UUDISED

Rapla Vesiroosi Kool (endised nimed Rapla 2. keskkool ja Rapla Vesiroosi Gümnaasium) saab 35-aastaseks!

23. veebruaril kell 15.00- 21.00 toimub vilistlaste ja õpetajate SPORDIPÄEV Sadolini spordihoones. Toimuvad erinevad spordialad, eelnev registreerimine ei ole vajalik. Tulge ennast liigutama!

25. veebruar toimub VILISTLASTE KOKKUTULEK ja PIDU

Kell 18.00 algab aktus Sadolini spordihoones, kus vaatame tagasi möödunud aastatele, näeme ülevaadet praegu koolis toimuvast ja suuname pilgu ka tulevikku. Peol mängib tantsuks Margit Tali bänd!

Vilistlaste kokkutuleku osalemistasu on 20 eurot (kohapeal 25 eurot), mille palume kanda Vesiroosi kool MTÜ, arvenumber EE221010220050880011. Selgitus: RVK juubel, enda nimi ja ka lennunumber või lõpetamise aasta.

Taastava õiguse projekt meie koolis

Rapla Vesiroosi Kool osaleb projektis "Taastava õiguse arendamine Rapla vallas". Projekt on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide 2014–2021.1.05.22-0219 programmist “Teadlikkuse tõstmine ja uute initsiatiivide algatamine taastava õiguse rakendamiseks“. Täpsem informatsioon projekti kohta on sellel lingil: https://www.vesiroos.edu.ee/tugiteenused/taastav-oigus

LUGEMISISU vahekokkuvõte

Juba teist hooaega kestvast lugemisprogrammist LUGEMISISU võtavad osa meie kooli 1.-4. klassi õpilased. Üritus algas oktoobris 2022 ja kestab 31. maini 2023. jaanuarikuus kõikides klassides läbi viidud muinasjututunnis tutvusid õpilased muinasjuttudega, selgitasime välja parimad muinasjuturaamatute tundjad ja tegime kokkuvõtted lugemispasside täitmisest ning raamatute lugemisest. Õpilasi, kellel on loetud poolaastaks 5 raamatut ja täidetud lugemispass, on 27. Kõige rohkem on tublisid lugejaid (9 õpilast) õpetaja Riina 2.c klassis. Kõik lugemispassi täitjad said ka LUGEMISISU järjehoidja ja kommi.

Ene Saldu

Toredad saavutused

ESÕS korraldatud 14. vabariiklikul saksakeelsel e-võistlusel, mille käesoleva aasta moto oli "Mein Landkreis" ehk "Minu maakond", sai oma tööga põhikooli kategoorias 1. koha Susanna Elbrecht (9.a klass). Konkursi raames loovad A2 ja kõrgemal tasemel saksa keelt omandanud õpilased ise etteantud teemal õppematerjale. Susanna tegi õppematerjali Rapla maakonna kohta, mille fookuses on baltisaksa teema. Juhendaja Grete Elbrecht. Veebilink uudise kohta: https://edlv.ee/index.php/9-uncategorised/315-mein-landkreis-2022-kokkuvote


Ajakirja Hea Laps loomevõistlusel “Lohedest ja draakonitest” osales 6.b klassist Pauliine Pesor, kelle töö avaldati jaanuarikuu ajakirjas. Õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe.

Aitäh-päev

Rahvusvaheline aitäh-päev on loodud AITÄH ütlemise tähtsustamiseks. Selle kalendripäeva abil tuletame meelde, kui tähtsad on tänusõnad. Tänusõnadel on MAAGILINE toime – nende sõnadega kingivad inimesed üksteisele rõõmu, avaldavad tähelepanu ja märkavad enda ümber headust!

Vesiroosi koolipere sai täna kirjutada suure AITÄH-i sisse kõike, mille eest nemad tänulikud on! Meil kõigil on miskit, mille eest olla tänulik!

Autor: Andres Sahkur

Eelkool Rapla Vesiroosi Koolis kevadel 2023

Rapla Vesiroosi Kooli eelkool alustab 2. veebruaril algusega kell 17.30 kooli aulas. Oodatud on 2023.aasta 1. septembril kooliteed alustavad lapsed koos vanematega. Eelkooli tuleb registreerida selle lingi kaudu: https://forms.gle/sKQyVAWed6QnNXdD7. Eelkool ei ole kohustuslik ja ei taga õppekohta meie koolis.

Eelkool toimub kuni 13. aprillini, neljapäeviti kell 17.30 – 19.00. Lapsevanem toob lapse kell 17.25 kooli, aitab tal riietuda ja tuleb lapsele järele kell 19.00. Vanemad saavad koolimajaga tutvuda 2. veebruaril, kui lastel on esimene eelkooli tund. Teine infotund vanematele toimub koolimajas 13. aprillil algusega 17.30.

Vanematel on võimalik osa võtta ka 26. jaanuaril kell 18.00-19.30 toimuvast Lastevanemate Akadeemiast. Töötuppa või loengusse registreerimiseks vali https://forms.gle/z2EJSvr91dtrtBjM8

Eelkoolis on lapsel kohustuslik kanda vahetusjalatseid ja kaasa võtta pinal, milles on harilikud pliiatsid (2 tk), värvipliiatsid, liimipulk, joonlaud, väikesed käärid, kustutuskumm, õhuke joonistusplokk ja A4 mapp töölehtede jaoks.

Kooli juhtkond ja eelkooli õpetajad

Koolimaja lahtiolekuajad vaheajal

Vaheaja korraldus: 22.12.22- 8.01.23:

22.12 koolimaja avatud kell 9.00-13.00

23.12.22-1.01.23 koolimaja suletud.

02.01-06.01 koolimaja avatud 9.00-13.00

Rapla Vesiroosi Kooli pühadetervitus

Rapla Vesiroosi Kooli 2022. aasta jõulutervituse kujundasid Karmo Jõudna, Kristo Kuusmaa ja Rasmus Roosvalt 1.a klassist (õpetaja Triin Kõiv)

Digitaalse kujunduse autor Liisimari Randjärv

Jõulupeod

Esmaspäeval ja teisipäeval pidasime Vesiroosi koolis jõulupidusid. Esmaspäeval 4.-6. klassid ning teisipäeval 7.-9. klassid. Mõlemad peod algasid eeskavadega ning lõppesid diskodega. Kuulsime erinevaid jõululaule, kitarrimängu, nägime rahva- ja showtantse. Samuti oli kohal jõuluvana, kellele esinedes said klassid kätte enda kommipakid. Klasside esinemised olid väga vahvad - enda mõeldud luuletused, jõululaulud, tantsud, käsikellad ja isegi plastiktopsidega tehti muusikat. Muidugi olid mõlemal peol avatud ka uhked kohvikud, kust sai endale meelepärast sööki-jooki osta.

Suur tänu korraldanud 6. ja 8. klassidele, Riinale, dj-dele, esinejatele, heli- ja valgusmeestele, jõuluvanale ja päkapikkudele ning kõikidele, kes kohale tulid!

Rahulikku jõuluaega ja meeleolukat vaheaega!

Andres Sahkur

Rahvatantsurühma "Keerulind" juhendajate tunnustus

Meie kooli rahvatantsurühmade “Keerulind” juhendajad Riho Pohla ja Tuuli Roosi olid kutsutud 3. detsembril 2022 Viimsi Artiumi Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi aastatunnustusüritusele. Nad olid aastapreemia nominendid.

