Noortekohtumised

JAGADES SOOJUST JA VALGUST

KOGU MAAILMALE...

INFOKIRI LÕIMUMISLAAGRIS OSALEJATELE

NOORTEKOHTUMINE "OLEME ÜHE PÄIKESE KIIRED"

30 mai – 4 juuni lõimumislaager Tarsi loodustalus 5-6 klasside noortele

Olulised kellaajad: Ootame teid Tarsi tallu neljapäeval alates kell 17.00 ( Buss Narvast 30.mail kell 14.00)

Laagri lõpetamine teisipäeva hommikul kell 10.00 (buss jõuab Narvasse ~13.30)

NOORTEKOHTUMINE "ESIVANEMATE JÄLGEDES"

4-9 juuni lõimumislaager Tarsi loodustalus 7-8 klasside noortele

Olulised kellaajad: Ootame teid Tarsi tallu teisipäeval alates kell 17.00 ( Buss Narvast 4.juunil kell 14.00)

Laagri lõpetamine pühapäeva hommikul kell 10.00 (buss jõuab Narvasse ~13.30)

Tore, et tulete mõnusalt aega nautima Kõnnumaa loodusesse, Keava raba õhustikku, Tarsi talu maadele.

Laagris osalevad: Rapla Vesiroosi Kooli ja Narva Soldino Gümnaasiumi õpilased (12-15 mõlemast koolist) ja õpetajad, tegevusjuhid ja kokk, kokku kaasatud ~40 osalejat

Kohtumise eesmärgiks on kahe kooli sõprussidemete tugevnemine ja koostöö arendamine kooli piiridest väljapoole, kultuuridevaheline suhtlus, aidates kaasa erineva kultuuritaustaga ja koduse keelega noorte lõimumisele meie ühiskonnas, samuti erinevast rahvusest noorte koostöö, keeleõpe.

programm: Meie projekt algas juba talviste kohtumistega Raplas ja Narvas, mis õnnestusid suurepäraselt. Ka laagris on noorte endi roll ja kaasamine tegevustes väga oluline, just ettevalmistatud tegevuste läbiviimisel eakaaslastele. Suvekooli tegevustesse planeerivad noored ise väga erinevaid tegevusi, lisaks on veidi abilisi ja külalistegevusjuhte ka väljastpoolt: seiklust ja meeskonnatööd õppiv üliõpilane Iti-Jantra Metsamaa , metsa- ja loodusmees Illar Olesk, pärimusmuusik ja näitleja Maili Metssalu, laagri kasvataja ja tantsuõpetaja Laura Olesk, kokk ja toitlustamise asjatundja Kairi Baumer, laagri korraldaja ja juhataja Krista Olesk, keelelist abi ja laagrite ettevalmistamist ning tegevuste läbiviimist aitavad korraldada lastega tegelevad ja laagrisse tulevad õpetajad- Krista Olesk, Tatjana Palusaar, Tatjana Okuneva, Ljudmilla Tšernõševa. Kahel päeval külastavad ilmselt laagrit ka Tallinna Nõmme gümnaasiumi õpilased, kellega koos teeme mõned tegevused.

RAHAST: Omaosalusena osavõtjale on laagritasu 35 eurot (kõik muud kulutused on projekti toetusena) Kuna osalustasu maksmisel toetab Rapla lapsi ka Vesiroosi Kool, tasuvad Rapla lapsed 25 eurot

Osavõtumaks vajalik tasuda hiljemalt 20.maiks kontole: MTÜ Linnaaluste küla perenaiste selts, a/a Seb pank: EE061010220040934016 Kui vajate arvet, palun korraldajale teada anda, saadan arve meilile.

LAPSEVANEMALE-ÕPETAJALE: Palun teatada eelnevalt ka osalejate erisoovidest (näit. toitustuse osas- kas on taimetoitlasti, allergiad? vms. Mida peaksime teadma laagri läbiviimisel, samuti kas laps on kogu aja laagris või mõnel päeval lahkub jne.) NB! Kui Rapla lastel tekib transpordimure laagrisse tulekuga või lahkumisega, palun andke teada, korraldame ära ja tuleme järele- toome koju  Kindlasti vajalik aga oma transport kui vahepeal on laagrist vaja ära käia.

NÄKSIKAST: Meil on ka poehindadega jäätist, veidi taskuraha võiks lastel kaasas olla.

VÕTA KAASA: Ööbimine toimub oma telkides (ka meil on mõned telgid laenata) oma vahenditega (magamiskott,padi ja oma alus, ka meil aluseid laenata). Vihmaga saame katuste alla ja majasse. Keegi ei jää vihma kätte  Maja on soe. Võta kaasa ka ujumis-ja pesemisasjad (peseme saunas-dušid) + mugav riietus matkaks ja spordiks+ isiklikud tarbed (tundes eesti ilmaolusid --- kindlasti soe riietus) + oma kauss-kruus-lusikas, süüa saab korralikult. Morss kogu aeg vabalt.

INFO: projektijuht: Krista Olesk, RVK draamaõpetaja

tel. 52 15990, krista.olesk@vesiroos.edu.ee