüriöö Jooks, millest võttis osa 54 10-liikmelist võistkonda. Ilm soosis igati häid tulemusi, rohket osavõttu ja kaasaelamist. Kuue erineva vanusegrupi võitjad olid Kesklinna Kooli 2a, Vesiroosi 4a, Vesiroosi 5a, Vesiroosi 9a, Rapla Gümnaasiumi T2, ning täiskasvanute arvestuses Rapla Jooksuklubi (ühtlasi ka üldvõitja). Lõppvaatusena toimus Versiroosi Kooli õuel meeleolukas autasustamine, bändi Kass muusika nautimine, tee joomine, niisama lõkke ümber mõnulemine.

Üldjärjestus: https://drive.google.com/file/d/1PonfW1SwoOnCiBeJ26MPfa-I72nJzeaY/view?usp=sharing

Klasside kaupa: https://drive.google.com/file/d/14MrzzSO8SrQfpVd_vqJjcWLa3yDzD44n/view?usp=sharing

Loo autor: Ingrid Lenk

Rahvusmeeskoor

Täna käis Rapla Vesiroosi koolis külas Eesti Rahvusmeeskoor. Sadolini spordihoones toimus väga meeleolukas kontsert, kus kõlasid maiuspalad eesti ja maailma meeskoorimuusika varamust. Eriti tore oli see, et dirigent Rasmus Erismaa lasi lastel ise loosida, mis lugu järgmisena kõlab. Erilise au osaks sai 1.c klassi õpilane Laura Ly, kes ise dirigeeris Gustav Ernesaksa laulu "Hakkame mehed minema"!

Selline tore olemine kogu kooliperele enne vaheajale minekut! Tundus, et paljudele väga meeldis!

Suur tänu, RAM!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Folklooripäeva preemiareis Sillaotsa Talumuuseumis

20. aprillil toimus 4. klasside folklooripäeva uurimistöö preemiareis Sillaotsa Talumuuseumisse. Meie koolist osales preemiareisil 6 õpilast, 3 õpilast 4.b klassist (Kirke Liise Kase, Kertu Lõhmus, Lisette Valgma) ja 3 õpilast 4.c klassist (Lenna Mette Kadarpik, Karoliina Kohari, Laura Teubner).

Sinna jõudes tutvustati ja näidati meile neid esemeid, mida kasutasime oma uurimistöös, näiteks ilma klaasita petroolilampi ehk tattnina, küünalde valamise vormi, metssea karvadest peaharja ja koodlukuga hobusekammitsaid. Õpilaste imestus oli suur, kui näidati soojenduspudelit joogipudeli soojendajaga, sest nad ei teadnud, et see nii suur oli. Pildilt nähtu põhjal arvasid õpilased, et tegemist on väikese soojenduspudeliga.

Uurimistööde tegemisel oli õpilastel ülesandeks küsitleda üle 50- aastaseid inimesi. Iga klass sai etteantud esemetest välja valida kümme, mille kohta küsimusi küsida. Uuriti, kas inimesed tunnevad neid esemeid, mida nende kohta teatakse ja viimasena küsiti ka seda, missugused mälestused antud esemetega meenuvad.

Mõned näited uurimistöödest:

 • peahari - eset tunti - kasutati juuste kammimiseks - mäletati, et liim lagunes kiiresti ära ning kamm tegi kammides haiget.

 • soojenduspudel joogipudeli soojendajaga - eset tunti - pudeli soojendamiseks - mäletati, et soojendati oma poja piimapudelit.

 • lokitangid - eset tunti - lokkide tegemiseks - mäletati, et need on näpitsate moodi tangid, mis aeti pliidi all või ka pliidi peal soojaks ja soos kahe näpitsa vahele pandi juuksesalk, mis keerati juuste ümber, hoiti ja siis kui ära võeti, olid ilusad lokid.

 • võivorm - eset tunti - või vormimiseks - mäletati, et kodus kasutati või vormimiseks, et anda võile ilus kuju.

 • kinga kalossid - eset tundi - kasutati kingade kaitsmiseks, oli paksemast ja õhemast kummist - mäletati, et emal olid kodus olemas ja prooviti oma kingade peale neid panna

 • Lanz Bulldog HR8 - eset tunti - maal kasutati põllutööde tegemisel - mäletati, et kui oli pisike, siis sõitsin isa ja onu süles ja kui sai juba 13, siis sõitis juba ise.

Loo autor: Ly Torn

Tublid tulemused laulukarusellidelt

Rapla valla Laulukarussellil sai 3.a klassi õpilane Romet Haud teise koha ja pääses edasi maakonnavooru. Rometi juhendaja on Grete Koik. 13. aprillil toimunud laulukarusselli maakondlikkust voorust pääses Romet edasi. 1.b klassi õpilane Artur Gerassimov sai vallas eriauhinna. Õpetaja Vahur Soonberg.

Känguru tulemused

Pre-ekolierid, osalejaid kokku 4984. Meie kooli õpilaste tulemused - Artur Kangur 2.c 136. koht õp. Carmen Ennulo, Eliise Marie Kalda 280. koht õp. Reet Saar, Markkus Hämarsalu 330. koht õp. Elin Kiin, Rudolf Viikmäe 985. koht, õp. Carmen Ennulo.

Ekolierid, osalejaid 5409. Kustas Kalda 312. koht, õp. Kati Kalda.

Benjaminid, osalejaid 4575. Karmen Lisette Läänaru 88. koht õp. Siiri Sussi. Tõnis Sillamaa 112. koht õp Tiina Lehemets, Renee Ratassepp 551. koht õp. Siiri Sussi, Tom Laurimaa 945. koht õp. Siiri Sussi.

Kadetid, osalejaid 3393. Kristiine-Marii Tuuga 369. koht õp. Siiri Sussi, Mia Lota Sutter 439. koht õp. Kati Kalda, Rahe Mari Reede 590. koht õp. Kati Kalda. Sille Sillamaa 667. koht, õp. Siiri Sussi, Evaliisa Poola 895. koht õp. Siiri Sussi.

Juuniorid, osalejaid 2375. Karl Eerik Läänaru 68. koht, õp. Tiina Koitsalu.

Täname õp. Kati Kaldat, kes oli koolipoolne korraldaja.

8. klassid katsetasid Rakett 69 pardal

Rapla Vesiroosi Kooli 60 kaheksandate klasside õpilast käisid 14. aprillil Rakett 69 Teadusstuudios saamaks osa suurepärasest teaduselamusest. Õpilased katsetasid, avastasid, eksisid, õppisid ja võistlesid erinevatel teemadel, mis seotud just loodusainetega. Enam oli kasu teadmistest füüsikas ja keemias. Täpselt nii nagu telesaates “Rakett 69”.

Erinevad grupid tegid tööd kolmes stuudios. Esimeses stuudios oli teemaks optika, kus tuli valguse peegeldumise ja murdumise teemat praktikas rakendada ehk panna ritta erineva tihedusega lahused, abiks valguse intensiivsuse mõõtja. Järgmiseks ülesandeks oli ehitada suitsuandur. Teises stuudios oli üldteemaks inseneeria. Üks ülesanne oli ehitada erineva suurusega pallidele sorteerimismasin ja teiseks auto, mis sõidaks võimalikult kaugele. Kolmandas stuudios teemaks raskusjõud ja tasakaal. Ehitada tuli kosmoselaev, mis toore muna taevast tervelt alla tooks ja teiseks saavutada tõukerattal tasakaal, et veega täidetud klaasidest vesi maha ei loksuks.

Energilised noored juhendajad andsid õpilastele teema lühitutvustuse ja selgitasid lahti ülesanded. Seejärel algas tiimitöö. Selle edukaks kulgemiseks valiti tiimile kapten ja asuti tööle. Esialgu rohkem nohisedes omaette, aga mida aeg edasi, seda aktiivsemalt koostööd tehes. Rõõm ideede pakkumistest, tegevustest ja katsetamistest oli silmnähtav. Võitu ihkav võistkond sai vajutada märguandenuppu!

Tagasisides hindasid õpilased võimaluse Rakett 69 Teadusstuudios osaleda heaks või väga heaks. Eriti meeldisid huvitavad praktilised ülesanded, võimalus teha tiimitööd ning ise ehitada ja katsetada. Väga meeldisid saate “Rakett 69” formaadiga sarnased tegevused.

Õppekäik sai teoks tänu õpetaja Ülleri Poolale, kes kirjutas projekti ja korraldas õppekäigul osalemise võimaluse. Projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus ( KIK). Suur ja siiras aitäh võimaluse eest!

Rakett 69 Teadusstuudio on meie kooli kindel külastusvalik ka järgmisel kevadel. Aitäh stuudio loojatele, ülesehitajatele ja tegevuse korraldajatele! See on loodusainete propageerimisel suur samm tuleviku kasuks!

Loo autor: füüsika-keemiaõpetaja Tiina Roosimägi

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

"Koolipinks kõigile" finaal

15.04.2022 toimus Kristiine Spordihallis "Koolipinks kõigile" finaalturniir, kuhu kvalifitseerusid maakonna võistluse võitnud võistkonnad. Rapla Vesiroosi kooli esindasid sel võistlusel 1.-5. klasside arvestuses Jan Torjus ja Kert Isakar, kes saavutasid kõrge 3. koha!

Palju õnne poistele ja suur tänu lapsevanematele, kes poistega võistlusel kaasas käisid!

Loo autor: Andres Sahkur

Pakume tööd

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

klassiõpetaja

eriklassi õpetaja

inglise keele õpetaja

saksa keele õpetaja

matemaatikaõpetaja

psühholoogi

Kandideerimiseks palume saata avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 25. aprilliks 2022 aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Tööleasumise aeg augustis 2022 . Lisainfo jaan.reimund@vesiroos.edu.ee

Aasta õpetaja konkurss

Aasta õpetaja konkurss kestab 24. aprillini.

Täpsem info: https://www.hm.ee/et/gala

Algasid kevadised õppeprogrammid KIK projekti toel

Ka sel aastal said meie kooli 3. klassid võimaluse toimetada Kohila Keskkonnahariduse Keskuse õpetaja Irene Volki käe all, et praktilistes tundides tutvuda elektriga.

Katsed, arutelud ja mängud võeti laste poolt suure õhinaga vastu.

Välku tekitada küll igaüks ei julgenud, kuid aimu selle tekkest said kõik.

Muidugi peeti väga vahvaks ise vooluringi meisterdamist ja selle abil siis elektrijuhtide leidmist.

Teadmisega, kuidas elektrit edaspidi säästa, hiilgas pea igaüks. Oleks, et me seda siis päriselus teemegi.

Loo kirjutas Pilvi Pregel

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Väga head tulemused Nuputa võistluselt

Matemaatikavõistlusel Nuputa 7. klasside arvestuses tuli meie kooli võistkond 2. kohale koosseisus Triinu Grüner, Mia Lota Sutter ja Rahe Mari Reede. Õpetaja Kati Kalda. 5.-6. kohta jagas Kohila kooliga võistkond koosseisus Reimo Tammik, Carl-Markus Raidoja ja Aron Prey. Õpetaja Kati Kalda.