Suurepärased tulemused maakonna vene keele olümpiaadilt

14.12 toimunud Rapla maakonna 8.klasside vene keele olümpiaadil, kus osalejaid kokku 33, saavutas Triinu Grüner vene keelt võõrkeelena õppijana 1.koha (juhendaja õpetaja Marina Mamonova), Karolina Kelder kakskeelse õpilasena 2.koha (juhendaja õpetaja Tatjana Palusaar) ja Grete Korsen vene keelt võõrkeelena õppijana 6.koha (juhendaja õpetaja Marina Mamonova)

Saavutused jutuvõistlusel

Töötukassa Raplamaa osakonna poolt korraldatud jutuvõistlusel esindas meie kooli 20 õpilast. Neist 4 said auhinnalised kohad - Markkus Hämarsalu 3.a õp. Elin Kiin, Brigite Kuusik ja Melissa Krasnikov 4.c, õp. Pilvi Pregel ning Lisette Valgma 5.b, õp. Pirko Ilves. Äramärgitud tööd Ravel Reingold 3.a, õp. Elin Kiin ja Marten Valgma 3.b, õp. Reet Saar.

Üleriigiline eesti keele võistlus “Salakeel”

Üleriigilisel eesti keele võistlusel “Salakeel” osales meie koolist 21 õpilast. 6.-7. klasside arvestuses (osalejaid selles vanuserühmas 556) saavutas Annabel Vainula 43. koha ja Gert Pint 83. koha, õp. Kärt Kaseorg-Korbe. 8.-9. klasside arvestuses oli osalejaid 606 ja meie kooli õpilane Mia Lota Sutter saavutas 12. koha, õp. Pirko Ilves.

Aktiivseim ja sportlikum kool maakonna üle 300 õpilasega põhikoolide hulgas

Rapla Vesiroosi Kool on maakonna üle 300 õpilasega põhikoolide hulgas aktiivseim ja sportlikum kool. Tunnustus õpilastele, kooliperele, direktorile ja kehalise kasvatuse õpetajatele anti üle 15.12 Raplamaa parimate koolisportlaste vastuvõtul Rapla Kultuurikeskuses. Vastuvõtule oli meie koolist kutsutud 51 häid tulemusi saavutanud õpilast.

Pärimustoidud koolitunnis

Pärimustoidud koolitunnis - Raplamaa maitsed - Unustatud maitsed - Kartulivorstitegu. Maitsesime ka mustika klimbisuppi. Valmistasime kahel päeval 9. klassi õpilastega kartulivortse. Riivisime kartulid, lisasime hakkliha, maitsestasime vorstisegu, täitsime vorstipritsi abil seasooled, keetsime vorstid, jahutasime ja küpsetasime praeahjus kuldpruuniks… mmm…

Maitsvaid jõuluroogasid kõigi lauale!

Terje Raudsepa

Taaskordne rahvatantsulaager Vana-Vigalas

Keerulinnu neljanädalase laagritsükli lõpetasid 2.-3.klassi tantsijad. Ära sai õpitud kaks tantsu. Tantsimise vahele jäi palju pallimängu, kummituste jahtimist, lumes möllamist, popkorniga filmiõhtu ning laupäeval pidasime maha ühe suure sumovõistluse. Ka sel korral oli meid vaatamas paljud lapsevanemad. Aitäh teile!

Tuuli Roosi ja Riho Pohla

Algklasside jõululaat

Teisipäeval, 13. detsembril toimus Rapla Vesiroosi Koolis pikalt oodatud JÕULULAAT. Müüjaid oli sel korral üle kaheksakümne. Suures koguses müüdi erinevaid maiustusi, kuid ka väga vahvaid heegeldatud ehteid ja loomakesi- päkapikke. Oli ka teepakikesi, mahla ja nikerdusi.

Igal aastal oleme osa oma tulust annetanud heategevusse. Seekord otsustasime toetada MTÜ Vaprusehelmed tegutsemist. Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Müüjad annetasid oma tulust 300 eurot heategevuseks. Loodame, et kõik said rõõmu nii müügikogemustest kui ka asjadest, mis endale osteti.

Triin Kõiv ja Pilvi Pregel koos teiste abiliste-õpetajatega

Pildid: Riina Lõhmus

Tublid saavutused rahvastepallis

Eesti Koolispordi Liidu 4.-5.kl rahvastepalli piirkondlikus finaalis Türil saavutati 3.koht.

Võistkond mängis koosseisus Kirke Liise Kase, Kertu Lõhmus, Rosanna Aru, Kertu Tooming, Getri Roosla, Õnneliis Lumiste, Mariette Johanna Jakk, Marielle Kudrjavtseva.

Õpilasi juhendas Ingrid Lenk.


Lisaks osalesime 9.detsembril Eesti Koolispordi Liidu 1.-3.kl rahvastepalli piirkondlikus finaalis Türil. Olid ägedad mängud. Nii tüdrukud kui poisid said 4.koha.

Poiste võistkond: Joonas Hamza, Mairold Maidla, Kristofer Nõulik, Ravel Reingold, Artur Kangur, Villi Land, Tristan Tanel Küttis, Siim Travis Tepner.

Tüdrukute võistkond: Emilie Mariette Ratsov, Sigrid Sunni, Loviise Heinsalu, Melian Luhtoja, Brita Untera, Grete Lill, Loore Roosalu, Anni Suvi.

Õpilasi juhendasid Monika Ruut ja Ingrid Lenk.

Päkapikupäev

Täna avasime Vesiroosi koolis ametlikult jõuluaja traditsioonilise päkapikupäevaga! Juba eile kaunistasid päeva korraldanud 7. klassid kooli igasugu kaunistustega. Täna said kõik saabujad juba kooli tulles maiustada piparkoogiga. Esimese tunni ajal toimus 1.-4. klassi jõuluhommik, kus täna oli esinemise kord 4. klassidel.

Koolipäeva jooksul toimus mitmeid tegevusi. Vahetundidel kuulis raadiost jõululaule, tegutsemas oli kohvik, sai teha pilte nii tavalise kui ka polaroid kaameraga. Samuti tegutsesid päkapikkudest postiljonid, kes vedasid kohale kõik jõulukaardid. Õuevahetundides sai juua teed, tantsida ning toimus ka pikima liu võistlus, kus tuli joosta ja jää peal liugu lasta.

Suur tänu meeldejääva päeva korraldamise eest seitsmendatele klassidele!

Loo autor: Andres Sahkur

4.-6.klasside jõulupidu toimub 19.detsembril kell 17.00

Loovkirjutamise ja lavavõitluse töötoad

2. ja 8. detsembril toimusid draamaõpetuse gruppidele vahvad õpitoad: loovkirjutamise töötuba vedas VAT teatri dramaturg Mihkel Seeder ja lavavõitlust õpetas Kalle Kõiv. Olid meeleolukad ja tegusad tegemised. Täname VAT- teatri kollektiivi koostöö eest ja programmi "Aitan lapsi" toetuse eest.

Draamaõpetuse õpetaja Krista Olesk

Tublid saavutused jõutõstmises ja võimlemises

5.11 toimusid Märjamaa võimlas Rapla maakonna jõutõstmise meistrivõistlused 2022. Võistlus koosnes kolmest alast: kükk, lamades surumine ja jõutõmme. Arvestust peeti kolme ala summana kaaluklasside järgi. Rapla parimate hulgas saavutasid kolmevõistluses oma kaaludes järgmised kohad meie kooli õpilased:

 • Karl Uljas Kütt (9.a klass) kehakaalus -59kg tulemusega 222,5kg 2. koht

 • Artur Rosenthal (9.b klass) kehakaalus -59kg tulemusega 182,5kg 3. koht

 • Martin Puntso (7.c klass) kehakaalus -66kg tulemusega 195kg 4. koht

Rapla parimate noorte oli: Karl Uljas Kütt 32,70 IPF`i GL punkti 7. koht


25.-27.11 osalesid meie kooli õpilased Lithuanian Cupil Leedus, kus toodi koju neli poodiumikohta. Kadi võimlejate grupis astusid üles Rosanna Aru, Lisette Valgmaa, Rebeka Rokk, Eliise Pikner, Lenna Mette Kadarpik, Kadri Lõhmus, Sandra Suvi, Laura Prey, Liisbet Luugima, Karmen Lisette Läänaru, Mariliis Põhjala, Eliis Forsel, Kaisa Ingeliis Masing, Berit Loidap, Kristiine- Marii Tuuga.

