UUDISED 

Parimate ainetundjate vastuvõtt

Eile, 25. mail, toimus Vesiroosi kooli parimate ainetundjate vastuvõtt. Kohale olid kutsutud õpilased, kes saavutasid sel õppeaastal olümpiaadidel maakonnas 1.-3 koha või vabariigis 1.-20. koha. Samuti olid kutsutud ka õpilaste vanemad ning juhendajad. 

Vastuvõtt algas kontserdiga, kus esinesid väikesed tantsijad (juhendaja Kadi Saks), solistid (juhendaja Vahur Soonberg) ja lastekoor (juhendaja Monica Blokk). Heli- ja valgusemeister Ivo Rüütalu.

Autor: Andres Sahkur

1. klassid õppisid loomaaias

Meie kooli 1. klassid käisid KIK projekti toel Tallinna Loomaaias uusi teadmisi saamas. Õppeprogrammi " Loomad erinevates elukeskkondades" abil oli meil neljaks grupiks jaotatuna võimalus tutvuda päris suure hulga erinevate loomadega. Saime teada näiteks selliseid lahedaid fakte:

Bussis oli kõigil võimalus aktiivselt saadud kogemusi jagada ja nii ka teiste teadmisi rikastada.

Loo autorid: Ragne Roosla ja Triin Kõiv

Muusikastuudio kevadkontsert

Kolmapäeval toimus Vesiroosi koolis meie muusikastuudio traditsiooniline kevadkontsert. Laval käis 22 esinejat, kes näitasid väikest ülevaadet sel õppeaastal õpitud lauludest.  Juhendajad Monica Blokk, Vahur Soonberg ja Ragnar Toompuu. 

Andres Sahkur

Nukitsamees

6.a klass esitas teisipäeval lapsevanematele ning kolmapäeval algklassidele huviringis õpitud etenduse "Nukitsamees". Lapsi juhendas Ene Saldu!

Tulge kaasa muinasjutumaale

Jäägu ikka muinasjutud kestma

Haldjad imelisi jutte vestma 

Jäägu muinasjutud kestma

Autor: Andres Sahkur

"Lugemisisu" programmi kokkuvõte

Juba teist hooaega võtsid meie kooli 1.-4. klasside õpilased osa lugemisprogrammist "Lugemisisu". Programm algas oktoobris 2022 ja lõppes mais 2023. Lugemisprogrammi eesmärgiks on innustada lapsi lugema. Lapsed said raamatukogust valida meelepäraseid raamatuid. Läbiloetud teosed pandi lugemispassi kirja ja täideti loominguline ülesanne.

Oktoobrikuus kinnitas oma osalemissoovi rattaid seinaplakatile 210 õpilast. Maikuus oli lõpetajate arv 102, kes olid täitnud lugemispassid ja said kingituseks "Lugemisisu" aukirja, järjehoidja ja kommid. Kõige tublim oli õpetaja Riina Lõhmuse 2.c klass, lugemispassid täitsid kõik 21 õpilast.  

Loo autor: Ene Saldu

Meie kooli punutud paelad on näitusel “Täitsa pael” 

Meie kooli punutud paelad on näitusel “Täitsa pael” Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis Tallinnas. Näitusel saad heita pilgu murdosale Eesti rikkalikust vöö- ja paelamaailmast. Näitus on avatud Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis Tallinnas Pikk tn 22.  Välja on pandud ka suur hulk laulu- ja tantsupeo ehtimiseks valmistatud paelu! Kõik punutud paelad hakkavad ehtima laulu- ja tantsupeo peopaika.

Näitus jääb avatuks 12. juunini. E-L 10-18, P 10-17.

Näituse kuraator on Lembe Maria Sihvre.

Loo autor: Terje Raudsepa

Rapla Vesiroosi Kooli õpilased, kes on kutsutud maakonna parimate ainetundjate vastuvõtule 

Õpilaste nimekiri asub sellel lingil: https://docs.google.com/document/d/1nntHhcIUTzhvPzwwD9ZpEFinLNjdnNCMUbs1bWY-VCQ/edit?usp=sharing 

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle

saksa keele õpetaja,

eriklassi õpetaja,

psühholoogi.

Kandideerimiseks palume saata avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee.

Tööleasumise aeg augustis 2023.

Lisainfo vesiroos@vesiroos.edu.ee

Playback

18. mail, toimus Vesiroosi koolis üritus nimega Playback. Tänavuse teemavalikuga soovisime teha kummarduse eesti retro muusikale, mida paljud siiani armastavad. Selle aasta teemaks oli 7 vaprat, mis oli saatesari Eesti Televisioonis aastatel 1994–2003. See oli interaktiivne muusikaedetabelisaade, milles vaatajad said helistades lugusid hinnata ja seeläbi anda paljudele muusikutele tõuke kuulsuse poole.

Eile astus lavale 17 klassi, kes olid enda kavad suurepäraselt ette valmistanud.

Žürii koosseisus olid eile:

Žüriil oli arutamist omajagu ning anti välja järgmised auhinnad: 

*Tänamatuim töö, parimad taustanäitlejad – 4C Rebeka ja Maria

*Parim solist – 9C Roosi Mari

*Parim näitlejaansambel – 9B

*Kõige looma- ja keskkonnasõbralikum kooslus – 8AB

*Väga liigutav ja vahetu lõpu ühistants – 7B

*Parim shownumber – 9A

*Parimad ülemineku elemendid – 7C

*Tantsutrupp – 6A ning eraldi toodi välja Amanda, Karmen Lisette, Kadri ja Laura

*Parim rollivahetus – 6D poisid

*Rapla Väikelinnateatri eriauhind - Parimad kehastujad – 5B ning eraldi toodi välja Rosanna

*Parim duo – 6C Karel Dominic ja Sofia

*Julge väike Ott - 4D Mihkel  

*Parim bänd – 6B

*Ehe lauljanna – 5C Mari

*Parimad õpetajate etteasted – 4C Pilvi ja 9B Kati

*Parim butafooria – 4A

*Parimad Jörbergid – 5A Rico Ronan, 5C Randar, 7B Kirke ja 9B Artur

*Peaauhind 2. kooli astmes – 5A!!

*Peaauhind 3. kooliastmes - 7A!!

Suur tänu žüriile raske töö eest!

Auhindadega toetasid meid Rapla kultuurikeskus ja kino, Hollivuud ja Rapla Väikelinnateater.  Suur suur tänu Riina Parnabasele, kes täitis meie kohviku kõige hea ja paremaga!!! Ning au ja kiitus meie õpilasesindusele, kes sellise ürituse korraldas!

Kaunist kevadet!

Loo autor: Andres Sahkur

Külas käis Rapla Muusikakool

16. mail käisid Rapla Vesiroosi koolis külas muusikakooli virtuoosid, kes tutvustasid meie algklassidele erinevaid pille ja laule ning kutsusid kõiki järgmisest aastast enda ridadesse.  Eriti uhkeks tegi enda õpilaste meisterlikud esinemised.  Aitäh Muusikakoolile ja loodame, et meie koolist leiavad veel paljud lapsed tee teie kooli.

Loo autor: Andres Sahkur

Hakkasime punuma… südamepaelad, viljapea- või kalasabatehnikas paelad…

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit koostöös Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ning Käsitööõpetajate Selts “Aita” kutsub XIII noorte laulu- ja tantsupeo eel kõiki noori paelu punuma. Paelte pikkus ca 1,50-3m. Paelad on valmistatud taaskasutatud materjalist. Tallinna linnaruumi kaunistavad paelad peavad valmis olema suve alguseks.

Mis siis muud kui hakkasime punuma. 4.-8.klasside õpilaste ja ka mõnede õpetajate nobedate sōrmede vahel valmisid erinevad värvilised punutud paelad. Paelte punumine on üks väga tore ja teraapiline tegevus.

õpetaja Terje Raudsepa

4. c ja 5. c osalesid loengus " Oh jessas! Prügi on ju materjal"

 4. c ja 5. c osalesid neljapäeval, 18. mail loengus " Oh jessas! Prügi on ju materjal", mille eesmärk oli õpetada lastele prügi sorteerimist.  Meie kool on teinud selle suunas mitu sammu,  majas on eraldi nii taara- kui ka olme-, bio- ja pakendikastid. 

Väga keeruline tundub teha vahet, mis on olmeprügi ja mis tuleb visata pakendiprügisse.  Saime sel teemal arutleda ja jagasime esemeid õigetesse prügikastidesse.  Loengupidaja Karolina Vasseri põhisõnum oli siiski: "Parim prügi on tekitamata prügi."

Lastega ühiselt tekkis arutelu, kas hävitada tekkinud prügi või siiski lasta sel ringluses olla enne veel mitu korda kasutatud, et mitte pidevalt uusi asju toota. 

Projekti käigus ja jäätmete ennetamise eesmärgil on loodud kaks kleebist: „Ühest paberis piisab. Raputa käsi 10x enne võtmist” ja „Mõnus rüübe. Siit kraanist saab joogivett.”

Lugeja võiks siinkohal mõtiskleda, kas ja kuidas saame ise panustada paremasse tulevikku. 

Aitäh!

Loo autor: Pilvi Pregel

Suurepärased spordisaavutused

Playback

Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õpilaskohtumine Almerias

Meie Erasmus+ projekti kolmas õpilaskohtumine viis meid Hispaaniasse (01.-06.mai 2023), imelisse Almeria linna. Meie teekond algas 1. mai keskpäeval. Seekordne reisiseltskond oli taaskord 8-liikmeline: mina, õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe, Ella-Nora Buschmann, Eliise Kundla, Kaisa Ingeliis Masing, Joosep Pikner, Tõnis Sillamaa ja Renate Väli. Teekond Almeriasse oli väga pikk ja kasutada tuli kahte lennukit ja bussi, kuid kohale jõudes kostitas Almeria meid imeliste vaadete ja sooja õhuga. 

Teisipäeva hommikul sõitsime bussiga Cabo de Gata loodusparki. Seal saime nautida erinevaid veega seotud tegevusi. Sõitsime kajakidega merel ja ka kaljude vahel.. Lisaks saime kummipaadis ja ka SUP laual olles aerutada. Kõik tegevused olid väga sportlikud ja väsitavad, kuid rõõm südames oli meil kõigil väga suur. 

Kolmapäeval saime minna kooliga tutvuma (IES Celia Viñas). Seal toimus tervituskontsert ja õpilaste enesetutvustusvideode vaatamine. Saime osaleda töötoas, õigemini põgenemistoas, mis oli seotud erivajadustega. Seejärel tutvustati meile ka koolimaja, mis oli väga suur ja uhke. Lõpuks saime kuulata ja vaadata õpilaste esitlusi riigi, linna ja kooli kohta. Seejärel vaatasime kõik koos õpilaste tehtud videosid erivajaduste ja kaasamise kohta. Peale seda külastasime Alcazaba väljakut ja hiiglaslikku kindlust, mis oli väga vana, kuid imeline. 