Nuputa 5.-6. klasside arvestuses saavutas 4.-6. koha võistkond koosseisus Helin Marii Seera, Iris Kohv, Karoli Kanarbik ja Karmen Lisette Läänaru. Õpetajad Siiri Sussi ja Tiina Koitsalu.

Suurepärane tulemus maakonna saksa keele olümpiaadilt

Saksa keele olümpiaadil tuli maakonnas võitjaks Susanna Elbrecht. Õpetaja Kadi Sutter.

Rapla Vesiroosi kooli Moeetendus

1. aprillil toimus koolis üle mitme aasta moeetendus, sel aastal oli teemaks Reklaamipaus.

Sel aastal otsustasime kooli õpilasesindusega, et korraldame ürituse täitsa ise. Ainult kohviku täitis imeline Sirley Küpsetuskoda ja auhinnad saime Rapla kinost ja Rabavast Raplamaa poest. Peale ÕE liikmete peame tänamist alustama kahest poiste paarist. Günther Erik ja Arko hoolitsesid üritusel heli ja valguse eest. Poisid istusid kaks päeva pultide taga, tegid märkmeid ja etenduste ajal sujus kõik suurepäraselt. Super tüübid! Teised kaks olid meie õhtujuhid Janar ja Patrick. Peale konfereerimise tulid poisid kaasa ka avasketši ideedega ja tegid toreda tüki kõige alustuseks. Siinkohal täname ka Karl Eerikut, kes avateksti sisse luges. No mis hääl on sel poisil! Kui kunagi sporditee katki jääb, siis raadio või tele ootavad sind! Oskar valmistas üliägeda tänukirja/diplomi! Tüdrukud Iris, Triinu, Mona, Diana, Leene, Kadri ja Karmen kaunistasid saali, tegid pilte ja hoidsid kohviku töös. Eriti tore oli ka Annit näha ja meie vilistlane Kadri filmis ürituse üles. Pärast üritust toimus 90ndate disko, mida vedas dj Kast! Aitäh ka 4.B tüdrukutele, kes samuti ühe teksti sisse lugesid!

Nüüd aga Moeetenduse enda juurde. Kokku osales omanäoliste reklaamidega 11 klassi. Sai nähe Hiina elu, roboteid, kantrit, võitlussteene, uusi leiutisi, tantsu ja tralli, ilusalongi, Saaremaa vett jne. Oli palju närveldamist ja elevust ning tundus, et taheti laval olla ja nalja teha!

Žürii koosseisus Jane Tiits (õpilaste esindaja), Hannabel Reinvart (vilistlaste esindaja), Carmen Ennulo (õpetajate esindaja) ja Kairo Kadarpik (hoolekogu esindaja) andis välja järgmised auhinnad:

 • Näitlejapreemia- Roosi Mari Reede, žürii lemmik kostüüm

 • Näitlejapreemia - Keiro Poobus ja Oliver Kuusela, väga tõetruu võitlus

 • Näitleja peapreemia - Karel Dominic Jänes, kung fu meister

 • Näitleja peapreemia - Kristo Ehrenpreis, tõeline mees

 • Eriauhind - 5B, roheline mõtteviis

 • Eriauhind – 5D, tulevased ettevõtjad

 • Eriauhind - 9AB tüdrukud, terav huumor

 • Klassi eriauhind: 5A

 • Grand Prix: 8A

Palju õnne kõikidele võitjatele ja aitäh osalejatele!

Kokkuvõttev video on nähtav aadressil - https://www.youtube.com/watch?v=AJrkeN2rI0k

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kadi Võimlejate suurepärased saavutused

Kadi Võimlejad osalesid märtsis Tallinnas toimunud Eesti suurimal võimlemisfestivalil meie kooli nelja rühmaga: Lumelilled (1. klassid), Hiirekesed, Aladin ja Kadi Noorte Eliit. Laureaadi tiitli saavutas Kadi Noorte Eliit koosseisus Helerin Peterson, Uma Lindman, Kristiine Marii Tuuga, Berit Loidap. Lisaks toimus Koolitantsu signatuurtantsude valimine ning Kadi Noorte Eliit valiti üheks signatuurtantsu esitajaks kolmest väljavalitust üle Eesti. Tantsu nimi "Ingli tiiva puudutus". Signatuurtantsud on eeskujuks ja näitamiseks kõigil piirkondlikel tantsupäevadel. Juhendaja Kadi Saks.

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja algatatud projekt "Võta laps tööle kaasa"

Täname kooli poolt kõiki 7. klasside lapsevanemaid ja lähisugulasi, kes said osaleda Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja algatatud projektis "Võta laps tööle kaasa" ja kes pakkusid 25. märtsil lapsele teistmoodi õppepäeva.

Meie koolist osales 7. klassidest 34 õpilast, kes täitsid aruande, esitlesid kuuldut-nähtut klassikaaslastele. Tore on teada saada ka uutest ametitest, millest polnud varem kuulnudki (goomer, avioonik jm). Laste aruannete põhjal võib öelda, et väga paljudes ametites on olulised sotsiaalsed oskused, koostööoskus, suhtlemisoskus, planeerimisoskus, keskendumine on tähtis ja jälgitakse ohutusnõudeid.

Suur tänu lastele ja vanematele!

Loo autor: Marike Uusjärv


Lauatennise võistlused

Eile toimusid Valtu spordimajas Rapla maakonna koolinoorte lauatennise võistkondlikud võistlused. Tulemused:

1.-5. klassi poiste arvestuses tulid maakonna meistriteks Kert Isakar ja Jan Torjus! Finaali tulemuse otsustas paarismäng ja oi, kus seal oli põnevust ja palju emotsioone.

Kolmanda koha saavutasid Stegor Bogdanov ja Marten Mõtsnik. Poolfinaalis kaotati otsustav paarimäng 3:2. Neljanda koha said Kristjan Loigo ja Rasmus Nurmsoo.

1.-5. klassi tüdrukute arvestuses tulid maakonna meistriteks Jasmin Pall ja Mariette Johanna Jakk! Oma vanusegrupis ainsad, aga mängisid ainsa 6.-9. klassi tüdrukute võistkonnaga ja võitsid neid 3:1! Jasmin purustas mõlemad enda vastased ja kõigesandekas Mariette võitis ühe mängu.

6.-9. klassi poiste arvestuses saavutasid kolmanda koha Kaspar Meresmaa ja Janar Loorents. Selles vanusegrupis oli osalejaid 9 paari ja mänge väga palju. Kohamängudeks oli meie poistel juba jaks otsas, kuigi oskused oleksid lubanud ka kõrgemale tõusta!

PS! Peale piltide on manuses ka pilt turniiridest, mille alusel lapsed võistlustele pääsesid!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Teatristuudio Ega Vist teatrifestivalide radadel…

Meie kooli teatristuudio 4.-6. klasside ja 5. klasside trupp on tublilt toimetanud ja saanud lavaküpseks kahe etendusega. Lisaks käib sel hooajal koos ka nn. vilistlastrupp, kes eelmisel aastal 9. klassi meie koolis lõpetasid, kuigi ka üks meie 8. klassi õpilane on sellega liitunud. Just neil oligi etendus alles äsja Raplamaa Harrastusteatrite Festivalil 26. märtsil. 30. märtsil sai aga taas toimuma meie maakonna Teatripäev Kooliteatritele, sedapuhku Märjamaal. Lisaks etendustele toimusid seal ka vahvad õpitoad. Vabariiklikele festivalidele maakonda esindama saatis Innustav Kogu meie 5. klassi trupi etendusega „Hingelind“ Michal Snuniti jutustuse ainetel ja vanema gümnaasiumiastme vilistlastrupi ulmedraamaga „ Amor Deliria Nervosa“, Lauren Oliveri raamatu põhjal. 4.-6. klassi valmide kava „Koostöös peitub jõud“ sai eripreemia parima lavalise rütmika ja koostöö eest. Näitlejapreemiaid noppisid Kaisa Ingeliis Masing, Birgitta Olesk, Sofia Timofejeva.

Loo autor: Krista Olesk

Foto autor Jaanus Lekk

Foto autor Camilla Kännola

Foto autor Jaanus Lekk

Foto autor Jaanus Lekk

Foto autor Jaanus Lekk

Rapla maakonna jalgpalli osavusfestivalil "Värav"

Rapla maakonna jalgpalli osavusfestivalil "Värav" saavutas Vesiroosi 4.-5.klassi võistkond 2.koha. Võistkonnas Edith Treimann, Neleliis Kobar, Rebeka Rokk, Stegor Bogdanov, Kaspar Sinikas, Jan Torjus, Rasmus Nurmsoo.

2.-3.klassi võistkond oli ka tubli ja võitis 4.koha (Sepo Nauri, Mihkel Põldoja, Kristen Soosalu, Robin Sammal, Marielle Kudrjavtseva, Emilie Mariette Ratsov).

Suurepärased tulemused maakondlikult koolinoorte ujumisvõistluselt

5.d klassi Kristofer Jair võitis koolinoorte maakondlikul ujumisvõistlusel nii vabaujumises kui ka selili ujumises I koha.

Suurepärased tulemused võrkpallis

25. -27. märtsil toimus Tartus kuni 20-aastaste noormeeste Eesti meistrivõistluste finaalturniir, kus võitjaks osutus Spordiklubi Tats/Rae Spordikool. Võistkonna koosseisus tuli Eesti meistriks Karl Eerik Läänaru! Neemeco GerardosToys/Kohila vald saavutas viienda koha, võistkonnas mängis Oskar Härmaste.

Matemaatikaolümpiaadi piirkondlikud tulemused

 • 4. klasside arvestuses 2. koht Johannes Evestus, 3. koht Kustas Kalda, õpetaja Kati Kalda.

 • 5. klasside arvestuses 2. koht Tom Laurimaa, 3. koht Karmen Lisette Läänaru, õpetaja Siiri Sussi.

Kokku osales meie koolist 4.-6.klasside matemaatikaolümpiaadil 20 õpilast. Õpilasi suunasid olümpiaadile õpetajad Kati, Siiri, Tiina Koitsalu ja Tiina Lehemets.

5.klasside tikandiga NÕELARAAMATUD

Väärtustades kodukoha kultuuripärandit - inspiratsiooniks Rapla kihelkonna rahvarõiva käised. Nõelaraamat on õmmeldud linasest kangast. Kaunistatud varspiste, ahelpiste ja ristpistega ning pitsiga, Kinnitamiseks keerupael ja KÄSITSI VALMISTATUD NÖÖP.