Uhke kuuse tuppa toome, jõulurõõmuks lastele...

Meie kooli jõulupuud on ehitud käsitööehetega, mis on valminud õpilaste nobedate sõrmede vahel käsitöötundides. Rapla kihelkonna SEELIKUTRIIBUSTIKU ja valge pitsiga õmmeldud ehted, KINDA- ja SOKIKIRJADEGA kootud jõulukuulid, valged HAGERI SUKAKIRJAGA kootud jõulukuulid ja lisaks ka valged VESIROOSIKIRJAGA kootud jõulukuulid.

Hoolivat ja märkamisest tulvil jõuluaega!

Terje Raudsepa

"Kingi koolile raamat"

Raamatukogude aasta lõpusirge ja meie kooli 35. sünnipäeva puhul kutsume teid, kallid õpilased, lapsevanemad ja vilistlased, osa võtma kampaaniast "Kingi koolile raamat". Nii uusi kui ka korralikke kasutatud raamatuid, eelkõige tänapäevaseid lasteraamatuid, saab tuua kooliraamatukokku jaanuarikuus. Kirjuta raamatusse oma nimi ja mõni hea soov koolile. Kooli sünnipäeval on kooli raamatukogus avatud kingitud raamatute näitus.

Tänades

Sinu Rapla Vesiroosi Kool

Botaanikaaias

Selle õppeaasta KIKi reis viis meie kooli teised klassid Tallinna Botaanikaaeda. Õppeprogrammi teema oli Taimed ja herbaarium. Loodusmajas õppisime tegema herbaariumit. Saime teada, kuidas taimi koguda ning kuivatada. Määrasime taimemääraja abil, mis puude lehtedega on tegemist ning iga õpilane valmistas endale herbaarlehe. Edasi oli õppekäik kasvuhoonetes, mis võimaldas õpilastel paremini tunnetada taimeriigi mitmekesisust. Me tutvusime erinevate maailma taimedega, nägime erinevaid puid, põõsaid, puhmaid ning rohttaimi. Õpilased ütlesid - see oli nagu reis ümber maailma. Kõige parem õppimine ongi vahetu kogemine. Meie õppekäiku toetas KIK.

Loo autor: Riina Lõhmus

Imelist advendiaega!

Aasta kõige erilisem aeg on käes ja piparkoogihõngu on kogu koolimaja täis.

Terje Raudsepa

Suurepärane tulemus võrkpallis

Rapla maakonna koolinoorte võrkpalli esivõistlustel 30.11 Kohilas saavutas meie tüdrukute võistkond 1.koha. Võistkonnas mängisid Ella-Nora Buschmann, Kerstin Rahe, Kristin Rahe, Lisandra Aru, Kaisa-Ly Lee, Kertu Tooming, Rosanna Aru, Rebeka Rokk. Tüdrukute treener on Tarmo Rahuoja. Õpilastega oli kaasas Ingrid Lenk.

Suurepärased tulemused kabes

22. novembril toimusid Alus maakondlikud koolinoorte meistrivõistlused kabes. Tüdrukute B-vanuseklassis saavutas Sille Sillamaa 1. koha ja Susanna Elbrecht 2. koha.

Osalemine koolitusprogrammis "Argument 2022"

Meie kooli õpilased osalesid 5.-6. novembril ja 26.-27. novembril. Eesti Väitlusseltsi korraldamisel toimunud koolitusprogrammis "Argument 2022". Noored õppisid tõestusel põhinevaid argumente koostama ja enda seisukohti oskuslikult vormistama ja kaitsma. Koolitus päädis 27. novembril Tallinna Inglise Kolledžis toimunud presidendi turniiriga, kus meie noored suutsid saavutada algajatena isegi ühe võidu Pärnu Koidula Gümnaasiumi noortega väideldes. Turniiril pakkus suurt väljakutset oma seisukohtade veenev esitlemine, mis andis omakorda hea "lavanärvi" kogemuse. Noortele pakkus rõõmu ja oli kindlasti innustavaks-motiveerivaks jõuks suhtlemine teiste koolide võistkondadega.

Programmis osalesid: Iris Vahtra, Sille Sillamaa, Han Oscar Sündema, Roosi Mari Reede, Triinu Grüner.

Kooli väitlusringi nimel, Krista Olesk

Teatristuudio osalemine luulepäevadel

Teatristuudio Ega Vist 9. klassi noorte ja meie kooli vilistlaste trupp käis 25.-26. novembril luulepäevadel "Tähetund 2022", mis toimus juba 30-ndat korda. 21-e suurepärase ja eriilmelise luuleetenduse seas andsime parima variandi oma lavastusest ka meie. Seega võib öelda julgelt ja häbenemata, et meil läks väga hästi. Auväärne akadeemia hindas meie lavastuse terviklikkust ja rütmi, samuti ka valitud riietust. Meie etendus "Ma ei taha minna aia taha" on seatud grupi ühistööna Paul-Eerik Rummo luulest.

Osalesid: Iris Vahtra, Roosi Mari Reede, Kärt Gertrud Rannamets, Kristjan Volmer, Ann Katre Karlep, Kadri Grüner.

Tänutundega Krista Olesk (teatristuudio juhendaja)

Rahvatantsulaager Vana-Vigalas

Nädalavahetusel toimus Vana-Vigalas 4.-7.klasside kahepäevane rahvatantsulaager. Laager oli täis sporti, pallimänge, rõõmu, higistamist, pisaraid ja eelkõige tantsu.

Saime kiita noorte viisaka käitumise eest nii kohalikus poes, kui ka söömisel koka käest. Noored olid tublid, sest õppisid kahe päeva jooksul ära kaks tantsu.

Lisaks oli rõõmustav näha, kui palju lapsevanemaid oli tulnud vaatama meie avatud trenni.

Tuuli Roosi ja Riho Pohla

Meie kooli õpilane on maailma lahkeim muffinimeister


Moeetendus

24. novembril toimus Rapla Vesiroosi koolis traditsiooniline Moeetendus.

Sel aastal oli teemaks muusikalid. 4. - 9. klassid tõmbasid endale loosiga ühe muusikali ja tõid selle eile lavale. Terve nädala jooksul toimusid mitmed proovid, kus enda etendust täiustada sai.

Tase, mis eile laval näidati, oli tõesti väga kõrge. Pikad päris etendused, tantsukoregraafiad, otse laulmine, üliägedad kostüümid, poisid naisteks ja tüdrukud meesteks maskeeritud, varjuteater, hüppavad fännid jne. Kokku osales 16 klassi.

Žürii koosseisus Kirke Teder (õpilaste esindaja), Leene Tiigirand (vilistlaste esindaja), Susann Šefer (õpetajate esindaja) ja Kaia Poom (juhtkonna esindaja) andis välja järgmised auhinnad:

 • näitlejapreemia – Ville Valteri malbe ja usutav Rapunzel

 • näitlejapreemia – Rosanna uskumatu koreograafia Pipi Pikksukana

 • näitlejapreemia – Kristjan Oliver ägedaim lumememm Frozenis

 • näitlejapreemia – Kustas vahva Maria Helisevas muusikas

 • näitlejapreemia – Helin Marii etenduse peategelane, kel laulud peas Mamma Mias

 • näitlejapreemia – Keiro kaunitarina Kaunitaris ja koletises

 • eripreemia – 5A kostüümide eest Helisevas muusikas

 • eripreemia – Karoliina autentne riietus Grease’is

 • eripreemia – 6C kõige südantlõhestavam armastuslugu ja ajastutruud kostüümid Hamiltonis

 • eripreemia – 6A kõige huvitavam lavastus Suur maalritöö

 • eripreemia – 7A parim grimm lavastuses Coco

 • Juunior Grand Prix läks 4A klassile etenduse Nukitsamees eest

 • Seenior Grand Prix sai 9A suurepärase lavastuse Printsess ja konn eest

Palju õnne kõikidele, suur tänu osalemast ja kiitus žüriile raske töö eest

Selline suurejooneline üritus toimus meie imelise õpilasesinduse pika töö tagajärjel ja ma lihtsalt pean nad nimeliselt välja tooma.