Neljapäev oli teistmoodi päev ning hommikul viis buss meid Almeriast Granadasse ja me külastasime Alhambra paleed. Need võimsad ehitised, imelised roosid ja kaunid mustrid - see oli tõeliselt ilus ja tore kogemus. Õhtul saime maitsta Hispaania rahvustoite ning saime taaskord erilise kogemuse osaliseks. 

Reede hommikul mängisid õpilased Actionboundi mängu Almeria tänavatel ja ka õpetajad käisid kõikides punktides ja said teada, missuguseid ülesandeid õpilased lahendama pidid. Eriliseks tegi selle asja see, et liikusime kostüümides. Igal rühmal oli oma teema seoses erinevate muinasjuttudega, näiteks “Kaunitar ja koletis”, “101 dalmaatsia koera” jne. Ka õpetajatel oli ülesandeks riietuda Araabia muinasjuttude stiilis. Õhtul toimus lõpupiu, kus saime tunnistused. Lisaks näidati õpilaskohtumise kokkuvõtvat videot ja seejärel tegid Hispaania õpilased ja õpetajad vahva tantsulise etteast

Laupäev algas väljasõiduga Mini Hollywoodi teemaparki, mis asub Tabernases. Päris mitmed vesterni filmid olid seal filmitud. Saime vaadata papagoide etendust ja keskpäeval nägime stseeni tõelisest vesterni märulist. 

Taaskord möödus aeg Hispaanias väga kiiresti nagu eelnevatel õpilaskohtumistel, kuid positiivne on see, et saime taaskord toredaid kogemusi, erilis mälestusi ja häid sõpru. Nüüd on õpilaskohtumistega väike paus ja järgmine kohtumine toimub oktoobri alguses Budapestis. 

Autor: Ly Torn

Pildikausta link: https://drive.google.com/drive/folders/1Z0WdqsNtQOV-q7UwgOs2pxyF4ureDHK6?usp=sharing 

Saksa rahvusvaheline auhinnaprogramm 

Susanna Elbrecht osutus IPP (Internationales Preisträger Programm des Pädagogischen Austauschdienstes) poolt Eestis väljakuulutatud stipendiumi saajaks. Ta saab suvel neli nädalat stipendiumi raames Saksamaal veeta.

Meie kooli esindus üleriigilisel õpioskuste talgupäeval

Meie kooli 5.b klassi meeskond (Kirke Liise Kase, Kertu Tooming, Kertu Lõhmus, Karl Otto Brecher, Sten-Kaspar Mölder) käis esindamas Raplamaad üleriigilisel õpioskuste talgupäeval, mis toimus 6. mail Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Sissejuhatuses jäi kõlama mõte, et õpioskuste talgute eesmärk on õppida paremini õppima. Õpilastel tuli lahendada ülesandeid, otsides infot internetist ja raamatutest. Võistkondadel tuli sooritada ka praktiline katse ja lõpuks vormistada oma tegevus postrile. Seejärel said kõik õpilased anda tagasidet postritele. Pärast ülesannete lahendamist said lapsed tutvuda koolimajaga ja osaleda töötubades. Kõik osalejad said väikese rõõmupaki ja katsete raamatu. Õpilastega oli kaasas õpetaja Riina Lõhmus. 

Rahatarkuse olümpiaadi suurepärased tulemused

Lõppes kuus kuud kestnud Eesti rahaoskuste olümpiaad, kus oli kokku 164 osalejat. Meie kooli 9.klasside õpilased saavutasid suurepäraseid tulemusi: Susanna Elbrecht – üldarvestuse 3. koht ja põhikoolide arvestuses 2. koht e. hõbemedal! Põhikoolide arvestuses saavutas Marinel Perandi 7.koha ja Arko Pajo 11.koha. Õpetaja Heli Heinaste.

5. klassid osalesid KIK projekti toel Kohila KHK õppeprogrammil " Läbi metsa rabajärve äärde"

Meie kooli 5. c ja 5.d käisid teisipäeval ning 5.a ja 5. b klassid kolmapäeval Kõnnu raba ja järve uudistamas. Juba järve äärde minek oli elamus, kuna kõndisime kilomeetri jooksul väga mitmekesises keskkonnas. Saime teada, kuidas männi vanust lugeda, nägime kuidas rähnid männikäbidest seemneid otsivad. Järve ääres mõõtsime vee temperatuuri ja PH taset ning võrdlesime neid tavalise kraaniveega. Seejärel hakkasime Kõnnu järvele tiiru peale tegema. Esimene pool oli lihtne, sai laudteel kõndida. Kuid teine pool hakkasime seiklema ja matkajuhi abil läbisime teise poole päris raba ületades. Mõõtsime veel järve sügavust ning samuti leidsime ühe tegelase päikese käes peesitamas. Tema nimi oli vist Ints. Kõige tähtsam teadmine päevast oli tagurpidi valgusfoor - astu tumedamale turbale, aga kindlasti mitte helerohelisele, seal all on vesi!

Oli mõnus matk!

Loo autor Andres Sahkur

6. klassid õppisid ökosüsteeme Jalase rabas 

6. klassid osalesid MTÜ Loodusmaa õppeprogrammidel ,,Retk ökosüsteemides. Jalase maastikukaitsealal kaitstakse soo-, loo- ja metsakooslusi ning kaitsealuseid liike. Matk algas Jalase- Ohukotsu teel asuvast RMK puhkekohast. Läbi Arbumetsa sihtkaitsevööndi, siis 300 meetrit mööda põlluäärt ja edasi mööda  0,7 km pikkust laudteed. Laudtee kulgeb Sõbessoo sihtkaitsevööndis ja viib Jalase järve äärde. Vahepeal oli peatus Lipstu nõmmel. Sõbessool pesitsevad rabalinnud. Meil õnnestus näha rabapüüd poegadega. Järvelt paistis ka laululuik. Järve juures tegime pikniku ja nautisime raba ilu. Tore ujumiskoht suvel! Metsast läbi minnes palus matkajuht meid mitte astuda maapinnast väljaulatuvatele puujuurtele, et toitainevaesel pinnasel hoida kasvavat loodust. Giid juhatas meid märkama musträhni toksitud sookaske ja tähele panema erinevaid metsarindeid. Lipstu nõmmel  õpilased mõistatasid piltide järgi toiduahelas olevaid loomi, putukaid  ja seadsid need õigesse järjekorda. Nõmmele viival sillakesel tegime 30 sekundilise vaikusehetke, et kuulata loodushääli. Haudvaikus ja mõnus päikesepaiste. Kevad looduses! Tore matk-loodusõpetuse tund oli!  Hea tuju jätkus ka tagasiteel koju. 

Aitäh, Ülleri, korraldamast meile KIK projekti toel  õppeprogramme!

Loo kirjutas Sigre Luisk

1. klassi sisseastumiseks vajamineva taotluse saab alla laadida siit 1.KL TAOTLUS

2.-9. klassi sisseastumiseks vajamineva taotluse saab alla laadida siit 2.-9.KL TAOTLUS

Suurepärased saavutused erinevatelt olümpiaadidelt ja võistlustelt

5.04 toimus FÜÜSIKA veebiviktoriin SPEKTER 2023. Viktoriinil osalejaid oli kokku 633, kellest põhikooliülesandeid lahendasid 356 õpilast. Mia Lota Sutter saavutas 8. klasside ja nooremate arvestuses auhinnalise 9. koha. Õp. Tiina Roosimägi.

18.04 kogunesid meie kooli aulasse 24 1.-3. klassi võistkonda maakonna koolidest Raplamaa 1.-3. klasside kevadmälumängule. Meie kooli lastel läks väga hästi: 1.-3. c-klasside võistkond koosseisus Henri Vahtra, Silver Tammist ja Sebatsian Haasmaa saavutas 1.-2. koha, õp. Carmen Ennulo, Riina Lõhmus, Ragne Roosla, 1.-3. a-klasside võistkond koosseisus Karmo Jõudna, Lisell Olju ja Markkus Hämarsalu saavutasid 3. koha, õp. Triin Kõiv, Krista Lumiste, Elin Kiin ja 1.-3. b-klasside võistkond 8. koha.

Tähelepanu, start! teatevõistlustel saavutati vabariiklikus poolfinaalis 10. koht. Võistkonda kuulusid:

20.04 Rapla jüriööjooksul auhinnalistele kohtadele jooksnud klasside võistkonnad:

Netikirjariini lõpptulemus. Nooremas vanuserühmas tuli maakonnas 1. kohale meie kooli 6.a klassi võistkond koosseisus Tom Laurimaa, Rasmus ja Renee Ratassepp, õp. Marina Allikof ja 2. koha saavutas 5.b klassi võistkond koosseisus Kirke-Liise Kase ja Kertu Lõhmus, õp. Pirko Ilves. 3. koha saavutas 6.a klassi võistkond Liisbet Luugima, Kadri Lõhmus, Karmen Lisette Läänaru, õp. Marina Allikof. Vanemas vanuserühmas saavutas Netikirjariinil Mia Lota Sutter 2. koha. Õp. Pirko Ilves.

Üleriigilisel rahaolümpiaadil saavutas Susanna Elbrecht 3. koha, Marinel Perandi 13. koha ja Arko Pajo 22., Kirke Teder 27., ja Iris Vahtra 33. koha. Osalejaid kokku 164. Õpilased suunas olümpiaadile Heli Heinaste.

Inimeseõpetuse olümpiaadil maakondlikus arvestuses 5. klassidest 2. koht Johannes Evestus, 6. klassidest 2.-3. koht Karmen Lisette Läänaru, 7. klassidest 1. koht Helin Marii Seera, 3. koht Ella-Nora Buchmann, 8. klassidest 1. koht Triinu Grüner, 3. koht Mia Lota Sutter. 1. koha saavutanud õpilasi ootab ees vabariiklik finaal. Õpetaja Pilvi Pregel.

Laulupeo II ülevaatusel saavutas meie lastekoor I (ehk kõrgema) kategooria laulupeole pääsemisel. Lastekoori juhendaja õpetaja Monica Blokk.

Vesiroosi kooli kaheksandikud Rakett teadusstuudios

Reedel, 14. aprillil käisid Rapla Vesiroosi kooli 8. klassid KIK projekti raames õppekäigul Rakett 69 Teadusstuudiotes. Seal on filmitud ka suurem osa populaarse telesaate „Rakett 69” viimaste hooaegade osasid. Kohale jõudnud, pidime pikkuse järgi rivvi võtma ja meid jagati kahe stuudio vahel ära. Ühes olid teemaks „ Jõud ja massikese” ning teises „ Roheinseneeria”. Stuudiotes jagati meid värvide järgi viide meeskonda. Kõigepealt vastasime oma meeskonnaga mõnele küsimusele keskkonna ja looduse kohta. Siis pidime lahendama kaks ülesannet nagu telesaateski. Roheinseneeria stuudios ehitasime kõigepealt ise võimalikult kiiresti valmis pöörleva tiiviku ja seejärel vesiratta. Teise ülesande lahendamise käigus said paljud lisaks uutele teadmistele ka üsna märjaks. Ülesannete järel vaatasime ka selgitavat videot. Üllatavalt kiiresti oligi meie aeg teadusstuudios läbi, saime kokku teise grupiga ja sõitsime koju tagasi. 