Näitus on avatud meie kooli raamatukogus. Juhendaja õpetaja Terje Raudsepa.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Osalemine projektis "Lahe geograafiatund"

Meie kool osales projektis “Lahe geograafiatund”, mille käigus asjalikud Tartu Ülikooli geograafiatudengid Agnes ja Iris viisid läbi 4 geograafiatundi. Õpilased said väga praktilise õppetunni, kuidas enda nutitelefoni abil reisi planeerida alustades teekonna pikkusest kuni ööbimise ja isegi lõunasöögi valimiseni välja. Vähemalt 6 nutirakenduse kasutamine on nüüd selge.

Lisaks saime teada, mille abil tänapäeval asukohta määratakse ning lühiülevaate geograafia õppimisest ülikoolis.

Projektis osalesid 9.a, 7.a, 8.b ja 6.a klass.

Loo autor: Eha-Mai Karu

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Suurepärane tulemus emakeelepäeva üleriigilisel luulekonkursil

Emakeelepäeva üleriigilisel luulekonkursil valis peaminister Kaja Kallas oma lemmikuks meie kooli 3.c klassi õpilase Johanna Rasmusseni luuletuse. Õpetaja Pilvi Pregel.

Luuletust saab kuulata siit: https://www.dropbox.com/s/x71whzbzv9oegku/kaja-luuletus.mp4?dl=0

Tublid tulemused TV-10 olümpiastardi maakondlikul etapil Kohilas

16. märtsil toimus Kohilas TV-10 olümpiastarti maakondlik etapp. Vesiroosi lapsed olid jälle edukad. Lisann Terras (7.b) võitis vanemate tüdrukute kõrgusja kaugushüppe. Tom Laurimaa (5.a) võitis nooremate poiste kaugushüppe ja Stegor Bogdanov (5.a) kuulitõuke. Õpetaja - treener Risto Ütsmüts.

RVK õpilaste suurepärased tulemused üleriigilisel astronoomiaviktoriinil “Pulsar” 5. - 9. klasside õpilastele

5. - 7. klass 194 osalejat kogu vabariigist, meie koolist kuus õpilast: 4. koht Roko Kelder 6. klass, 5. koht Mia Lota Sutter 7. klass, 47. koht Karel Laane 5. klass, 62. koht Tõnis Sillama 6. klass, 100. koht Berit Mõtsnik 7. klass, 134. koht Ave-Ly Aasamets 7. klass

8. - 9. klass 263 osalejat kogu vabariigist, meie koolist 5 õpilast: 3. koht Kaspar Kesküll 8. klass, 27. koht Eva Leesment 9. klass, 45. koht Arko Pajo 8. klass ja Kreta Liisa Aasamaa 9. klass, 123. koht Susanna Elbrecht 8. klass.

Õpetaja Tiina Roosimägi. Palju õnne!

Pakume tööd

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

klassiõpetaja

eriklassi õpetaja

inglise keele õpetaja

saksa keele õpetaja

matemaatikaõpetaja

psühholoogi

Kandideerimiseks palume saata avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 25. aprilliks 2022 aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Tööleasumise aeg augustis 2022 . Lisainfo jaan.reimund@vesiroos.edu.ee

Heategevuskohvik Ukraina heaks

US-KU-MA-TU

Tänusõnad kogu Vesiroosi kooliperele tänasesse heategevuskohvikusse panustamast. Söödavat-joodavat toodi hommikul uskumatult palju. Suured tänud kõikidele peredele! Hommikul kell 9 avasime enda kohviku ja kella kaheks päeval oli lett tühjaks ostetud!!! Suur tänu ka lastele, kes meie kohvikus esinesid ja olemise eriti mõnusaks tegid! Meie kõigi ühise panusena kogusime kohvikus Ukraina heaks rekordilised 890,74 eurot!!! Veel kord suur tänu kõikidele!

Kohviku eestvedajad Ria-Reeda ja Andres

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Väga head tulemused keemia- ja geograafiaolümpiaadi maakonnavoorudest

Keemiaolümpiaadi maakonnavoorus osales meie koolist 9 õpilast, neist 8. klassist 8 ja üks 9. klassist. 8. klasside arvestuses saavutas 3. koha Kristiine Marii Tuuga. Õpetaja Tiina Roosimägi. Palju õnne!

Geograafiaolümpiaadi maakonnavoorus saavutas 7. klasside arvestuses 1. koha Mia Lota Sutter, 8. klasside arvestuses 1. koha Iris Vahtra, 9. klasside arvestuses 6. koha Helen Forsel. Kokku osales meie koolist 13 õpilast. Õpetaja Eha-Mai Karu. Palju õnne!

Tublid suusatajad Rapla valla lahtistel suusavõistlustel

Rapla valla lahtistel suusavõistlustel saavutasid meie õpilased tublisid tulemusi. Kustas Kalda 1. koht ja Randar Emberg 3. koht. Palju õnne!

President Alar Karise pöördumine

Head noored.

Vaheaeg on läbi saanud, taas seate mõtted ja sammud kooli poole. See vaheaeg oli teistsugune. Nii nagu paljud täiskasvanud, on ka suur osa teie hulgast mõtetega Ukrainas. Seal toimuv sõda, on ebainimlik, julm ja kurb. Seda kõike päevast päeva jälgida on raske meil kõigil.

Kutsun teid meediat ja sotsiaalmeediat jälgides olema tähelepanelikud, mis on tõene teave ja mis valelik propaganda. Õnneks teeb Eesti meedia – nii eesti- kui ka venekeelne – head tööd ja on usaldusväärne. Aga vahepeal tehke negatiivsete uudiste vahel ka sporti, kuulake muusikat, käige jalutamas, suhelge sõpradega. Sest vaatamata kõigele on see teie noorusaeg ja noored olete te vaid üks kord elus. Ja Eesti on kaitstud ning vaba.

Kõige parem ja mõistlikum, mida teie praegu teha võite, on õppida. Et saada targemaks, hoolivamaks, inimlikumaks. Et teie põlvkond oskaks elada rahus ning pühendada enda energia ja teadmised heale, maailmale tõeliselt oluliste probleemide lahendamisele.

Hoidke ennast ja üksteist. Olge tähelepanelikud ja arvestavad. Nii oma kaasõpilaste, pereliikmete kui ka õpetajate suhtes. Meie kaasmaalased, ükskõik, milline on nende kodune keel, vajavad mõistmist ja tuge, sest see ei ole meist kellegi sõda, see on Putini sõda. Kui tunnete aga, et soovite Ukrainat aidata, siis on võimalik panustada vabatahtlikuna näiteks Pagulasabis.

Samuti kutsun teid olema avatud, abivalmid ja toetavad Ukrainast saabuvate sõjapõgenike vastu. Mõnestki neist saavad teie kooli- või klassikaaslased, ehk isegi pinginaabrid. Võtkem nad enda sekka, aidakem neil Eestis hakkama saada.

Ainult kõik koos saame paremateks ja targemateks.

Olge tublid!

President Alar Karise pöördumise edastas Vabariigi Presidendi Kantselei Kommunikatsiooniosakonna juhataja

Rapla vald tänas ja tunnustas 2021. aasta tublimaid

25. veebruaril peeti Sadolin Spordihoones Rapla valla tänuõhtut.

Rapla valla aasta õpilane 2021 on Kristiine-Marii Tuuga 8.a klassis

Kristiine - Marii saavutas tunnustuse ka Raplamaa parima võistkonna 2021.a Kadi Võimlejad Noorte Eliit kossseisus.

PALJU ÕNNE!

loe rohkem siit: https://rapla.kovtp.ee/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/sJPTmAKPg162/content/rapla-vald-tunnustas-2021-aasta-tublimaid

Fotode autor Jaak Kadarik

RVK 34, EV 104

Enne kui algas uus sõda, jõudsime meie Vesiroosi koolis rahulikult tähistada kaht sünnipäeva.

„23. veebruaril 1988 aastal rajooni täitevkomitee istungil võeti vastu otsus, et järgmisest õppeaastast, see tähendab 1. septembrist 1988 on Raplas kaks keskkooli. 24. veebruaril 1918. aastal kuulutas Eestimaa Päästekomitee Tallinnas välja iseseisvusmanifesti, mis oli kulminatsiooniks aastakümneid kestnud rahvuslikule ärkamisele. Alanud Vabadussõjas saavutasime pärast sajandite pikkust orjust jälle vabaduse.”

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Sellise tekstiga algas meie pidulik aktus, mida juhtisid härrased Janar ja Oskar.

„Tänasel päeval peame olema õnnelikud, et meil on oma maa, oma rahvas ja oma keel. „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm” - sellise teksti kirjutas Johann Voldemar Jannsen 1869. aastal ja tänasel päeval on seesama tekst ka meie hümniks. Nagu viimastel kooli pidulikel sündmustel, laulavad ka täna meie eeslauljad hümni kooriseades.”

Pärast lipu saabumist ja hümni laulmist avas meie aktuse direktor härra Jaan Reimund! Pärast seda tuli lavale omaloomingulise lauluga Iris Vahtra, kes esitas endakirjutatud laulu „Ei tea”

Sama lauluga saavutas Iris maakondlikul muusikaolümpiaadil väga kõrge koha ning ta osaleb sel nädalal vabariiklikul olümpiaadil.

7.-11. veebruarini toimus meie koolis Stiilinädal ja selle raames ka raadioviktoriin. Nüüd said parimad tiimid kätte enda auhinnad. Samuti andis huvijuht teada, et sõbrapäeval toimunud heategevuskohvikutes koguti 114 eurot ja 63 senti ning see raha sai edasi saadetud Gabrieli Loomade Elu MTÜ-le. Hea on teha head!

Seejärel tuli lavale õpetajate koor, kes laulis Karl August Hermanni laulu „Oh laula ja hõiska” ning nende järel oli aeg algklassidel särada. Iga algklass valis enda klassist välja parima luuletuse lugeja, kes esitas kooliperele enda valitud isamaalise luuletuse ning mudilaskoor laulis Ülo Vinteri „Kodulaulu”.

Meie aktuse lõpetas 7.-9. klassi rahvatantsurühm, kes esitas kauni tantsu „Tuurit-tuurit”.

Olge hoitud!

Loo autor: Andres Sahkur

Üleskutse ukrainlaste toetuseks

Head lapsevanemad!

Kutsume Teid üles abikätt pakkuma Ukraina inimeste heaks. Meie kool organiseerib sarnaselt paljude teiste koolidega korjanduse Ukraina inimeste toetamiseks.

Neljapäeval 3.märtsil kell 9.00-13.00 on võimalik koolimajja tuua annetuseks erinevaid hügieenitarbeid ja muud vajalikku. Abipakid saadab edasi Punane Rist.

Oodatud on hügieenitarbed (hambapasta, hambaharjad, šampoonid, dušigeelid jne), hügieenisidemed, mähkmed, voodipesu, tekid, padjad, magamiskotid. Kindlasti mida hetkel palume mitte tuua on riideid ja jalatsid.