Han Oscar ja Aron istusid terve nädala heli- ja valguspuldi taga, käies ainult kontrolltöid tegemas. Vägevad noormehed!

Kadri ja Karmen Lisette hoolitsesid kohviku toimise eest ja jõudsid ise veel lavale! Õnneks on ÕE-l super järelkasv.

Triinu ja Roosi Mari juhtisid õhtut, kirjutades ise kõik tekstid ja olid proovides kõikidele klassidele ülitoetavad (Triinu karjus proovides enda hääle ära) ja organiseerisid enda klasside etteasteid!

Helin Marii, Miriam ja Kirke olid õhtul erinevates rollides, aga nende panus eeltöös on hindamatu!

Ja no ilma president Iriseta ei toimuks siin koolis ühtegi üritust. Ta tegi plakatid, tänukirjad, juhtis kogu eeltööd, kaunistas aulat, osales enda klassiga, aitas koristada jpm.

Suur tänu ka Rapla Gümnaasiumi näitetrupile, kes žürii arutelu ajal enda luulekava meile näitama tuli.

Auhindadega toetasid meid Rapla kultuurikeskus/kino, Rapla Pizzakiosk ja Rapla vald! Oleme tõesti äärmiselt tänulikud.

Kõige suurem tänu läheb Riina Parnabasele, kelle hõrgutised täitsid meie kohviku.

Vabandused lähevad meie vilistlastele dj Kastile ja Tserrile, kes pidid õhtu lõpus diskot tegema, aga kahjuks läks meie õhtu nii pikaks, et diskoni me ei jõudnudki. Aga pole lugu, üsna varsti asuvad dj Kast ja Tserr meie koolis tegema!

Loo autor: Andres Sahkur

Näitus kooli raamatukogus

Näitus “Teel meistriks” on noortest, nende mõtetest ja äratundmistest ning sellest, mis sünnib siis, kui käsitööd tehakse pühendumusega. Rändnäitus on saanud alguse Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu soovist pöörata suuremat tähelepanu laste ja noorte toomisele käsitöökunstide juurde.

Olete oodatud näitust külastama!

Loo autor: Terje Raudsepa

Heategevuskohviku jätk

Kadripäeval käisid 6.a klassi õpilased koos klassijuhatajate Kadi ja Ria-Reeda ning 9.a klassi esindav klassijuhataja Liina külas MTÜ Gabrieli Loomade Elu kasside turvakodus. Andsime üle heategevuskohvikuga kogutud annetuse, nägime, kuidas kassid turvakodus elavad, ja saime teada, kui palju hoolt, aega ja raha nõuab tegelikult nii paljude loomade eest hoolitsemine.

Turvakodu juhataja Gabriel paneb kõikidele südamele, et lemmikloomaga kaasneb suur vastutus ja looma ei tohi endale võtta kergekäeliselt. Kui aga langetad selle otsuse läbimõeldult ja oled valmis ka kaasnevaid kohustusi kandma, on karvasest kaaslasest kindlasti palju rõõmu.

Aitäh Gabrielile, et ta pakkus meile võimalust näha, millele kohvikuga teenitud raha kulub.

Loo autor: Kadi Sutter

Meie kadrid Naksitrallide lasteaias

Meie kooli 4.c ja 1.a klassi kadrid käisid rõõmustamas Naksitralli lasteaia lapsi oma väikese kadrietendusega, mis natuke küll südame värisema pani, kuid ikka lasteaia perele kadriõnne viis. Kaasas olid kadrititt ja kadrihani, maitsmiseks ka kamapalle. Tagasi tuldi magusa ja kiidusõnade saatel.

Pilvi Pregel ja Triin Kõiv

Meie kooli kadrid ja mardid lustisid koos tugiõpilastega

Juba päeval lippasid maja peal ringi imevahvad mardid ja kadrid, mõned neist kohe habemega ja mõned kadrititega. Pärastlõunal saadi kokku aulas, et paar tundi ühiselt rõõmustada tantsides, laval ennast näidates ja mängides. Tegevusi pakkusid ja õhtut juhtisid tugiõpilased, kes said ennast proovile panna nii žürii, helitehniku, piletimüüja kui valgustajana. Parim aga, et TOREkad võtsid kõigist mängudest osa ja rõõmustasid väikesi oma olemasoluga.

Tänusõnad ka kõigile õpetajatele, kes lastele kaasa elasid!

TORE juhendajad- õpetajad

Pilvi ja Triin

Väga hea tulemus Raplamaa 4. klasside mälumängus

Raplamaa 4. klasside mälumängu tulemused: 2. koha saavutas meie kooli 4.b klassi võistkond koosseisus Emma Roosvalt, Kenneth Vannik, Kristjan Oliver Udam. Õp. Lea Lindegron.

Head tulemused maakonna lauatennise võistluselt

Lauatennise võistluste tulemused Kaereperes: Kätriin Lehtsalu (4.c) 1. koht ja maakonna D-klassi meister, Jan Torjus (6.b) 1. koht ja maakonna meistritiitel D-klassis, Henri Vahtra (2.c) 2. koht E-klassis , Jako Lill (7.a) 2. koht C-klassis, Kaspar Meresmaa (7.b) 5. koht C-klassis , Kert Isakar (5.c) 5. koht D-klassis.

Juhendaja Andres Sahkur

Eesti keele ja kirjanduse võistluse Netikirjariin I vooru tulemused

Maakonnas 5. - 6. klasside arvestuses maakondlikult 1. koht RVK Krexid koosseisus Tom Laurimaa, Rasmus ja Renee Ratassepp, õp Marina Allikof; 2. koht RVK tüdrukud koosseisus Kertu Lõhmus ja Kirke Liise Kase, õp Pirko Ilves ja 3. koht RVK plikad koosseisus Karmen Lisette Läänaru, Kadri Lõhmus ja Liisbet Luugima, õp Marina Allikof. 7.- 8. klasside arvestuses 2. koht RVK 8.b Vahvel_vahukoor, võistkonnas Mia Lota Sutter, õp Pirko Ilves.

Väga head saavutused maakonna 5. klasside õpioskuste olümpiaadil

5. klasside õpioskuste olümpiaadilt saavutasid meie kooli õpilased väga häid tulemusi. Kokku osales olümpiaadil 14 võistkonda. Meie kooli ja maakonna parim oli 5.b klassi võistkond, kes sai 51 punkti 60-st. Võistkonda kuulusid Kirke Liise Kase, Kertu Tooming, Kertu Lõhmus, Sten Kaspar Mölder, Karl Otto Brecher. 5. c klass sai 40 punkti ja jagas maakonnas 3.-4. kohta. Võistkonda kuulusid Lenna Mette Kadarpik, Getri Roosla, Randar Emberg, Laura Teubner ja Rassel Toome. 5.a klassi võistkond sai 36 punkti ja sai maakonnas 6. koha. Võistkonda kuulusid Kustas Kalda, Johannes Evestus, Mariette Johanna Jakk ja Marten Mõtsnik. RVK 1. koha saanud võistkond on kutsutud osalema 6. mail 2023 Gustav Adolfi Gümnaasiumis toimuval riiklikul õpioskuste talgul.

