UUDISED
Õpikute ja töövihikute kätteandmine
Õpikute ja töövihikute kätteandmine raamatukogust toimub järgmistel aegadel:
21. august (kolmapäev) 9.00 - 11.00 3.klassid
11.00 - 13.00 4.klassid
13.00 - 15.00 5.klassid
22. august (neljapäev) 9.00 - 11.00 6.klassid
11.00 - 13.00 7.klassid
13.00 - 15.00 8.klassid
23. august (reede) 9.00 - 11.00 9.klassid
Kellel ei ole võimalik tulla ettenähtud aegadel, saab õpikud - töövihikud kätte ka tööpäevadel alates 21. augustist (9.00 - 15.00)
1. ja 2. klassid saavad õppevahendid kätte õppetöö alguses koos klassijuhatajaga.
Erasmus+ projekti õpetajate koostööpäevad Madeiral
Minul ja teistel projektiga seotud õpetajatel tekkis võimalus minna Madeirale (15.-21. juuli 2024), et seal koostööd teha ja projekti aruannet koostada. Igast riigist oli kohal 2 õpetajat.
15. juuli hommikul võtsime koos õpetaja Kärt Kaseorg-Korbega suuna Madeira poole. Kõigepealt lendasime Tallinnast Helsingisse. Peale lühikest ooteaega algas meie ülipikk lennureis Madeira suunas. Peale ülipikka lennureisi jõudsime lõpuks kenasti Madeirale, kahjuks küll suure hilinemisega. Halbade ilmastikuolude, tugeva tuule ja ülitiheda udu tõttu pikenes meie 5 h ja 45 min pikkune lennureis veel 45 min. Lisaks tegi lennuk saarele lähenedes ka niiöelda auringi, et kenasti maanduda. Lennukist väljudes kostitas Madeira aga meid imeliste vaadete ja üliniiske õhuga.
Lennujaamas kohtusime Ungari õpetajatega, kellega oli plaan koos hotelli minna. Kasutasime Bolti taksoteenust ja peale takso tellimist tuligi kenasti auto ka kohale. Sõit polnud aga üldse kena, sest teed olid kitsad ja kurvilised ning pidevalt tuli üles ja alla sõita. Lisaks oli taksojuht hullem kui ralliäss ja kihutas kohutavalt.
Teisipäeva hommikul sõitsime Monte Palace’i botaanikaaeda, mis avati 1991. aastal. Teekond sinna oli keeruline, sest see asus mägedes ja auto liikus kogu aega ülespoole ja mida rohkem ülespoole saime, seda kitsamaks läksid ka teed. Selle botaanikaaia ala on 70 000 ruutmeetrit ja seal on tohutu eksootiliste taimede kollektsioon, mis on pärit üle maailma Lisaks on seal erinevaid linde ja kalu. Monte Palace'i muuseum on ideaalne näituseruum, mida ümbritsevad troopilised taimed. Seal on kolm korrust, millest kaks on pühendatud skulptuuridele ja kolmandal on ainulaadne mineraalide kollektsioon, mis on kogutud neljast erinevast maailmanurgast.
Tulime sealt tagasi kaablitrammiga, millest avanes imeline vaade kogu Funchali kesklinnale. Põnev oli vaadata seda, et majad asusid üksteisele nii lähedale. Enamike majade juures ei olnud aedasid, kuid veelgi veidram oli see, et osade majade juures polnud ka teid, mis sinna viiksid. Seejärel toimetasime projekti koosolekuga ja panime paika mõned kuupäevad ja vaatasime üle dokumendid, mida on vaja lõpliku aruande esitamisel.
Kolmapäeva hommik algas samuti kõigepealt projektikoosolekuga ning seejärel läksime sadamasse, et katamaraaniga sõitma minna. Selle tegevuse käigus lubati meile, et me näeme vaalasid ja delfiine. Delfiine õnnestus meil näha, kuid vaalasid kahjuks mitte. Kolmetunnine ekskursioon oli väga tore. Sõidu ajal anti meile 15 minutit vaba aega, et saaksime ookeanivette ujuma minna.
Neljapäev oli matkamise päev. Käisime PR 8 - Vereda da Ponta de São Lourenço mäestikus. Mägedes matkamine tundus minu jaoks väga pöörane seiklus, kuid lõppkokkuvõttes oli see väga põnev kogemus koos suure eneseületamisega. Meeletu kuumus ja päike ning kivine tee ja ronimine mägedes - takistusi oli palju, kuid sihtkohta jõudsime kenasti. Sihtkohta jõudes pakuti meile võimalust sõita paadiga alguspunkti tagasi. Valisime seekord kõik paadisõidu, et pääseda alguspunkti tagasi jalutamisest ja tegelikult kogeda midagi uut ja põnevat.
Paadisõit oli väga vahva. Giid oli samuti väga professionaalne ja kõik sujus hästi. Meile näidati saare kõige vanemat tuletorni ning lisaks sõitis paat kaljunukkide vahelt ka läbi.
Reede algas samuti matkamisega. Päeva esimese poole veetsime Fanali looduspargis koos vabalt elavate lehmadega. Seal sai ronida kõrgustesse, vaadata loomi, jalutada metsas ja niisama linnulaulu kuulata. Sealt liikusime edasi Porto Monizisse. Porto Moniz on kuulus oma looduslike laavakivist basseinide poolest. See on hea võimalus neile, kes ookeanilainetes ujuda ei julge, kuid soovivad siiski ookeanivees ujuda.
Laupäevased tegevused olid meie korraldada. Hommik algas projekti aruande jaoks olulise teabe hankimisega ja vastasime tagasisideküsimustikule ning tegime projekti hindamise jaoks mõned tegevused. Mul tuli mõte läbi viia fotojaht. Enne fotojahti tegin õpetajatele aga väikese koolituse, kuidas pildistada nii, et fotod jääksid kenad ja kvaliteetsed.
Kui õpetajad olid oma juhtnöörid kätte saanud, siis said nad fotojahi ülesannet täitma minna. Kokku oli vaja igal paaril teha 5 fotot, mis olid seotud meie projekti teemadega: ajalooline ehitis, multikultuursus ja mitmekeelsus, sporditegevus, transpordivahendid, loodus ja maastik. Õpetajate ülesandeks oli iga kategooria alla lisada üks foto, mis kirjeldaks seda kategooriat. Aega oli selleks tund aega, et kõik 5 fotot teha ja Padlet’i veebitahvlile üles laadida. Peale fotojahti vaatasime fotod kõik koos üle ning siirdusime rannapromenaadile, et seal üks korralik piknik läbi viia. Piknik oli tore ja veelgi toredam oli ühiselt aega koos veeta.
Meie tegevusi jäi lõpetama 1,5 tunnine Tuk-tuki tuur Funchali kesklinnas.
Pühapäeva hommikul hakkasime varakult kodupoole tagasi liikuma. Madeira lennujaam oli eriline selle poolest, et saime õuetingimustes vaadata lennukite maandumist ja ka õhkutõusu. Lisaks oli põnev teadmine ka see, et selle lennujaama maandumis- ja õhkutõusmisrada on osaliselt ehitatud sillale.
Oli taaskord väga vahva ja õpetlik koosviibimine. See oli kahjuks selle projekti viimane ühistegevus. See oli imeline rännak ning need head kogemused ja mälestused jäävad aga igaveseks alles.
Ly Torn (selle Erasmus+ projekti koordinaator Eestis)
Pildikaust: https://drive.google.com/drive/folders/1hQ73KO3ZjI7V_BPn2iPCQtde6_bdYdLs?usp=sharing
Koolimaja lahtiolekuajad suvevaheajal
Koolimaja välisuks on avatud tööpäeviti 8.00-13.00
Kantselei:
Avatud tööpäeviti 25. juuni – 02. juuli 9.00-13.00
Suletud 03. juuli – 30. juuli
Avatud tööpäeviti 31. juuli – 19. august 9.00-13.00
Rapla Vesiroosi kooli 36. lennu lõpuaktus
Väike ülevaade lõpuaktusest video kujul (https://www.youtube.com/watch?v=CFKKhAwy-1I).
eTwinningu riiklik kvaliteedimärk meie kooli projektile
Meie koolis läbiviidud projektile "Interactive and inclusive cultural heritage" on antud riiklik eTwinningu kvaliteedimärk silmapaistva töö eest.
eTwinningu projektid annavad õpilastele võimaluse koostööd teha, mõtteid vahetada, keeleoskust arendada ning silmaringi laiendada. Õpetajatele antakse silmapaistvate eTwinningu projektide eest välja riiklik kvaliteedimärk, mis on tõestuseks õpetajatele ja koolidele eTwinningu tegevuste kõrge kvaliteedi kohta.
Lisainformatsioon kvaliteedimärgi kohta: https://blogi.harno.ee/etwinningu-riiklik-kvaliteedimark-naitab-rahvusvahelise-projekti-head-taset/
Ly Torn (selle projekti koordinaator Eestis)
Viimane koolipäev!
Lõppenud see õppeaasta ongi. Pärast eilseid kooliolümpiamänge oli paslik teha täna eriti lühike viimane päev koolis.
Kell 8.30 kogunesid klassid Sadolini spordihoonesse, kus toimus koolipere lõpuaktus. Direktor Jaan Reimund võttis lühidalt aasta kokku, õppejuht Marike Uusjärv jagas kiituskirju ja esines imeline Karmen Lisette, keda saatis õpetaja Monica Blokk.
Aktust juhtisid Helin Marii ja Kirke!
Pärast seda toimus õppeaasta viimane tund - klassijuhatajatund, kus võeti ka aasta kokku ja jagati tunnistusi. Pärast seda õpilased teele kaasa ka jäätise.
Kaunist suve!
Andres Sahkur
VESIROOSI TEATAJA 2023/2024
Täna, õppeaasta viimasel päeval on hea meel anda välja lõppeva õppeaasta koolileht "VESIROOSI TEATAJA 2023/2024"!
Oleme moekad ja avaldame ajalehe virtuaalselt:
https://drive.google.com/file/d/1u2erVgw4ZK3N1SQ2349Y62oSQSnwb_yy/view
Loe, meenuta, naudi!
Mõnusat vaheaega soovivad
Rapla Vesiroosi Kooli meediaringi õpilased ja juhendaja Siret Jakobson
VII Kooliolümpiamängud
Kui vallavanem Rapla keskväljakule jõudis, olid riigid rongkäiguks juba rivistatud. Mitmeid nädalaid ettevalmistusi kulmineerus ülelinnalise sündmusega Raplas. Täna, 11. juunil toimusid Rapla Vesiroosi Kooli VII Kooliolümpiamängud 2024!
Hobukaarikus võtsid istet koolile kuulsust toonud noored sportlased Lisann Terras ja Han Oscar Sündema, ühes nendega tõrvik olümpiatulega. Suksule “Nõõ!” ja startiski rongkäik Vesiroosi kooli staadioni poole.