Koolis kohapeal toimetavad neljapäeval õpetajad Iris, Ria-Reeda ja Talvi.

Tee head ja hea leiab tee ka Sinuni!

Head tulemused suusavõistluselt

21. veebruaril toimunud suusavõistlustel saavutasid meie kooli õpilased häid tulemusi. Oma vanuseklassides saavutasid koha esikolmikus järgmised õpilased: 1. koht Pauliine Pesor, Benita Jürisson; 2. koht Roosmarii Pesor, Randar Emberg, Steven Viigand, Gabriel Velberg; 3. koht Jan Torjus. Juhendajana kaasas Monika Ruut.

Suurepärased tulemused Raplamaa koolinoorte minivõrkpalli turniirilt

Raplamaa koolinoorte minivõrkpalli turniiril (4.-6. klass) võitsid Vesiroosi tüdrukute ja poiste võistkonnad. Tüdrukute 2. võistkond mängis ka hästi ja sai 3.koha. Poiste võistkonna koosseis: Andreas Pilt, Ats Untera, Hugo Untera, Norman Nurmsoo, Jakob Võsa. Tüdrukute 1. võistkond: Merete-Elisa Uustalu, Ella-Nora Buschmann, Kaisa-Ly Lee, Grettel Kiik, Kerstin Rahe. Tüdrukute 2. võistkond: Kertu Tooming, Rosanna Aru, Lisette Valgma, Ketter Kiin. Võistlejate treener Tarmo Rahuoja, juhendajana kaasas Ingrid Lenk.

Head tulemused maakondlikult saalijalgpalli võistluselt

18. veebruaril võitsid Vesiroosi 4.-5. klassi poisid maakondlikel saalijalgpalli võistlustel. Sama vanad tüdrukud jäid napilt teiseks. Poisid: Jan Torjus, Oliver Jakobson, Olle Land, Rasmus Ratasepp, Mikael Aslan, Rasmus Nurmsoo, Stegor Bogdanov Tüdrukud: Sara Loviisa Pajuste, Edith Treimann, Mariette Johanna Jakk, Kertu Tooming, Victoria Virki, Sandra Suvi, Karoli Kanarbik. Juhendajad - õpetajad Risto Ütsmüts, Viljo Sinikas, Ingrid Lenk.

MTÜ Noorteühingu tunnustus meie kooli õpetajale

MTÜ Noorteühing TORE tänab ja tunnustab Rapla Vesiroosi Kooli TORE noori ja juhendajaid rõõmsa osalemise eest turvasaarel. TORE konverentsil jagati tunnustusi erinevatele tegijatele. Õpetaja Triin Kõivul oli au saada TORE supervisiooni VI kuldkäijaks. Varem on selle au osaliseks saanud õpetaja Pilvi Pregel. Palju õnne!

Teatristuudio "Ega vist" Jõgeva luulepäevadel

18. veebruaril osalesid Jõgeval luulepäevadel "Tuulelapsed" RVK 4. ja 6. klassi teatristuudio "Ega Vist" näitlejad. Esitati Ivan Krõlovi valmide põhjal etendus "Koostöös peitub jõud". Juhendaja Krista Olesk kiidab vapruse ja koostöö eest eripreemia trupile toonud koostöö mõtte väärtustamise eest. Osalejad: Krete Riin Karlep, Kirke Liise Kase, Kertu Lõhmus, Marleen Puntso, Neleliis Kobar, Jette Loviise Kase, Kaisa Ingeliis Masing, Eliis Forsel, Eliise Kundla, Marta Viikmäe.

Trupp oskab kultuurselt käituda ja nendega oli väga rahulik ja meeldiv osaleda suurel festivalil. Juhendaja Krista Olesk.

Eelkool Rapla Vesiroosi Koolis kevadel 2022

Rapla Vesiroosi Kooli eelkool alustab 8. märtsil 17.30 infotunniga veebis, mida on vaatama ja kuulama oodatud nii vanemad kui lapsed. Kõigile, kes on registreerinud eelkooli, saadetakse teie poolt kirja pandud e-postile veebikohtumise link sama päeva lõunaks. Kohtumine toimub Microsoft Teams-i keskkonnas. Palume pere poolt tulla veebikohtumisele ühelt aadressilt ja liitudes kirjutada oma ees- ja perekonnanimi.

Lastele on esimene eelkooli tund koolimajas 10. märtsil kell 17.30 - 19.00. Eelkool kestab kuni 14. aprillini, neljapäeviti 17.30 – 19.00.

Lapsevanem toob lapse kell 17.25 kooli, aitab tal riietuda, kandes ise maski ja tuleb lapsele järele 19.00. Vanemad saavad koolimajaga tutvuda 17. märtsil 17.30 (kui lastel on eelkooli tund) ja infotund vanematele koolimajas toimub 14. aprillil.

Eelkooli õpetajad on Lea Lindegron, Triin Kõiv ja Pilvi Pregel.

Eelkoolis on lapsel kohustuslik kanda vahetusjalatseid ja kaasa võtta pinal, milles on harilikud pliiatsid (2 tk), värvipliiatsid, liimipulk, joonlaud, väikesed käärid, kustutuskumm, õhuke joonistusplokk ja A4 mapp töölehtede jaoks.

Kooli juhtkond ja eelkooli õpetajad

Näitus kooli raamatukogus

Päris oma nukk ja üks nukk uhkem kui teine! Soojad sokid ja käpikud. Meie kooli raamatukogus on avatud näitus - Väärtustades kodukoha kultuuripärandit.

Nukud valmisid Rapla kihelkonna rahvarōivaste eeskujul 7.klasside õpilaste nobedate näppude vahel käsitöötundides. Nuku keha on õmmeldud linasest või puuvillasest kangast. Seljas puuvillane rahvarõiva triibuseelik, allääres toot. Käised on kaunistatud ahelpiste ja varspiste tikandiga, pitsiga ning vasklitritega. Kaelas helmekee.

Soojad sokid ja kindad valmisid Rapla kihelkonna kindakirjade mustritest inspireeritult 8. klasside õpilaste nobedate näppude vahel käsitöötundides.

Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Sõbrapäeva disko!

Neljapäeval, toimus väga väikese ettevalmistusega koolidisko 5.-9. klassidele. Pidu korraldas meie kooli õpilasesindus eesotsas Irise ja Anniga! Peole olid oodatud kõik, kelle hommikune koroonatest oli negatiivne. Muidugi sai hommikul positiivse testi dj Kast, aga 9. klassi poisid olid varmad pidu üle võtma ja muusikat laskma.

ÕE liikmed, peakokk Kristjan ja 4.d koos klassijuhatajaga täitsid meie heategevuskohviku!

Pidu algas ühistantsudega, kus eestantsijateks olid ÕE tüdrukud. Esitusele tulid Macarena, tibutants, Saaremaa valss ning loomulikult Punane Suksu. Peo keskel proovisime üheskoos ka Oige ja Vasembat tantsida. Samuti ei puudunud peolt tantsulahing. Seekord Anni ja Karl Martini vahel.

Muidugi ei puudunud peolt ka õpetajate esindus, kes õpilaste tungival nõudmisel tantsupõrandale kutsuti.

Aitäh kõikidele kaasaaitajatele ja diskole tulijatele!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Saavutused spordis

Korvpallivõistlusel tulid RVK 5.-7. kl tüdrukud maakonna koolinoorte meistriks ja poisid saavutasid 2. koha. Tüdrukute võistkond: Marielle Kudrjavtseva, Mariette Johanna Jakk, Kirke Liise Kase, Kertu Lõhmus, Jette Loviise Kase, Elis Aarma, Lisann Terras. Poiste võistkond: Tom Laurimaa, Kristofer Mihkelson, Romi Kaljumäe, Tõnis Sillamaa, Oskar Lavrits, Norman Nurmsoo, Cristopher Ernits, Andri Oidsalu, Oskar Käbin. Juhendajad Viljo Sinikas, Risto Ütsmüts ja Ingrid Lenk.

RVK 5. klassi poisid võitsid 8. veebruaril Sadolini spordihoones toimunud 3x3 korvpalli maakondliku etapi. Võistkonnas mängisid Tom Laurimaa, Kristofer Mihkelson, Henry Põhjakas.

Paul Türk saavutas maakonna koolinoorte male MV poiste C-vanuseklassis 3. koha. Juhendaja Olavi Pai.

Head tulemused maakondlikult matemaatikaolümpiaadilt

Matemaatikaolümpiaadi maakondlikul võistlusel osales meie koolist 6 õpilast. 7. klasside arvestuses saavutas 1. koha Triinu Grüner ja 3. koha Rahe Mari Reede, õpetaja Kati Kalda. 8. klasside õpilastest saavutas 1. koha Kristiine Marii Tuuga, õpetaja Siiri Sussi. 9. klassides saavutas 4. koha Karl Eerik Läänaru, õpetaja Tiina Koitsalu. Palju õnne!

Sõbrapäev

Esmaspäeval tähistasime Rapla Vesiroosi koolis sõbrapäeva. Korraldasid seda päeva 7. klassid. Eelmise nädala lõpus sai kogu kool südametega kaunistatud ning ettevalmistused tehtud.

Juba hommikul said kooli saabujad endale südame, milles magus üllatus. Klassid olid välja pannud enda postkastid ning mööda koolimaja liikusid postiljonid, kes toimetasid kohale kõik sõbrakaardid. Suurtes vahetundides oli avatud heategevuslik kohvik, kuhu olid seitsmendikud ise kõike head ja paremat valmistanud. Kõige hea ja paremaga kostitas meid ka meie söökla, kes oli valmistanud eriti ägeda puuviljavaliku. Kui kooli aatriumis lõppes toolimäng, algas....tantsulahing, mis ei olnud kuidagi ettevalmistatud. Annile ja Kristiine-Mariile pakkus väga tugevat konkurentsi Feliks, kelle kohta võib öelda, et tantsumaailmas on tal ülihelge tulevik.

Sellest lähtuvalt tuli mõte korraldada nädala lõpus sõbrapäeva disko, kus jätkub ka heategevuslik kohvik. Sellest aga juba lähipäevil.

Suur aitäh seitsmendatele klassidele mõnusa päeva eest!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Stiilinädal 2022

Rapla Vesiroosi koolis toimus eelmisel nädalal traditsiooniline stiilinädal. Igal päeval oli oma teema ning teema päevi korraldasid erinevad lennud. Kõik tegevused toimusid õues.

Esmaspäev oli lemmikartisti päev (7. klassid). Õuevahetundides sai mängida evolutsioonimängu, mis lastele väga meeldis ja loodeti ka teistel päevadel mängida.

Teisipäev oli koolikotivaba päev (9.klassid). Õpilased asendasid koolikoti millegi alternatiivsega. Õuevahetunnis oli vaba tegevus!

Kolmapäev oli soengu päev (8.klassid). Õues sai tantsida ja teha kiiruse peale suurt punupatsi.