Daily koolitoitlustuse rahulolu uuring

Sel aastal viiakse uuringut läbi perioodil 21.11-30.11.2022.

Link küsitlusele: https://forms.office.com/r/PbFx2cUXMC

Väga head tulemused rahvastepalli võistluselt

16. novembril toimunud 4.-5.kl maakondlikud rahvastepalli mängud olid väga tasavägised. Tüdrukud võitsid kõiki vastaseid ja saavutasid 1.koha. Võistkonnas olid Mariette Johanna Jakk, Kirke Liise Kase,, Kertu Lõhmus, Rosanna Aru, Kertu Tooming, Lisette Valgma, Getri Roosla, Õnneliis Lumiste.

Poisid kaotasid ühe mängu ja saavutasid 2.koha. Võistkonda kuulusid Sepo Nauri, Caspar Lepikult, Kristen Soosalu, Gregor Illipe, Marten Mõtsnik, Jakob Võsa, Hugo Untera, Kaspar Kivisalu.

Ingrid Lenk

Heategevuskohvik

9. novembri vahetundidel korraldasid 9.a ja 6.a klassi õpilased heategevuskohviku MTÜ Gabrieli Loomade Elu toetuseks. Huvi oli suur ja müügilett tühjenes kiiresti. Lisaks maiustamisele sai kohvikuruumis ka videote saatel tantsu lüüa. Tänu usinatele küpsetajatele, tublidele müüjatele ja agaratele ostjatele kogusime kodutute kasside heaks 385 eurot. Korraldajad loevad ürituse igati kordaläinuks ja loodavad, et see innustab ka teisi klasse heategevuse nimel midagi ette võtma. Abisaajate tänulikkus ja enda hea enesetunne on garanteeritud!

Loo autor: Kadi Sutter

Rakett 69 stuudios oli taas tore ja kasulik!

Reedel, 4. novembril käisid Vesiroosi Kooli 51 tublit üheksandikku Tallinnas Rakett69 Teadusstuudios avastamas, katsetamas, õppimas ja võistlemas.

Õpilased jagati kolme stuudiosse, kus teemadeks:

 1. Jõud, tasakaal ja massikese

 2. Matemaatika ja mõõtmine

 3. Roheinseneeria ja taastuvenergia.

Ülesandeid olid väga eriilmelisi: need sisaldasid teadmisi nii loodusõpetusest, geograafiast, muusikast, füüsikast, matemaatikast kui ka näiteks lingvistikast. Ülesannete vahepeal said õpilased oma teoreetilised teadmised panna proovile viktoriinis. Sealjuures ei unustanud korraldajad seda, et teadus peab ikka lõbus ka olema.

Iga õpilane tegi kodus õppekäigust kokkuvõtte - kirjeldada kolme õppekäigul õpitud oskust. Loetud kokkuvõtetest selgus, et õpilastele väga meeldis olla osaline protsessis, saada uusi oskuseid ja teadmisi või tuletada meelde õpitut. Mitmed õpilased kiitsid võimalust tunnetada meeskonnatöö mõju.

Milliseid tegevusi õpilased enim kokkuvõtetes kirja panid:

 • oskus teha ainult kuusi näitav täring, nagu Kunksmooril;

 • energiateemas ise valmistada töötav tuulik või vesiratas;

 • matemaatika grupis selgus, et teisendamine on tegelikult lihtne.

Ja veel palju muud. Igavuse üle ei kurtnud küll ükski õpilane!

Õppeprogramme rahastas KIK ja sõidukulud tasus kool! Suur tänu! Oleme nüüd tublimad ja targemad ning meel on helgem!

Tiina Roosimägi RVK füüsika-keemiaõpetaja

Tublid saavutused majanduse e-viktoriinis ja males

Üleriigilisel majanduse e-viktoriinil saavutasid 6.-20. koha Mia Lota Sutter ja Hugo Ermann. 21.-66. koha saavutas Evaliisa Poola. Osalejaid oli 1954. Õpilased suunas võistlema õpetaja Heli Heinaste.

Malevõistlused. 29. oktoobril toimusid Kohilas Rapla maakonna MV kiirmales, kus noormeeste arvestuses saavutas 3. koha Paul Türk. Han Oscar Sündema saavutas 6. koha.

Halloweeni disko

3.novembril toimus Vesiroosi koolis Halloweeni disko. Tegemist oli kahe kaheksanda poisi loovtööga. Samuti oli avatud ka kohvik, mis oli ka kahe kaheksandiku loovtöö.

Disko algas avasketšiga ja jätkus kohe kostüümikonkurssiga. Õpilased olid väga huvitavalt ja hirmutavalt end kostümeerinud. Põhjuseid oli mitu, kostüümis olles sai diskole tasuta sisse ja kuidagi peab ju enda Yini välja laskma. Edasi toimus disko nagu disko ikka, tantsides. Mõnus õhtu enda susse sahistada ja kolli välja lasta.

Aitäh, Keiro, Ronnie, Reimo ja Kristofer, vägeva õhtu korraldamise eest!

Uhked juhendajad, Ria-Reeda ja Andres.

Loo autor: Andres Sahkur

LIIGUME!

Ka meie kool osaleb 3.-6. klassidega uuringus „Koolikeskkonna ning õpetajate ja lapsevanemate roll õpilaste liikumisaktiivsuse kujundajana“, mis on TÜ spordi- ja liikumisteaduste doktorandi Getter Marie Lembergi doktoritöö ning mille raames mõõdetakse õpilaste liikumisaktiivsust liikumisandurite abil.

Uuring aitab hinnata õpilaste liikumisaktiivsust koolis ning õuevahetunnis ja liikumisaktiivsuse seost kooli keskkonnaga.

Täna said üle 120 uuringus osaleja endale liikumisandurid, mida kantakse järgmise kolmapäevani.

Pildil tutvustatakse lastele, kuidas kanda andurit ja täita sellega koosolevat tabelit.

Pilvi Pregel


Smuutituur

Koostöös Rimi, toitumisnõustaja Katri Merisalu ja Kristel Aaslaiuga toimus Smuutituur, mille eesmärgiks on edendada noorte tervist. 7. ja 8. klassi õpilased osalesid smuutituuri viktoriinis, valmistasid ise smuutisid ja said kasulikke nippe nende valmistamiseks. Smuutid maitsesid väga ning uueks ja põnevaks maitseks oli chia seemnete kasutamine.

Loo autor: Terje Raudsepa

Erasmus+ projekt "Interactive and inclusive cultural heritage" ("Interaktiivne ja kaasav kultuuripärand")

Rapla Vesiroosi Kool osaleb 2022-2024 Erasmus+ rahastatavas projektis nimega "Interactive and inclusive cultural heritage" ("Interaktiivne ja kaasav kultuuripärand"), milles osaleb 5 liikmesriiki: Läti, Portugal, Hispaania, Ungari ja Eesti. Läti on selles projektis põhikoordinaator. Projektis osalevad lisaks meie koolile need koolid:

 • J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija (Daugavpils, Läti - projekti koordinaator)

 • Real Academia de Portugal, S.A. (Lissabon, Portugal)

 • Új Budai Alma Mater Általános Iskola (Budapest, Ungari)

 • IES Celia Viñas (Almeria, Hispaania)

Projekti eesmärk on luua mobiilirakendustel põhinevad orienteerumis- ja aardejahil põhinevaid mänge partnerriikide kultuuripärandi kohta. Mängude kaasatust testivad vähemate võimalustega inimesed, sest kõik mängud peaksid olema kaasavad. Igal riigil on ka oma teema, näiteks Lätis keskenduvad mängud multikultuursuse uurimisele, Ungaris transpordivahenditele, Portugalis ajaloole, Eestis loodusele ja Hispaanias spordile. Lõpptooteks on interaktiivsete ja kaasavate mängude kogumik iga partnerriigi kultuuripärandi kohta. Projekti raames tegelevad õpilased ka võrgustike loomisega: esitlused koolide, riikide ja linnade kohta. Lisaks toimuvad ka õpilaste veebikohtumised ja õppereisid projektis osalevatesse riikidesse.