Koolimaja juures tervitas huvijuht Andres Sahkur igat riiki mitmekeelsete hüüdlausetega ja järgnes auring staadionil. Riigid jälle rivis, algas olümpiamängude avatseremoonia. Sõnavõttudega esinesid Rapla vallavanem Gert Villard ja Vesiroosi kooli direktor Jaan Reimund. Sportlase tõotuse ja kohtuniku tõotuse andsid sportlikus vaimus korvpallur Tom Laurimaa ja peakohtunik Risto Ütsmüts. Olümpialipu heiskasid koolile au toonud sportlased Norman Nurmsoo, Janete Tiits, Cristopher Ernits, Ella-Nora Buschmann ning olümpiatule süütasid edukad sportlased Amanda Väljamats ja Tom Laurimaa. Piduliku avatseremoonia lõpetasid rahvatantsijad Riho Pohla ja Tuuli Roosi juhendamisel.
Ja läkski lahti! Esimesena võtsid kõik riigid üheaegselt mõõtu kilbijooksus. Edasi suundusid riigid kahekaupa erinevate alade juurde, milleks olid jalgpall, kettagolf, köievedu, rahvastepall, kanuusõit ja päeva ainus ala siseruumis: sopsuvise. Iga ala juures olid ametis kõige ausamad kohtunikud: meie õpetajad!
Ja täpselt nii, nagu planeeritud, saidki kõikidel riikidel kõik alad sooritatud. Autasustamiseks kogunesid kõik sportlased, fännid, kohtunikud ja kaasaelajad Sadolini Spordihoonesse.
Lõppskooriga tulemuste tabeli moodustasid lisaks tänastele aladele juba enne olümpiat aset leidnud olümpiateemaline joonistusvõistlus, spordiviktoriin, kirjandus- ja videokonkurss.
Joonistusvõistluse teemaks oli “Mina olümpiavõitjana”. Žürii hinnangul esitasid parimad tööd 1.-3. klasside arvestuses Triinu Tambet ja Sireli Tuuga. 4.-6. klasside arvestuses said eriauhinnad Rosmary Kangur ja Julia Lehtsalu.
Spordiviktoriini keerukad küsimused koostas huvijuht Andres Sahkur, mille üldvõitjaks osutus Hiina.
Kirjanduskonkursi töid teemal “Tuleviku olümpia” hindasid eesti keele õpetajad. Eriauhinnad said 4.-6. klasside arvestuses Kustas Kalda ja 7.-9. klasside arvestuses Kadri Lõhmus.
Videokonkursi teemal “Tuleviku spordiala olümpial” võitis meeskonnatööna Soome.
Kogu päeva jooksul jälgiti osalejaid teisteski kategooriates:
“Ausa Mängu” konkursi võitja: Kanada
Kõige spordisõbralikum õpetaja: Küllike Juurik
Kõige stiilsem riietus: Jamaika
Ja nüüd see kõige tähtsam, riikide paremusjärjekord:
1. SOOME
2. JAAPAN
3. NIGEERIA
4. ARGENTIINA
5. KREEKA
6. NORRA
7. HIINA
8. JAMAIKA
9. AUSTRAALIA
10. SAKSAMAA
11. KANADA
12. HISPAANIA
Kõik riikide liikmed said autasustamisel kaela medali ja auhinnalaualt valida eseme või maiustuse. Kuid arvatavasti on veelgi toredam preemia see, et nüüd on igal ühel koolimajas terve hulk uusi sõpru 1. kuni 9. klassini!
Olümpiamängude läbiviimine on võimalik ainult paljude inimeste koostööna. Suured tänud kõikidele kohtunikele, abilistele, sekretäridele, lapsevanematele, riigijuhtidele, õpetajatele ja eriti kehalise kasvatuse õpetajatele! Täname ka Eesti Olümpiaakadeemiat nii rahalise kui ideelise toetuse eest!
Ja loomulikult suur aitäh sulle, I L M A T A A T !!!
Läbi ta saigi! Rõõmuga jääme meenutama tänast ning elevusega ootame juba järgmist kooliolümpiat!
PS. Peagi jagame tänasest ka rohkem pilte Aare Hindremäe galeriist.
Tekst ja fotod: Siret Jakobson
1.-4. klassi ohutuspäev
Kiirelt ja täpselt püüti anda tänasel päeval ülevaade õigest käitumisest erinevates olukordades; lapsed sai proovida ja kaasa rääkida, läbi mõelda ja meelde jätta.
Kool tänab Päästeametit, Politseid, Naiskodukaitset, Suukooli, Keskkonnaametit ja 5.-8. klassi noori TORE-st.
Lootus, et teadlikkusest saab käitumise muutus, on jälle suurem.
Pilvi Pregel
IX klassi lõpuaktus
Raketi töötuba Hagudis
Teisipäeval, 4. juunil käisid meie kooli 7 õpilast Hagudi Põhikoolis raketi töötoas rakette ehitamas ja lennutamas. Õpilaste muljed:
Käisime Hagudi põhikoolis. Me ehitasime ise rakette. Mulle meeldis ehitada, lennutada ja otsida rakette. Sebastian 4.c
Hagudis ehitasime rakette. Ma panin enda raketi nimeks SR 65. Saime ka palju teadmisi. Seal oli hea söök ja toredad õpetajad. Lõpuks lennutasime raketid üles ja otsisime neid. Mina jäin raketist ilma, aga oli ikka tore. Buss oli umbne aga kiire. Karel 4.c
Me käisime Hagudi põhikoolis raketi töötoas, oli üks onu ja ta rääkis pea üks tund rakettidest. Siis tegime rakette ja ootasime. Kui oli oodatud, siis panime mootorid külge. Kui oli valmis, läksime õue ja süütasime mootorid. Iga rakett lendas pea 200 m kõrgusele. Minu rakett lendas teise inimese õuele. Oskar 4.c
Pildid on teinud lapsevanem Elen Haasmaa
Ragne Roosla
Mini-ÄKK
Eile kogunesid Rapla maakonna 6. klassid Laukataguse puhkekeskusesse, kus toimus ohutuslaager uue nimega Mini-Äkk (endine Kaitse end ja aita teist ehk KEAT). Vesiroosist oli kohal 3 klassi!
8- liikmelised tiimid pidid päeva jooksul läbi 15 erinevat punkti, üks õpetlikum ja põnevam kui teine. Punktides tegutsesid Punane Rist, politsei, Keskkonnaamet, päästjad, Naiskodukaitse, transpordiamet, sotsiaalkindlustusamet, kodutütred ja noored kotkad.
Peale selle sai korralikult süüa ja mitmeid kordi ka ujumas käia.
Kuigi päev oli õpetlik, toimus ka väike võistlusmoment. Igas punktis said tiimid punkte ning selgitati välja eriauhinnad ja ka üldkokkuvõtte võitjad. Kui eelmisel aastal võitis Vesiroosi praegune 7.a klass, siis sel aastal tuli võitjaks 6.b klass, kus osalejad olid ainult tüdrukud.
Aitäh korraldajatele ülimalt põneva ja toreda päeva eest!
Andres Sahkur
Oma silmaga 2024
Laupäeval, 1. juunil, toimus Rapla Kultuurikeskuse kinosaalis Kehtna Kunstide Kooli kujutava kunsti konkursi „Oma silmaga 2024“ tänuüritus, autasustamine ja näituse avamine Rapla Kultuurikeskuse Trepigaleriis. Sel aastal oli teemaks "Rõõm elust endast".
Rapla Vesiroosi Koolist olid kutsutud Helis Kõiv ja kunstiõpetaja Riin Pallon-Tammepuu.
Helis Kõiv sai oma töö „Unustatud rõõmud” eest segatehnika eripreemia.
Veel näidati meie kooli õpilaste töid Rapla kino ekraanil (Kadri Lõhmus "Meenutus", Rahe Mari Reede "Suvi" ).
Näitusel Kultuurikeskuse Trepigaleriis on lisaks Helise tööle üleval ka Rasmus Sule "Kassi rõõm" ja Kirke Lisete Udam "Kevad".
Riin Pallon-Tammepuu
2.b klass lõpetas "Munast tibuni" projekti
2.b klass alustas mai alguses "Munast tibuni" projektiga, mis tähendab, et nad alustasid munade haudumist inkubaatoris, et saada munadest päris tibud. Kanamunad haudusid inkubaatoris 21 päeva. Üllatus munana sattus seitsme muna hulka ka kogemata üks pardi muna, mida tuli haududa kokku 28 päeva. Lõpp kokkuvõtteks said nad seitsmest munast kolm kanatibu ja ühe parditibu. Täna toimetati tibud oma uude kodusse. Õpilased said jälgida munast tibuni arengut, hoolitseda, tibude eest ja said palju uusi teadmisi.
Ragne Roosla
Muusikastuudio kevadkontsert
29. mail, kui väljas müristas ja välku lõi, toimus Vesiroosi kooli aulas suurepärane kontsert. Õpetajad Monica, Vahur ja Ragnar ning 21 suurepärast muusikut näitasid rohkearvulisele publikule, mis sel aastal õpitud on.
Andres Sahkur
Parimate ainetundjate ja sportlaste vastuvõtt
Eile, 28. mail, toimus Vesiroosi koolis tänuõhtu neile, kes on kooli esindades teinud suuri tegusid!
Vastuvõtt algas väikese kontserdiga, mille avas 3. klassi näitetrupp (juhendaja Krista Olesk), kes näitas publikule etendust "Elurõõmu otsides". Seejärel vallutasid lava rahvatantsijad (juhendajad Tuuli Roosi ja Riho Pohla). Gümnaasiumist tulid meile esinema Keerulinnu tantsijad, enamasti meie vilistlased. Suure tänamise vahel käis laval ka Helin Marii Seera, kes esitas kaks lugu enda vastvalminud albumilt "Nimetu".
Pärast tänukirju suundusid külalised auditooriumisse, kuhu uhke pidulaua oli katnud meie söökla tiim!
Palju õnne ja kaunist kevadet!
Andres Sahkur
Lõpukell/tutipäev
Jälle nad lahkuvad.
Esmaspäeval pidas enda tutipäeva Vesiroosi kooli 36. lend. Päev algas lennupuu istutamisega. Või õigemini, isegi kahe lennupuu istutamisega.
Seejärel suunduti kooli aulasse, kus algas üldsemittepidulik aktus. Lõpetajatest oli kokku pandud lühike filmike ja mängiti Kahooti. Koos tervitama tulnud 1. klassidega lauldi ja tantsiti. Klassijuhatajad pidid enda klassile pantomiimis enne laulud selgeks tegema. Klaveril saatis laule õpetaja Vahur. Kaheksandast klassist olid lõpetajaid tervitamas Kirke ja Ella-Nora ning juhtkonna poolt edastas enda sõnad õppejuht Kaia. Ja väike luuletus oli ka.
Samuti võtsid algklassi klassijuhatajad meie üheksandikud viimasesse klassijuhataja tundi. Õpetajad Küllike ja Krista meenutasid Vesiroosi esimesi aastaid, otsiti välja vanu kunstitöid ja olemine oli väga mõnus.
Pärast söömist võtsid ohjad enda kätte meie kaheksandikud, kes lõpetajate meeli lahutasid. Staadionil toimusid igasugu tegevused, aga peamine oli ikka veesõda, mis tänasesse palavasse päeva suurepäraselt sobis.
Ma usun, et üheksandikud said väärilise viimase päeva!
Head teed teil minna ja nagu esimesed klassid ütlesid: "Ärge meid mitte kunagi unustage!"
