Noortekohtumine "Oleme ühe päikese kiired" 2021

Noortekohtumine “Oleme ühe päikese kiired”

21-26.augustil toimus Tarsi talus Rapla Vesiroosi Kooli ja Narva Soldino Gümnaasiumi õpilaste vaheline noortekohtumine “Oleme ühe päikese kiired”. Laagri põhieesmärkideks olid sõprussuhete loomine teistest rahvustest inimestega, suhelda omavanuste noortega ning saada rohkem teada vastaskultuuri kohta ning pühenduda vaimse ja füüsilise tasakaalu teemadele. Sõpruskohtumine algas noorte saabumisega ja telkide üles panemisega. Alustuseks kirjutasime üles vastasrahvuste stereotüübid ehk eelarvamused, et näha kuidas meie arvamused laagri lõpuks muutuvad. Laagri alguseks mängisime traditsioonilisi nime- ja jääsulatus mänge. Need aitasid meil paremini suhelda ja üksteist tundma õppida.

Teine päev keskendus sotsiaalsetele oskustele. Tegevused hõlmasid omavahelist suhtlust, usaldust ning ka julgust. Näiteks pidid noored ise segarühmades uusi mänge välja mõtlema ning saadi üksteisest rohkem teada tutvumisbingo kaudu.

Kolmas päev oli meil suunatud meeskonna tegevustele. Meile tulid appi mängujuhtidest tudengid Elisabeth ja Liisi. Nende abiga suutsime saavutada omavahelise parema koostöö. Päeva lõpus mängisime ühiselt legendaarset lipumängu Tarsi metsaalal.

Laagri viienda päeva teemaks oli kunsti ja loomingu päev. Päeva alustati villa töötoaga, kus valmistati villast ehteid. Tänu eriti vihmasele ilmale viimasel päeval , olime sunnitud oma plaane muutma ja viima oma tegevused lehtla majja. Meie põhitegevuseks olid erinevad kaardimängud ja joonistamine. Ühiselt soojas olles oli tore uute sõpradega koos aega veeta. Laagri lõpetas pidu. Me grillisime vahukomme, vaatasime slideshow’d laagri piltidega ja tantsisime oma valitud muusikaga südaööni. Ega ka söögist ning laulust puudust ei jäänud.

Laager õpetas meile palju ürituste korraldamise kohta, meist erinevate inimeste aktsepteerimist ning kuidas leida uusi sõpru. Saime teada stereotüüpide ohtlikkusest. Noored pakkusid probleemile ka ise lahendusi, näiteks tuleb olla avatud ja suhelda kõigiga ning mitte lasta eelarvamusel ennast mõjutada. Kogesime ka oma laagris stereotüüpide tekkimist ja murdumist. Laagri lemmiktegevusteks osutusid Eurovisioon, pilgumäng, impulss ja lipumäng. Muuta sooviti vaid ilma ning järgmine kord keskenduda rohkem spordile. Kui küsisime “mida võtate siit laagrist kaasa?, siis parim vastus oli “ikka vene aktsendi”. Lisaks võeti veel kaasa uusi kogemusi ja sõpru. Me ootame väga järgmist laagrit ja soovime juba näha oma laagri sõpru.

Kirjutasid: Iris Vahtra, Elis Reti Graumann

Pildid lisas: Roosi Mari Reede