Meile see õppekäik väga meeldis ja kõik ütlesid, et nad õppisid midagi uut ja huvitavat. 

Loo kirjutas Mia Lota Sutter 8. b klassist

Suurepärane saavutus üleriigilisel rahatarkuse viktoriinil

Eesti Pangaliidu korraldatud üleriigilise rahatarkuse konverentsi „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?“ lõpus toimunud viktoriinil saavutas Maribel Pregel 9.b klassist 2. koha ja sõidab 15. mail Brüsselisse esindama Eestit üleeuroopalisel rahatarkuse viktoriinil. Õpetaja Heli Heinaste. 

Rapla Vesiroosi Kooli õpilased Daugavpilsis multikultuursust avastamas

Meie Erasmus+ projekti teine õpilaskohtumine viis meid Lätti (16.-21. aprill), imelisse Daugavpilsi linna. Meie teekond Daugavpilsi algas 16. märtsi lõuna ajal, kui buss hakkas Raplast Daugavpilsi sõitma. Seekordne reisiseltskond oli taas 8-liikmeline: mina, õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe, Eliise Kundla, Kerstin Rahe, Merete-Elisa Uustalu, Annabel Vainula, Gert Pint ja Rihard Ojamets. Teeolud olid kohati väga viletsad, eriti Riiast Daugavpilsi poole sõites. Lisaks olid vihmahood, mis ei lubanud igal pool Läti looduse ilu nautida. Peale 515 km sõitu jõudsime kenasti ja rõõmsalt Latgola nimelisse hotelli.

Hommikul pidime minema J. Pilsudska kooli algkoolimajja (J. Pilsudski Daugavpils State Polish Gymnasium). Tegelikult oli meil hommikul ka üks paras seiklus ja sekeldus, sest trammipeatusi oli üksteise lähedal väga palju ja selgus, et osa trammidest kõikidest punktidest läbi ei liikunud. Haarasime Ungari meeskonna omale kampa ja helistasin meie bussijuhile, kes meid hädast välja päästis. Õnneks viis bussijuht meid kenasti õigeks ajaks kohale. Koolis ootas meid tore muusikaline etteaste.  Seejärel tegid õpilased oma esitlused riigi, linna ja kooli kohta. Oli põnev kuulata ja vaadata, mida teiste riikide õpilased olid ette valmistanud. Meie õpilased olid samuti väga tublid. Jalutuskäigul Daugavpilsis rääkis giid meile põnevaid lugusid, näitas meile kunagist vanglat ja muid nõukogude ajal ehitatud ehitisi. Seejärel külastasime Smakovka muuseumit.

Teisipäeval rääkisid enda elust ja tegemistest 2 ratastoolis vehklejat. Seejärel said õpilased mängida Actionboundi orienteerumismängu ja koordinaatoritel toimus kokkusaamine. Toimus ka põnev töötuba, kuhu kaasati Läti ülikooli inimesed, kes rääkisid erivajadustega inimeste reisimise võimalustest. Seejärel külastasime Martko Rotko kunstigaleriid. Kunsti juurest viidi meid edasi medistsiinivaldkonda ning külastasime meditsiinimuuseumit. Peale seda toimus õpilastel teine Actionboundi mäng

Kolmas päev algas sellega, et meile tutvustati J. Pilsudska kooli põhikooli ja gümnaasiumi maja. Koolimaja ise on väljastpoolt punasest telliskivist, kuid seest väga hubane ja kodune. Seejärel said õpilased tunde vaadata ja projektijuhid osalesid koosolekul. Keraamikakeskuses saime ise oma kunstiteose voolida. Päikese kooli kunstikoolis saime tutvuda koolimajaga ja saime omale vineerist märgid värvida. Peale tegevusi otsustasime oma grupiga Leetu sõita, sest ilmselgelt meile Läti külastamisest ei piisanud ning iga päev meil sellist võimalust ei ole. Avastasime Zarasai järve ümbrust ja nautisime imelist päikeseloojangut. 

Neljapäev viis meid Daugavpilsist eemale. Buss viis meid Indrasse, kus kõigepealt külastasime õnnemuuseumi. Seejärel läksime Aglonasse, kus meid viidi leivamuuseumisse. Saime maitsta Läti rahvustoite ja saime ka ise leiba valmistada. Seejärel saime jalutada Kristuse mäel, kus saime vaadata erinevaid kujusid, millel oli kujutatud Kristust kui kuningat. Seejärel külastasime ka Preilit, kus käisime metalliga seotud muuseumis ja töötoas. Peale seda algas kõige põnevam tegevus. Meid viidi nukumuuseumisse, kus pandi meile kostüümid selga ja pidime igaüks midagi oma projekti kohta ütlema. 

Viimane päev algas talendishowga, kus õpilased olid rühmades ette valmistanud oma talentidega seotud etteasted. Seejärel jagati tunnistused ja siis jäi veel üks tegevus, milleks oli mõnusalt jäine uisuseiklus jäähallis. 

Aeg Daugavpilsis möödus kahjuks väga kiiresti ja juba tuligi asjad pakkida ja suund kodupoole sättida. Pikk bussisõit sujus vaikuses. Daugavpilsist saime toredaid kogemusi ja inspireerivaid mõtteid. Järgmisena võtab meid vastu Hispaania ning taaskord on meid ees ootamas vahva seiklus. 

Autor: Ly Torn

Pildikaust: https://drive.google.com/drive/folders/14XwTOwkRZKqOSYo1woMD4716CLkAQqBo?usp=sharing

Kantselei lahtiolekuaeg koolivaheajal

Koolivaheajal on koolimaja avatud 8.00-17.00. Kantselei on avatud 28. aprillil 9.00-13.00. Kantselei tel 52 309 76 

Taaskord tublid saavutused

Järjekordsed tublid saavutused nuputamises, males, ujumises ja tantsus

EgaVist osales Raplamaa Kooliteatrite päeval

Meie kooli teatristuudio Ega Vist käis 13. aprillil Vana-Vigalas Raplamaa Kooliteatrite päeval. Oleme sellel aastal lavalaudadele seadnud 5 lavastust. Maakonda esindama otsustas Innustav Kogu (Heli Lints, Annabel Vaarma, Hannes Sassi, Mattias Metsalu) saata algklasside vanuseastmes meie 3. klassi trupi etenduse „Üheskoos“ ja põhikooli vanuseastmes 6.klassi trupi etenduse „Hingan ja Olen“. Nemad said pärjatud ka Laureaadi tiitliga. Lisaks kõikide truppide eripreemiatele tunnustati Särava Tähe näitlejapreemiaga ka meie 3 näitlejat: Markkus Hämarsalu, Kertu Tooming ja Han Oscar Sündema. Olen väga tänulik kõigile 40 õpilasele toreda ja tegusa päeva eest. Kõik lavastused õnnestusid suurepäraselt ja oli mitmeid positiivseid üllatusmomente. 

Selle teksti pildid on tehtud Vesiroosi Kooli teatripäevadel. 

Krista Olesk, teatristuudio juhendaja

Head uudised laulu- ja tantsupeol osalevate kollektiivide kohta

XIII noorte tantsupeol “Sillad” osalevate tantsu- ja võimlemisrühmade 274 maakondlikku eelproovi on lõppenud ning tantsupeol esinevad kollektiivid selgunud. XIII noorte tantsupeo etendusel „Sillad“ osaleb kokku 431 tantsukollektiivi ja 128 võimlemisrühma. Nende seas kõik meie kooli rahvatantsurühmad (2.-3.klassi, 5.-7.klassi ja gümn. rühm), kes pääsesid läbi tuleproovide samuti tantsupeole! Palju õnne kõigile ja suur tänu õpetajatele Tuuli Roosile ja Riho Pohlale!

XIII noorte laulupeol „Püha on maa“ lauljate ridadesse on oodatud ka meie kooli mudilaskoor! Edukalt lõppenud ettelaulmiste taga on õpetaja Vahur Soonberg. Palju, palju õnne!

Suurepärased saavutused olümpiaadidelt ja spordivõistlustelt

27.03 toimus 2023. aasta maakondlik saksa keele olümpiaad. Põhikooli arvestus (8.-9. klass) saavutas 1. koha Susanna Elbrecht 69 punkti ning 2. koha Mia Lota Sutter 62 punkti. Juhendaja õpetaja Susann Šefer.

28.03 toimunud 1.-3. klassi NUTI-spordi Kesk-Eesti piirkonnafinaal Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis, osutus meie kooli õpilastele väga edukaks. Markkus Hämarsalu (3.a, õp. Elin Kiin) saavutas 3.klasside arvestuses 2. koha (vab 13) ning 2 .klasside arvestuses saavutas Laura Pärna (2. c, õp. Riina Lõhmus) 2. koha (vab 18) ja Keron Krill (2. c, õp. Riina Lõhmus) 3. koha (vab 19), 2. c klass Henri Vahtra 5. koht ( 35). 1. b klass Tormi Pesor 5. koht (vab 37).

3.aprillil Sadolin spordihoones toimunud Tähelepanu, start võistlustel saavutas meie kooli võistkond, kuhu kuulusid 1.-5 klassi õpilased, 1.koha! Võistkonda kuulusid: Nora Adele Küttis, Marta Vahtre, Keron Krill, Markos Kutser, Paul Marten Hein, Emilie Mariette Ratsov, Loviise Heinsalu, Anni Suvi, Melian Luhtoja, Mairold Maidla, Tristan Tanel Küttis, Villi Land, Marielle Kudrjavseva, Victoria Kutliahmetov, Kerden-Erich Ital, Jan-Martti Mihkeles, Martin Reier, Kertu Lõhmus, Kertu Tooming, Johannes Evestus, Kaspar Kivisalu, Hugo Untera. Kohapeal juhendasid lapsi Ingrid ja Monika.

Savisellid 10

Juba 10.korda korraldatakse üle-eestilist laste-ja noorte keraamikakonkurssi Savisellid. Sellel aastal juubel - 10.

Saabunud oli kokku 630 taiest, 84 õppeasutuselt ja 106 juhendajalt. Meie koolist olid oma töödega konkursil esindatud Sireli Tuuga,  Tanel Rasmussen, Casandra Lehtmets, Rosmary Kangur, Maria Luukas, Brit Marii Sinisalu, Liisbeth Allvee, Hanna Luukas, Lisette Pärtel.  Saime palju inspiratsiooni.

Loo autor: Helle Kruus

Väga head tulemused olümpiaadidelt ja spordivõistlustelt

Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle


inglise keele õpetaja,

saksa keele õpetaja,

matemaatikaõpetaja,

tehnoloogiaõpetaja,

psühholoogi.


Kandideerimiseks palume saata avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 1. maiks 2023 aadressil vesiroos@vesiroos.edu.ee.

Tööleasumise aeg augustis 2023.

Lisainfo vesiroos@vesiroos.edu.ee.

Tublid saavutused spordivõistlustelt

Marten Mõtsnik ja Kert Isakar saavutasid üle-eestilisel lauatenniseturniiril “Koolipinks kõigile” kõrge 4. koha.