Andres Sahkur
RVK õpilased osalesid "Lugemisisu" programmis
Sellel õppeaastal võtsid meie kooli 1.-4. klassi õpilased osa Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt organiseeritud "Lugemisisu" programmist, mis kestis oktoobrist maikuuni. Osa võtsime juba kolmandat aastat. Lugemisprogrammi eesmärgiks on innustada lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Läbiloetud raamatud kantakse lugemispassi ja täidetakse nende kohta loomingulised ülesanded. "Lugemisisus" alustas 197 last ja lõpetas 167. Tublisid lugemispassi täitnud lapsi premeeriti lugemisdiplomi, "Lugemisisu" järjehoidjate ja kommidega. Aitäh meie tublid õpetajad Elin, Lea, Reet, Triin, Ragne, Krista, Küllike, Riina, Helje ja Liis, kes suunavad ja toetavad oma õpilaste lugemishuvi.
Ene Saldu
Teatristuudio Ega Vist kooliteatrite festivalidel
Teatristuudio Ega Vist esindas Rapla maakonda maikuus toimunud põhikooli ja algklasside vabariiklikel kooliteatrite festivalidel - Narvas ja Sindis. Noored näitlejad said ohtralt kogemusi ja meeldivaid elamusi kooliteatrite kirjus loomingulises seltskonnas. Mõlemas trupis märgiti ära atmosfääri loomise oskust ja meeskonnatööd - teineteise toetamist ja kokkumängu.
4. klassi trupp pälvis laureaaditiitli ja lisaks kaks näitlejapreemiat - Lenna Lehtoja ja Markkus Hämarsalu.
Krista Olesk
Meie kooli 5. klassid käisid teadmisi täiendamas ja kinnistamas Kõnnu metsas ja rabas
Rahulikult erinevates metsatüüpides liikudes vaadeldi toredate ülesannete abil mitmekesist taimestikku. Giid tegi tunnid põnevaks väljakutsete ja loominguliste mängude abil.
Nii kevadlilled kui rabataimed ei ole igaühe sõnavaras ja seetõttu on tore, kui leiame võimalusi neid erinevatel viisidel korrata. Meeldejäävaks kujunes töö metsise aastaringse toidulauaga.
Toreda matka kulminatsioon oli rabajärv, mis kevade erksuses eriti särav ja imeline tundus. Väga palju elevust põhjustas praktiline töö rabavee omaduste tundmiseks. Kõige tänuväärsem oli see, et ilus ilm ja võimalused joosta- turnida- uurimistööd teha imelises keskkonnas andsid lõpmatu energia edasi tegutseda.
Pilvi Pregel
Metsa istutamas
Meie kooli seitsmendikud osalesid KIK projekti raames programmis „Milleks mets?” ja käisid mai algul Kose lähedal puid istutamas.
Ilm oli üpriski tuuline ja külm, kuid tuju oli meil kõigil hea.
Programm oli kaheosaline. Esmalt läksime metsa uurima. Meile tutvustati, kuidas määrata puu vanust, kõrgust ja liiki. Väga huvitav oli see, kui tegime puu sisse augu, et teada saada, kas puul on mõni haigus või mis olukorras ta on. Augu tegime spetsiaalse vahendiga, mis oli vaja algul puu sisse ja hiljem välja keerata, ning sellest torulaadsest vahendist tuli välja puust toru, kust sai välja lugeda aastarõngad ehk siis puu vanuse.
Programmis räägiti veel, kuidas keegi käib kõrvalolevast karjäärist puid varastamas ja saagimas. Metsast leidsimegi käru, mis oli ära peidetud, ja selle kõrval oli palju saetud puid. Meie programmijuht rääkis meile, kuidas saab internetist vaadata, kellele see mets kuulub.
Järgmine osa oli puukõrguse mõõtmine karjapoisi meetodil. Seda pidi tegema nii, et hakkad oma kahe jala vahelt vaatama puu latva ja jätad selle meelde. Edasi oli vaja meetrid kokku lugeda, kui kaugelt puu latva nägema hakkasid, see oligi puu kõrgus. Nii tegid vanasti karjapoisid, sellepärast ongi see karjapoisi meetod.
Pärast väikest kehakinnitust hakkas puude istutamine. Me saime istutada nii labida kui ka puuistutamistoruga, see meeldis meile rohkem. Puid istutades sai palju nalja ja oli väga tore. Paari peale istutasime umbes 90 puud.
Kui kõik vajalik sai tehtud, siis oli aeg bussiga suund kodu poole võtta.
Loo kirjutasid Karel Dominic Jänes ja Robin Šemet 7. c klassist
Meenutusi meie kooli 2024. aasta kevadkontserdilt
Fotod: Annabel Vainula ja Iris Kohv
1.-5. klasside mängutunnid
16.-17. mail külastas meie kooli 1.-5. klasse lauamängude disainer Meelis Looveer. 10 akadeemilise tunni jooksul said hulga uute lauamängudega tuttavaks 186 õpilast ja põnevil olid ka õpetajad.
Mänge võib mängida igas vanuses! https://www.goldmerk.ee/
Autor: Pilvi Pregel
Fotode autorid: Helje Mendel, Ragne Roosla, Riina Lõhmus
Suurepärased tulemused erinevatelt võistlustelt
Raplamaa õpioskuste olümpiaadi tulemused 1.-3. klassidele: 2. klassidest sai 3. koha Liis Laurits 2.b klassist, õpetaja Ragne Roosla; 3. klassidest sai 5. koha Henri Vahtra 3.c klassist, õpetaja Riina Lõhmus.
10.05 toimusid koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused Vesiroosi terviserajal. RVK õpilastest tulid oma vanuseklassis maakonna meistriks Lisann Terras, Amanda Väljamats ja Tom Laurimaa, 2. koha sai Robin Kadarik ning 3. koha Marielle Kudrjavtseva. Õpetaja Risto Ütsmüts.
Noortekohtumine "Terves kehas terve vaim"
Oleme tänulikud Haridus- ja Noorteametile - taotlusvoor Noorte Heaks, kes toetas sel aastal meie noorte kohtumise projekti: "Terves kehas terve vaim". Projektis saab osaleda 16 eesti noort ja 16 vene noort, veel on vabu kohti. Ootame noori 7.-9. klassidest. Noorte kohtumine toimub 12.-16. augustil Tarsi loodustalus.
Lisainformatsioon: https://www.vesiroos.edu.ee/huvitegevus/koostoo-narva-soldino-gymnaasiumiga/nk2024
Krista Olesk
Moeetendus - See pole normaalne!
Eile, 16. mail, toimus Vesiroosi koolis moeetendus. Osalejaid oli kokku tavapärasest vähem, 12 klassi, aga etenduste tase oli see äärmiselt kõrge ja kostüüme näidati eriti ägedaid!
Žürii, koosseisus Triinu Grüner (õpilaste esindaja), Kertu Männiksaar (vilistlaste esindaja) ja Kärt Kaseorg-Korbe (õpetajate esindaja), andis välja järgmised eriauhinnad:
* parim kostüüm ja lavavõitlus - 4.a
* koolitunni eripreemia - 6.d
* ajaloo eripreemia - 5.c
* parim koreograafia - 8.a
* kõrgeimad kontsad - 6.b
* huumori eripreemia - 4.c
* terviklikkuse eripreemia - 6.a
* parim jutustus - 8.b
* ajaloo eripreemia - 5.a
* rännak läbi 10 aasta - 6.c
* südamlikkuse eripreemia - 7.c
Näitleja eripreemiad:
* 6.c sportlased (Getri, Õnneliis, Hugo, Kert, Karel)
* parim Chuck Norris - Uku Laurits
* uhkeim kuningas - Kristen Soosalu
* parim õhtujuht - Villi Land
* parim dressikandja - Ostap Lutski
* ägedaim 1985. aastal sündinud õpetaja - Kati Kalda
Publik, keda oli kogunenud umbes 100 inimest, hääletas enda lemmikuks 4.b klassi!
Grand Prix võitis suurepärase etteastega 4.c klass!
Palju õnne kõikidele ja suur tänu žüriile raske töö eest!
Samuti käisid meile esinemas Rapla Tantsustuudio duod. Suur tänu Marii, Sille, Kristelle, Marta, Rosanna ja Sireli! Küll te olete ikka osavad! Samuti suur tänu juhendaja Liisile ja asendusjuhendaja Amandale!
Õhtut juhtisid imelised Lambotajad! Mitu nädalat elevuses ootamist realiseerus lõpuks mõnusaks õhtuks.
Kohviku täitsid maailmaparimad emmed Aili ja Riina. Musikallipai teile!
Carl-Markus ja Han Oscar, meie heli ja valgus! Kuidas me järgmised aastad ilma teieta hakkama saame? Pikad päevad puldis istuda, kõike infot üles kirjutada ja see etenduste ajal ilusti realiseerida. Küll on suured sussid, kuhu järgmistel astuda tuleb!
Ülejäänud õpilasesindus oli kõige muu eest vastutav. Pikad planeerimise koosolekud, tassiti tehnikat, kaunistati, aidati teisi, peeti kohvikut, küpsetati, peeti diskot, koristati jne.
Maani kummardus teile!
Kaunist kevadet!
Andres Sahkur
Maakonna meistrid 1.-5. klasside korvpallis
13. mail toimus Sadolin spordihoones koolinoorte 1.-5. klasside korvpalli võistlused ja maakonna meistriteks tulid Rapla Vesiroosi Kooli poisid. Võistkonnas mängisid Rasmus Põhjakas, Martin Reier, Kerden-Erich Ital, Ravel Reingold, Tristan Tanel Küttis, Oliver Olju, Sepo Nauri, Gregor Arhipov ja Krister Kristian. Juhendajad olid Viljo Sinikas ja Risto Ütsmüts.
Suurepärased tulemused olümpiaadidelt
Mia Lota Sutter 9.b klassist osales 3.-4. mail Tartus vabariikliku geograafiaolümpiaadi lõppvoorus ja saavutas 11. koha 26-st (tüdrukutest parim). Õpetaja Eha-Mai Karu.
28.03 toimunud keemiaviktoriinil Indikaator saavutas 9. klasside arvestuses Mia Lota Sutter 7. koha. Õpetaja Tiina Roosimägi.
10.04 toimunud füüsikaviktoriinil Spekter saavutasid 8. klasside arvestuses 11. koha Gregor Kressel ja 12. kohta jagasid Tõnis Sillamaa, Oskar Lavrits, Andreas Pilt. Õpetaja Tiina Roosimägi.
Jalgpallis 1. ja 2. koht
Rapla maakonna koolinoorte 4.-6.kl jalgpalli MV olid tüdrukud võidukad ja poisid tulid 2.kohale.
Tüdrukute võistkonnas mängisid Kirke Liise Kase, Neleliis Kobar, Edith Treimann, Rebeka Rokk, Mariette Johanna Jakk, Victoria Kutliahmetov, Merily Kadak, Marielle Kudrjavtseva, Kertu Tooming.
Poiste võistkonnas mängisid Johannes Evestus, Ralf Ander Nurmsoo, Villi Land, Martin Reier, Marten Mõtsnik, Kaspar Kivisalu, Sepo Nauri ja Johann Kikkas.