Meie koolist kuuluvad projekti meeskonda 2 õpetajat (Ly Torn ja Kärt Kaseorg-Korbe), juhtkond (Jaan Reimund, Marike Uusjärv ja Kaia Poom) ja 7.kl õpilased, keda õpetab õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe.

Loo autor: Ly Torn (projekti koordinaator Rapla Vesiroosi Koolis)

02.11.2022

Meie meeskond:

Rakett69 maandus taas Rapla Vesiroosi Koolis

Ahhaa Teaduskeskuse Rakett69 maandus jälle meie koolis. Sel korral olid õpihuvilaagri juhtideks Triin Kõiv ja Riina Lõhmus. Sügisese vaheaja kolmel päeval olid majas huvilised 3.-6.klassi õpilased. Iga päev oli nagu Rakett69 saade - kaks ülesannet ja duell. Tundus, et õpilased jäid rahule. Kõige enam meeldisid ehitamisega seotud väljakutsed. 4. klassi laste seast kostis ka mitu väga elukogenud mõttetera: "koostöö oli kõige olulisem", "oluline ei ole võita, me oleme võitnud juba sellega,et oleme siin", "ma sain aru, et alati ei pea kõike tegema minu moodi".

5.klassi Kristelle mõtted laagrist.”Rakett69 laager andis meile võimaluse proovile panna enda ehitusoskused ja loogika. Laagris oli võimalus koos rõõmsalt leiutada ja mängida. Kõige meeldejäävamad ülesanded olid minu jaoks ehitamised. Lisaks saime endale kindlasti uusi teadmisi ja kogemusi. Tore oli ka see, et koos oli palju meie vanuseid lapsi. Laagris olles saime endale uusi sõpru. Mina lähen järgnevatel aastatel kindlasti veel. Mulle vähemalt tundus nii, et kõik jäid laagriga väga rahule.

Rakett69 laagri muutis põnevaks ja eriliseks just see, et saime kõik koos midagi toredat leiutada. Koostöös peitub jõud.”

Selline see laager oli. Ootame meie kooli uue raketi maandumist!

Riina Lõhmus ja Triin Kõiv

Eesti Koolispordi Liidu tunnustus

Eesti Koolispordi Liit tunnustas Rapla Vesiroosi Kooli 2021-2022 õ.a. sportlikuks kooliks olemise eest ja autasustas diplomiga. Diplomi signeeris EKSL president Gerd Kanter.

Suurepärane tulemus Raplamaa 1. kooliastme sügismängult

18.10 kell 13.00–14.20 toimus Rapla Vesiroosi Koolis Raplamaa 1. kooliastme sügismälumäng, mille võitis 24 võistkonna seas meie kooli 1.-3. a klasside võistkond, kuhu kuulusid Lisell Olju (2.a), Markkus Hämarsalu (3.a) ja 1.a klassist Karmo Jõudna. Õpetajad Triin Kõiv, Krista Lumiste ja Elin Kiin.

Liitusime uuendusliku Praktikali ökosüsteemiga!

Meie kool liitus loodusainete õpetamise praktilise ökosüsteemiga Praktikal, mis annab õpilastele võimaluse lisaks teooriale ka rohkem “käed külge” kogemust ja teeb õpetajatele loodusteaduste õpetamise lõbusaks.

Praktikali katsekomplektid koos digitaalsete õppematerjalidega on andnud meie kooli füüsika tundidele kõvasti särtsu ja interaktiivsust juurde.

Meie kooli õpilased saavad nüüd füüsikat õppida eriti praktiliselt, näiteks näiteks omandavad nad teadmisi soojusõpetuse kohta modelleerides maja kütmist ja jahutamist.

Vaata Praktikali kohta lähemalt: https://praktikal.ee/

LIIKUMISE- ja LOODUSTEADUSTE PÄEV Vesiroosis

Esimese veerandi keskel toimetas ühel neljapäevasel koolipäeval Vesiroosi Kooli pere loodusainete ja liikumise ühistegevustega.

Meil käis TEADUS RATASTEL projekti raames külas AHHAA Teadusteater. Nimelt oli juunikuus võimalik kõigil koolidel kandideerida nimetatud projekti osalejaks, aga valiti üks kool igast maakonnast. Seekord oli Vesiroosi taotlus osalemist väärt.

Teadusteatri etendus oli põnev ja hariv korraga. Sai õhinal kaasa mõelda, naerda südamest ning tarkust ka juurde. Erik ja Rasmus AHHAAst selgitasid iga tegevuse tagamaad ja ohutusnõuded kenasti lahti ning alles siis asusid katsetama. Oskuslikult sidusid noormehed tehtud katsed igapäevaeluga. No vähemalt sai selgeks, miks tuba peab puhas olema! Sadolini spordihalli tribüüni täitnud õpilaste ja nende vanemate näod olid peale etendust naerul ja arutlemist jätkus kindlasti koduteelegi.

Etendus AHHAAlt oli päeva finaal. Enne seda osalesid õpilased loodusteaduste alasel maastikumängul ja matemaatika ülesannetega teatevõistlusel. Nende tegevuste korraldamine oli kooli loodusainete ja kehalise kasvatuse õpetajate pärusmaa. Kokkuvõtetest selgus, et hoolimata vihmasabinatest nautisid võistlusmomente nii korraldajad kui osalejad, abilistest rääkimata. Tundub, et selliseid “muudmoodi vahvaid” koolipäevi on veel vaja korraldada!

8.-9. klasside õpilastel oli päevas veel üks kohustus - osaleda loengus. Igav!?

Õpilaste koostatud kirjalikest kokkuvõtetest selgus, et ei olnud igav! Oli huvitav ja põnev teema “Miks me ikka veel ei sõida vesinikautodega?” ja väga särtsakas doktorikraadiga lektor Tartu Ülikooli Keemia Instituudist Riinu Härmas. Selge sõnastusega, lihtne ja ladus ettekanne ning arutlus koos õpilastega. Kes kohal oli sai igal juhul silmaringi laiemaks ja tulevikuauto osas targemaks. Jälle täname siiralt AHHAAd ja projekti Teadus Ratastel, nende soovitatud lektor ja rahastatud loeng. Jaksu AHHAA meeskonnale ja tublidust Vesiroosi kooli õpetajatele ja õpilastele. Tark olla on kasulik!

Tiina Roosimägi

Rapla Vesiroosi Kooli füüsika-keemiaõpetaja

VID_20220929_151046.mp4

Kaader:filmisprint

Reedel, 21.oktoobril toimus Vesiroosi koolis järjekordne Filmisprint, kus tiimidel tuli kolme tunni jooksul luua lühifilm. Selle aasta teema oli "Tuhande miili pikkune tee algab ühestainsast sammust".

Kokku alustas filmide tegemist 17 tiimi ja kõik 17 said ka oma filmi valmis!

Žürii koosseisus Helin Marii Seera (õpilaste esindaja), Janar Loorents (vilistlaste esindaja) ja William Stein (õpetajate esindaja) andis välja järgmised auhinnad:

Eripreemiad:

* erakordse kostüümi auhind Vahurile tiimist Hullud kanad

* originaalse idee eest tiimile E.U.R.

* parim produktsioon tiimile Naisss!