15.03 toimus Kohilas TV-10 OS maakondlik etapp, kus nooremate poiste (NP) kaugushüppes võitis 1. koha Jakob Võsa 4.49 ja NP kuulitõukes 1. koha Hugo Untera 9.72. Juhendaja õpetaja Risto Ütsmüts.

Tublid saavutused loodusainete viktoriinidelt 

Esimene Erasmus+ projekti õpilaskohtumine ehk siis lugu sellest, kuidas me Lissaboni vallutasime

Meie esimene õpilaskohtumine toimus imelises Portugalis, õigemini Lissaboni linnas. Kuna tegemist on Euroopa kaugeima punktiga meie vaatenurgast, siis teekond sinna oli eriline ja tore. 

Mõnusalt jahedal 05. märtsi pärastlõunal alustasime oma 8-liikmelise rühmaga (mina, Kärt Kaseorg-Korbe, Liisbeth Fuchs, Miriam Piirmets, Helin Marii Seera, Oskar Käbin, Andri Oidsalu, Norman Nurmsoo) teekonda Lissaboni. Oma teekonda alustasime armsa Rapla Vesiroosi Kooli juurest, kustkohast liikusime edasi Tallinna Lennujaama. Ootusärevust oli tunda lennujaamas väga palju ning häid emotsioone ei rikkunud isegi mitte turvakontrollid. Kõigepealt lendasime Stockholmi ja maandusime Arlanda lennuväljal. Seal tuli meil plaani järgi oodata 3 ja pool tundi, et lennata sealt edasi Lissaboni. Arlandale jõudes oli ilm täiesti kena, kuid ootamatult hakkas lund sadama ja tuli lumetorm, mis rikkus veidi meie plaane. Esialgu lükati meie lend 15 min edasi, kuid kui jõudis kätte aeg minna lennukile, siis pikenes veelgi see aeg. Kokku lükati meie reisi tunni võrra edasi. Õnneks pääsesime liikuma lumetormist hoolimata ja peale neljatunnist lennureisi jõudsime kenasti Lissaboni kohale. Lissaboni lennujaamas ootas meid Ungari grupp koos bussiga. Buss viis meid Sintras asuvasse hostelisse (Pousada de Jovens de Sintra). Meie teekond Raplast Sintrasse kestis 14 tundi. Olime kohale jõudes väga väsinud, kuid rõõm meie südames oli suur ja ootusärevus samuti. 

Esmaspäeva hommik algas hommikusöögiga ning peale seda viidi meid bussiga Sintrast Lissaboni kooli (Real Colégio de Portugal). Real Colégio de Portugal on kahest uhkest majast koosnev koolikompleks.  Koolis said õpilased oma esitlused riigi, linna ja kooli kohta ette teistele õpilastele ette kanda. Lisaks oli ka tordisöömine. Tort oli ilus ning seda kaunistasid projektis osalevate koolide logod. Peale lõunasööki viidi meid Maavärinakeskusesse (Quake - Lisbon Earthquake Centre), kus saime uusi teadmisi 1755. aastal Lissabonis toimunud maavärinast, mis hävitas kogu Lissaboni linna. Quake oli nagu ajakapsel, mis viis meid ajas tagasi ning jutustas meile sündmustest, mis leidsid aset 1755. aasta 1. novembril. Lisaks saime ülevaate sellest, mis toimub maavärinate ajal. Põnev oli liikuda ühest ruumist teise, jalutada keskaegsetel tänavatel ja olla osa tolleaegsest elanikust. Põnev oli näiteks interaktiivne kirik, kus olid puidust toolid nagu päris kirikus. Ootamatult hakkas maapind ja toolid rappuma ning kujutatud kirikuseinad mattusid leekidesse. Interaktiivne keskus pani meid mõtlema sellele kui hea on Eesti elada. Sintrasse tagasi jõudes tekkis plaan minna jalutama ja avastada erilist Sintrat. Tegelikult otsisime poodi, mille leidmine oli Sintras üsna keeruline, kuid õnneks oli see ikkagi olemas. Loomulikult oli nii tore sidrunipuid vaadata ja tegelikult saime ka ühe sidruni, mille rõõmsalt hiljem ka ära sõime. 

Teisipäeva hommik tervitas meid päikesepaistega. Peale hommikusööki saime avastada Jerionimose kloostrit, kahjuks ainult väljaspoolt, sest kloostrisse sisse me ei pääsenud. Piletisaba kloostrisse sisenemiseks oli ülipikk ja kahjuks polnud meil sellist aega, et seal oodata. Kui kooostrit olime väljast juba piisavalt näinud, siis jalutasime ümberkaudsete vaatamisväärsuste juures. Seejärel viidi meid kiiresti Hippotripi amfiibbussi juurde, kus algas meie vahva 90 minutiline seiklus Lissabonis. See oli nii äge linnatuur, mis kulges nii maismaal kui ka vees. Peale seda vahvat seiklust viidi meid kooli, kus toimusid erinevad tegevused. Projekti koordinaatoritel oli töökoosolek ning õpilased suunati koos õpetajaga ruumi, kus nad pidid omavahel koostöiselt tegevust tegema. Õpilaste ülesandeks oli mõelda sellele, missugused on puuetega või erivajadustega inimeste liikumisvõimalused turismiatraktsioonidel. Peale neid tegevusi viidi meid tagasi imelisse Sintrasse. 

Kolmapäeva hommik ei alanud nii traditsiooniliselt kui eelmised hommikud. Ungari meesõpetaja soovis naistepäevapuhul meile kõigile õnne ning ta oli kaasanud ka oma grupi 2 poissi ja meie grupi 3 poissi ehk siis kogu 4 grupi meespere. Seejärel jagasid poisid komme. Teekond Sintrast koolini oli rahulik ja sujuv. Selle päeva mõlemad tegevused toimusid koolimajas ning seetõttu oli väga rahulik päev. Kui päeva esimene töötuba hõlmas erinevate füüsiliste puuete mõistmist ja õpetas õpilasi nendega arvestama meie igapäevaelus, siis päeva teine pool tõi kaasa näitemängu. Portugali kooli õpilased olid ette valmistanud esitlused, näitemängud, laulud Portugali kuulsate naiste kohta. Nii see päev möödus ja õhtul oli tore Sintras tagasi olla. 

Neljapäeval olid meid ees ootamas aktiivsed tegevused Lissaboni linnas. Õpilased jaotati gruppidesse ja nad mängisid Portugali õpilaste poolt loodud Actionboundi mängu. Õpilased avastasid Lissaboni imelisi paiku ja lahendasid erinevaid ülesandeid. Õpetajad said samuti linnaga tutvuda, kuid seda juba omas tempos. Kokkusaamispaigas leppisime teiste gruppidega kokku, et läheme okeanaariumisse. See oli imeline koht, mis mõjus rahustavalt ja nii hästi, et nii häid emotsioone oli isegi lausa liiga palju. Nii mõnus oli seal jalutada ja kõike uudistada. Enne rahulikku uudistamist oli meil Kärdiga võimalus köistrammiga 15 minutiks sõitma minna, loomulikult kasutasime seda võimalust. Õpilased loobusid ja läksid kohe okeanaariumisse. Sel õhtul oli meil ka ühine õhtusöök Pateo restoranis. Nii tore oli kõikide gruppidega koos olla. 

Reedel hakkas asi lõppema, sest kätte oli jõudnud meie viimane päev imelises Portugalis. Hommik algas pakkimisega ja sealt liikusime edasi veel viimast korda sinna sõbralikku kooli. Sinna jõudes kostitati meid muusaikalise etteastega ning jagati diplomeid. Seejärel algas sõit Lissaboni lennujaama. Sõit Bolti taksoga oli seiklusterohke, kuid kohale jõudsime lennujaama kenasti ja turvaliselt. Õpilastel oli hüvastijätt uute sõpradega keeruline, sest selle lühikese aja jooksul said nad suurteks sõpradeks. Õnneks on tänapäeval olemas palju erinevaid viise, kuidas omavahel suhelda. Tagasilend oli aga planeeritust keerulisem. Teekonnal Lissabonist Riiga oli õhuauke ja rappumist. Ja Riiga jõudes tabas meid hoopis üllatus. Meie lend pidi väljuma 23.25, kuid seda lükati kahel korral edasi sest lennuk, mis pidi Tallinnasse tulema, väljus Vilniusest lumetormi tõttu hiljem. Õnneks meie lennuk väljus 00.40 ja seega saime kenasti kodupoole lendama hakata. Teekond Tallinna lennujaamast Raplasse oli täis vaikust, sest lastel oli suur väsimus kallal. 

Kokkuvõttes oli tegemist põneva kogemusega. Õpilased said kogeda midagi uut, lisaks said nad ka uusi tutvusi. Seega ootan juba põnevusega järgmisi õpilaskohtumisi. Aprillis võtab meid vastu Daugavpilsi kool ja mais Almeria kool. 

Autor: Ly Torn

Pildikaust: https://drive.google.com/drive/folders/1tj4qTt_w4HuM3s9sSst1GTCeaH4mELcM?usp=sharing 

Susanna Elbrecht osales saksakeelses luulekohvikus

usanna Elbrecht osales koos gümnaasiumi noortega Tallinna Südalinna Koolis toimunud luulekohvikus.

Tallinna Südalinna Koolis toimus üritus Lyrik Café ehk luulekohvik, kus on ühendatud keel ja kunst. Õpilased on valinud välja ühe saksakeelse luuletuse, mille põhjal nad on joonistanud pildi. Ühisel üritusel, kuhu oli kokku tulnud 32 noort üle Eesti, kanti ette luuletusi ning taustal sai nautida nende joonistusi. Sinna juurde kuulusid tassike teed ja kohapeal valmistatud küpsised. Nagu ikka kohvikus.

Susanna esindas Vesiroosi kooli temaatilise pildi ja luuletusega, mille pealkirjaks oli "Auftauchen der Seerose". Tema kunstiliseks juhendajaks oli Riin Pallon-Tammepuu.

 Pakume tööd saksa keele õpetajale

Rapla Vesiroosi Kool ootab uuest õppeaastast tööle

saksa keele õpetajat.

Ainetunnid 6. – 9. klassini. Täpsem info vesiroos@vesiroos.edu.ee

Elektriprogrammid 3. klassides   

Elekter on olnud viimase aasta kuum teema ajakirjanduses, kodudes, poliitikas ja mujalgi. Elekter on midagi sellist, mis muudab tänapäeva inimese elu oluliselt lihtsamaks.

Kohila Keskkonnahariduse Keskuse juhataja Irene Volk käis meie koolis kolmandatele klassidele tegemas õppeprogramme “Elekter- tekkimine, tekitamine, säästmine”. Õpilased said tutvuda vana- aja “pesumasinaga”. Laste suust oli kuulda suurt imestust, sest nad arvasid, et nemad küll pesulauaga pesu pesta ei oskaks.

Kõige paremini õpib inimene ikka ise katsetades ja proovides, ka õpilased said osa päris mitmest staatilise elektri katsest. Lisaks koostasid vooluringi ja määrasid materjalide elektrijuhtivust. Tutvuti ka elektrialase ohutusega ja mängiti elektronide ning prootonite mängu. 