Neljapäev oli soliidne/pidulik päev (6. klassid). Traditsiooniliselt toimus meie õpilasesinduse presidendi vastuvõtt. Koolitrepilt saabusid külalised, tervitasid presidenti ning said minna pidulikule snäksile! Samuti sai tantsida valssi!

Reede oli tudupäev (5.klassid). Õues sai tantsida, juua kakaod ning toimus padja viskevõistlus.

Terve nädala toimus ka raadioviktoriin, mida korraldas dj hj! Iga päev esitas dj pärast teist tundi 10 küsimust selle päeva teemade kohta ning vastuste lehed oli vaja kohe ära tuua. Kokku osales 50!!! kuni neljaliikmelist tiimi, neist 32 osales vähemalt neljal päeval!

Suur tänu kõikidele korraldajatele ja osalejatele!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Taaskord head uudised maakondlikelt võistlustelt

Muusikaolümpiaadi maakondlikul võistlusel saavutas Iris Vahtra üldarvestuses 1. koha. 4. ja 5. märtsil toimub Tallinnas vabariiklik voor, kus ta esindab Rapla maakonda. Kreta Liisa Aasamaa sai üldarvestuses 6. koha, Eesti helilooja teose esitamise eest aga 1. koha. Õpetaja Monica Blokk. Palju õnne!

Emakeeleolümpiaadi maakondlikul võistlusel 7. - 9.- klasside õpilastele osales RVK-st 15 õpilast. 7.-8. klasside arvestuses saavutas 2. koha Evaliisa Poola, 3. koha Mia Lota Sutter ja 4.-5. koha Kirke Teder. Õpetaja Pirko Ilves. 9. - 10. klasside arvestuses sai 5. koha Mariliis Ilsin. Õpetaja Marina Allikof. Palju õnne!

Head tulemused maakondlikelt võistlustelt

Ajaloo olümpiaadi maakondlikul voorul osales meie koolist 7.-9 klassini kokku 9 õpilast. 7. klassidest saavutas 3. koha Mia Lota Sutter ja 8. klassidest 3. koha Iris Vahtra. Õpetaja Heli Heinaste. Palju õnne!

Arvutiviktoriinil inglise keelt kõnelevate maade kohta saavutasid maakondlikul voorul 1. koha 9. klassi õpilased Karl Eerik Läänaru ja Ranno Tõnnus. Õpetaja Kärt Pildre. 5.-8. koha said 9. klassidest Mona Maria Hannus ja Helen Forsel. 8. klasside arvestuses said 5.-8. kohta Iris Vahtra ja Roosi Mari Reede. Võistkonnas oli 2 õpilast. Õpetaja Gaida Kabral. Palju õnne!

“Kala kõlab hästi!"

Terve nädala kokkasid 5.-8.klasside õpilased kodunduse tundides kalatoite. “Kala maitseb hästi!", eriti kui oled ise maitsva kalaroa valmistanud. Mis seal salata, aga õpilastele maitsesid kalatoidud. Ikkagi enda valmistatud! Maitsvad kalaroad valmisid õpilaste valitud retseptide järgi: lõhekotletid, lõhepasta, soolalõhe-sushi, forelliahvatlus, suitsulõhepasta, lõhekauss, kuumsuitsu-vikerforelli korvikesed, tursakala croissantid, forellikauss, krõbe leivad soolaforelli ja merevaigukreemiga, leivakorvikesed suitsulõhe toorjuustukreemiga, koorene lõhepasta, forellitaskud, ahjulõhe, tuunikala korvikesed, tuunikalapasta, lõheliblikas, vikerforellivorm, lõherullid rukolakreemiga, krõbedad kalanagitsad, lõhe-kartuli ahjuvorm, praetud taignas valge kala (pangasius), lõhe-riisipallid, krabisalat, mereahvena korvikesed, lõhe-fetajuustupasta, haug juustuga, mintai ahjukala, hõbeheigisalat, kiluvõileivad munavõiga ning lisaks puhastati ise ka kilud. “Kala kõlab hästi" on Maaeluministeeriumi üle-eestiline koolinoorte kalatoitude valmistamise kampaania, millega innustatakse koolinoori ise maitsvaid kalaroogi valmistama.

Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Stiilinädala info (toimub 07.-11.veebruar 2022)

Järgmisel nädalal (07.-11.veebruar 2022) toimub koolis stiilinädal. Tegevused suurtel vahetundidel õues!

Iga päev pärast 2. tundi toimub raadioviktoriin. Algab 1 minut pärast tunni lõppu! Lapsed, moodustage kuni kolme liikmeline tiim, pange tiimi nimi ja iga päev kirjutage tiimi nimi paberi lehele. Iga teema kohta tuleb 10 küsimust ja arvestus tuleb nädala peale kokku. Vastuste lehed tuua 2. korruse teadete tahvli juurde! Iga lennu parim(ad) tiim(id) saavad autasustatud sünnipäevade aktusel!

Huvijuht Andres

Hullu Teadlase projekt "Helisev müra"

Reedel külastas meie kooli Hull Teadlane, kes viibis üle Eesti nendes koolides, mis plaanivad osaleda uurimistööde konkursil “Helisev müra”. 1.-3. klassi õpilastel tuleb uurida mingit heliga seotud teemat lähemalt ja vormistada sellest teadustöö.

Hull Teadlane tutvustas läbi erinevate katsete heli olemust, kuidas see tekib, missuguseid erinevaid helisid on olemas ja milliseid katseid saaks teha, et inimese tajusid petta.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Projekt "Peakokad koolis"

„Peakokad koolis“ on üks põnev projekt, mis on Eesti Peakokkade Ühenduse (EPÜ) ja Maaeluministeeriumi koostööprojekt. Kodunduse tunnis peakokk Jevgeni Kolikov 8.a ja 6.a klassi õpilastega. Kõrvitsapüreesupp, lõhepasta ja kamavaht valmisid peakoka nippide ja õpetuste järgi. Päris põnev oli valmistada suitsutatud tomateid suitsutamispüstoliga, millega sai tomatitele lisada naturaalset suitsuaroomi… Lõpuks serveeriti ja degusteeriti koos maitsvaid toite.

Nädal enne praktilise toiduvalmistamise tundi vaadati õpilastega filmi „Eesti toidu lugu 19. sajandist kuni tänapäevani“ https://youtu.be/hEq5V4OyCRk, lisaks toiduohutuse klippe - Toiduohutuse 5 võtit ehk “Köögis ohutult ja teadlikult“ https://www.youtube.com/watch?v=Q6JGwBDJMhU

Ka sina võid kodus olla peakokk - retseptid leiad siit https://www.eestitoit.ee/et/kategooriad/peakokad-kooli

Lisaks videotele on iga retsepti all ka PDF fail printimiseks.

Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Nukitsa konkurss

Käesolev aasta on raamatukogude aasta. Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldas ühe üritusena Nukitsa konkursi, mille käigus tuli valida parim Eesti lastekirjanik ja raamatukunstnik. Ka meie kooli 1.-6. klassi õpilased said kooli raamatukogus valida kahe viimase aasta jooksul ilmunud 100 lasteraamatu hulgast oma lemmikraamatu ja illustraatori. Meie hea abiline oli Rapla Keskraamatukogu raamatukoguhoidja Ingrid Teder, kes tõi valimiseks kaasa ka need 100 raamatut. Aitäh talle!

Loo autor: Ene Saldu

Vabariiklikud suurepärased tulemused

Loodusteaduste üleriigilisel olümpiaadil osalesid edukalt RVK 8.a klassi õpilased. Maakondlikus arvestused saavutasid meie kooli õpilased väga häid tulemusi: Karl Uljas Kütt 2. koht, Kristiine Marii Tuuga 3. koht, Iris Vahtra 4. koht ja Kaspar Kesküll 5. koht. Õpetajad Iris Mõttus, Tiina Roosimägi. Palju õnne!

VEPA jõulukaartide vabariiklikul konkursil sai kolmandate klasside arvestuses esimese preemia Kertu Liis Aalde 3.a klassist. Õpetaja Triin Kõiv. Palju õnne!

Sass Henno loengud 6.-9. klassi õpilastele

17.01, käis meie õpilastele rääkimas seksuaalvägivalla vastu võitlev kirjanik Sass Henno, kes pidas loengu pealkirjaga "Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge". Sass oli kokku pannud kolmest umbes tunnipikkusest loengust koosneva kaasahaarava ja hästi isikliku esinemiskava. Esimesed kolm tundi olid kuulajateks 6. ja 7. klassid ning järgmised kolm tundi olid kuulajateks 8. ja 9. klassid. Teemad ei olnud üldse kerged ja oleme väga tänulikud, et Sass on nõuks võtnud rääkida neist asjadest nii avatult ja ausalt. Noorte poolne tagasiside on olnud vägagi positiivne!

Loo autor: Andres Sahkur

Rapla Vesiroosi Kooli eelkool alustab

Rapla Vesiroosi Kool kutsub 2022/2023. õppeaastal kooliteed alustavaid lapsi eelkooli. Esimene kohtumine toimub 10. märtsil 2022.a kell 17.30.

Õpilasi saab eelkooli registreerida alates 1. veebruarist kuni kohtade täitumiseni aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Oma kirjas palume esitada järgmised andmed: lapse täpne nimi, elukoht, lapsevanema (te) nimi (nimed), e-posti aadress ja vanema(te) telefon.

Eelkooli õpetajad on Lea Lindegron, Pilvi Pregel, Triin Kõiv.

Jälgime olukorda riigis ja vajadusel muudame eelkooli korraldust.

Värske info saadame vahetult enne eelkooli toimumist teie e-posti aadressidele ja paneme kooli kodulehele.

Raamatulaager

Rapla Vesiroosi Kooli 12. raamatulaager 1.-3. klassi õpilastele toimus 4 - 5. jaanuaril 2022. Pärast kaheaastast koroonapausi oli lõpuks taas võimalus kohtuda raamatute huvilistega. Oli tore, et laagrisse saamisel tekkisid klassides järjekorrad. Kõik lapsed, kes lõpuks kogunesid, olid laagris esimest korda. Poisse-tüdrukuid sai peaaegu ühepalju. Osalejaid lausa 26. Täiesti uus, kuid koolikeskkonnas pigem juba tavapärane, oli testimine laagri algul.

Traditsiooniliselt külastasime Rapla Keskraamatukogu, kus meid võttis vastu Ingrid Teder. Lapsi köitis kuuldud ja nähtud raamatute tutvustused ning hea oli näha, kui innukalt lapsed raamatutega ise hiljem tutvust tegid.

Külalisena vestis muinasjuttu, mängis karmoškat ning tutvustas pilli Liisbet Buht Märjamaa Gümnaasiumi 5. klassist.