Kohapeal juhendasid Viljo Sinikas ja Ingrid Lenk
Meie kooli kirsiallee
Meie kooli kirsiallee projekt sai alguse 2018. aastal, kui gümnaasiumi ja põhikooli lõpetajad ning esimesed klassid kinkisid koolile ilukirsipuud. Aastatega on puukesed kasvanud ja kosunud ja rõõmustavad kõiki kevadeti õiteiluga. Selleks, et seda ilu oleks veel rohkem, kinkis 2023. a kevadel lõpetanud 35. lend kirsialleele täienduseks puid juurde (need said täna maha istutatud) ja samuti annavad oma panuse 36. lennu lõpetajad. Omalt poolt pani õla alla ka kool. Nüüd jääb vaid üle oodata millal talv ükskord lõppeb ja päike õied lahti meelitab.
Liina Rüütalu
Loovtöö - Mina kui tantsija!
Kooli raamatukogus on üleval 8.a klassi õpilase Laura Reemi näitus, mil nimeks "Mina kui tantsija".
"Kuna tantsimine on mulle väga südamelähedane ning mulle meeldib kunstiga tegeleda, siis tahtsingi teha loovtööks kunstinäituse "Mina kui tantsija". Näitusele valisin maalid, mis kujutavad tantsijaid nii tantsija enda kui ka publiku vaatenurgast. Võtsin inspiratsiooniks erinevaid tantsustiile ning sellele omaseid poose ja liigutusi."
Loovtöö juhendaja on Kärt Kaseorg-Korbe!
Suurepärased saavutused erinevatelt võistlustelt
Maakondlikul võistlusmängul "Netikirjariin"(5 vooru) saavutas 1.-2. koha 7.a klassi poiste võistkond ja 3. koha 7.a klassi tüdrukute võistkond. Juhendaja Marina Allikof.
16.04 toimus I kooliastme kevadmälumäng. 2. koha saavutas meie kooli 1.-3.a klasside võistkond kosseisus Riko Djakiv, Jarek Kajupank ja Adeele Laanemets ning 2.-3. kohta jäid Kaiuga jagama 1.-3.c klasside võistkond koosseisus Maribel Pariis, Nora Adele Küttis ja Kesare Marleen Lenk.
Raplamaa koolide laskmise MV oli võistkondlikult võidukas Vesiroosi Kool. Võistkonda kuulusid Hugo Forsel, Sten Kaspar Mölder, Emma Roosvalt, Rebeka Stimmer. Individuaalselt saavutasid 1. koha Sten Kaspar Mölder ja Rebeka Stimmer. 2. kohale tulid Hugo ja Emma. Sama võistkond oli ka vabariigis teine. Treener Liivi Erm.
RVK meemikonkurss teemal “NALJAD KOOLIELUST” on lõppenud. Meediaringi õpilastest koosnev žürii selgitas osalejate seast välja 5 parimat ja need on: Josep Maremäe, Oskar Šemet, Miia Virkus, Tom Laurimaa, Madle Kundla. Võidutööde TOP 5 leiad ka kooli stendilt. Aitäh kõikidele osalejatele ja ka õpetajatele, kes oma meemid konkursile saatsid! Meediaringi õpilased ja juhendaja Siret Jakobson.
Koolivälised tulemused:
27.04 toimus Kodutütarde ja Noorkotkaste võistlus Mini-Põrgupõhja noortele vanuses 13+. Võistkonnad pidid kaardi järgi orienteeruma ja kindlates punktides täitma ülesandeid. Võistlusmatka pikkus oli üle 15 km. Võitjameeskonnas olid Rapla Vesiroosi Koolist Rahe Mari Reede (9.b) ja Kreete Mõisnik (7.a), kolmas liige oli Vesiroosi vilistlane Kerli Mõisnik.
28.04 toimus Tallinnas võistlus Baltic Bowling Klubikarikas 2024. Seal osalesid Rapla Vesiroosi Kooli õpilased päris edukalt. Kert Isakar sai 6. klassi poiste arvestuses 1. koha, Raju Reede 3. koha ja Marite Isakar 9. klassi tüdrukute arvestuses 2. koha.
"Eestimaa õpib ja tänab" tunnustamise nominendid meie koolis
"Eestimaa õpib ja tänab" tunnustamisele esitati meie koolist 3 õpetajat: klassiõpetaja Riina Lõhmus, eripedagoog Helen Allet ja põhikooli aineõpetaja Kadi Sutter. Palju õnne nominentidele!
Rõõmu loov õpetaja
Õpetajad Triin Kõiv ja Viljo Sinikas pälvisid Peaasi.ee tänukirja “Rõõmu loov õpetaja 2024”. Palju õnne!
2. klassi robootikaringi õpilased käisid Tallinnas Pääsküla Koolis FLL Jr näitusel
Rapla Vesiroosi Kooli 2. klassi robootikaringi õpilased käisid 28.aprillil Tallinnas Pääsküla Koolis FLL Jr näitusel. Kokku osales 3 võistkonda. FLL Jr e FIRST LEGO League Explore on hariduslik õppeprogramm, kus lapsed vanuses 5 – 9 uurivad etteantud reaalelulist teemat, ehitavad teemaga seonduva liikuva LEGO mudeli ja oma meeskonna plakati ning esitlevad neid FIRST LEGO League Explore näitustel. Meie tublidele robootikutele on see juba teine hooaeg näitusest osa võtta.
FLL ei ole lihtsalt projektis osalemine vaid hariduslik programm, kus tuleb järgida ka põhiväärtuseid.
FLL Explore põhiväärtused on:
Me väljendame FIRST-i Sõbraliku Professionaalsuse ja Konkureeriva Koostöö mõtteviise läbi oma põhiväärtuste:
Avastus: Me uurime uusi oskusi ja ideid.
Innovatsioon: Me lahendame probleeme loovuse ja sihikindlusega.
Mõju: Me kasutame õpitut maailma paremaks kohaks tegemisel.
Kaasamine: Me austame üksteist ja mõistame üksteise erinevusi.
Meeskonnatöö: Koos töötades oleme tugevamad.
Lõbu: Me naudime ja tähistame oma tööd!
Selle hooaja teema oli Master Piece ehk huviringide kitsaskohtade leidmine, probleemi lahendamine ja huviringide reklaamimine/esitlemine. Õpilaste projekte vaatasid üle tunnustajad ja andsid omapoolse hinnangu. Meie kooli robootikute tööd jäid silma korrektsuse ja leidlikusega ning meeskonna ühtse väljanägemisega.
Robootikaringi juhendaja Ragne Roosla
Algklasside kevadkontsert
8. klassid külastasid Rakett69 Teadusstuudiot
Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel külastasid reedel, 12.aprillil Rapla Vesiroosi Kooli kaheksandate klasside õpilased Rakett69 Teadusstuudiot. Ikka selleks, et kinnistada koolist saadud teadmisi ja neid praktiliselt kasutada.
Õpilased jagunesid kolme suurde rühma töötubade vahel ja omakorda jaguneti 4-5-liikmelisteks võistkondadeks. Iga võistkond lahendas teadustuudio juhendaja abil kaks ülesannet. Võistlus algas teemakohase viktoriiniga.
Esimesel rühmal tuli lahendada praktilisi ülesandeid rakendusliku matemaatika töötoas, kus rakendati matemaatikaalaseid teadmisi praktiliste probleemide lahendamisel. Üheks ülesandeks oli geomeetrilise kujundi joonestamine. Teises ülesandes oli tarvis meisterdada olemasolevatest materjalidest sirkel, mille abil joonestada etteandud raadiusega ring.
Teine rühm käsitles roheinseneeria ja tuule- ning soojusenergia temaatikat. Esimese ülesandes meisterdasid õpilased tuult püüdva tiiviku. Võitis võistkond, kelle tiivik sooritas ette antud aja jooksul kõige suurema arvu pöördeid. Teises ülesandes meisterdati vesiratas.
Kolmanda rühma teemaks oli jõud- tasakaal, massikese. See oli kahe praktilise ülesandega töötuba, kus käsitleti jõudu nii massikeskme, kokkupõrke kui tasakaalu kaudu. Alustuseks oli vaja leida Mandri-Eesti keskpunkt. Õpilastele oli abistavate vahenditena antud Eesti kaart, papp, kaks mutrit, konks ja nöör. Vajadusel võis kasutada tööriistaseinal olevat joonlauda ja papinuga. Küll mõõdeti joonlauaga, kasutati nööri abi, kuid päris õiget lahenduskäiku õpilased välja ei pakkunudki. Järgmisena tuli ehitada kosmoselaev, mille kõrgelt kukutamisel jääks terveks kosmonaudiks olev toores muna. Kasutada olid papptopsid, kummid, õhupallid, grilltikud, joogikõrred, teip. Katsetamisel purunesid kahe võistkonna munad. Võitjaks osutus kergema konstruktsiooni ehitanud võistkond.
Kõikides töötubades töötasid õpilased suur õhinaga, neid abistasid oskuslikult noortepärased ja – meelsed juhendajad. Igaüks sai kaaslastega koos tegutsedes osa nagu päris Rakett 69 teadusvõistlusest. Tegevustes möödus aeg kiiresti, kuid toredad elamused ja uued teadmised õnnestumistest või ka mitteõnnestumistest pakuvad mõtteainet järgmiste ülesannete lahendamisel.
Eva Hindremäe
Erasmus+ projekti õpilaskohtumine Raplas
Meie Erasmus+ projekti viies ja ühtlasi viimane õpilaskohtumine toimus imelises Eestis, põhiliselt Raplas 15.-19. aprillini 2024. Olime selle õpilaskohtumise võõrustajad. Meile saabusid külalised Portugalist, Hispaaniast, Ungarist ja Lätist - igast riigist 6 õpilast ja 2 õpetajat.
Pühapäeva õhtul läksime külalistele Tallinnasse järele ning tõime nad Märjamaale. Külalised ööbisid Märjamaa Spordihoone hostelis ning seetõttu toimusid ka osad tegevused Märjamaal.
Esmaspäeva hommikul läksime Rapla Vesiroosi Kooli, kus toimus kontsert ja koolimaja tutvustus. Külalised olid vaimustuses meie ilusast koolimajast ja kontserdist olid nad samuti lummatud. Nad ütlesid, et meie kooli õpilased on väga sõbralikud ja aktiivsed. Peale lõunat toimus Actionboundi orienteerumismäng ja bowling Rapla keskuses. Need tegevused aitasid õpilasi lähendada ning nad tundsid koostegutsemisest suurt rõõmu.
Teisipäeva hommikul sõitsime Mukri rappa, kus oli võimalus räätsadel imelist Mukri raba avastada. Rajale läks kaks gruppi, üks laudtee pealt ja teine räätsadel. Meil oli tore kohtumine ka metsisega. Peale lõunat said külalised avastada Märjamaa Noortekeskust. Meie külalised olid vaimustusest sellest, et laste jaoks on loodud sellised toredad ajaveetmise kohad. Peale Noortekeskuse külastust said külalised teha helkureid Wäega Pärimusmajas. Kui küsisime tagasisidet, siis ütlesid, et nad polnud ise mitte kunagi helkureid teinud ja see oli nende jaoks rahustav tegevus.