Tunnid olid põnevad, põhjalikud ja aitasid paremini mõista elektri olemust üldiselt. Programmide toimumist toetas Keskkonna  Investeeringute Keskus.

3. klasside õpetajad Elin, Reet ja Carmen

Suurepärased saavutused olümpiaadidelt, konkurssidelt ja spordivõistlustelt

Rapla Vesiroosi Kooli teatripäevad

Traditsiooniline raamatulaager

Selleaastane traditsiooniline raamatulaager toimus 10. ja 11.märtsil  - seekord 2. - 4. klassi tublidele lugejatele. Kohe läksime külla Rapla Keskraamatukokku, kus meid võttis vastu Ingrid Teder. Õhtusöök oli sellel aastal uut moodi: meid ootas meie kokk Ilona, kes juhendas, kuidas pitsat teha - igaüks tegi selle enda maitse järgi. Toimusid mitmed tuttavad tegevused. Seekord valmistusime ka vanematele esinema, kuid mitte tavapäraselt, vaid nii, et vanemad saaksid tuntud muinasjutte mõistatada: pantomiim ning tuntud laused. Esimest korda sisustas laagriliste aega ka meie oma raamatukoguõpetaja Ene Saldu, kes viis läbi luuletunni. Õpilased said luuletusi kuulata, lugeda ning neid ka ise luua. Ööuni oli kiire tulema, sest seljataga oli pikk koolinädal pärast vaheaega. Populaarseimaks tegevuseks oli seekord paberitükimuinasjutt.

Tänusõnad kõigile sõbralikele raamatusõpradele

õpetaja Lealt ja õpetaja Pilvilt

Tublid saavutused Mia Lota Sutterilt

Mia Lota Sutter saavutas rahvusvahelisel UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriinil 14.-16.a vanuserühmas üksikosalejate 2.-6. koht (18.12.2022). Kokku nuputas viktoriinil 3020 üksikosalejat ja 861 võistkonda 8 Läänemere-äärsest riigist. Õpilasi kutsutakse suvel toimuvatele töövarjupäevale teadlastega. Üksikõpilase peaauhind antakse loosi tulemusel välja Mia Lota Sutterile Rapla Vesiroosi Koolist.

Mia Lota Sutter saavutas bioloogia olümpiaadil maakondlikus 8.-9. klasside üldarvestuses 3. koht ja 8. klasside arvestuses 1. koht.

Tänu raamatute kinkijatele

Täname kõiki, kes kinkisid kooli 35. sünnipäevaks raamatuid! Kooli raamatukogu sai juurde 169 raamatut. Suur, suur aitäh kõigile kinkijatele:

Nora Lea Sutter

Gregor Jair

Arthur Meresmaa

Adeele Laanemets

Krislin Karu

Keteri Laane

õp. Reet Saar ja 3.b klass

Melian Luhtoja

Laura Murumaa

Rosella Mona Radiko

Loore Kohv

Karl Erik Vahtra

Brigite Kuusik

Johanna Rasmussen

õp. Gaida Kabral ja 5.b klass

õp. Tiina Koitsalu ja 5.c klass

Lenna Mette Kadarpik

Ketter Kiin

õp.Ria-Reeda Tserr, Kadi Sutter ja 6.a klass

õp. Pirko Ilves ja 6.c klass

Laura Lotte Vahtra

Kristofer Jair

Kaspar Meresmaa

Oliver Ellermaa

Iris Kohv

õp. Eva Hindremäe ja 7.- 8.klass

õp. Iris Mõttus, Siiri Sussi ja 8.a klass

Mia Lota Sutter

Susanna Elbrecht

Günter Erik Nisu

Ingrette Hermanson

Kirke Teder

Osvald Käbin

õp.Edvig Saidla ja 9.c klass

Kristel Põhjala

Küllike Juurik

Elin Kiin

Ülleri Poola

Riina Lõhmus

Iris Mõttus

Marike Uusjärv

Kadi Sutter

Lea Lindegron

Marje ja Jaan Reimund

Liina Rüütalu

Tatjana Palusaar

Mari Tammar

Riina Lillemägi

Kärt Pildre

Triin Viiron

Meribel Luugima


Kokkuvõtte tegija: Ene Saldu

Tublid saavutused spordis

15.-16.02 Haapsalus toimunud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlused laskmises saavutas 4.-9. klassi poiste arvestuses õhupüss toelt 5. koha Sten Kaspar Mölder. 6.-7. klassi võistkondlikus laskmises saavutas meie kooli võistkond 5. koha koosseisus: Rebeka Stimmer (4. kl), Sten Kaspar Mölder (5. kl), Voldemar Pärna (5. kl), Kätriin Lehtsalu (4. kl). Juhendaja Liivi Erm.

Vesiroosi kooli 5.b klassi tüdrukud saavutasid maakonna koolinoorte minivõrkpalli esivõistlustel tubli 3. koha. Võistkonnas mängisid Kertu Tooming, Rosanna Aru, Rebeka Rokk, Lisette Valgma, Jette Minev. Õpetaja Ingrid Lenk. 

Tublid saavutused olümpiaadidelt

Piirkondlikul matemaatika olümpiaadil saavutas 8. klasside arvestuses 1. koha Rahe Mari Reede. Õpetaja Kati Kalda.

Eesti koolinoorte 70. füüsikaolümpiaadi piirkondlik voor: 8. klasside arvestuses 1. koht Rahe Mari Reede, 2. koht Mia Lota Sutter ja 3. koht Oliver Kuusela. 9. klasside arvestuses 2. koht Kristiine-Marii Tuuga ja 3.-4. kohta jagavad Evaliisa Poola ja Iris Vahtra. Õpetaja Tiina Roosimägi.

Inglise keele maakondlikus arvutiviktoriinis saavutas meie kooli 9. klasside duo Iris Vahtra ja Uma Lindman 1. koha. Õpetaja Gaida Kabral.

Suur tunnustus meie kooli õpetajale

Tervise- ja tööminister Peep Peterson ja terviseala asekantsler dr Heidi Alasepp tunnustasid tänukirjaga õpetaja Pilvi Pregelit tervise edendamise ja rahvatervise valdkonna arendamise eest. Pidulik vastuvõtt maakondade tegusatele terviseedendajatele toimus 20. veebruaril Maarjamäe lossis. Pilvi pälvis tunnustuse Rapla maakonna Tervist Edendavate Koolide võrgustiku koordinaatorina.

23. veebruaril sai Rapla Vesiroos kool 35- aastaseks

Kooli olid sel päeval külastamas mitmekümned vilistlased, kes käisid tundides rääkimas enda kooliajast ja praegusest elust. Suur tänu kõikidele vilistlastele, kes meile külla tulid!

Teise tunni ajal toimus pidulik aktus, kus esinesid Rapla Gümnaasiumi „Keerulinnu” rahvatantsurühm (juhendajad Tuuli Roosi ja Riho Pohla), mudilaskoor (juhendaja Vahur Soonberg), 4.-5. klassi koor (juhendaja Monica Blokk), lastekoor ( juhendaja Monica Blokk) , algklasside parimad luuletuse lugejad ja suur ühendkoor. Samuti jagati auhinnad parimatele tordimeistritele! Kooli sünnipäeva puhul olid meid tervitamas vallavanem Gert Villard, Rapla Gümnaasium, Rapla Kesklinna kool ja Rapla Muusikakool. Aktust juhtis imeline Iris!

Pärast tunde oli auditooriumisse kaetud pidulik laud, kus sai külalistega pikalt juttu ajada.

Palju õnne meile kõigile!

Loo autor: Andres Sahkur

Sünnipäevatortide valmistamine

Ühe tõelise sünnipäeva juurde kuulub alati tort. Meie kooli sünnipäevatordid valmistasid õpilased ise. Sünnipäevanädala teisipäeval, 21.veebruaril saime rõõmu juurde tortide valmistamise võistlusega, mille teemaks oli "Sünnipäevatort Vesiroos". Auditooriumisse olid osalema oodatud kolmeliikmelised võistkonnad igast klassist. Algklassid ja väikeklassid valmistasid tordi kogu klassiga oma klassides. Tordi idee ja valmistamine mõeldi eelnevalt koos oma klassiga läbi. Kohapeal oli valida tortide valmistamiseks tordipõhjad või küpsised. Vajalikud töövahendid ja toiduained olid igal võistkonnal kaasas. Tordi pidi valmistama etteantud aja jooksul ning kohustuslikuks elemendiks oli vesiroos: kujundina, tasapinnaline, ruumiline, sõnaline vms. Tegemist oli väga meeleoluka tordivõistlusega. Etteantud aeg mõõdus väga kiiresti. Järgnes tortide näitus ning kaunima ehk lemmiku tordi väljavalimine kooli aatriumis. Kauneima tordi valimine ei olnud kerge, sest kõik tordid nägid suurepärased välja. Päev lõppes maitsvate tortide söömisega. Neljapäeval, kooli sünnipäeval toimub auhinnatseremoonia.

Aitäh tordivõistluse korraldajad õpetajad Kaia, Terje, Liina, Riina, Susann, Küllike! 

Aitäh kõikidele õpilastele, tänu kellele kõik suurepäraselt õnnestus!

Palju õnne, kallis kool,

palju õnne, laud ja tool!


Loo autor: Terje Raudsepa

Loomekohvik

17. veebruaril, Vesiroosi Kooli sünnipäeva raames, toimus koolis Loomekohvik. Loomekohvikus ei olnud süüa, juua, vaid toimusid kunstilised tegevused. Sai toimetada väga erinevate kunstitegevustega. Kes ei soovinud maalida, meisterdada, joonistada, siis sai niisama puhkealal Piip ja Tuut etendusi vaadata, kuulata ja omavahel juttu ajada. Tore, et koolis on hulk lapsi, kellel on kunstihuvi ja osalesid heal meelel. 

Sigre Luisk

RVK 35

Kohtume juba sellel laupäeval (25.veebruaril), et tähistada koos RVK 35. sünnipäeva! 

Registreerimine algab kell 17.00 koolimajas ning kell 18.00 algab pidulik aktus Sadolin Spordihoones. 

23. veebruaril pidupäev koolis

Rapla Vesiroosi Kooli 35. ja Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva tähistamine kooliperega.

RVK omaloomingukonkurss

Rapla Vesiroosi koolis toimus eelmisel reedel, 17. veebruaril, esimene omaloomingukonkurss, mis oli pühendatud kooli 35. juubelile. 

Omaloominguga tuli publiku ette 16 erinevat etteastet. Enamasti olid etteasted tantsud, kuid oli ka luuletusi, etendus ja mõned laulud. Pärast ettevalmistatud etteasteid algas impro osa. Õpetaja Krista pani ümbrikutesse mõned pildid ja sõnad ning grupid pidid 15 minutiga välja mõtlema etenduse. Osavõtjaid oli väga palju. 

Žürii koosseisus Uma Lindman, Nora Riisenberg, Sandra Kala ja Marike Uusjärv andis välja järgmised autasud. 

