Noortekohtumine "Oleme ühe päikese lapsed"

Noortekohtumine “Oleme ühe päikese lapsed”,

laager Raplamaal 30 mai-4 juuni

Kirja pannud: Karolin Oepa, Kärt Gertrud Rannamets, Ann Katre Karlep

Esimesel päeval me kogunesime, pakkisime kohvrikesed lahti, sättisime telgid püsti ja jätkasime nimemängudega, mis ei sujunud just kõige kiiremini, sest Vesiroosi õpilastel oli veel kohanemiseks aega tarvis ja mängud viisid läbi Soldino õpilased.

Teisel päeval külastas meid Iti Jantra, kes viis meiega läbi meeskonnamänge. Iti mängud olid väga põnevad ja olid enesekindlalt läbi viidud, et mitte kuumuses lihtsalt sulada pidasime Iti mängude vahel maha ühe üsnagi segadust tekitava veesõja, et mitte kuumuses lihtsalt sulada. Ja päeva lõpus mängisime ikka võrkpalli nagu enamustel päevalõppudel.

Kolmas päev algas hommikuringiga, selle käigus mõtlesime paarides välja hommikutervituse. Ja ülejäänud päeva kuni lõunani viisid Vesiroosi õpilased läbi usaldusmänge ja sealt edasi juhendasid mänge Soldino õpilased ja õhtu lõpetasid siiski Vesiroosi Õpilased teatevõistlustega.

Neljandat päeva alustasid Vesiroosi õpilased kohviku õppemeetodiga ja sellele järgnes vaba aeg kuni rabamatkani. Vaba aeg oli mõeldud omaloominguõhtu ettevalmistamiseks.Peale pikka ja väsitavat matka sõime ja vaatasime üksteise etteasteid.

Viies päev tuli läbi viia taaskord Vesiroosi õpilastel, kes otsustasid korraldada olümpiamängud. Hommikul jaotasime ennast nii-öelda võrdseteks olümpia riikideks. Võistlesime järgnevatel aladel: kotijooks, köievedu, täpsusvise, rahvastepall ja jalgpall.

Kuuendal päeval sõime hommikust kallistasime, musitasime ja ütlesimegi headaega.

Kokkuvõtteks: igal õhtul olid päeva tagasisideringid. Autasime koos erinevaid meetodeid kasutades (grupitöö, esitlused, küsimus-vastus variandid, ühine arutelu) õppimise kohti- mida tegevused meile õpetasid? Laagri lõputagasiside oli loomulikult positiivne ja juba planeeriti ka järgmisi kohtumisi.