Kolmapäeva hommikul läksime taas meie imelisse koolimajja, kus külalised nautisid väikest tantsulist tegevust ja bingomängu. Seejärel said külalised kuulata ettekannet Eesti looduse teemal ja voltida vesiroose. Rääkisin külalistele sellest, kui palju on meil rabasid, metsi, saari ja järvesid. Lisaks tutvustasin külalistele meie rahvuslikke looduses olevaid sümboleid, näiteks rääkisin neile meie rahvusloomas ja rahvuslillest. Peale ettekannet said nad oma teadmisi kontrollida toredas Kahoodi mängus. Seejärel said osalised voltida vesiroose. See tegevus oli nii põnev ja rahulik ja tore oli vaadata, kuidas kõik külalised vapralt vesiroose voltisid. Eesti toidulaual olevad hõrgutised maitsesid meie külalistele väga. Seejärel toimusid ClassVR peakomplektide ja Makey Makey töötuba. ClassVR peaskomplektide tegevuses said osalejad tutvuda virtuaalreaalsusega. Osalejad sattusid Eestis olevatesse imelistesse paikadesse ning seiklesid põnevates ruumides. Makey Makey tegevuses said õpilased tekitada vooluringi, kus rühmakaaslase puudutamisel sai bongosid mängida. Peale lõunat said õpilased läbida aardejahi raja ja lahendada videoülesandeid hoolivuse ja abistamise kohta.
Neljapäev oli Tallinna avastamise päev. Hommikul sõitsime Vabaõhumuuseumisse, kus toimus ringkäik muuseumis ja saime osaleda seiklusmängus. Seiklusmängu ajal hakkas Vabaõhumuuseumis lund sadama ning külalised said kauni lumesajuse vaatepildi. Peale lõunat õppisime tundma Tallinna vanalinna ning meil oli kahetunnine giidituur vanalinnas. Õhk oli karge ning külalised said kogeda seda, kui muutlik võib olla Eestimaa ilm.
Reedel käisime taaskord koolis, saime tunnistused ja vaatasime ning meenutasime projekti jooksul kogetud toredaid mälestusi. Peale lõunat said külalised taas Märjamaa Noortekeskuses aega veeta ning seejärel toimus ühine ajaveetmine Märjamaa ujulas. Külaliste väitel oli see justkui spaapuhkus peale aktiivsest ja toredat nädalat.
Nagu alati, saab iga hea asi ükskord ka otsa. Selle viimase õpilaskohtumisega sai otsa ka meie projekt. See oli imeline rännak ning need head kogemused ja mälestused jäävad aga igaveseks alles.
Fotod ja videod: https://drive.google.com/drive/folders/1nvpJRmuBqKKGfjEXctODeoo9P0gmBw9U?usp=drive_link
Ly Torn (Erasmus+ projekti koordinaator Eestis)
Raplamaa kooliteatrite Teatrifestival 2024
Meie teatristuudio Ega Vist lapsed ja noored osalesid 13.-14. aprillil Raplama Kooliteatrite Teatrifestivalil. Esimesel päeval toimusid ülivahvad õpitoad, kus juhendajateks Ursel Tilk, Raigo Saariste, Sten Olle Moldau, Mikk Mägi ja Kristjan Rohioja. Osalejad tegid filme, videoid, teatrimänge, loovtantsu ja kuuldemänge. Tutvuti Susi-stuudio maagilise maailmaga.
Teisel päeval toimusid Rapla Kultuurikeskuses etendused. Meie stuudio 4. klassi trupp läheb maakonda esindama vabariiklikule algklasside festivalile Sindis ja 9. klassi trupp põhikooli astme festivalile Narvas. Osales veel 3. ja 6.+8. klassi trupp. Kõik etendused õnnestusid suurepäraselt ja saime žüriilt (Margus Mikomägi, Ursel Tilk, Doris Tislar) väga kiitvaid ja positiivseid hinnanguid, samuti häid nõuandeid edaspidiseks. Oli väga tegus ja vahva nädalavahetus.
Loo autor: Krista Olesk
Pildid: Silvi Tarto
Hullu Teadlase X uurimistööde konkursi tulemused
Sel õppeaastal osalesid kolm klassi Hullu Teadlase X uurimistööde konkursil “Vinged ringed”, kus 1.-3. klassi õpilased said avastada teadust ja koostada uurimistöö aineringluse või ringmajanduse teemadel.
1.a klass uuris, kuidas kasvab põõsaskurk tavalises kasvuturbas ja kanakaka sees.
2. a klass uuris kodudes ja klassis prügimajandust.
3.c klass viis läbi küsitluse õpilaste ja õpetajate hulgas uurides nende teadlikkust taaskasutusest.
Uurima hakati juba oktoobris, jaanuaris külastas Hull Teadlane ka kooli, kus näitas erinevaid põnevaid katseid seoses aineringlusega.
Konkursil osalesid koolid kogu Eestist ning viis paremat said kutse Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumisse lõpuüritusele, kus õpilastel tuli oma töid teistele esitleda.
Kõik meie koolist osalenud klassid said oma vanusegrupi viie parema hulka. Esimene klass saavutas oma vanusegrupis teise koha. Kõik klassid said auhinnaks teadusliku sisuga raamatud, mängud ja edasiseks uurimiseks ka purgiga hooghännalised.
Elin Kiin
Koolimaja lahtiolekuajad koolivaheajal (22.04-26.04.2024)
Koolimaja välisuks on lahti kell 8-17
Kantselei on avatud kell 9-13
(24. aprillil on kantselei suletud, sekretär on koolitusel)
Meie õpilaste tublid saavutused
13.-14.04 toimusid Rapla maakonna teatripäevad, kus osalesid RVK 3.-9. klasside 5 truppi nelja etendusega. Taaskord tulid meie näitlejad laureaatideks ja ees maakonna esindamine vabariiklikel teatripäevadel - seekord siis 9. klassiga põhikooli astmes ja 4. klassi trupiga algklassides. Samas anti välja ainult 2 näitlejapreemiat ja parim naisnäitleja seekord Triinu Grüner. Juhendaja Krista Olesk.
5.–7. klasside õpilastele toimus ajalooviktoriin Mammut, mis kestis detsembrist aprillini. Võistlust korraldab Tartu Ülikooli Teaduskool koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga. Kokku osales ajaloovõistlusel Mammut 2024. aastal 5276 õpilast (1778 5. klasside õpilast, 1680 6. klasside õpilast, 1818 7. klasside õpilast). Meie koolist sai hea tulemuse 5.a klassis õpilane Kristen Soosalu, üldjärjestuses 15. koht, 7.a klassis Renee Ratassepp 20. koht ja Rasmus Ratassepp 29. koht. Kõik osalejad said uusi teadmisi ja info otsimise oskusi. Juhendaja õpetaja Riina Lõhmus
11.04 Rapla maakonna koolinoorte 7.- 9. klassi korvpalli MV-l tulid meie kooli noormehed maakonna koolinoorte meistriks. Kooli esindasid Norman Nurmsoo (parima mängija tiitel), Andri Oidsalu, Cristopher Ernits, Tõnis Sillamaa, Roko Kelder, Henri-Laur Leissoo, Ronnie Richard Rüüson, Margus-Mattias Varik ja Simon Elbrecht.
8.04 Kohilas toimunud maakonna koolinoorte tütarlaste B-klassi paarisvõrkpallis saavutasid Ella-Nora Buschmann ja Kerstin Rahe 2. koha.
Meie kooli 5.klassi õpilased Caspar Lepikult, Kristen Soosalu ja Sepo Nauri osutasid abi kannatada saanud kaasõpilasele, andes oskuslikult esmaabi ja toimetades kaaslase arsti juurde.
Kooliväilne tunnustus: 14.04 toimus Tallinnas “Kauni rühiga ellu” võimlemisfestival, kus osalesid ka Kadi võimlejad. Taaskord saavutati suurepärased tulemused: Aladinid- 87p Hõbemedal, Hiirekesed- 82p Hõbemedal, Lumelilled- 77p Hõbemedal, Lepatriinud -70p Pronksmedal.
Raplamaa tervisekonverentsi tunnustused meie kooli tegijatele
Traditsioonilisel Raplamaa tervisekonverentsil (järjekorras 27.) tunnustati 2023. aasta Raplamaa tervise- ja turvalisuse ning sotsiaalvaldkonna tublisid tegijaid.
Uhkel häälel teatame, et nominentide seas olid ka meie kooli tegijad:
1. Raplamaa terviseedandaja 2023 nominent: õpetaja PILVI PREGEL
Pilvi on pikki aastaid olnud tegev tervist edendavate koolide võrgustiku töös, andnud oma panuse turvalisuse tagamiseks Eesti Punase Risti Raplamaa Seltsis, on hindamatu väärtusega kolleeg Rapla Vesiroosi õpetajate ridades ja jõuab veel palju muudki. Pilvi teeb alati kõike südamega!
2. Tervisesõbralik ja turvaline töökoht 2023 nominent: Baltic Restaurants Estonia AS, Daily koolisöökla Rapla Vesiroosi koolis
Kinnitust leidis tõsiasi, et kui ettevõtte töötajad on hoitud ja rõõmsad, on ka tööl head tulemused. Antud juhul on tulemuseks maitsvad söögid koolisööklas. Mis omakorda teeb rõõmsaks meie kooli õpilased ja töötajad ja kui meie kooli õpilased ja töötajad on rõõmsad, siis.... mõelda vaid!
Palju õnne nominentidele!
Rõõmsalt edasi!
Siret Jakobson
Külalised meie majas!
Aprillikuu teisel nädalal uudistasid Rapla sõprusrajooni Raseiniai õpetajad Leedust Rapla maakonna erinevaid koole. 11. ja 12. aprillil võtsime külalised lahkesti vastu ka meie majas.
Külalisi huvitas küsimus: mis on Eesti õpilaste edu saladus rahvusvaheliste haridusuuringute järgi?
Lubasime kahel päeval neil lahkesti meie tunde jälgida, pärast mida olid külalised oma küsimusele ka vastuse saanud: edu tagavad koolikultuur, väärtused ja juhtkonna, õpetajate ning õpilaste omavahelised suhted.
Leedulased jäid külaskäiguga väga rahule, kiitsid meie koolimaja ilusat välimust ja jätsid meilegi ühe küsimuse: miks meil pole koolivormi nagu neil Leedus?!
Eks mõtiskleme selle üle ja jääme järgmiste kohtumisteni!
Siret Jakobson
Suurepärased tulemused erinevatelt võistlustelt
27.03 toimunud piirkondlikul bioloogiaolümpiaadil 8.-9. klasside arvestuses saavutas Mia Lota Sutter 1. koha. Juhendaja Iris Mõttus.
2.04 toimunud male võistkondlik EV Alus saavutasid meie kooli mõlemad võistkonnad 2. koha male maakonna koolinoorte esivõistlustel. 4.-6. kl võistkond: Rudolf Viikmäe, Rudolf Luis Kivi (5.a), Henri Vahtra (3.c), Emma Roosvalt (5.b). 7.-9. kl võistkond: Paul Türk (9.a), Han Oscar Sündema (9.a), Hendrik Vaabel (9.a), Triinu Grüner (9.b). Treener Olavi Pai.