* kuulsuse kasutamise eest tiimile Viis viiendikku

Näitlejapreemiad:

* Raju tiimist Kaardimoorid

* Dominic tiimist Harry ja Ruudi

* Rosmary tiimist Hulkuvad lapsed

* Liisel tiimist Harry ja Ruudi

Parim naisnäitleja oli Kendra tiimist Seitse seitsmendikku ja parim meesnäitleja auhind läks Rokole tiimist Karga!

Žürii valis välja 3 finalisti, kelle filmid näidati ette järgmisel päeval toimunud suure Kaadri filmide linastusel ja sealne auväärt žürii valiski välja Filmisprindi võitja. Finalistideks valiti Kaardimoorid, Harry ja Ruudi ning Seitse seitsmendikku. Kaadri žürii valis võitjaks tiimi Kaardimoorid ja nende üliägeda filmi "Eestlase elu sünnist surmani". Palju õnne võitjatele!

Suur suur tänu meie kooli ülitublile õpilasesindusele ürituse korraldamise eest. Suur suur suur tänu Riina Parnabasele ja tema lastele meie kohviku täitmise eest! Tänud Rapla kultuurikeskusele ja Rabavale Raplamaa poele auhindade eest! Suur tänu ka žüriile raske töö eest ja meie värsketele vilistlasetele igasuguse abi eest.

Loo autor: Andres Sahkur

Fotode autor: Diana Kaljulaid

ÜHESKOOS NUKUTEATRIMUUSEUMIS

Kolmapäeval, 19. oktoobril osalesid meie kooli tugiõpilased koos nooremate õpilaste ja ukraina lastega Nukuteatrimuuseumi kahes töötoas.

Lustakad noored koos põnevil mudilastega said sellisest üritusest osa tänu perekond Riesenkampffile, kes ootab, et lapsed teaksid kõike nukkudest ja teatrist.

Õpilased tutvusid erinevate nukuliikidega ja meisterdasid siis endale ka ühe Gavroche.

Väikesed ja suured said toreda ühestegutsemise tunde nukkude otsimise mängus.

Ukraina lastega tehti ka pisike tiir vanalinnas, et näidata selle ajaloolisi maju.

Aitäh ka koolile, kes toetas rongisõitu!

Juhendajad

Triin ja Pilvi

Lugemisprogramm "Lugemisisu"

1. oktoobril startis taas lugemisprogramm “Lugemisisu”, et innustada 1.-4. klassi õpilasi lugema. Programmis tutvustatakse raamatukogudes väärt uudiskirjandust, pakutakse lugemismängu ning loovat lisategevust teematundide näol. Lugemisprogrammi hooaeg kestab kuni 31. maini 2023. Sellel õppeaastal liitus programmiga taas ka meie kool. Kõikidele 1.-4. klasside õpilastele toimus sissejuhatav tund, kus õpilased tegid omale lugemisisu osalejamärgi ja said lugemispassid.

Head lugemisisu!

Peakokad koolis

18. oktoobril kokkas 6.b klassi kodunduse tunnis restoran Groot peakokk Jaak Hiibus. Köögivilja-juustusupp krutoonidega, lõhepasta ja kamakreem marjadega valmisid peakoka nippide ja õpetuste järgi. Lõpuks serveeriti ja degusteeriti koos maitsvaid toite.

Nädal enne praktilise toiduvalmistamise tundi vaadati õpilastega filmi „Eesti toidu lugu 19. sajandist kuni tänapäevani“, lisaks toiduohutuse 5 võtit ehk “Köögis ohutult ja teadlikult“.

„Peakokad koolis“ on üks põnev projekt, mis on Eesti Peakokkade Ühenduse (EPÜ) ja Maaeluministeeriumi koostööprojekt.

Loo autor: Terje Raudsepa

Silver Sepp meie koolis

Reedel, 14. oktoobril, käis Rapla Vesiroosi koolis külas imeline muusik Silver Sepp. Selle kontserdiga tähistasime tagantjärgi rahvusvahelist muusikapäeva.

Kontsert oli tõesti äärmiselt põnev. Kohe alguses võttis Silver meie Aula tooli, pööras selle tagurpidi ja hakkas trumme mängima. Sajad lapsed lihtalt vaatasid suu ammuli. Järgmiseks "instrumendiks" oli bensiinijaamast ostetud veepudel. Lihtsalt vau! Veel nägime vanast võrguhargist tehtud naelapilli, mõned õnnelikud said mängida trumme jalgratta rattaga ja tavalise trummi - suusaga. Lisaks muidugi laulsime ja plaksutasime Silverile järgi. Need 45 minutit jäävad kindlasti paljudele pikaks meelde.

Aitäh, Silver Sepp, et meie päeva ja nädalalõpu niivõrd ägedaks tegid!

Aitäh ka Kesklinna koolile ja Eesti kontserdile!

Loo autor: Andres Sahkur

Rapla Vesiroosi koolis käis külas Miksteater

Näitlejad Kaia Skoblov ja Kristo Toots tõid lavale etenduse nimega "Võti", mille autoriks on Indrek Koff. Tükis sai nalja ja naeru, aga samas oli ka väga õpetlik.

Viieaastane Säde on jäänud paariks tunniks üksi koju – kuniks ema ja isa teatris on. Kõlab koputus. Vanaisa! Säde rõõmustab – ta on vanaisa nii väga oodanud! Vanaisa on talle väga tähtis ja armas, neil saab koos olema hirmus tore! Ainult et – uks on lukus ja suure ähmiga ei leia ta võtit. Ja vanaisa on teiselpool ust… Siit edasi liiguvad väike vaataja ja näiteseltskond mööda ühiseid salateid – ikka kokkusaamise poole!

Lavastaja: Kristo Toots

Lava- ja kostüümikunstnik: Maarja Meeru (Vanemuine)

Muusikaline kujundus: Ardo Ran Varres

Aitäh Miksteatrile meie päeva rõõmustamast!

Loo autor: Andres Sahkur

Õpetajate päev

Palju õnne head õpetajad! Rapla Vesiroosi Koolis algas õpetajate päeva tähistamine meeleoluka ametite üleandmise aktusega Sadolin Spordihoones. Üheks päevaks andis direktor Jaan Reimund ameti üle Kaspar Kesküllile, õppealajuhatajatele Kirke Tederile, Eliise Markusele ja Kertu Männiksaarele. Aktuse lõpetas 9. klasside ühine üllatuslaul „Õpetaja“ Monica Bloki kaasabil. Seejärel suundusid õpilased klassiruumidesse ja järgnesid erinevad töötoad õpetajatele. Fotojaht, mille viis läbi Iris Vahtra; tantsulise liikumise töötuba, juhendajateks Tuuli Roosi ja Riho Pohla; sulgpall Kairo Kadarpiku juhendamisel ja Eliis Nurmsoo organiseerimisel; keraamika, Sille Sillamaa korraldamisel ja Helle Kruusi juhendamisel.

Toimekas päev lõppes õpilaste jaoks kell 12 kui kõik said taas kokku, et jagada muljeid ja emotsioone. Noored õpetajad olid päeva lõpuks positiivselt meelestatud, tundide ajal said nad kogeda erinevaid olukordi ja nende lahendamisi. Kokkuvõtteks ütles direktor Kaspar, et see päev aitas neil paremini mõista õpetaja töö keerukust. Põhiraskus sellel päeval oli 9. klasside kanda, kes sellega suurepäraselt hakkama said. Õpetajatele jätkus päev monoetendusega Rapla Kultuurikeskuses ja kinokülastusega, ühiselt vaadati filmi „Kalev“.

