UUDISED

Liikumis- ja loodusainete päeva kava (29.09.2022)

Neljapäev on teistmoodi õppimise päev - on liikumis- ja loodusainete päev!

5.-9. klassil algab koolipäev kell 10.00.

1.-4. klassil on tavaline koolipäev koos liikumistegevustega ja võimalus osaleda 15.00 AHHAA teadusteatri etendusel Sadolin Spordihoone saalis. Oodatud on ka vanemad.

1.-4. klass söögivahetund 10.25

5.-9. klass:

10.05-10.50 tunniplaanijärgne kolmas tund

11.15-12.00 tunniplaanijärgne neljas tund (NB! 8. ja 9. klassidel on ajaline nihe nagu tavaliselt)

SÖÖGIVAHETUND (5.-9. klassid)

12.30 kogunevad 5.-6. klassid koolimaja trepile (võistkonnad on klassipõhised). Teatevõistluse infot annavad kehalise kasvatuse õpetajad.

7.-9. Klassid kogunevad Sadolini spordihoone ette (võistkonnad on klassipõhised). Maastikumängu infot annavad loodusainete õpetajad.

13.40 (orienteeruv aeg) toimub tegevuste vahetus.

5.-6. Klassid kogunevad Sadolini spordihoone ette ja 7. klass koolimaja trepile.

NB! 8.-9. klassid liiguvad kooli aulasse, kus kell 14.00 algab loeng “Miks me ikka veel ei sõida vesinikautodega?”

15.00 algab AHAA teadusteater (7.-9.klassidele koolipäeva osa, teistele soovituslik)

Riietuda ilmastikule vastavalt, pigem sportlikult. Laussaju korral rakendub varuplaan majas sees.

Sügisnäitus

23. septembril algas sügis. Sügise sünnipäeva auks toimus näitus. Algklasside koridorides olid uhked näituselauad. Seal leidus kõike: köögi-ja puuvilju, erinevaid marju, kompositsioone, meisterdusi, lilli, hoidiseid. Kiitus loomingulistele õpilastele ja toetavatele vanematele!

Loo autor: Riina Lõhmus

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Lastevanemate üldkoosolek

Rapla Vesiroosi Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 29. septembril algusega kell 18.00 kooli aulas.Päevakavas:

18.00 - 18.10 Tervitus ja ülevaade õppeaasta algusest. Direktor Jaan Reimund

18.10 - 18.55 Küberturvalisusest. Kuidas vanemad saavad oma lapsi aidata, mida märgata, kuidas toimida mure korral. Jaan Sildoja, Rapla Politsei piirkonnavanem.

19.00 Klasside lastevanemate koosolekud

Head tulemused jooksuvõistluselt

Meie lapsed olid tublid ja edukad maakondlikel jooksuvõistlustel Märjamaal (15. sept 2022).

Auhinnalisi kohti saavutasid Kaspar Kivisalu, Kirke Liise Kase, Marielle Kudrjavtseva, Rosella Mona Radiko, Tristan Tanel Küttis, Emilie Mariette Ratsov, Johannes Evestus.

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

majahoidja

Tööülesanded:

kooli õueala korrashoid

Meie:

korraldame vajaliku väljaõppe

pakume head töökeskkonda ja kaasaegseid vahendeid

kindlat tööd ja sissetulekut

Tööle asumise aeg kokkuleppel

Avaldus ja elulookirjeldus esitada Rapla Vesiroosi Kooli aadressil

Viljandi mnt 69, Rapla 79514 või vesiroos@vesiroos.edu.ee

Täpsem info e-posti aadressil ivo.ryytalu@vesiroos.edu.ee või tel 5088599

Meie kooli õpilased Eesti Koolispordi Liidu suvemängudel

22.-24.augustil toimusid Eesti Koolispordi Liidu suvemängud Tuksi spordibaasis. Osalesid Kristiine-Marii Tuuga, Kelvin Kärp, Riko Karjus ja Arko Pajo. Saatjana oli kaasas asendusõpetaja William Stein.

Eesti ja Ukraina õpilased turgutasid õpi- ja keelehuvi Tarsil

25.-27. augustil toimus Rapla Vesiroosi Kooli keeleõppe ja õpihuvi laager Tarsi talus. Direktor Jaan Reimundi ettepanekule kiirelt reageerides ja jooksvalt korraldades saime laagrisse 26 huvilist, kelle hulgas oli 11 ukraina õpilast. Ka Kesklinna Koolist osales 2 vahvat noort. Laager oli suunatud ukraina noortele, nende keeleõppele ja lõimimisele meie kooliperega. Ühised aktiivsemad meeskondlikud tegevused vaheldusid rahulike õppetegevustega. Oli tore, et ka ilmataat taaskord soosis meie ettevõtmisi ja suurepärane suvesoojus saatis meid terve selle aja. Kindlasti võib väita, et ühine vabamas olustikus suhtlemine noorte endi vahel ja sõltumata vanuseastmest on just see, mis annab parimaid tulemusi. Ei saa jätta mainimata minu kui korraldaja aastatepikkust kogemust ja märkamist ka selles osas, et õpetajad, kes laste ja noortega sellises koolivälises õhustikus tegevusi teevad, saavutavad usaldusliku kontakti õpilastega ka koolikeskkonnas paremini. Aitäh õpetajatele, kes erinevatel päevadel tegutsesid: Kärt Kaseorg-Korbe, Ly Torn, Tuuli Roosi, Riho Pohla, Maryna Mamonova. Mina draamaõpetajana võtsin seekord koka rolli. Oli tore kogeda, et vahel on vahva küla perenaiste seltsi juhina oma abiliste rolli täita ka ise - siis oskad neid paremini väärtustada. Hommikul on köök just see koht, kuhu varahommikused ärkajad suhtlema tulevad ja koka kasvatuslik roll ei ole mitte väiksem tegevusjuhtide rollist.

Tänulikult ilusat uut kooliaastat soovides, Krista Olesk - Vesiroosi Kooli õpetaja.

Fotode autor: Ly Torn

Muutunud liikluskorraldus Rapla Vesiroosi Kooli juures

Liikluskorraldust on muudetud Viljandi mnt äärses kooli parklas. Peale sissesõitu suurde parklasse on paremal õpilaste kooli ja koju peatumise ala. Õpilane saab mööda parkla ääres olevat kõnniteed jõuda turvaliselt koolimajani. Väike parkla on kell 7.00 – 16.00 koolipersonali ja külaliste parkimiseks. Lisaks Viljandi mnt äärsele parklale saab peatuda ja parkida Sadolini spordihoone parklas.

Turvalist liiklemist!

1. septembri kooliaasta avaaktused

2022/2023. õppeaasta avaaktus toimub kooli välistrepil algusega kell 10.00.

Vihma korral Sadolini spordihoones.

Aktuse lõpus on koolipere ühispildi tegemine ja seejärel 2. - 9. klassidele klassijuhatajatunnid.

1. klasside lastele ja vanematele toimub samal ajal aabitsa-aktus kooli aulas.