4.04 toimusid Sadolini spordihoones Rapla maakonna koolinoorte sulgpalli MV, kus võideti rohkelt medaleid: 1. koha oma vanuseklassi tugevamas liigas saavutasid Rando Roosla, Kreete Mõisnik, Kaspar Kivisalu, Getri Roosla, Kaur Tobias Masing. 2. kohale tulid Oskar Neeme, Lenna Mette Kadarpik ja Kristofer Korbe. B-liigas ehk algajate liigas saavutasid 2. koha Melissa Krasnikov ja Eliise Kundla ning 3. koha Jette Loviise Kase. Treener Kairo Kadarpik
EgaVist Põltsamaa Miniteatripäevadel
Meie kooli teatristuudio Ega Vist 9. klassi trupp käis 6.-7. aprillil Põltsamaa Miniteatripäevadel. Oli tore olemine ja vahva elamus. Etendus õnnestus, tegime oma ära ja seega võib öelda, et läks hästi. Minul juhendajana on siiralt hea meel, et Rapla noored oskavad kultuurselt pidutseda, puhata ja teiste truppide etendusi nautides positiivseid kogemusi võtta. Foto tutvustas festivali stendil meie truppi.
Krista Olesk
Tublid saavutused spordivõistlustelt
26. märtsil toimus Sadolini spordihoones EKSL jalgpalli osavusfestival (erinevad teatevõistlused jalgpalliga). Juhendajateks kehalise kasvatuse õpetajad. Saavutati 3. koht mõlemas vanuseklassis.
2.-3. klassi võistkond: Nora Adele Küttis, Geity Lehtmets, Jarek Kajupank, Johann Joseph Aslan, Markos Kutser, Kaspar Riim.
4.-5. klassi võistkond: Victoria Kutliahmetov, Marielle Kudrjavtseva, Caspar Lepikult, Kristen Soosalu, Märten Mäemurd, Siim-Travis Tepner.
1.04 toimunud "Tähelepanu, start!" võistlustel saavutasid meie kooli 1.-5. klassi õpilased 1. koha. Võistlusel osalesid: Maribel Pariis, Kaur Jakob Läänaru, Keterli Sõber, Lars Nauri, Kaia Kaldas, Tauri Paas, Rosanna Haud, Markos Kutser, Paul Marten Hein, Emilie Mariette Ratsov, Tristan Tanel Küttis, Loviise Heinsalu, Märten Mäemurd, Marielle Kudrjavseva, Caspar Lepikult, Victoria Kutliahmetov, Sepo Nauri, Kristen Soosalu. Saatja-õpetaja Ingrid Lenk.
Arvamusfestival “Valla noored, kui valla edukas tulevik”
2024. aastal tähistame teema-aastana Eesti kultuuririkkust ja mitmekesisust. Märkame, väärtustame ja hoiame Eesti mitmekesist kultuuriruumi, mida loome ühiselt erinevate kogukondade ja rahvastega.
3. aprillil oli meil suur rõõm ja au võõrustada viie riigi: Suurbritannia, Austria, India, Ungari Ja Hiina saatkondade esindajaid ning naaberkoole noortele suunatud diplomaatilise arvamusfestivali “Valla noored, kui valla edukas tulevik” raames. Diplomaatilise projekti eesmärgiks oli laiendada õpilaste silmaringi, tutvustada välisriikide kultuuri ning anda noortele endile võimalus kaasa rääkida.
Sellised üritused värskendavad koolielu ja annavad õpilastele võimaluse end turvalises keskkonnas proovile panna. Kuulates nende mõtteid, ootan juba põnevusega, millega nad meid järgmiseks üllatavad ning kuhu välja jõuavad!
Aitäh, MTÜ Diplomatic Relations Project ja Helen Uus. Aitäh, British Embassy Tallinn! Aitäh, Embassy of the People's Republic of China in the Republic of Estonia. Aitäh, Embassy of Hungary in Tallinn. Aitäh,
Österreichische Botschaft Tallinn - Austria Suursaatkond Tallinnas. Aitäh, Embassy of India, Tallinn.
Kärt Kaseorg-Korbe
Koolinoorte ujumise MV tulemused
25. märtsil toimunud maakondlikel koolinoorte ujumise MV saavutati mitmeid auhinnalisi kohti.
Kristofer Jair PC vanuseklassis 1.koht nii selili kui vabaujumise tehnikas, Krath Järve 1.koht PE nii selili kui vabatehnikas, Heliise Matsalu 1.koht TC selili ja 2.koht vabatehnikas, Rebeka Stimmer TC 3.koht mõlemas tehnikas, Tõnis Sillamaa 3.koht PB vabatehnikas ujumises, Willaim Verner 3.koht PD seliliujumises. Saatja-õpetaja Ingrid Lenk.
Suurepärased tulemused erinevatelt võistlustelt
11.03 toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas astronoomiaviktoriin Pulsar 5.–12. klasside õpilastele. Meie koolist jõudsid parimate hulka: 9. kl Mia Lotta Sutter oma klassi arvestuses jagas 3. kohta ja 8.-9. klassi koondarvestuses jagas 11. kohta. 6. kl Kustas Kalda oma klassi arvestuses jagas 2. kohta ja 5.-7. klassi arvestuses jagas 8. kohta. 5. kl Brigite Kuusik oma klassi arvestuses 5. koht ja 5.-7. klassi arvestuses 18. koht. Õpetaja Tiina Roosimägi
Saksa keele olümpiaadil jagasid põhikooli 7. klassi arvestuses paaristöös 1.-2. kohta meie kooli õpilased Renee Ratassepp ja Simon Elbrecht (55p) ning Rasmus Ratassepp ja Tom Laurimaa (55p). 4. kohale tulid Greete Viltok ja Laura Lotte Vahtra (34p). Põhikooli arvestus (8.-9. klass) saavutas 1. koha Mia Lota Sutter (72p). Õpetaja Ljudmilla Suvorova.
22.03 osalesid RVK õpilased “Koolipinks kõigile” üle-eestilisel lauatennise finaalturniiril. 1.-5. klasside arvestuses saavutasid Henri Vahtra ja Karl Erik Vahtra üheksa kooli konkurentsis 3. koha. 6.-9. klasside arvestuses said Jan Torjus ja Kaspar Meresmaa kaheksa kooli konkurentsis 5. koha. Juhendaja Andres Sahkur.
19.03 toimusid Kohilas maakonna koolinoorte sisekergejõustiku MV. Maakonna meistriteks tulid-Han Oscar Sündema (60m), Henri Laur Leissoo (kuul, kaugus), Lisann Terras (60m) ja Amanda Väljamats (kaugus). Juhendaja õpetaja Risto Ütsmüts.
Inglise keele maakondlikul arvutiviktoriinil saavutasid 8.-9.klasside arvestuses 3. koha Iris Kohv ja Karmeli Simanis. Õpetaja Gaida Kabral.
Meie kooli kuuendikud tähistasid Ülemaailmset veepäeva
Seoses rahvusvahelise veepäevaga osalesid meie 6.-klasside õpilased 26. märtsil Keskkonnaameti õppepäeval “Minu veekasutus”. Tunnid viis läbi Maarika Männil.
Ajurünnaku käigus pakkusid õpilased enda mõtteid, milleks kulub vett igapäevastes tegevustes, näiteks hammaste pesemisel või toidu valmistamisel. Keerukamaks osutus mõelda, kuidas kulub vett arvuti kasutamisel või teksapükste ja T-särgi kandmisel. Tunni käigus selgus, et nähtavat vett, mida õpilased oskasid nimetada, kasutame oluliselt vähem kui nn. peidetud ehk virtuaalset vett, mis kulub meie toidu või esemete ja energia tootmiseks. Näiteks ühe klaasi piima tootmiseks kulub 204 liitrit vett ja paari teksapükste tootmiseks lausa 1500 liitrit vett. Päris ulmeliseks läheb vee kasutus autotööstuses, kus ühe sõiduauto tootmiseks kulub lausa 400 000 liitrit vett!
Kui nähtavat veekulu oskame suhteliselt hästi hinnata ja seda ka kokku hoida, siis peidetud vee peale me tavaliselt ei mõtle. Saime siiski näpunäiteid ka selle säästmiseks. Näiteks kui kanname enda rõivaid nii kaua kui võimalik või anname taaskasutusse, on see , lisaks teistele materjalidele, ka vee kokkuhoid.
Meie silmaring laienes veel sellega, et saime mõne toote kohta,teada, mis riikide vett me peidetuna tarbime. Näiteks, puuvillast T-särki kandes kasutame Pakistani vett. Seal aga on veepuudus üsna terav probleem. Kuigi Eestis üldiselt suurt veepuudust ei ole, ei maksa unustada, et oleme üks osa globaalsest veeringest. Vett on maailmas piiratud hulgal ja seda ei tule kuskilt juurde. Kasutame siis vett vastutustundlikult, alustades iseendast.
Eha-Mai Karu
Väga head tulemused erinevatelt võistlustelt
Vabariiklikul muusikaõpetuse olümpiaadil saavutas Helin Marii Seera 7. koha ja talle omistati hõbediplom. Õpetaja Monica Blokk.
Netikirjariinil, enne loovtöö tegemist ja lõplikke tulemusi, on 7. klasside poiste võistkond 1.-2. kohal, tüdrukud 3.-4. kohal.
15.04 saavutasid 5.-6. klassi tüdrukud Raplamaa koolidevahelisel saalijalgpalli võistlustel 2. koha. Võistkonnas Neleliis Kobar, Kirke Liise Kase, Edith Treimann, Mariette Johanna Jakk, Victoria Kutliahmetov, Merily Kadak, Rebeka Rokk, Elisabet Reinomägi, Mirjam Lütt. Juhendaja Ingrid Lenk.
RVK 8. -9. klasside koolisisese inglise keele arvutiviktoriini tulemused:
9. klass
Mia Lota Sutter 37/37 punkti
Reimo Tammik 35/37
Kirkelii Kristian ja Madle Kundla 33,5/37
8. klass
Karmeli Simanis ja Iris Kohv 35/37
Ali Hamza 34/37
Gregor Kressel ja Oskar Lavrits 33,5/37
Andreas Pilt 33/37
Kooli esindavad maakonnas Mia Lota Sutter, Iris Kohv, Karmeli Simanis, Ali Hamza ja Andreas Pilt
Elektritunnid
3.klassid osalesid õppeprogrammis - Elekter- tekkimine, tekitamine, säästmine. Läbiviijaks oli Kohila Keskonnahariduse Keskuse õpetaja. Õppisime tegevuste kaudu selgeks, mis see elekter on, millest ja kuidas elektrivoolu toodetakse, miks peab elektrienergiat säästma, kuidas elektriseadmetega ohutult ümber käia, millised ained juhivad elektrit ja millised mitte. Tegutsesime rühmades ja harjutasime ka koostööd. Panime kokku vooluringi ja tegime särtsu. Vahva oli, sest saime ise käed külge panna. Tegevusi toetas KIK.
Riina Lõhmus
Rapla Vesiroosi Kooli TEATRIPÄEVAD
Suurepärased tulemused Rapla maakonna võistkondlikutelt MV lauatennises
1. - 5. klasside arvestuses: Maakonna meistriteks tuli RVK 1. võistkond, kes mängis koosseisus Henri Vahtra ja Karl Erik Vahtra. 2. koha saavutas RVK 2. võistkond koosseisus Joonas Hamza ja Ravel Reingold. 3. kohale tuli RVK 3. võistkond koosseisus Siim-Travis Tepner ja Arthur Meresmaa.