Eripreemiad:

* Lenna ja Marta - klaveri ja viiuli duo. Koosmäng täpne, peeti pausi. Tüdrukud särava naeratuse ja kena kniksuga, julge ja enesekindel esinemine.

* Laura - Kaunis tants. Kätemäng voolujooneline, hea tehnika ja rütmis tantsitud. Duetis tõstame esile head muusikavalikut ja hästi muusikasse loodud tantsu.

* Rosella Mona - Kenasti ja julgelt esitatud soolotants, hästi kasutatud aeg ja liigutused kooskõlas muusikaga. Koos Lauraga duett „Maalides head“ kaunis ja muusikasse tantsitud.

* Mirtel - Kaunis kostüüm ja meisterlik meik. Tants sisukas ja tehniliselt nõudlik. Mõnusad sirutatud hundirattad, kaunis kätetöö.

* Marta ja Iris Ingel - Hea koostöö ja koordinatsioon. Hoolega jälgiti üksteist.

* Britt-Marii ja Lenna - Julge esinemine, hea koostöö, jalasirutused. Hästi muusikasse tantsitud.

* Cassandra ja Sigrid - Siiras, terviklik ja peegelpildis tants. Kava algus ja lõpp moodustasid toreda terviku. Läbimõeldud valguslahendus. Kasutati osavalt lisavahendit – salli.

* 3C etendus - Olulise teema (kiusamisest vabaks) asjalik käsitlemine. Väga hea diktsiooniga ja hääle tugevusega esitatud lood. Tore tervik, julge ja õpetlik.

* Loviise - Täpne, suurest energiast laetud etteaste. Emotsionaalselt, ilmekalt esitatud tants.

* Julia, Emilie Mariette - Kenad kostüümid, hästi sünkroonis esitatud tants. Muusikaga harmoonias, kerge ja helge. Läbimõeldud valguslahendus.

* Helin Marii - Omaloominguline laul, mida ise saadab klaveril. Suurepärane võimas esitus, hingestatud ja tundlik. Kaunis ja küps lauluhääl, hea saade.

* 6A tüdrukud (Liisbeth, Sandra, Kadri ja Laura) - Tants tehniliselt nõudlik ja väga hästi esitatud. Väga hea sünkroonsus, koostöö. Tants puudutas hinge. Algus ja lõpp moodustavad terviku.

* Kristin - Omaloominguline luuletus huumorivõtmes. Oskab märgata detaile ja neid luule sisse panna.

* Iris - Helilooming neljale pillile. Kaasatud sõbrad, kellega koos harjutatud ja lugu hästi esitatud. Suurim üllatus. Lugu võimaldas kooskõla, aga samas ka igale pillil kohta, kus särada. Oskuslik mõistmine ja erinevate pillide võimaluste ärakasutamine.

* Berit - Suurepärane, keskendunud, emotsionaalne ja kunstipärane tants. Hästi loodud ja rasked üleminekud esitatud ladusalt. Emotsionaalselt haarav.

Publiku preemia sai 6A tüdrukute tants! Grand Prix võitis Iris, kes oli laval koos Ingrette, Roosi ja Kaspariga!

Suur tänu žüriile raske töö eest! Aplaus Triinule ja Roosile, kes õhtut juhtisid!

Pärast autasustamist algas disko, kus tantsitama olid lõpuks jõudnud vilistlased Kast ja Tserr. 

Auhindade tänu läheb Rapla kultuurikeskusele ja kinole ning Apollole! Kohviku täitsid meie kooli söökla ja Mamma.

Suur tänu kooli õpilasesindusele, kes ürituse korraldasid!

Loo autor: Andres Sahkur

Luulelugemine

Kooli ning Eesti juubelisünnipäeva eel lugesid algklasside õpilased kodu, kodumaa ja  kooli sünnipäeva teemalisi luuletusi. Klassid valisid välja oma lemmikud, kes kohtusid 16.veebruaril raamatukogus, et  tunda rõõmu luuletuste lugemisest, kuulamisest ning saada edasiviivat tagasisidet. Klasside esindajad olid Mirell Vessart, Selma Loviisa Aranda, Tormi Pesor, Lisell Olju, Mia Liisa Galjaev, Kaia Kaldas, Emilie Mariette Ratsov, Markus Emberg, Mirtel Vessart, Vahur Paabo, Lisanna Puttes, Johanna Rasmussen. Tore, et seekordsel kohtumisel saime kuulda ka kahte omaloomingulist luuletust!

Tagasiside andjad kiitsid laste rõõmu ning julgust luuletuste lugemisel. 

Suurema publiku ette astuvad meie väikesed etlejad kooli ja Eesti sünnipäevaaktusel.

Loo autor: Lea Lindegron

Suurepärane tulemus maakondlikult arvutiviktoriinilt inglise keelt kõnelevate maade teemal

Möödunud neljapäeval toimus 8.-9. klasside maakondlik arvutiviktoriin inglise keelt kõnelevate maade teemal. Sel aastal osutus 43 punktiga võitjaks Vesiroosi kooli meeskond, kuhu kuulusid Iris Vahtra ja Uma Lindman. II koha sai 40 punktiga Kabala lasteaia-põhikooli võistkond ja kolmandaks tulid 39 punktiga Valtu põhikooli esindajad. Palju õnne võitjatele!

Suurepärane saavutus maakondlikult korvpalli meistrivõistluselt

Esmaspäeval, 13. veebruaril toimusid Sadolin spordihoones 6.-9. klasside maakondlikud meistrivõistlused korvpallis. Rapla Vesiroosi Kool saavutas I koha ja tuli maakonna meistriks.

Koosseisu kuulusid: Gregor Tammik, Steven Viigand, Osvald Käbin, Tom Laurimaa, Kristofer Mihkelson, Norman Nurmsoo, Cristopher Ernits, Günther Erik Nisu, Andri Oidsalu ja Tõnis Sillamaa. Noormehi juhendasid õpetajad Risto Ütsmüts ja Viljo Sinikas.

Tublid korvpallurid

12. veebruaril toimus tüdrukute U16 vanuseklassi karikafinaal korvpallis. Karikavõitjaks krooniti Rapla Korvpallikooli neiud, kes mängisid finaalis 71:45 üle Audentese Spordiklubi/TSK. Võistkonnas mängisid Elis Aarma (8.a) ja Lisann Terras (8.b).

Väga head tulemused males

09. veebruaril toimusid Alus Raplamaa koolinoorte individuaalsed MV males. Kokku osales seal 81 mängijat (senine osavõtu rekord). Vesiroosi koolist osales 10 mängijat. Kuldmedali võitsid oma vanuseklassis Sille Sillamaa (TB) ja Han Oscar Sündema (PB). Pronksile tulid Emma Roosvalt (TD), Risto Reemi (PD) ja Ronnie Richard Rüüson (PB). Ka ülejäänud mängijad olid tublid. Reedel, 17. veebruaril toimuvad Alus Rapla maakonna koolinoorte kabe võistkondlikud esivõistlused.

Suurepärane tulemus emakeeleolümpiaadilt

Emakeeleolümpiaadil osales meie koolist 13 õpilast ja Mia Lota Sutter saavutas 7. - 8. klasside arvestuses vabariigis 3. koha ja maakonna arvestuses 1. koha. Õpetaja Pirko Ilves. 

Koolisisene arvutiviktoriin inglise keelt kõnelevate maade kohta

Möödunud nädala neljapäeval ja reedel toimus 8. ja 9. klasside õpilastele arvutiviktoriin inglise keelt kõnelevate maade kohta, et selgitada välja, kaks võistkonda, kes pääsevad esindama Vesiroosi kooli maakondlikul võistlusel.

Küsimused ei eelda sügavaid teadmisi, vaid pigem nutikust ja põhjatutest internetisügavustest info üles leidmise oskust. Inglise keele oskus ei tule muidugi samuti kahjuks.

Näiteks pidi vastuse leidma küsimusele, kes oli USA järjekorras kolmas president ja millise rahatähe peal võib näha tema pilti või kui kaua lendaksid sa Tallinnast läbi Helsingi ja New Yorgi kuulsa Ameerika kirjaniku Edgar Allan Poe hauale.

Kokku oli võimalik vastuste eest saada 36 punkti ja tulemused olid väga tasavägised.


8. klasside arvestuses:

1. Mia Lota Sutter, 33 punkti, esindab kooli maakondlikul viktoriinil

2. Kirkelii Kristian ja Madle Kundla, 31 punkti

3. Katiriine Sirel ja Lisette Valing, 24,5 punkti


9. klasside arvestuses:

1. Uma Lindman ja Iris Vahtra, 32,5 punkti, esindavad kooli maakondlikul viktoriinil

2. Evaliisa Poola ja Susanna Elbrecht, 32 punkti

3. Roosi Mari Reede, 31 punkti

Soovime edu neljapäevaseks lõppvõistluseks!

Loo autor: Kadi Sutter

Teatristuudio Ega Vist osales Betti Alverile pühendatud XVIII luulepäevadel

Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio Ega Vist esindas Rapla valda ja maakonda Betti Alverile pühendatud XVIII luulepäevadel "Tuulelapsed". Osalesime 3. ja 6. klassi trupiga. Auväärne nõukoda hindas laureaadi vääriliseks meie 3. klassi lavastuse "Üheskoos" (Aino Perviku luule), lisaks Eliise Marie Kalda näitleja preemia. Helge atmosfääri eripreemiaga pärjati 6. klassi lavastus "Hingan ja Olen" (Aino Perviku ning Mart ja Rein Raua luule).

Osalesid:

Rohkem informatsiooni: https://www.tahetund.eu/sundmused/betti-alverile-p%C3%BChendatud-18-luulep%C3%A4evad-tuulelapsed 

Juhendaja: Krista Olesk

Õpilaste käsitöönäitus meie kooli raamatukogus

Väärtustades kodukoha kultuuripärandit - õpilaste käsitöönäitus meie kooli raamatukogus. Oma kultuuripärandi hoidmine on nii oluline. Kui meie seda ei hoia, siis kes veel peaks seda hoidma. Kui meie ei valmista, siis kes veel oskaks seda valmistada.

Rahvuslikud punutud paelad ja SÄÄREPAELAD ehk sukapaelad, Rapla kihelkonna SEELIKU TRIIBUSTIKUGA oksad, KAAPKÜBARAD ehk nõelapadjad „Kaabu“, Rapla kihelkonna rahvarõiva KÄISETIKANDIGA nõelaraamatud, Rapla kihelkonna rahvarõiva TRIIBUSEELIKU kangast nõelapadjad, OUB-id ehk PITSTANUD, HELMEKEED ehk KURGUHLMED, Rapla kihelkonna RAHVARÕIVASTES NUKUD, Rapla kihelkonna kindakirjadega SOKID ja KÄPIKUD, VARDAKOTID ehk LAPIKOTID, Rapla kihelkonna rahvarõivakäise VALGETIKANDIGA esemed - midagi ilusat 4.-9. klasside õpilaste nobedate sõrmede vahelt.