Kõikide lastele pakutud tegevuste keskmeks olid raamatud: tutvustati oma lemmikuid; nuputati erinevais tegevustes, milliste kuulsate ja vähemate lugudega tegu; kirjutati omaloomingulist muinasjuttu meeskondadena; kuulati öömuinasjutte ja tegutseti nutiseadmeis. Laste lemmikuteks tagasisidestamisel saidki tegevused nutiseadmetes, mis olid seotud orienteerumise, QR-koodide ja lastekirjandusega.

Juhendajatel jagus lastele vaid kiidusõnu: osati üksteist kuulata, võeti kõikidest asjadest entusiastlikult osa, anti vahvat ja avatut tagasisidet, nauditi kõike särasilmil. Isegi söödi ja magati kiiduväärselt. Tegijail kohe soov ruttu uuesti tegutseda olemas, nii et KOHTUMISTENI, seni aga lugema!

Õpetajad Lea, Ly, Pilvi


MUINASJUTT SÕPRUSE MAAILM

Muiste elas kauges metsas üks mees. Tema nimi oli Kuulikäsi. Tal oli palju raha ja naisi. Kõik nad olid räpased, mudased ja punasilmsed. Ükskord juhtus hirmus lugu. Kuulikäe maja sai pihta kolme meteoriidiga. Kuulikäsi jäi imekombel terveks, sest talle tulid appi troojalased minevikust. Abilised olid hiigelmonstrumiga.

Pärast seda läks Kuulikäsi laia maailma rändama. Ta käis tundramaal, kõrbes, sügavas koopas, pimedas meres, kosmoses, lossis ja maa all. Lõpuks jõudis ta Sõprusmaale.

Seal elas Sõbranuga. Nad said tuttavaks. See oli suur sõprus Kuulikäe ja Sõbranoa vahel.

Kuulikäsi tundis, et on lõpuks leidnud oma tõelise kodumaa. Kui nad ei ole surnud, siis elavad nad väga õnnelikult siiani.

Markkus, Victoria ja Lenna.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kantselei lahtiolekuajad vaheajal

Vaheajal on kooli kantselei avatud:

27.-29. detsembril 9.00-13.00 ja 3.-7. jaanuaril 9.00-13.00

23., 24., 30. ja 31. detsembril on kantselei suletud.

Pühadetervitus Rapla Vesiroosi Koolilt

Rapla Vesiroosi Kool soovib Teile kaunist ja rahulikku pühadeaega ja meeleolukat aastavahetust!!!

Meie jõulutervituse on kujundanud 9. klasside õpilased Mariliis Ilsin, Mona Maria Hannus, Kärt Solman, Jane Tiits, Helen Forsel, Jasmin Mitev, Lisann Luhtoja, Eva Leesment, Nete Mustallikas, Liis Leandra Saar, Henriethe Olonen ja õpetaja Krete Tarkmees

Digitaliseerida aitas Armin Sutter

Ringi "Toit ja kunst" jõulutervitus

Imelist ja maitsvat jõuluaega Toit ja kunst ringi poolt kõigile! Oleme terve detsembrikuu jõulude lainel olnud Kunstitundides oleme valmistanud ruumiliste kuuskedega jõulukaarte ja meisterdanud väga suuri pilkupüüdvad lumehelbeid. Toidutundides on valminud kaunistatud piparkoogid ja kohupiima-piparkoogi maiustused. Head vaheaega kõigile!

Loo autor: Liisimari Randjärv

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

4.-6. klassi jõulupidu

Esmaspäeval toimus ka 4.-6. klasside jõulupidu. Peo avas 5. klasside teatritrupp, kes näitas meile etendust „Hingelind”. Juhendajaks Krista Olesk! Seejärel saabus jõuluvana, kes hakkas klassidele kommipakke jagama. Kõik klassid olid ettevalmistanud eeskava, mille eest pakid endale lunastati. Sai näha/kuulda filmi, luuletusi, tantse, laule, räppi, etendusi, akrobaatikat ja klaverimängu. Meie lapsed on väga andekad!

Meie õhtut tuli lõpetama väga lustakas improteater Impeerium. Härrased tegid mitu ägedat mänge ja nõuandeid küsiti publiku hulgast. Muidugi ei olnud meie õpilased kitsid enda ideid jagama ja ettepanekuid tehti sadu. Samal ajal. Näitlejad said kõigega kenasti hakkama ja tulemuseks oli ülimalt lõbus olemine!

Suur tänu Kristale, Impeeriumile, jõuluvanale, sööklale ja kõikidele teistele, kes õhtu toimimisele kaasa aitasid.

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Rändteatri Vaba Vankri külastus

Esmaspäeval käis meie algklassidel külas Rändteater Vaba Vanker. Näitlejad Maili ja Ragne etendasid kolme tunni jooksul erinevatele klassidele kolm Eestlaste Muistset Jõululugu. Räägiti erinevatest aastalõpu tähtpäevadest ja pühadest. Lastele oli see nii informeeriv kui ka lõbus, sest lavalised lahendused olid väga nutikalt läbi mõeldud.

Aitäh Maili ja Ragne põneva etenduse eest!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Hea uudis nootekohtumise projekti kohta

Oleme rõõmsad ja tänulikud! Taas on Haridus- ja Noorteamet toetanud meie Rapla Vesiroosi Kooli noortekohtumise projekti: "Terves kehas terve vaim". Noortekohtumine saab toimuma 24.-29. juunil 2022 koos Narva Soldino Gümnaasiumi noortega ja seekordse kohtumise põhiteemana käsitleme füüsilise ja vaimse tervise omavahelisi seoseid.Teema valik tehti noorte endi poolt juba suvel - eelmise kohtumise lõpus. Projekti aitasid kokku kirjutada Triinu Grüner ja Berit Mõtsnik. Samad noored on ka korraldajatena projekti vedajad, juhendajaks Krista Olesk. Projektis osaleb mõlemast koolist 15 noort.

Kadi võimlejate head tulemused Tšehhist

8.-12.dets toimus Tšehhis, Liberecis Artistliku tantsu Maailmameistrivõistlused. Kadi Võimlejatest osales rühm: Noorte Eliit koosseisus Kristiine-Marii Tuuga, Eliise Leier, Mirtel Täpsi, Meribell Müts, Uma Lindman, Brit-Ly Ilumaa, Helerin Peterson ja Berit Loidap. Ja lasteklassis erinevate soolodega Rosanna Aru.

Filmi- ja muusikali lühitantsuetendus 1.koht

"Never Enough"

Kava autor Gerda Saks,

treener Kadi Saks

Artistliku tantsu šõu 1.koht

"Laisloom Sidi unistus"

Kava autor ja treener Kadi Saks

Kaasaegse balletti kategooria 2.koht

"Angel By the Wings".

Kava autor Ingrid Jasmin,

treener Kadi Saks

Soolod:

Artistlik akrobaatika. 2.koht

Kristiine- Marii Tuuga

"You should see me in a crown!"

Kava autor Kristiine- Marii Tuuga,

treener Kadi Saks

Kaasaegne ballett. 4.koht

Kristiine-Marii Tuuga

Strong enough"

Kava autor Liisa Laine,

treener Kadi Saks

Šõu soolo improvisatsioon.

Kristiine-Marii Tuuga 12.koht

Eliise Leier 12.koht

Artistlik akrobaatika. 2.koht

Rosanna Aru

"Pipi" kava autor ja treener Kadi Saks

Tango soolo 1.koht, Quickstep soolo 2.koht, Samba soolo 4.koht, Cha-Cha soolo 5.koht, Jive soolo 5.koht, Rumba soolo 6.koht

Koreograaf Alari Liiv

Suured tänud kohapeal kaasaelamisel ja toimetamisel: Gerda Saks, Kerli Lääts, Lisandra Aru, Mikk Ilumaa. Veel tahan tänada lapsevanemaid, kes olid nõus oma lapsi sellel keerulisel ajal nii kaugele lubama. Aitähh Indrek Tuuga üllatuse eest kostüümide koti valmistamisel, Hege Runnel Sidi nägude taaselustamise võimalusega.

Suured tänud Raplamaa Spordiliit, Raplamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

PPP ehk päkapikupäev

Neljapäeval toimus Vesiroosi koolis traditsiooniline päkapikupäev, mida nagu ikka, organiseerisid seitsmendad klassid. Juba eelmise koolipäeva lõpus ehiti koolimaja kaunistustega. Hommikul jagati saabujatele piparkooke ning kõiki oli tervitamas ülimuhe jõuluvana. Saabusid ka jõulukuused, mida kaunistasid meie õpilasesinduse liikmed. Avatud oli fotonurk, kus sai teha nii tavalisi kui ka polaroid kaamarega pilte. Appi tulid kaheksandast klassist Kertu ja Eliise, kes oma loovtöö otsustasid teha just päkapikupäeval, seda enda tehtud maiustustega kohvikus. Tundide ajal askeldasid kooli peal postiljonid, kes toimetasid kohale kõik jõulukaardid ja vahetundides kõlas mitmesugust jõulumuusikat. Muusikat valis dj hj. Samuti said soovijad vahetundides Aulas Just Dance'i järgi tantsida.

Õuevahetundides kõlas hoopis teistsugune muusika ning juua sai kakaod ja teed. Toimus pikima liu laskmise võistlus. Teisel suurel vahetunnil oli kogu koolipere õues. Külla tuli Taimo Tammik, kes kooli katuselt meie päeva igaveseks jäädvustas.

Suur tänu 7. klassidele, õpetajatele ja kõikidele teistele asjaosalistele, kes nii vahvat päeva organiseerida aitasid!

Loo autor: Andres Sahkur

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Väga hea tulemus Spelling Bee maakondlikult võistluselt

Spelling Bee maakondlikul võistlusel saavutas RVK 7.b klassi õpilane Mia Lota Sutter 2. koha. Õpetaja Tiina Lehemets. Maakondlikul võistlusel osales kolm kooli parimat. Palju õnne!

Uimastiennetusnädal Raplamaal - konkursside tulemused

Rapla Vesiroosi Koolist saavad kollaažikonkursi auhinnad 2.c, 3.c, 5.a, 5.b, 5.c ja T.O.R.E.kad õpetaja Pilvi Pregeli eestvedamisel

Kollaaživõistluse võitis Rapla Vesiroosi Kooli 2.a klass! Suured tänud, õpetaja Elin Kiin!

Aitäh aktiivse tegevuse eest - Rapla Gümnaasiumi ja Rapla Vesiroosi Kooli õpilasomavalitsused!

TIKTOKI konkursi auhinnad lähevad: Rapla Vesiroosi TOREkad ja Emily Kasukas Rapla Gümnaasiumist.

Pudruprogrammi eriauhind

Osalesime sellel sügisel pudruprogrammis ja saime kokkamisele lisaks suurepäraste fotode eest eriauhinna - Fotografiska külastuse giidiga - Nick Brandt’i mõtlemapanev näitus “Meile jääb vaid tolm”, kus tutvustati Nick Brandt’i fotode saamislugu kui ka globaalseid kliimaprobleeme.