6. - 9. klasside arvestuses: Maakonna meistriteks tuli RVK 1. võistkond, kelle koosseisu kuulusid Kaspar Meresmaa ja Jan Torjus. 3. koha saavutas RVK 2. võistkond koosseisus Marten Mõtsnik ja Jako Lill.
Mõlemad maakonna meistriteks tulnud võistkonnad on kutsutud üle-eestilisele turniirile "Koolipinks kõigile". Juhendaja Andres Sahkur.
Suurepärased saavutused
Piirkondlikul geograafia olümpiaadil pälvis 7.klasside arvestuses 3. koha Rasmus Ratassepp ja 9.klasside arvestuses 1. koha Mia Lota Sutter. Õpetaja Eha-Mai Karu.
Piirkondlikul ajaloo olümpiaadil saavutasid 6.klasside arvestuses 1. koha Kertu Tooming, õpetaja Krista Lumiste ja 3. koha Randar Emberg, õpetaja Riina Lõhmus ning 4.koha Kustas Kalda, õpetaja Krista Lumiste. 7. klasside arvestuses 1. koha Kaspar Sinikas, õpetaja Heli Heinaste ja 2. koha Laura Lotte Vahtra, õpetaja Heli Heinaste. 9. klasside arvestuses saavutas 1. koha Mia Lota Sutter, õpetaja Heli Heinaste ja 3. koha Rahe Mari Reede, õpetaja Heli Heinaste. Mia Lota Sutter on kutsutud lõppvooru.
Rapla valla Aasta õppijaks esitati meie koolist Mia Lota Sutter, kes osales valla vastuvõtul ja ta pälvis tänukirja väga heade õpitulemuste ning soorituste eest ainevaldkondade võistlustel.
Tänasest, 1. märtsist, saab esitada taotlusi 1. klassi koha saamiseks
TÄHELEPANU sel sügisel Rapla vallas kooliteed alustavate laste vanemad! Tänasest, 1. märtsist, saab esitada taotlusi 1. klassi koha saamiseks:
Koolimaja ja kantselei lahtiolekuajad vaheajal
26.veebruar - 01. märts on koolimaja avatud 8.00-17.00
Kantselei on avatud 9.00-13.00
Vesiroos 36 ja Eesti Vabariik 106
Täna saab Rapla Vesiroosi kool 36-aastaseks. Sel puhul toimusid täna ainult 3 tundi ja needki olid lühendatud. Pärast tunde kogunes kogu koolipere Sadolini spordihoonesse, kus toimus pidulik aktus!
Aktuse avakõne pidas õppejuht Marike Uusjärv! Tervitame direktorit, kes kaugel lombi taga, ja tema poega, Madist, kel ka täna sünnipäev! Palju õnne!
Aktusel esines meile mudilaskoor (juhendaja Vahur Soonberg) lauluga "Kas sa tead?".
Luuletust lugesid Marii, Joosep, Grit, Grettel ja Sigrid ning meediaringi üleskutsel klassides valminud luuletuse "Meie kooliks Vesiroos" lugesid ette Siret ja Andres.
Seejärel astus lavale eilse Vesiroosivisiooni võinud Moment, kes esitas lisaks eilsele võiduloole ka koolihümniks pakutava loo koos õpetaja Monicaga.
Muidugi ei puudunud aktuselt ka rahvatants. 2. - 4. klassi rahvatantsurühm (juhendajad Tuuli Roosi ja Riho Pohla) tantsis meile lõbusa tantsu "Mängulust".
Aktuse lõpetas suur ühendkoor, kus lauljateks nii õpilased kui ka õpetajad. Esitusele tuli Rein Rannapi ja Urmas Alendri laul "Rahu". Klaveril saatis lauljad Helin Marii ja koori juhatas Monica Blokk!
Aktust juhtisid Carl-Markus ja Elis!
Palju õnne meile kõigile!
Andres Sahkur
Omaloomingukonkurss – Vesiroosivisioon
22. veebruaril, toimus teine omaloomingukonkurss, mil nüüdsest nimeks Vesiroosivisoon. Eelmisel aastal kooli juubeliks ellu kutsutud konkurss peab õpilaste nõudmisel saama uueks traditsiooniks.
Omaloominguga võisid lavale tulla kõik kooli õpilased ja etteasteteks olid näidendid, muusika, luuletus ja tantsud. Registreeris ennast 20 osalejat ja nad kõik jõudsid ka lavale, hoolimata vahepealsest haiguste puhangust.
Žürii, koosseisus Kadri Lõhmus (õpilaste esindaja ÕE-st), Susanna Elbrecht (vilistlaste esindaja), Elin Kiin (õpetajate esindaja) ja Marko Kaldma (peaesineja) andis välja järgmised auhinnad:
Säravaim esitus – Säravad tähed
Parimad kõrvaliigutajad – Kolm küülikut
Luule eri – Kesare
Nalja preemia – Nunnu kutsu
Hea sõpruse auhind – Sõprus
Energia pomm – Reede
Suurepäraselt pähe õpitud tants – Kolm õudukat
Super koostöö – Neli liblikat
Säravaim etteaste – Lambotajad
Parim hiphop tantsija – Karmen the Great
Parim meeskonna vaim – Tantsijad neljandast
Tulevane helilooja – Eliis
Kõige rohkem sirgete jalgadega hundirattaid – Võimlejad
Stiilseimad kostüümid – Lapsed
Tuleviku lootus – Vahuri gäng
Pead pilvedes – Kolm punkti
Võimas esitus – Torm
Ootamatu lõpplahendus – Paulo ja plikad
Trikkide rohkeim esitus – Trikkide võlu
Popim bänd – Moment
Üheks peapreemiaks oli publiku lemmik. Hääletajaid oli kokku umbes 90 ja publiku lemmikuks tuli Lambotajad.
Grand Prix võitis väljateenitult bänd Moment! Nendest Eesti muusikamaailm veel kuuleb!
Suur tänu žüriile raske töö eest!
Pärast auhindade kätte andmist läks suureks peoks. Peaesinejaks oli Rapla räppar MAAKUU, kellega koos olid laval ka Väike Tom, Judopoiss ja Pipi. Üllatusena olid laval ka meie õpilasesinduse neiud, kes suurepäraselt räpparitele tausta laulsid. Lava ette kogunenud fännid said korraliku kontserti osaliseks.
Selline suur üritus ei saaks toimuda ilma toetajateta ja neid oli meil tõesti palju: Apollo, XS mänguasjad, Pitsakiosk, Rapla kino, Taevanimaani, kultuurifestival Särin, Susi Stuudio, Mamma, Aili Vendt, Annabel ja Iris ning suurim toetaja on muidugi Rapla Vesiroosi Kool.
Suurim tänu läheb aga meie õpilasesinduse liikmetele, kes ürituse korraldasid. Carl-Markus ja Han Oscar istusid terved pikad päevad pultide taga ja said ülihästi hakkama. Lenna, Mari ja Karmen hoolitsesid koos Annabeliga kohviku eest. Ja muidugi Helin Marii, Kirke ja Triinu...kirjutasid tekstid, juhtisid õhtut, sättisid ruume, koristasid ja lõpuks veel võitsid ka. Mis nii viga asju korraldada!
Andres Sahkur
Suurepärased saavutused erinevatelt võistlustelt
14.02 Alus toimunud kabe võistkondlikul võistlusel VII-IX klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond 1.koha. Võistkonda kuulusid Triinu Grüner, Han Oscar Sündema, Paul Türk, Hendrik Vaabel.
Loodusteaduste olümpiaadil saavutas Gert Pint maakondlikus arvestuses II-III koha.
14.-15.02 Haapsalus toimunud Eesti KSL meistrivõistlused õhupüssis, saavutas 5.-9.klassi poiste arvestuses III koha Sten Kaspar Mölder (6.kl.). Tubli tulemus 56 võistleja seas ka Hugo Forseli 17.koht. Võistkondlik 2. koht saavutati 6.-7. klassi arvestuses koosseisus Sten Kaspar Mölder, Rebeka Stimmer, Hugo Forsel, Emma Roosvalt.
Kanname Eesti sünnipäeval kirikindaid!
Kanna oma kootud kindaid, ema või vanaema kootud kindaid, sõbra või lapse kootud kindaid…
Meie veel koome… Kanname Eestimaad oma südames ja ka kätel! Kudujate Koopiaklubi kutsub kõiki 24. veebruaril ehtsaid Eesti kindaid kandma!
Terje Raudsepa
Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle
eriklassi õpetaja,
klassiõpetaja,
psühholoogi.
Kandideerimiseks palume saata
avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad
hiljemalt 25. märtsiks 2024 aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee.
Tööleasumise aeg augustis 2024.
Lisainfo vesiroos@vesiroos.edu.ee.
Luulelugemine
Kooli ning Eesti sünnipäeva eel lugesid algklasside õpilased luuletusi. Klasside lemmikud kohtusid 15. veebruaril raamatukogus, et tunda rõõmu luuletuste lugemisest, kuulamisest ning saada edasiviivat tagasisidet. Rõõmustas, et lugejad olid leidnud huvitavaid luuletusi. Klasside esindajad olid Marii Kokk, Grettel Kranach, Nora Adele Küttis, Joosep Schmidt, Grit Soome, Artur Gerassimov, Kaia Kaldas, Sigrid Sunni, Eliise Marie Kalda, Mirtel Vessart, Janely Metsniit. Tagasiside andjad kiitsid laste julgust ning rõõmu luulelugemisel. Suurema publiku ette astuvad väikesed etlejad kooli ja Eesti sünnipäeva aktusel.
Lea Lindegron
Tunnustus TORE juhendajatele
TORE on kestnud meie koolis aastast 2001.
Selleaastasel konverentsil saime suure au osaliseks, meid pärjati tiitliga "Aasta TORE juhendajad 2023".
Oleme tänulikud tunnustajaile, kuid veelgi enam kõigile meie endistele ja praegustele tugiõpilastele ja toetajatele. Elagu TORE!
Juhendajad
Triin Kõiv ja Pilvi Pregel
Stiilinädal
12.02 - 16.02 toimus Vesiroosi koolis traditsiooniline Stiilinädal. Selle aasta stiilid oli hipi vs heavy metal, kurjamid, sõbrapäev, pidulik ja tudupäev. Terve nädal toimus vahetundides igasugu tegevusi. Sai tantsida, kontserti kuulata, kakaod ja teed juua, kohvikutes käia, fotonurkades poseerida, presidendi vastuvõtul osaleda, mänge mängida jne. Terve nädala jooksul toimus raadioviktoriin, kus osales üle 40 võistkonna.
Suur tänu kõikidele, kes nädalasse panustasid!
PS! Nädala kõik pildid on nähtaval kooli kodulehel (vesiroos.edu.ee) olevas galeriis, kaustas Stiilinädal 2024.
https://drive.google.com/drive/folders/1woJ_XSIMSBNZMLLb-tmfHrF1vFD_erWS?usp=sharing
Andres Sahkur
SÕBRAPÄEVA SUPERPIDU
TORE tegutses väikestega sõbrapäeva superpeol.
Mängiti mitu tugiõpilaste lemmikmängu, tantsiti ja pandi end proovile sõbrapäeva KAHOOTiga.
Meie alustajad- tugiõpilased õppisid väga kiiresti, kuidas rahulikult olla suunavad sõbrad ja rõõmsad toetajad endast noorematele.