Juhendaja õpetaja Terje Raudsepa

Stiilinädal

Esmaspäeval algas Vesiroosi koolis traditsiooniline stiilinädal. Esimese päeva teemaks oli ägedad sokid või jalanõud. Esimeses vahetunnis mängisime suurejoonelise toolimängu. Teises vahetunnis algas stiilinädala teemakohane raadioviktoriin. Alustas viktoriini 47 võistkonda. Õuevahetundides sai tantsida ning toimusid kalossiviskevõistlus ja jaaniussijooks, kus paarilistel olid jalad omavahel kokku seotud. Suur tänu 6. klassidele meie meeli lahutamast!

Teisipäeval ol teemaks Mina 10 aasta pärast. Esimeses vahetunnis ennustas laste tulevikku muhe maag. Teises vahetunnis jätkus raadioviktoriin. Õuevahetunnis sai aga tantsida ja laulda. Aitäh Triinu, Lisete ja Berit!

Kolmapäeva teema oli Retro. Esimeses vahetunnis sai ennast lahti võimelda ja siis läks suurejooneliseks tantsulkaks. Teises vahetunnis jätkus raadioviktoriin. Õuevahetundides sai veel tantsida ja hullata. Üleskutse oli ka kõige ägedam käepigistus välja mõelda. Siin üllatasid 5. klassi tüdrukud pika kavaga. Suur tänu 9. klassidele päeva korraldamast!

Neljapäeval oli teemaks õpetaja päev. Õpilased riietusid nagu lemmikõpetaja või nagu õpetaja riides olema peaks. Esimeses vahetunnis algas terve päeva kestnud mõistatamine. Seinal olid anagrammid meie kooli õpetajatest ja õpilased pidid need anagrammid lahendama. Teisel vahetunnil jätkus raadioviktoriin. Suurtel vahetundidel toimus suur vastaseis õpilane vs õpetaja. Lauatennise lahingus astus huvijuhile vastu kooli parim pinksimängija Jan Torjus. Esimese vahetunniga kumbki enda paremust saavutada ei suutnud ja lahing jätkus teisel suurel vahetunnil. Geimidega 4:3 võitis seekord veel huvijuht, aga mäng oli äärmiselt tasavägine, põnev ja vaatemänguline. Samal ajal sai koos seitsmendikega ka õues laulda ja tantsida. Suur tänu seitsmendatele klassidele ja Janile!

Vesiroosi kooli stiilinädal lõppes reedel traditsioonilise tudupäevaga, mida lapsed kõige rohkem ootavad. Juba enne tunde hakkas mõnusat muusikat laskma tudupäevaraadio ja muusikat kuulsime terve päeva jooksul. Esimeses vahetunnis toimus kaisukatenäitus ja algas joonistusvõistlus. Samuti avati heategevuskohvik. Teises vahetunnis sai lõpu terve nädala kestnud raadioviktoriin. Õuevahetundides tantsiti ja mängiti meeleolukat padjakulli. Suur tänu 5. klassidele päeva korraldamise eest ning suur tänu ka vanematele, kes meie kohviku täitsid. Heategevuskohvikus teenisime 164 eurot ja 21 senti ning 5. klasside soovil on see raha juba Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit MTÜ poole teel.

Loo autor: Andres Sahkur

Väga head saavutused

Eelkool algab 2. veebruaril

Rapla Vesiroosi Kooli eelkool alustab neljapäeval, 2. veebruaril algusega kell 17.30 kooli aulas. Oodatud on 2023. aasta 1. septembril kooliteed alustavad lapsed koos vanematega. 

Täpsem info: https://www.vesiroos.edu.ee/%C3%BCldinfo/sisseastujale-ja-eelkooli-info 

Tore saavutus

9.c õpilane Roosi Mari Reede võitis Tartu Saksa Kultuuri Instituudi konkursil (Schülerbesuch Hamburg April 2023). Ta on üks kolmest noorest, kellel on võimalus sõita aprillis Hamburgi, et tutvuda linnaga ning külastada kontserti. Juhendaja Susann Šefer.

Eesti kirjanduse päeva tähistamine meie koolis

30.jaanuaril tähistati esmakordselt lipupäevana eesti kirjanduse päeva. Sellega seoses loeti üleriigilise aktsioonina lastele ette peatükki raamatust "Sirli, Siim ja saladused". Ka meie kooli kuus klassi said osa ettelugemisest ja püüdsid erinevatel viisidel panna ennast proovile eesti kirjanduse tundmises. Külas käis Rapla Keskraamatukogust Ingrid Teder.

Pilvi Pregel

Rapla Vesiroosi Kool (endised nimed Rapla 2. keskkool ja Rapla Vesiroosi Gümnaasium) saab 35-aastaseks!

23. veebruaril kell 15.00- 21.00 toimub vilistlaste ja õpetajate SPORDIPÄEV Sadolini spordihoones. Toimuvad erinevad spordialad, eelnev registreerimine ei ole vajalik. Tulge ennast liigutama!

25. veebruar toimub VILISTLASTE KOKKUTULEK ja PIDU


Oodatud on kõik kooli lõpetajad, endised ja praegused õpetajad ning töötajad.

Kell 18.00 algab aktus Sadolini spordihoones, kus vaatame tagasi möödunud aastatele, näeme ülevaadet praegu koolis toimuvast ja suuname pilgu ka tulevikku. Peol mängib tantsuks Margit Tali bänd!

Vilistlaste kokkutuleku osalemistasu on 20 eurot (kohapeal 25 eurot), mille palume kanda Vesiroosi kool MTÜ, arvenumber EE221010220050880011. Selgitus: RVK juubel,  enda nimi ja ka lennunumber või lõpetamise aasta.

Taastava õiguse projekt meie koolis

Rapla Vesiroosi Kool osaleb projektis "Taastava õiguse arendamine Rapla vallas". Projekt on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide 2014–2021.1.05.22-0219  programmist “Teadlikkuse tõstmine ja uute initsiatiivide algatamine taastava õiguse rakendamiseks“. Täpsem informatsioon projekti kohta on sellel lingil: https://www.vesiroos.edu.ee/tugiteenused/taastav-oigus 

LUGEMISISU vahekokkuvõte

Juba teist hooaega kestvast lugemisprogrammist LUGEMISISU võtavad osa meie kooli 1.-4. klassi õpilased. Üritus algas oktoobris 2022 ja kestab 31. maini 2023. jaanuarikuus kõikides klassides läbi viidud muinasjututunnis tutvusid õpilased muinasjuttudega, selgitasime välja parimad muinasjuturaamatute tundjad ja tegime kokkuvõtted lugemispasside täitmisest ning raamatute lugemisest. Õpilasi, kellel on loetud poolaastaks 5 raamatut ja täidetud lugemispass, on 27. Kõige rohkem on tublisid lugejaid (9 õpilast) õpetaja Riina 2.c klassis. Kõik lugemispassi täitjad said ka LUGEMISISU järjehoidja ja kommi. 

Ene Saldu

Toredad saavutused

ESÕS korraldatud 14. vabariiklikul saksakeelsel e-võistlusel, mille käesoleva aasta moto oli "Mein Landkreis" ehk "Minu maakond", sai oma tööga põhikooli kategoorias 1. koha Susanna Elbrecht (9.a klass). Konkursi raames loovad A2 ja kõrgemal tasemel saksa keelt omandanud õpilased ise etteantud teemal õppematerjale. Susanna tegi õppematerjali Rapla maakonna kohta, mille fookuses on baltisaksa teema. Juhendaja Grete Elbrecht. Veebilink uudise kohta: https://edlv.ee/index.php/9-uncategorised/315-mein-landkreis-2022-kokkuvote


Ajakirja Hea Laps loomevõistlusel “Lohedest ja draakonitest” osales 6.b klassist Pauliine Pesor, kelle töö avaldati jaanuarikuu ajakirjas. Õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe.

Aitäh-päev

Rahvusvaheline aitäh-päev on loodud AITÄH ütlemise tähtsustamiseks. Selle kalendripäeva abil tuletame meelde, kui tähtsad on tänusõnad. Tänusõnadel on MAAGILINE toime – nende sõnadega kingivad inimesed üksteisele rõõmu, avaldavad tähelepanu ja märkavad enda ümber headust!

Vesiroosi koolipere sai täna kirjutada suure AITÄH-i sisse kõike, mille eest nemad tänulikud on! Meil kõigil on miskit, mille eest olla tänulik!

Autor: Andres Sahkur

Eelkool Rapla Vesiroosi Koolis kevadel 2023

Rapla Vesiroosi Kooli eelkool alustab 2. veebruaril algusega kell 17.30 kooli aulas. Oodatud on 2023.aasta 1. septembril kooliteed alustavad lapsed koos vanematega. Eelkooli tuleb registreerida selle lingi kaudu: https://forms.gle/sKQyVAWed6QnNXdD7. Eelkool ei ole kohustuslik ja ei taga õppekohta meie koolis.

Eelkool toimub kuni 13. aprillini, neljapäeviti kell 17.30 – 19.00. Lapsevanem toob lapse kell 17.25 kooli, aitab tal riietuda ja tuleb lapsele järele kell 19.00. Vanemad saavad koolimajaga tutvuda 2. veebruaril, kui lastel on esimene eelkooli tund. Teine infotund vanematele toimub koolimajas 13. aprillil algusega 17.30.

Vanematel on võimalik osa võtta ka 26. jaanuaril kell 18.00-19.30 toimuvast Lastevanemate Akadeemiast. Töötuppa või loengusse registreerimiseks vali https://forms.gle/z2EJSvr91dtrtBjM8

Eelkoolis on lapsel kohustuslik kanda vahetusjalatseid ja kaasa võtta pinal, milles on harilikud pliiatsid (2 tk), värvipliiatsid, liimipulk, joonlaud, väikesed käärid, kustutuskumm, õhuke joonistusplokk ja A4 mapp töölehtede jaoks.

Kooli juhtkond ja eelkooli õpetajad

Koolimaja lahtiolekuajad vaheajal

Vaheaja korraldus: 22.12.22- 8.01.23:

22.12 koolimaja avatud kell 9.00-13.00

23.12.22-1.01.23 koolimaja suletud.

02.01-06.01 koolimaja avatud 9.00-13.00

Rapla Vesiroosi Kooli pühadetervitus

Rapla Vesiroosi Kooli 2022. aasta jõulutervituse kujundasid Karmo Jõudna, Kristo Kuusmaa ja Rasmus Roosvalt 1.a klassist (õpetaja Triin Kõiv)

Digitaalse kujunduse autor Liisimari Randjärv

Jõulupeod

Esmaspäeval ja teisipäeval pidasime Vesiroosi koolis jõulupidusid. Esmaspäeval 4.-6. klassid ning teisipäeval 7.-9. klassid. Mõlemad peod algasid eeskavadega ning lõppesid diskodega. Kuulsime erinevaid jõululaule, kitarrimängu, nägime rahva- ja showtantse. Samuti oli kohal jõuluvana, kellele esinedes said klassid kätte enda kommipakid. Klasside esinemised olid väga vahvad - enda mõeldud luuletused, jõululaulud, tantsud, käsikellad ja isegi plastiktopsidega tehti muusikat. Muidugi olid mõlemal peol avatud ka uhked kohvikud, kust sai endale meelepärast sööki-jooki osta.

