UUDISED 

Avatud koolisööklate nädal - "Tulge kooli lõunale"

Toimumise aeg: 02.10-06.10 kell 13.00-14.00

Hind 1.85€ (+ piim/ keefir 30 senti) 

Lõuna eest saab tasuda kohapeal.

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele. 

Registreerimise link: https://forms.gle/g2g72fs1Zc1REvsM7

Projekt „Peatu, vaata, veendu!” ja helkuri kandmise olulisus

5. klasside õpilastele suunatud projekti „Peatu, vaata, veendu!” eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel ja raudtee ületamise ohutusele raudteeületuskohtades.

Ka sel aastal markeerivad mõned 5. klasside õpilased meie kooli lähedasi ülekäigukohtasid, kuid sõidutee ületamise ohutusest vestlevad kõik viiendikud. Tore, kui selle vestlusega kodus algab kõikide õpilaste kooliaasta. 

Sama tähtis on juba üle kontrollida HELKUR oma välisriiete küljes. 

Helkuri kandmise tähtsusest ja selle õigest kinnitamisest saate infot SIIT ja SIIT

Hoolime endast ja teistest!


RVK tervisenõukogu nimel

Pilvi Pregel

Kalapäev

Kooliaasta algas kolmandatele klassidele teistmoodi. Esimestel koolipäevadel, 4.-6.09 osalesime õppeprogrammis Kalapäev - õpime ja kokkame. Meile tuli külla koos kaladega Anu Metsar.  Meie eesmärk oli saada teadmisi Eesti kaladest, õppida eristama liike, tundma nende eluviisi ja elupaiku, teada olulisemat infot kalapüügist ja kalade kaitsest. Praktiliselt tutvusime kala sise- ja välisehitusega. Kõige põnevam oli räime puhastamine. Saime luubiga uurida kala siseelu. Kõige lõpuks tegime nendest räimekrõpsu. Õpilased said kalu ise praadida. Kõik kalad said söödud ja oleks veelgi soovinud. Õpilased jäid väga rahule, sest teistmoodi õppida on vahva. Projekti toetas KIK. 

Autor: Riina Lõhmus

Tere taas, armas kool!

1. septembrist on juba pea nädal möödas, aga tore on ikka meenutada mõnusat algust.

Meie aasta algas ühise koolipere aktusega. Kuna ilm oli üsna vilu, tegime sel aastal avaaktuse Sadolini spordihoones. Pidulikult saabusid 1. ja 9. klassid. Aktusel laulsime koos hümni, direktor pidas kõne ning tutvustas uusi õpetajaid ja klassijuhatajaid. Laulu "Tahaksin pihlapuu rüppe" laulis Karmen Lisette, teda saatis klaveril õpetaja Monica. Aktuse lõpetasime õues, kus tegime traditsioonilise koolipere pildi. Aktust juhtisid Helin Marii ja Enrico.

1. klassid suundusid üheksandike valvsa kaitse toel seejärel Aulasse, kus algas aabitsaaktus. Kõik uued vesirooslased said seal endale aabitsa, laulsime ja tantsisime koos lähedastega ning kõik said endale ka kaisuka 9. klassi õpilase käest. Päeva lõpetas kõige esimene tund - klassijuhatajatund!

Kaunist kooli algust teile kõikidele!

Piltide autor: Taimo Tammik

Autor: Andres Sahkur

Liikumisõpetuse uudsed võimalused

Liikumisõpetus võimaldab koolides kasutada uudsemaid spordivahendeid ning meie kooli 3. ja 8. klassi õpilased said tasakaaluliinil olles oma oskuseid proovile panna. Uudis ja video ERR kodulehel: https://www.err.ee/1609091912/liikumisopetus-voimaldab-koolides-kasutada-uudsemaid-spordivahendeid

Rahvatantsukollektiivi "Keerulind" tänukiri

Tantsukollektiiv "Keerulind" esitati Rapla valla 2022.aasta noorsootöö auhinna nominendiks. "Keerulinnu" juhendajad on Tuuli Roosi ja Riho Pohla.