Fotografiskat külastasime 7.12.2021.

Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Telefonivaba nädal Vesiroosi Koolis...

...ehk kuidas huvijuht proovis kogu oma populaarsuse hävitada

Telefonid on praegu probleem number üks pea kõikides koolides. Muidugi juhtub palju hirmsamaid asju, aga nutitelefonisõltuvus on väga laiahaardeline. Probleemile tähelepanu pööramiseks tuli mul mõte korraldada koos õpilasesindusega koolis telefonivaba nädal, mis toimuski 8.-11. november.

Eelneval nädalal esitasin kooliraadio kaudu teksti:

„Armas Vesiroosi koolipere. Meie õpilasesindus kuulututab välja maailma parima asja – selleks on ....paa-param-paa... Telefoni vaba nädal! Kas ma kuulen rõõmuhõiskeid? Ilmselgelt mitte. Sest telefon on ju praegu teie enamike elus nii oluline. Täpselt selle pärast me seda teemegi.

Ei saa elada nii, et mingi elektroonika vidin mängib meie elus põhirolli. Me ei tunne enam igavust, sest telefon täidab kõik need tühimikud ära. Aga nii ei saa enam tekkida ägedaid ja originaalseid ideid ja mõtteid! Me hoopis vaatame tuima kalanäoga seda telefoni ja tunneme, et meil on põnev. Aga mitu korda te tegelikult olete telefoni vaadates kõva häälega naernud? Kindlasti on juhtunud, aga vaevalt väga tihti. Me peame aru saama, et meie elu toimub reaalselt siin ja praegu. Muidugi me unistame ja meenutame, seda enamasti nendel igavuse hetkedel. Ka see on väga oluline. Aga telefonis olles, me ei ole siin ja praegu. Me oleme selles mängus, selle kauge inimesega, kellega suhtleme, vaatame kellegi teise tehtud videosid jne., unustades ära selle tegeliku siin ja praegu. Ja alati ei ole siin ja praegu tore. Muidugi mitte. Halbu asju juhtub. Koguaeg. Siis tegelege selle probleemiga. Siin ja praegu. Ärge peitke enda muresid, sest nii ei lähe midagi paremaks. Tuleme tagasi päris ellu!!! Vaatame üksteisesele päriselt silma! Naeratame teineteisele!"

Õpilasi on keeruline motiveerida ilma auhindadeta. Telefonivabal nädalal võistlesid klassid iseendaga. Nagu musketärid – üks kõigi ja kõik ühe eest! See tähendab, et need klassid, kelle ükski õpilane ei kasutanud koolinädala jooksul telefoni, said auhinna. Auhinna võis klass ühiselt valida. Valikus oli kaks tegevust – kas bowlingu mängimine Rapla bowlingus või eriseanss Rapla kinos. Suur tänu Go Bowlingule ja Rapla kinole mõttega kaasa tulemise eest!

Sel nädalal oli tõesti näha oluliselt vähem telefone. Muidugi oli neid klasse, kes teadsid kohe esimesel päeval, et nad on välja kukkunud ning motivatsioon telefoni mitte kasutada kadunud. Eriti juhtus see vanemates klassides. Õnneks pidasid umbes pooled klassid terve nädala ilma telefonita vastu ning tänaseks on enamik neist klassidest ka oma auhinna kätte saanud.

Kahjuks järgnevatel nädalatel pilt nii roosiline ei olnud. Igal vahetunnil ringi liikudes, tuleb mõnele lapsele öelda, et pane palun telefon ära. Tunne on aga selline, nagu võitleks tuuleveskitega. Kuidas seda probleemi lahendada? Koolis hakkame nüüd karmimalt suhtuma ja telefone korduva rikkumise peale hoiule võtma! Kodukorras on punkt - 11.6. Õpilane kasutab koolipäeva jooksul elektroonilisi seadmeid (telefoni, tahvelarvutit jms) ainult õpetaja loal ja õppeotstarbel. Muul otstarbel ja ilma õpetaja loata on koolis ja Sadolin Spordihoones elektrooniliste vahendite kasutamine keelatud kuni kella 15.00.

Head lapsevanemad, meil on teile palve. Kui te teate, et teie lapsel on probleem liigse telefoni kasutamisega, pange vidinale ajapiirang. Ainult teie saate seda teha. Minu raadiojutt lõppes niimoodi: „Selline üritus siis järgmisel nädalal. Kui te nüüd hakkate karjuma ja kisama, et mis asja, meie õigusi piiratakase ja kõik need muud põhjused, mis te kohe leiate. Siis ütlen teile ühe mõtte veel kaasa. Me elame kõik umbes 25000 päeva. Kui te tõesti ei suuda elada neist nelja ilma telefonita, siis on teil VÄGA SUUR PROBLEEM.

Ja kui te suudate juba neli päeva ilma olla, siis suudate ka edaspidi. Sest meie kool on juba aastaid telefonivaba, aga ei ole näha mitte kuskilt. Asi on täiesti käest läinud. Minu mõte telefoni vaba nädalat korraldada, on ikka selleks, et teile head teha. Nagu kõik siin koolis. Kena päeva!"

Andres Sahkur

RVK huvijuht

Väärtuste filmid

Rapla Vesiroosi Kool on liitunud MTÜ Lastekaitse Liidu programmiga „Kiusamisest vabaks”, mille tegevusi koolis viivad läbi huvijuht ja sotsiaalpedagoog.

Sellel sügisel keskendusime taas meile kõigile teada-tuntud väärtustele nagu SALLIVUS, HOOLIVUS, JULGUS ja AUSTUS. Need neli väärtust on ühtlasi ka „Kiusamisest vabaks” programmi põhiväärtused, millele on kogu tegevus rajatud.

15.-26.novembri nädalad pühendasime koolis väärtustele. Nende kahe nädala vältel tegime taastutvust sallivuse, hoolivuse, julguse ja austusega. Et väärtuste olemus ja tähendus paremini selgeks saaksid, tulid meile appi meie kooli kõige suuremad õpilased – üheksandikud! Huvijuht Andres ja sotsiaalpedagoog Ria-Reeda andsid noortele ideed ette ja läks tegutsemiseks...ühise ägeda ja õpetliku koostööna valmis neli lühikest õppefilmi. Kõiki neid filme sai koolipere ka näha iganädalastes klassijuhatajatundides. Nüüd on need filmid nähtavad ka kõikidele teile, seda meie kooli kodulehel - https://www.vesiroos.edu.ee/

Vaadake ja mõtelge kaasa!

Loo autor: Andres Sahkur

Head tulemused lauatennise võistluselt

Rapla maakonna koolinoorte lauatennise meistrivõistlustel osales Vesiroosi koolist 4 õpilast.

E-klass (sündinud 2011 ja hiljem) 3. koht Randar Emberg ja 4. koht Marcus Väli (mängis endast 2 aastat vanematega, aga oli väga tubli)

D-klass (sünd. 2009-2010) 2. koht Jan Torjus

C-klass (sünd. 2007-2008) 3. koht Han Oscar Sündema

A-klassi võitjaks tuli meie vilistlane Romet Rättel!

Kokku osales viie klassi peale u. 40 poissi ja 0!!! tüdrukut.

Loo autor: Andres Sahkur

2. koht maakondlikel Kooliliiga võrkpallivõistlustelt

Rapla Vesiroosi Kooli võrkpallivõistkonnad saavutasid 02. detsembril Kohilas 2. koha maakondlikel Kooliliiga võrkpallivõistlustel meistriliiga grupis.

Tüdrukud: Kerli Vilu, Triinu Grüner, Lisandra Aru, Lisete Laanet, Merete-Elisa Uustalu, Kaisa-Ly Lee, Ella-Nora Buschmann, Kristin Rahe. Juhendaja Kadri Grüner.

Poisid: Karl Erik Läänaru, Oskar Härmaste, Rasmus Jakk, Rico Robik Rikk, Janar Loorents, Patrick Tserr, Kristjan Karl Meinberg.

6.c klassi õpilased osalesid "Hooliva klassi" programmi raames toimuvas laagris

Meie kauaoodatud “Hooliva klassi” programmi raames toimuv laager toimus 25.-26. novembril 2021. Bussisõit oli vahva ning tore oli omavahel vestelda, UNO kaardimängu mängida ja lihtsalt telefonist muusikat kuulata.

Kloogaranna laagrisse jõudes võtsid meid vastu 2 kaitseülikonnas inimest, kes meiega nendel kahel päeval tegevusi tegid (Lianne ja Ruslan). Nad ütlesid, et oleme sattunud laborisse ning osaleme erinevates katsetes. Kõigepealt näidati meile territooriumit. Seejärel oli piruka söömise ja tee joomist paus ning seejärel viidi meid sinna majja, kus ööbisime. Saime oma asjad madratsite juurde panna ning seejärel kogunesime ringi ja igaühele anti spaatel, kuhu ta kirjutas oma nime ning seejärel saime öelda oma nime ja lisaks ka ühe tugevuse iseenda kohta. Alguses ei sujunud ringis töö nagu pidi ja oli õpilasi, kes omavahel jutustama kippusid ning iga jutustamise peale algas ring uuesti, seega saime esimesi iseenda tutvustajaid kuulata mitmeid kordi.

Seejärel liikusime maja alumisele korrusele, kus meile tutvustati päevaplaani ning tegime koos ka kokkulepped, mida kõik pidid täitma. Mängisime ka vahvat kooli tulemise mängu, kus istusime ringis ning kelle kõrval oli tool vaba (vasak käsi vaba), pidi ütlema “mina tulen kool bussiga” ja liikuma vabale toolile, järgmine ütles “mina tulen kooli jalgsi” ja liikus vabanenud toolile, kolmas ütles “mina tulen kooli autoga” ja liikus vabanenud toolile, neljas ütles “mina ka” ja liikus vabanenud toolile ning viies laps hüüdis kellegi nime, kes pidi tema koha peale liikuma. Siis oli üks palli püüdmise mäng, kus tuli valida üks õpilane, kellele hüüti “..., ma näen sind” ja teine laps hüüdis vastu “..., ma näen sind ka”, seejärel hüüdis esimene laps “ma viskan” ja teine laps vastas “ma püüan” ning püüdis visatud asja.

Seejärel oli meil lõunapaus ja peale pausi oli meil vaba aeg ning enamik lapsi tegid õhtuks oma voodid juba korda. Magamiskotid võeti lahti ja madratsid sätiti üksteise lähedale.