Suur tänu korraldanud 6. ja 8. klassidele, Riinale, dj-dele, esinejatele, heli- ja valgusmeestele, jõuluvanale ja päkapikkudele ning kõikidele, kes kohale tulid!

Rahulikku jõuluaega ja meeleolukat vaheaega!

Andres Sahkur

Rahvatantsurühma "Keerulind" juhendajate tunnustus

Meie kooli rahvatantsurühmade “Keerulind” juhendajad Riho Pohla ja Tuuli Roosi olid kutsutud 3. detsembril 2022 Viimsi Artiumi Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi aastatunnustusüritusele. Nad olid aastapreemia nominendid.

Suurepärased tulemused maakonna vene keele olümpiaadilt

14.12 toimunud Rapla maakonna 8.klasside vene keele olümpiaadil, kus osalejaid kokku 33, saavutas Triinu Grüner vene keelt võõrkeelena õppijana 1.koha (juhendaja õpetaja Marina Mamonova), Karolina Kelder kakskeelse õpilasena 2.koha (juhendaja õpetaja Tatjana Palusaar) ja Grete Korsen vene keelt võõrkeelena õppijana 6.koha (juhendaja õpetaja Marina Mamonova)

Saavutused jutuvõistlusel

Töötukassa Raplamaa osakonna poolt korraldatud jutuvõistlusel esindas meie kooli 20 õpilast. Neist 4 said auhinnalised kohad - Markkus Hämarsalu 3.a õp. Elin Kiin, Brigite Kuusik ja Melissa Krasnikov 4.c, õp. Pilvi Pregel ning Lisette Valgma 5.b, õp. Pirko Ilves. Äramärgitud tööd Ravel Reingold 3.a, õp. Elin Kiin ja Marten Valgma 3.b, õp. Reet Saar.

Üleriigiline eesti keele võistlus “Salakeel”

Üleriigilisel eesti keele võistlusel “Salakeel” osales meie koolist 21 õpilast. 6.-7. klasside arvestuses (osalejaid selles vanuserühmas 556) saavutas Annabel Vainula 43. koha ja Gert Pint 83. koha, õp. Kärt Kaseorg-Korbe. 8.-9. klasside arvestuses oli osalejaid 606 ja meie kooli õpilane Mia Lota Sutter saavutas 12. koha, õp. Pirko Ilves. 

Aktiivseim ja sportlikum kool maakonna üle 300 õpilasega põhikoolide hulgas

Rapla Vesiroosi Kool on maakonna üle 300 õpilasega põhikoolide hulgas aktiivseim ja sportlikum kool. Tunnustus õpilastele, kooliperele, direktorile ja kehalise kasvatuse õpetajatele anti üle 15.12 Raplamaa parimate koolisportlaste vastuvõtul Rapla Kultuurikeskuses. Vastuvõtule oli meie koolist kutsutud 51 häid tulemusi saavutanud õpilast. 

Pärimustoidud koolitunnis

Pärimustoidud koolitunnis - Raplamaa maitsed - Unustatud maitsed - Kartulivorstitegu. Maitsesime ka mustika klimbisuppi. Valmistasime kahel päeval 9. klassi õpilastega kartulivortse. Riivisime kartulid, lisasime hakkliha, maitsestasime vorstisegu, täitsime vorstipritsi abil seasooled, keetsime vorstid, jahutasime ja küpsetasime praeahjus kuldpruuniks… mmm…

Maitsvaid jõuluroogasid kõigi lauale!

Terje Raudsepa

Taaskordne rahvatantsulaager Vana-Vigalas

Keerulinnu neljanädalase laagritsükli lõpetasid 2.-3.klassi tantsijad. Ära sai õpitud kaks tantsu.  Tantsimise vahele jäi palju pallimängu, kummituste jahtimist, lumes möllamist, popkorniga filmiõhtu ning laupäeval pidasime maha ühe suure sumovõistluse.  Ka sel korral oli meid vaatamas paljud lapsevanemad. Aitäh teile!

Tuuli Roosi ja Riho Pohla

Algklasside jõululaat

Teisipäeval, 13. detsembril toimus Rapla Vesiroosi Koolis pikalt oodatud JÕULULAAT. Müüjaid oli sel korral üle kaheksakümne. Suures koguses müüdi erinevaid maiustusi, kuid ka väga vahvaid heegeldatud ehteid ja loomakesi- päkapikke. Oli ka teepakikesi, mahla ja nikerdusi. 

Igal aastal oleme osa oma tulust annetanud heategevusse. Seekord otsustasime toetada MTÜ Vaprusehelmed tegutsemist. Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Müüjad annetasid oma tulust 300 eurot heategevuseks. Loodame, et kõik said rõõmu nii müügikogemustest kui ka asjadest, mis endale osteti.

 Triin Kõiv ja Pilvi Pregel koos teiste abiliste-õpetajatega

 Pildid: Riina  Lõhmus

Tublid saavutused rahvastepallis

Eesti Koolispordi Liidu 4.-5.kl rahvastepalli piirkondlikus finaalis Türil saavutati 3.koht.

Võistkond mängis koosseisus Kirke Liise Kase, Kertu Lõhmus, Rosanna Aru, Kertu Tooming, Getri Roosla, Õnneliis Lumiste, Mariette Johanna Jakk, Marielle Kudrjavtseva.

Õpilasi juhendas Ingrid Lenk.


Lisaks osalesime 9.detsembril Eesti Koolispordi Liidu 1.-3.kl rahvastepalli piirkondlikus finaalis Türil. Olid ägedad mängud. Nii tüdrukud kui poisid said 4.koha. 

Poiste võistkond: Joonas Hamza, Mairold Maidla, Kristofer Nõulik, Ravel Reingold, Artur Kangur, Villi Land, Tristan Tanel Küttis, Siim Travis Tepner.

Tüdrukute võistkond: Emilie Mariette Ratsov, Sigrid Sunni, Loviise Heinsalu, Melian Luhtoja, Brita Untera, Grete Lill, Loore Roosalu, Anni Suvi.

Õpilasi juhendasid Monika Ruut ja Ingrid Lenk.

Päkapikupäev

Täna avasime Vesiroosi koolis ametlikult jõuluaja traditsioonilise päkapikupäevaga! Juba eile kaunistasid päeva korraldanud 7. klassid kooli igasugu kaunistustega. Täna said kõik saabujad juba kooli tulles maiustada piparkoogiga. Esimese tunni ajal toimus 1.-4. klassi jõuluhommik, kus täna oli esinemise kord 4. klassidel.

Koolipäeva jooksul toimus mitmeid tegevusi. Vahetundidel kuulis raadiost jõululaule, tegutsemas oli kohvik, sai teha pilte nii tavalise kui ka polaroid kaameraga. Samuti tegutsesid päkapikkudest postiljonid, kes vedasid kohale kõik jõulukaardid. Õuevahetundides sai juua teed, tantsida ning toimus ka pikima liu võistlus, kus tuli joosta ja jää peal liugu lasta.

Suur tänu meeldejääva päeva korraldamise eest seitsmendatele klassidele!

Loo autor: Andres Sahkur

4.-6.klasside jõulupidu toimub 19.detsembril kell 17.00 

Loovkirjutamise ja lavavõitluse töötoad

2. ja 8. detsembril toimusid draamaõpetuse gruppidele vahvad õpitoad: loovkirjutamise töötuba vedas VAT teatri dramaturg Mihkel Seeder ja lavavõitlust õpetas Kalle Kõiv. Olid meeleolukad ja tegusad tegemised. Täname VAT- teatri kollektiivi koostöö eest ja programmi "Aitan lapsi" toetuse eest. 

Draamaõpetuse õpetaja Krista Olesk 

Tublid saavutused jõutõstmises ja võimlemises

5.11 toimusid Märjamaa võimlas Rapla maakonna jõutõstmise meistrivõistlused 2022. Võistlus koosnes kolmest alast: kükk, lamades surumine ja jõutõmme. Arvestust peeti kolme ala summana kaaluklasside järgi. Rapla parimate hulgas saavutasid kolmevõistluses oma kaaludes järgmised kohad meie kooli õpilased:

Rapla parimate noorte oli: Karl Uljas Kütt 32,70 IPF`i GL punkti 7. koht


25.-27.11 osalesid meie kooli õpilased Lithuanian Cupil Leedus, kus toodi koju neli poodiumikohta. Kadi võimlejate grupis astusid üles Rosanna Aru, Lisette Valgmaa, Rebeka Rokk, Eliise Pikner, Lenna Mette Kadarpik, Kadri Lõhmus, Sandra Suvi, Laura Prey, Liisbet Luugima, Karmen Lisette Läänaru, Mariliis Põhjala, Eliis Forsel, Kaisa Ingeliis Masing, Berit Loidap, Kristiine- Marii Tuuga.

Uhke kuuse tuppa toome, jõulurõõmuks lastele... 

Meie kooli jõulupuud  on ehitud käsitööehetega, mis on valminud õpilaste nobedate sõrmede vahel käsitöötundides. Rapla kihelkonna SEELIKUTRIIBUSTIKU ja valge pitsiga õmmeldud ehted, KINDA- ja SOKIKIRJADEGA kootud jõulukuulid, valged HAGERI SUKAKIRJAGA kootud jõulukuulid ja lisaks ka valged VESIROOSIKIRJAGA kootud jõulukuulid.

 Hoolivat ja märkamisest tulvil jõuluaega! 

Terje Raudsepa

"Kingi koolile raamat"

Raamatukogude aasta lõpusirge ja meie kooli 35. sünnipäeva puhul kutsume teid, kallid õpilased, lapsevanemad ja vilistlased, osa võtma kampaaniast "Kingi koolile raamat". Nii uusi kui ka korralikke kasutatud raamatuid, eelkõige tänapäevaseid lasteraamatuid, saab tuua kooliraamatukokku jaanuarikuus. Kirjuta raamatusse oma nimi ja mõni hea soov koolile. Kooli sünnipäeval on kooli raamatukogus avatud kingitud raamatute näitus.

Tänades

Sinu Rapla Vesiroosi Kool

Botaanikaaias

Selle õppeaasta KIKi reis viis meie kooli teised klassid Tallinna Botaanikaaeda. Õppeprogrammi teema oli Taimed ja herbaarium. Loodusmajas õppisime tegema herbaariumit. Saime teada, kuidas taimi koguda ning kuivatada. Määrasime taimemääraja abil, mis puude lehtedega on tegemist ning iga õpilane valmistas endale herbaarlehe. Edasi oli õppekäik kasvuhoonetes, mis võimaldas õpilastel paremini tunnetada taimeriigi mitmekesisust. Me tutvusime erinevate maailma taimedega, nägime erinevaid puid, põõsaid, puhmaid ning rohttaimi. Õpilased ütlesid -  see oli nagu reis ümber maailma.  Kõige parem õppimine ongi vahetu kogemine. Meie õppekäiku toetas KIK. 

Loo autor: Riina Lõhmus

Imelist advendiaega! 

Aasta kõige erilisem aeg on käes ja piparkoogihõngu on kogu koolimaja täis. 

Terje Raudsepa