Lõpetuseks hüppame korraks uuesti päeva algusesse, kus õpetajate kirjakasti potsatas õpilaste bändi tervituslaul. Videoklipi valmimisel olid peale bändi (Ingrette Hermanson, Iris Vahtra, Kaspar Kesküll, Günther Erik Nisu, Riko Karjus) tegevad juhendaja Vahur Soonberg ja monteerija Ivo Rüütalu, koordineeris huvijuht Andres Sahkur.

Loo autor: Liina Rüütalu

Avatud koolisööklate nädal. Tulge koolitoitu sööma.

Toimumise aeg: 03.10-07.10 kell 13.00-14.00

Hind 1.70€

Lõuna eest saab tasuda kohapeal.

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.

NB! Palume teil söökla töö sujuvaks organiseerimiseks oma tulekust ette teatada meiliaadressil rapla.vesiroosi@daily.ee.

Liikumis- ja loodusainete päeva kava (29.09.2022)


Neljapäev on teistmoodi õppimise päev - on liikumis- ja loodusainete päev!

5.-9. klassil algab koolipäev kell 10.00.

1.-4. klassil on tavaline koolipäev koos liikumistegevustega ja võimalus osaleda 15.00 AHHAA teadusteatri etendusel Sadolin Spordihoone saalis. Oodatud on ka vanemad.

1.-4. klass söögivahetund 10.25


5.-9. klass:

10.05-10.50 tunniplaanijärgne kolmas tund

11.15-12.00 tunniplaanijärgne neljas tund (NB! 8. ja 9. klassidel on ajaline nihe nagu tavaliselt)

SÖÖGIVAHETUND (5.-9. klassid)

12.30 kogunevad 5.-6. klassid koolimaja trepile (võistkonnad on klassipõhised). Teatevõistluse infot annavad kehalise kasvatuse õpetajad.

7.-9. Klassid kogunevad Sadolini spordihoone ette (võistkonnad on klassipõhised). Maastikumängu infot annavad loodusainete õpetajad.

13.40 (orienteeruv aeg) toimub tegevuste vahetus.

5.-6. Klassid kogunevad Sadolini spordihoone ette ja 7. klass koolimaja trepile.


NB! 8.-9. klassid liiguvad kooli aulasse, kus kell 14.00 algab loeng “Miks me ikka veel ei sõida vesinikautodega?”

15.00 algab AHAA teadusteater (7.-9.klassidele koolipäeva osa, teistele soovituslik)


Riietuda ilmastikule vastavalt, pigem sportlikult. Laussaju korral rakendub varuplaan majas sees.

Sügisnäitus

23. septembril algas sügis. Sügise sünnipäeva auks toimus näitus. Algklasside koridorides olid uhked näituselauad. Seal leidus kõike: köögi-ja puuvilju, erinevaid marju, kompositsioone, meisterdusi, lilli, hoidiseid. Kiitus loomingulistele õpilastele ja toetavatele vanematele!

Loo autor: Riina Lõhmus

Lastevanemate üldkoosolek

Rapla Vesiroosi Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 29. septembril algusega kell 18.00 kooli aulas.Päevakavas:

18.00 - 18.10 Tervitus ja ülevaade õppeaasta algusest. Direktor Jaan Reimund

18.10 - 18.55 Küberturvalisusest. Kuidas vanemad saavad oma lapsi aidata, mida märgata, kuidas toimida mure korral. Jaan Sildoja, Rapla Politsei piirkonnavanem.

19.00 Klasside lastevanemate koosolekud

Head tulemused jooksuvõistluselt

Meie lapsed olid tublid ja edukad maakondlikel jooksuvõistlustel Märjamaal (15. sept 2022).

Auhinnalisi kohti saavutasid Kaspar Kivisalu, Kirke Liise Kase, Marielle Kudrjavtseva, Rosella Mona Radiko, Tristan Tanel Küttis, Emilie Mariette Ratsov, Johannes Evestus.


Rapla Vesiroosi Kool võtab tööle


majahoidja


Tööülesanded:

kooli õueala korrashoid


Meie:

korraldame vajaliku väljaõppe

pakume head töökeskkonda ja kaasaegseid vahendeid

kindlat tööd ja sissetulekut


Tööle asumise aeg kokkuleppel

Avaldus ja elulookirjeldus esitada Rapla Vesiroosi Kooli aadressil

Viljandi mnt 69, Rapla 79514 või vesiroos@vesiroos.edu.ee

Täpsem info e-posti aadressil ivo.ryytalu@vesiroos.edu.ee või tel 5088599


Meie kooli õpilased Eesti Koolispordi Liidu suvemängudel

22.-24.augustil toimusid Eesti Koolispordi Liidu suvemängud Tuksi spordibaasis. Osalesid Kristiine-Marii Tuuga, Kelvin Kärp, Riko Karjus ja Arko Pajo. Saatjana oli kaasas asendusõpetaja William Stein.Eesti ja Ukraina õpilased turgutasid õpi- ja keelehuvi Tarsil

25.-27. augustil toimus Rapla Vesiroosi Kooli keeleõppe ja õpihuvi laager Tarsi talus. Direktor Jaan Reimundi ettepanekule kiirelt reageerides ja jooksvalt korraldades saime laagrisse 26 huvilist, kelle hulgas oli 11 ukraina õpilast. Ka Kesklinna Koolist osales 2 vahvat noort. Laager oli suunatud ukraina noortele, nende keeleõppele ja lõimimisele meie kooliperega. Ühised aktiivsemad meeskondlikud tegevused vaheldusid rahulike õppetegevustega. Oli tore, et ka ilmataat taaskord soosis meie ettevõtmisi ja suurepärane suvesoojus saatis meid terve selle aja. Kindlasti võib väita, et ühine vabamas olustikus suhtlemine noorte endi vahel ja sõltumata vanuseastmest on just see, mis annab parimaid tulemusi. Ei saa jätta mainimata minu kui korraldaja aastatepikkust kogemust ja märkamist ka selles osas, et õpetajad, kes laste ja noortega sellises koolivälises õhustikus tegevusi teevad, saavutavad usaldusliku kontakti õpilastega ka koolikeskkonnas paremini. Aitäh õpetajatele, kes erinevatel päevadel tegutsesid: Kärt Kaseorg-Korbe, Ly Torn, Tuuli Roosi, Riho Pohla, Maryna Mamonova. Mina draamaõpetajana võtsin seekord koka rolli. Oli tore kogeda, et vahel on vahva küla perenaiste seltsi juhina oma abiliste rolli täita ka ise - siis oskad neid paremini väärtustada. Hommikul on köök just see koht, kuhu varahommikused ärkajad suhtlema tulevad ja koka kasvatuslik roll ei ole mitte väiksem tegevusjuhtide rollist.

Tänulikult ilusat uut kooliaastat soovides, Krista Olesk - Vesiroosi Kooli õpetaja.

Fotode autor: Ly Torn

Muutunud liikluskorraldus Rapla Vesiroosi Kooli juures

Liikluskorraldust on muudetud Viljandi mnt äärses kooli parklas. Peale sissesõitu suurde parklasse on paremal õpilaste kooli ja koju peatumise ala. Õpilane saab mööda parkla ääres olevat kõnniteed jõuda turvaliselt koolimajani. Väike parkla on kell 7.00 – 16.00 koolipersonali ja külaliste parkimiseks. Lisaks Viljandi mnt äärsele parklale saab peatuda ja parkida Sadolini spordihoone parklas.

Turvalist liiklemist!

1. septembri kooliaasta avaaktused

2022/2023. õppeaasta avaaktus toimub kooli välistrepil algusega kell 10.00.

Vihma korral Sadolini spordihoones.

Aktuse lõpus on koolipere ühispildi tegemine ja seejärel 2. - 9. klassidele klassijuhatajatunnid.

1. klasside lastele ja vanematele toimub samal ajal aabitsa-aktus kooli aulas.