Peale neid tegevusi oli meie ülesandeks õue minna ning meile anti selga kilekostüümid, nägime välja nagu armsad muumitrollid. Pidime moodustama erinevaid rivisid (eesnime esitähtede järgi, pikkus, sünnikuu jne). Seejärel moodustati paarid ning iga paar sai ühe salli. Hakkasime mängima auto mängu, üks paariline oli auto ja teine oli autojuht. Autojuhi ülesandeks oli autol silmad kinni siduda ja teda juhtida. Teekond oli pikk ja lõpuks jõudsime mererenda. Tuul oli tugev ning lained olid kõrged. Mererannas mängisime viiruse mängu, kus olime kõik ringis ja hoidsime üksteisest kõvasti kinni. Tegevuste juhid hakkasid meid ringist välja tirima. Esimene kord õnnestus neil see väga hästi, kuid järgmisel korral olime juba tugevamad ja nii kergesti alla ei andnud. Seejärel auto ja autojuhi roll vahetusid ning algas teekond mererannast laagrikohta tagasi. Mererannast tagasi jõudes oli väike snäkipaus ning seejärel kogunesime taas, et edasi mängida. Meist tehti grupid ning iga grupi ülesandeks oli ületada soo. Igal grupil oli kasutusel 3 papist plaati, mida tuli edasi tõsta ning mille pealt ei tohtinud maha astuda. Olime nutikad ja tegime nii, et suuremad õpilased võtsid väiksemaid õpilasi selga, et teekond edukalt läbida.

Peale soo ülesannet oli elektritdaadi ülesanne. See oli raske, kuid selle tegevuse käigus saime kõige rohkem proovile panna oma meeskonnatööd, olime tõeliselt hea meeskond. Ülesandeks oli ületada 3 nööri nii, et nende vastu ei läheks, peale astuda ei tohtinud. Esimesest nöörist said kõik kenasti üle, kuid teised nöörid olid kõrged ja me tõstsime ja abistasime üksteist üle, et kenasti kõik koos kõik nöörid ületada. Me saime hakkama ja kõik tegid kenasti kaasa.

Peale suurt pingutust olime välja teeninud korraliku õhtusöögi ning peale õhtusööki saiame nautida vaba aega. Mängisime lauamängu ja kuulasime telefonist head muusikat. Peale seda oli meil üks õhtune pingutus veel. Meid jagati taas gruppideks ning iga grupi ülesandeks oli lõke teha, et saaks küpsetada tokisaia. Kahjuks lõkke tegemine ei olnud üldse lihtne, sest niiskust oli väljas palju, õnneks see aga kõikidel õnnestus ja saiaküpsetamine oli edukas. Peale saiaküpsetamist saime majja tagasi minna ja kirjutada midagi head vähemalt kolme klassikaaslase kohta.

Ja no siis algas öine tegevus. Meil und ei olnud enam üldse, saime mängida ja möllata ning klassijuhataja ütles, et viimased uinusid alles veerand 3 ajal öösel. Ilmselgelt olime seega selle tõttu hommikul üsna väsinud.

Hommik alas sellega, et veidi peale 7t ärkasime, mängisime, panime asjad kokku ning poole 9st saime süüa. Seejärel tegime taas tegevusi, kuid seekord olid tegevused sisetingimustes. Mängisime sipelgakaru mängu, kus sipelgakaruks oli üks laagri tegevuste juhendaja, kes tahtis vabale toolile istuda, kuid meie takistasime. Lõpuks mõtlesime välja väga hea strateegia ning jõudsime sipelgakaru peaaegu 2 minutit kinni hoida. Teises mängus jagati tüdrukud ja poisid eraldi rühmadeks ning siis tuli rühmas üksteisel jalad kinni siduda ja seejärel püüda liikuda saali keskele ühes rivis. Lõpus saime kenasti hakkama. Ja siis tuli see kõige hullem ülesanne. Kokku oli meil 11 ülesannet, mis tuli sooritada tunni aja jooksul. Pidime jaotama, kes kirjutab laulu, kes teeb plakati, kes arvutab klassi keskmise pikkuse, kes teeb tugevuste kohta märksõnaskeemi, kes teeb mälestuste purgi, kes kirjutab 20 sõna hoolivuse kohte jne. Väga raske oli. Kahjuks jäi meil laul tegemata ja joonistus lõpetamata. Seejärel oli lõunapaus ning ootamas olid viimased ülesanded. Esimene oli sõudmise ülesanne, kus igal rühmal tuli kõigepealt oma rühma värvi lipikud ruumist üles otsida. Enne seda aga kirjutasime paberile ühe lapse nime, kes oli meie arvates laagris suurim üllataja, selle tiitli sai Helin Marii. Seejärel kirjutasime rühmas, missuguseid tegevusi soovime veel sellel õppeaastal koos teha ja kõige lõpus paigutasid kõik rühmad oma tegevused suurele paberile joonistatud jõe peale. Viimane ülesanne oli tagasisidering, kus maha oli pandud sokolaadid ning iga šokolaadi juures spaatel õpilase nimega. Istusime ringis ja kelle kõrval oli paremal pool koht vaba, tuli võttis ühe sokolaadi, ütles nime ja ütles sellele õpilasele midagi head. Seejärel võtsime oma asjad ja asusime kodupoole. Need 2 päeva Kloogarannal oli toredad ning mälestusi tekkis palju. See oli lihtsalt nii äge laager.

Loo autorid: 6.c klassi õpilased koos klassijuhataja Ly Torniga

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Teised klassid külastasid novembris Tallinna Botaanikaaeda

Novembris oli võimalus Rapla Vesiroosi Kooli 2. klassidel külastada Tallinna Botaanikaaeda ning läbida õppeprogramm “Taimed ja herbaarium”. Õppekäiku rahastas KIKi keskkonnateadlikkuse programm.

Programmi esimeses osas said õpilased kasulikke näpunäiteid, kuidas taimi õigesti kuivatada ning said teada, mis on herbaarium. Praktilise tööna meisterdasid lapsed asjatundlike juhendajate käe all enda päris esimese korrektse herbaarlehe. Töö käigus õpiti määrama taime sugukonda ja liiki. Selleks kasutati raamatu “Taimede kukeaabits” abi. Herbaarlehe tegemise juures oli eriti vahva see, et õpilased said kinnistada koolis juba varem õpitud teadmisi puulehtede tundmises.

Peale meisterdamist toimus koos giidiga ringkäik botaanikaaia erinevates kasvuhoonetes. Nähti Vahemere igihaljast metsa, sai jalutada Ameerika ja Aafrika kõrbetes, nautida vihmametsa lopsakust, heita pilk Austraalia ja Uus-Meremaa omapärastele taimedele. Õpilased said teada, et banaan ei olegi puuvili, vaid tegelikult kannavad banaane maailma suurimad rohttaimed, mille kõrgus võib küündida koguni 15 meetrini.

Lisaks nägid lapsed, kuidas kasvab ananass, milline on eükalüpti-, loorberi-, greibi- ja kakaopuu. Programm oli sobivaks täienduseks teise klassi loodusõpetuse õppekavale ja läbitud teemadele. Enamike laste jaoks oli botaanikaaia külastus päris esmakordne. Kindlasti tasub ka peredega kevadel ja suvel vahva jalutuskäik botaanikaaeda ette võtta.

Põnevust jagus!

Loo autorid: Elin Kiin, Reet Saar, Carmen Ennulo

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Näitus kooli raamatukogus


Meie kooli raamatukogus on avatud näitus - Väärtustades kodukoha kultuuripärandit.

Midagi ilusat 5.klasside õpilaste nobedate näppude vahelt.

Narri meest, aga mitte mehe mütsi!

NÕELAPADI “KAABU” ehk KAAPKÜBAR, mida kaunistab kaarushargiga valmistatud KAARUSNÖÖR.

Ja midagi ilusat ka 6.klasside õpilaste nobedate näppude vahelt.

Rapla kihelkonna rahvarõiva TRIIBUSEELIKU kangast nõelapadjad, mida kaunistab keerupael.

Midagi eriti ilusat 9.klasside õpilaste nobedate näppude vahelt.

Rapla kihelkonna rahvarõiva käise-tikandiga raamatukaaned – VALGETIKAND -

lisaks pitsi, VASKLITRID ja käsitsi valmistatud NIIDIST NÖÖP.

Juhendaja õpetaja Terje Raudsepa.

7. ja 8. klasside õpilaste tööd on veel valmimas. Niisiis, on mida oodata!


Loo autor: Terje Raudsepa

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Keskkonnahariduslikud õppeprogrammid KIK toetusel

Keskkonnainvesteerigu Keskusele (KIK) esitatud projekt „ Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õppekäigud 2021/22. õppeaastal” sai otsuse rahastada. Nii on ka sel õppeaastal võimalik igal klassil osaleda erinevate looduskeskuste aktiivõppeprogrammides, et loodusega rohkem sõbraks saada, kõike ise erinevate meelte abil kogeda ja koolitundides õpitut kinnistada.

Projekti alustasid 19. novembril 4. c ja 4. d klassid, kes käisid Pernova Loodusmajas. Loodusõpetuse tundides oli just lõppenud päikesesüsteemi ja planeetide teema ning nüüd kinnistati kõike kaasaegses planetaariumis. Toimus videoloneg, mille käigus said õpilased ülevaade päikesesüsteemi ehitusest ja arengust. See kogetu võiks innustada õpilasi õhtuti taevasse vaatama ja koos vanematega edasi arutama ning uurima.

Pernova loodusmajja sõidavad varsti ka teised 4. klassid. Nendega liituvad 9. klassid, kes uurivad ja kordavad Eesti geoloogilist ehitust ja kivimeid.

Sellel koolinädalal ootavad 2. klasse õppeprogrammid Tallinna Botaanikaaias, et uurida meil ja võõrsil kasvavaid erinevaid taimi ning valmistada herbaarleht.

Projekti kirjutamise käigus sai mõeldud just Raplast kaugemal asutavatele looduskeskutele, et rohkem Eestimaad tundma õppida, kuid rahaliste vahendite vähendamine sunnib oma plaane muutma ja asendusprogramme leidma. Samas annab see võimaluse avastada seda, mis kodule lähemal. Rohkem infot planeeritud tegevuste kohta leiab kooli kodulehel olevast Aastaringist, see täieneb jooksvalt.

Loo autor: Ülleri Poola

Head tulemused

Kristo Ehrenpreis 9.a klassist saavutas Eesti koondise koosseisus 30.oktoobril Palangas Baltimaade murdmaajooksu meistrivõistlustel U-16 arvestuses 2000 m jooksus 10. koha. Seega on ta oma vanuserühmas Baltimaade kümne parema jooksja hulgas. Eesti koondis saavutas võistkondlikult teise koha. Palju õnne!

Maakonna esimese kooliastme mälumängul osales meie koolist kolm võistkonda. RVK II võistkond koosseisus Kristjan Oliver Udam, Markus Emberg, Lenna Loitjärv saavutasid 2. koha. Palju õnne!

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

eriklassi õpetaja

administraatori

Kandideerimiseks palume saata avaldus, elulookirjeldus ja õpetajal kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 1. detsembriks 2021. a aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee

Lisainfo jaan.reimund@vesiroos.edu.ee ja ivo.ryytalu@vesiroos.edu.ee (administraator)