Eriti pidulikuks tegi päeva torevant.
Nüüd on jälle rohkem sõpru meie koolis!
Pilvi Pregel
Tublid saavutused erinevatelt võistlustelt ja olümpiaadilt
8.02 toimunud koolinoorte male maakondlikul MV-l Alus saavutasid Rudolf Viikmäe 4.c klassist 1. koha, Emma Roosvalt 5.b ja Triinu Grüner 9.b klassist 2. koha ning Henry Vahtra 3.c klassist 3. koha. Treener Olavi Pai.
Meie kooli 1.-5. klasside lauatennise turniiri võitis Henry Vahtra 3.c klassist. 2. koht Ravel Reingold 4.a ja 3. koht Joonas Hamza 4.a klassist. Võistluse korraldajad Joonas Verner ja Jako Lill 8. klassist tegid loovtööd, juhendaja ja fotograaf Andres Sahkur.
10.02 toimus maakondlik muusikaolümpiaad ja Helin Marii Seera 8.c klassist saavutas põhikooli arvestuses 1. koha. Ta esindab Raplamaad märtsis toimuval vabariiklikul muusikaolümpiaadil. Õpetaja Monica Blokk.
Tubli saavutus loodusteaduste olümpiaadilt
Üleriigilisel loodusteaduste olümpiaadil saavutas maakondlikus arvestuses 2.-3. koha Gert Pint, osales veel 7 meie kooli õpilast. Õpetajad Tiina Roosimägi, Eha-Mai Karu ja Riina Lillemägi.
Õpetajate streik on lõppenud
Ootame kõiki õpilasi ja õpetajaid kolmapäevast kooli. Õppetöö toimub tavalise tunniplaani alusel.
Koolitoit kõigile!
Täname kõiki lapsevanemaid mõistva ja toetava suhtumise eest!
Õppetöö õpetajate streigi jätkumisel
Õpetajate streik jätkub ja suur osa aineõpetajatest osalevad selles kuni 31. jaanuarini (kui streik ei lõpe varem).
Esmaspäevast ootame kooli kõiki 1. - 4. klasside õpilasi ja 3.-4.d, 5.d, ja 6.d klasside õpilasi.
Alates 5. klassidest toimuvad tunnid kas iseseisvalt või veebis. Täpne info aineõpetajatelt ja klassijuhatajatelt.
Kannatlikku meelt kõigile!
Lauatenniseturniir
Eile pidasid 1. - 5. klassi õpilased vägevaid lauatennise lahinguid. Toimunud turniir oli 1. osa Jako ja Joonase loovtööst. Kohale tuli 17 pinksihuvilist ja mängud olid tõesti pingelised, kus sai näha nii suurt võidujoovastust kui ka kaotusepisaraid. Muidugi rõõm liikumisest ja koosolemisest olid eile kõige tähtsamad.
Finaali jõudsid Ravel ja Henri, aga eile seda ei peetud. Finaal toimub hoopis esmaspäeval kooli fuajees, kuhu ootame suurt publikut vaatama. Pärast finaali toimub ka autasustamine.
Andres Sahkur
Suurepärane kooliväline tulemus
13.-14. jaanuaril Kadi võimlejad osalesid rahvusvahelisel Gymnafest 2024. Lumelilled tulid kavaga “Sõbrad alati” oma kategooria üldvõitjateks. Väikestest Lumelilledest olid vesirooslased: Annely Lee, Nora Adele Küttis, Luna Bahovski, Rosaly Õis, Luisa Murumaa, Selma Loviisa Aranda, Mirell Vessart, Britt-Marii Sikk, Grete- Liis Kobar ja Kadi Junior Eliit tuli kavaga “Päikese jõud” oma kategooria laureaadiks! Koosseisus vesirooslased: Eliise Pikner, Kaisa Ingeliis Masing, Sandra Suvi, Karmen Lisete Läänaru, Kadri Lõhmus, Eliis Forsel, Lisette Valgma, Lenna Mette Kadarpik, Rebeka Rokk. Osalejad riigid olid veel Soome, Läti, Leedu.
Fotod: Silja Tõntson
Suurepärased tulemused Läänemere Projekti veebiviktoriinilt
UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriinil osalesid meie koolist Mia Lota Sutter, Simon Elbrecht, Kertu Tooming ja Randar Emberg. Mia Lota on enda vanuserühmas 1. kohal koos sama punktisumma saanud kaaslastega ja ta on auhinnaks kutsutud loodusteadlase töövarjuks saabuval suvel. Osalejaid selles vanuserühmas oli 1791. Noorematest läks kõige paremini Randaril, kes on 188. kohal 932-st. Õpetaja Eha-Mai Karu teavitas õpilasi osalemisvõimalusest.
Õppetöö streigi ajal
Eesti Haridustöötajate Liidu poolt korraldatud üld – ja toetusstreigist võtab osa enamus Rapla Vesiroosi Kooli töötajatest. Streik algab 22. jaanuaril ja kestab esialgse plaani kohaselt 26. jaanuarini, toetusstreik 24. jaanuarini.
Tavapärast õppetööd kogu koolile koolimajas ei toimu. Õppetöö on korraldatud hübriidõppena kas kodus, koolis või veebis. Täpsem info õppeinfosüsteemis Stuudium.
25. jaanuaril 2024 toimub Lastevanemate Akadeemia
25. jaanuaril kell 18.00 - 19.30 toimub Rapla Vesiroosi Kooli Lastevanemate Akadeemia.
Valida saab osalemise ühes loengus/õpitoas:
1. Lapse tunnustus, märkamine, õpiabi ja karistus. Koolitaja psühholoog Toivo Niiberg
2. Veebikäitumisest ja küberkiusamisest. Koolitajad politseinikud Virginia Ciunite ja Kristel Põhjala
3. Kuidas tekitada, säilitada ja edendada lastes lugemishuvi. Kuidas toetada lapsi sotsiaalsete probleemide korral käsitledes teemasid raamatute abil. Koolitaja Ingrid Teder Rapla Keskraamatukogust.
Töötuppa on vajalik registreerida selle lingi kaudu: https://forms.gle/iJs5ffGNFATGHHAY6
Aitäh-päev!
Täna tähistasime koolis rahvusvahelist aitäh-päeva.
Tänusõnadel olevat maagiline toime - nende sõnadega kingivad inimesed üksteisele rõõmu, avaldavad tähelepanu ja annavad edasi positiivseid emotsioone. Esijoones püütakse tänada kõiki kalleid inimesi lihtsalt selle eest, et nad olemas on.
Kooli fuajees olid suurelt üleval AITÄH, kus tähtedes sisse said soovijad kirjutada, mille eest nemad tänulikud on. Seal samas sai teha ka tänulikkuse kaardikesi ja sõbraga laevade pommitamist mängida. Kõige enam pakkus lastele rõõmu ja liikumist üle koolimaja ja Sadolini spordihoone üles pandud fotojaht. Üles tuli leida 15 punkti, kus igas kohas oli erinevates keeltes kirjutatud aitäh ja üks keel. Kui olid kõik punktid üles leidnud, pidi aitäh-i ühendama õige keelega. Terve päev oli koolimaja jooksvaid lapsi täis ja täna oli see täiesti lubatud!
Aitäh teile!
Andres Sahkur
Eelkool alustab
Rapla Vesiroosi Kool ootab 2024/2025. õppeaastal kooliteed alustavaid lapsi ja vanemaid 1.veebruaril 2024.a kell 17.30 koolimajja esimesele kokkusaamisele. Kogunemine toimub kooli aulas. Palume lastel kaasa võtta vahetusjalatsid.
Eelregistreerimine alates 10. jaanuarist 2024.a alltoodud lingi kaudu.
Registreerimise link: https://forms.gle/Gu1A3nc2GLtisN8G8
Traditsiooniline raamatulaager
Särasilmsed väikesed lugejad said taas kokku 03.-04. jaanuaril traditsioonilises raamatulaagris, mille kestvad märksõnad on ööbimine koolis, Rapla Keskraamatukogu külastamine ja enda lemmikraamatu tutvustamine.
Sel korral sai lisaks tehtud väike nukuteater paberile, õpitud koos õpetaja Triinuga lugusid vestma näpunööri ja voltimise abil ning läbi tehtud mitmed ülesanded selleks, et laagri lõpus vanemaid taas raamatute ja kirjanike tundmises proovile panna.
Laste lustist ja tarmukusest laetud õpetajad Lea ja Pilvi tänavad kõiki kohalolnuid ja abilisi.
Lugemisteni!
Pilvi Pregel
7. - 9. klassi jõulupidu
Teisipäeval pidas enda jõulupidu Vesiroosi kooli 3. kooliaste.
Avanumbris astusid üles bänd, mil nüüd nimeks Moment, Romi enda loovtööks kirjutatud palaga ning üritust korraldanud kaheksandikud meeleoluka tantsuga.
Klasside etteasted olid väga põnevad. Sai kuulda klassikalisi jõululaule, ise kirjutatud luuletusi ja näha filmi ning imelist tantsunumbrit!
Õhtu lõpetas diskoga dj Tõnn!
Aitäh kaheksandikud!
Andres Sahkur
Koolimaja lahtiolekuajad koolivaheajal
Koolimaja lahtioleku ajad
02.01 - 5.01.2024 avatud 8.00 - 14.00
Kantselei lahtioleku ajad
02.01 - 05.01.24 avatud kell 9.00-13.00
Tunnustused karjääriteemaliste juttude ja luuletuste võistluselt
Novembri algul toimus Eesti Töötukassa Raplamaa osakonna poolt korraldatud karjääriteemaliste juttude ja luuletuste võistlus Raplamaa koolide 3.-4. ja 5.-7. klasside õpilastele. Meie koolist osalesid ning pälvisid ka tunnustuse:
4. a Kristofer Nõulik, Joonas Hamza, Markkus Hämarsalu
4. b Gregor Arhipov, Marten Valgma, Oskar Paabo, Markus Emberg, Lenna Lehtoja, Eliise Marie Kalda
4. c Mirtel Vessart, Emma Karoliine Jõgis, Rudolf Viikmäe, Sebastian Haasmaa, Meribel Luugima, Anni Suvi, Annika Kidra
5. c Jan-Martti Mihkeles, Johanna Rasmussen
6. b Lisette Valgma
7. a Kadri Lõhmus
7. d Anella Piip, Indrek Susi, Mihkel Adamson, Marten Maidla, Kristofer Jair
Töötoad teemal " 12 kinki jõuluvanale"
Meie kooli 1.-4. klassi lapsed lustisid täna erinevates töötubades, kus tehti joogat ja talisuplust, tantsiti, meisterdati, kuulati lugusid, mängiti rütmipillidel ja erinevaid mänge, võeti mõõtu jõulukuldvillakus, piti näidendikeste abil kõnekäände ja palju muudki. Täna kirjutati jõuluvanale hulga kirju, et teda tänada tema olemasolu eest.
Ühes töötoas oli külaliseks Mari Tammar, kelle südameasjaks on hoida elus meie rahvakultuuri.
Lapsed said taas teistsuguse jõulueelse päeva, õpetajad ja abivalmis lapsevanemad kogesid laste tegutsemislusti.
Jätkugu jõulurõõmu veel pikaks ajaks!
Pilvi Pregel